Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha İstanbul'un Karaborsacılık Yapması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sol ve anarşist grupları hiç anlayamadım.

Hiç bir konuda çözüm ürettikleri yok.

Hep direniş, yakalım yıkalım muhabbeti.

Bunlara acayip uyuz oluyorum.Gezi parki eylemleri mesela.
    Oraya iyi niyetle giden yuzbinleri gorunce hemen araya sivistilar.

Siz kimsiniz ulan ?

Arabalari yakip yikan,banka subelerini taslayan atmleti yakan iste bu gerizekalilar.
    Haa iclerinde istihbarat elamani da var,gosteriyi vandalliga cevirmek icin.

Ama cogu mal oglu mal,bos beles tipler.

Bak gece gece yine sinirlendim bu parazitlere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abiler gündem olması için, birlik olabilmek için açtığım şu konuda bile ayrışıyoruz. Bu ülkede bir şeylerin neden değişmediğini bu konuda görebiliriz.

Öte yandan kapitalizm ve serbest piyasa diyen arkadaşlar, ben serbest piyasada bir şeyin fiyatını 5 yazıp müşteriye 10'a satarsam bu rekabet kurallarına aykırıdır. Yalan fiyatla müşteriyi kendime çