Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forum üyelerinin favori rotaları ve tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quando 696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj D400
    Evet arkadaşlar benim favori rotam Şile ve köyleridir. Sabah erkenden çıkıp biraz virajların tozunu yutup daha sonrasında ise Ağva'da bir kahvaltı ettikten sonra çevre köylere doğru yola koyulurum. Bu yol süresince Şilenin yeşilliği ve güzel doğası bunlar yetmezmiş gibi bol virajlı yolları beni tedavi eder.

Sizlerinde güzel bulduğunuz rotalar varsa İstanbul içi veya dışı fark etmez tavsiyelerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Şile tarafı bana çok ters kalıyor.
    Bizim buralarda benim en sevdiğim rota Çatalca'ya gidip sonrasında Çatalca köyleri, yalıköy, çilingöz vb. orman ve dağ yolları çok güzel. dönüşte çatalca'da köfte yemek de şahane oluyor. Gözleme değil de köfte severleri bu rotaya beklerim. Köylerin hemen hemen hepsinde kasap/köfteci oluyor, hem güzel köfte yeniyor hem dönüşte güzel kasap sucuğu alınıyor. Bahar gelse de gitsem yine.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şile yolunun kendisini eskiden beğenirdim. Şimdi artık tozdan ve asfaltın zamanla kendini salmasından ötürü daha keyifsiz ve üstüne tehlikeli hale gelmeye başladı. Malum açık yol, ciddi hızlı gidilebiliyor ve yüksek hızlarda gark gurk kaymak pek keyif vermiyor.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şile tarafı bana çok ters kalıyor.
    Bizim buralarda benim en sevdiğim rota Çatalca'ya gidip sonrasında Çatalca köyleri, yalıköy, çilingöz vb. orman ve dağ yolları çok güzel. dönüşte çatalca'da köfte yemek de şahane oluyor. Gözleme değil de köfte severleri bu rotaya beklerim. Köylerin hemen hemen hepsinde kasap/köfteci oluyor, hem güzel köfte yeniyor hem dönüşte güzel kasap sucuğu alınıyor. Bahar gelse de gitsem yine.
    Hocam , Kofte dukkanı acacagım PR gerekiyor deseler ilk sizi işaret edecegim.

Ne köfteymiş
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam , Kofte dukkanı acacagım PR gerekiyor deseler ilk sizi işaret edecegim.

Ne köfteymiş
    Köfte iyidir. Dünyanın en güzel yemeği.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köfte iyidir. Dünyanın en güzel yemeği.
    Köfte güzeldir Türkiye'de de en güzel köfte Çine köftesidir , orada köfte yemeyen şurda yedim çok iyi idi hiiiiç yazmasın konuya dönecek olursam , benim sevdiğim rotalar Denizli Acıpayam Köyceğiz , Nallıhan üzerinden Ankara Kapadokya , klasik olacak ama Antalyadan çıkıp sahilden İzmir (1000 defa daha geçsem keyifle sürerim) , Şile de babam yaşadığı için o yol artık bana öf pöf dedirtiyor, asfalt kaliteside ciddi düştü ben çoğunlukla Ömerli veya Polenezköy den girip eski yoldan gidiyorum tavsiye ederim..
    espresso bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Takippp....

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köfte güzeldir Türkiye'de de en güzel köfte Çine köftesidir , orada köfte yemeyen şurda yedim çok iyi idi hiiiiç yazmasın konuya dönecek olursam , benim sevdiğim rotalar Denizli Acıpayam Köyceğiz , Nallıhan üzerinden Ankara Kapadokya , klasik olacak ama Antalyadan çıkıp sahilden İzmir (1000 defa daha geçsem keyifle sürerim) , Şile de babam yaşadığı için o yol artık bana öf pöf dedirtiyor, asfalt kaliteside ciddi düştü ben çoğunlukla Ömerli veya Polenezköy den girip eski yoldan gidiyorum tavsiye ederim..
    Herkes kendi memleketinin köftelerini dünyanın en güzel köftesi diyor. Trakya köftesi üstüne tanımam.
    Ama bir dünyalı olarak dünyanın her yerini gezip her yerinin köftelerini denemek isterdim. Hindistan gibi yerler hariç her yeri gezip her yerin yerel yemeklerini denemek lazım.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    en sevdiğim rota Antalya-Kaş arasıdır. bu arada sivas köftesi dışındakileri köfteden saymam. sivas köftesinde sadece et ve tuz yani kandırılma ihtimaliniz yok, diğer köfteler baharat komasına girmiş.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en sevdiğim rota Antalya-Kaş arasıdır. bu arada sivas köftesi dışındakileri köfteden saymam. sivas köftesinde sadece et ve tuz yani kandırılma ihtimaliniz yok, diğer köfteler baharat komasına girmiş.
    Espresso ya şimdi hak verdim :D
    ama ben Çine li değilim..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Köfte dışında da her yörenin güzel yemekleri var. kimi yerde nefis çöp şiş, kimi yerde sucuk, kimi yerin tostu meşhur. Aramızda lezzete ve gezmeye düşkün Tommygun varken bana söz düşmez, çöp şiş yemek için aynı gün istanbuldan aydın'a gidip gelmiş bir arkadaşımızdır kendisi. Bu yaz da fırsat oldukça onun yemek yemeli gezilerine takılma niyetim var bir sorun çıkmazsa.

Keşke ekonomik şartlar elverse de canım pizza çekti deyip motora atlayıp Napoli'ye gidebilsek.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 3 yıldır Kaş'ta yaşayan birisi olarak hafife alınmayacak kadar iyi manzaralara sahip bir yol, ama coğu noktasında asfalt kalitesi maalesef üzücü durumda.

Finike, Demre , Kaş arası yol otoban gibi, hatta Kalkan'a kadar harika. Ama öncesi ve sonrası motosiklet için pek de keyifli olmadığı kanısındayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kofte benim de favori besinlerimden.

Ama hijyen ?

Nasil yiyonuz yav disarida kofte ? Olm onu yoguran erkek o elleriyle neler yapiyor bir bilseniz.. ,:(

Taahret aliyor olmmm.kuzu sis,cop sis yenir.Kofte yenmez..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şile'ye gezi amaçlı gidilmişse devam edip Ağva-Kandıra üzerinden Sapanca'da ıslama köfte yemek de çok güzel bir aktivite.

Bu yaz yaptığım rotalardan birini bayılmıştım. Aynı gün içi Kadıköy-Yalova-İnegöl-Domaniç-Emet-Simav-Demirci-Gördes-Akhisar-Savaştepe-Susurluk-Yalova-Kadıköy

espresso bunu beğendi.

Quando 696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj D400
    Bahsi geçen rotaları tek tek araştırdım listeme ekledim, değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bu sene motosikletimi tur için daha kapsamlı hale getirdim ufak boşluklarda İstanbul ve çevresi izinlerde ise Ege ve Akdeniz turu planlıyorum. Havaların biraz daha iyileşmesini dört gözle bekliyoruz bakalım.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Denizli'den çıkışlı
    Kula rotası (günü birlik): Kula tarihi evleri, volkanik park, Kula peribacaları, tarihi Çataltepe taş köprüsü, Taşyaran Vadisi, Ulubey Kanyonu ve Clandras Köprüsü
    Ödemiş Rotası (günü birlik): Sarıgöl üzerinden Birgi, Kırkoluk, Gölcük, Ödemiş'te köfte yenilip Beydağ-Nazilli üzerinden dönüş
    Kanyonlar Rotası (2 günlük): Antalya Serik üzerinden, Köprülü Kanyon, Tazı Kanyonu, Emerdin Geçidi, Yazılı Kanyon

Günübirlik Enduro Rotaları
    Eşeler Yaylası, Akdağ (ilk aklıma gelenler)

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Biri şile dediği zaman kusasım geliyor ya. Anadolu yakası tayfası orayı yakın olduğu ( daha az benzin ) için tercih ediyor.. Favori rotam ; Pendik'den bot ile Yalova'ya ,ordan sonrası benim icin önemli değil. İstanbul dışında heryerde gezebilirim. İznik ,Yenişehir,İnegöl, Bursa , Uludağ yolu ,Mudanya, Armutlu, Gölyazı , Bandırma'ya kadar uzanırım.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sadece yakınlık da değil, Şile'nin köyleri gerçekten çok güzel. Hem it gibi gazlamaya uygun yerleri var, hem oturup çay çorba yapmak için doğası çok güzel Ben de farklı yollar seviyorum, geçen haftasonu İznik'e gittik mesela, Şile de zaten bok olmuştur dedik; ama Şile'nin de yeri hep ayrı =)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bu rotaların aradaki duraklarını yazmıyorum onları araştırın.
    en sevdiğim karadeniz rotaları
    1 Kars-Ardahan-Şavşat-Artvin-HOpa
    2 Borçka - Murgul - Arhavi (enduro rotası neredeyse asfalt yol yok)
    3 d915 her iki taraf birden
    4 bayburt-zigana-maçka-sümela manastırı ve yukarı yaylalar (enduro rotası asfalt yok)
    5 Vazelon manasıtırı ve çevre köyler
    6 Vakfıkebir-Tonya-Damlı köyleri
    7 Sinop-Doğanyurt-Cide-Bartın-Zonguldak
    8 Zonduldak-Gebze-Bolu arasındaki tüm köyler

Doğuanadolu ve güneydoğuanadolu rotaları
    1 Van-Hakkari-Şırnak-Siirt-Bitlis
    2 Batman-midyat-Mardin-Diyarbakır
    3 Bingöl-Elazığ-Malatya-Sivas-Tunceli (bunların arasındaki dağ köyleri)
    Merdo ve uthec bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yaz gelsin motorla avrupa turu atıcam.
    İstanbul'dan çıkıcam yola, Tekirdağ, Malkara, Keşan, Edirne, gezeceğim bütün avrupayı.

tommygun, DickName ve MFTaşkıran bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)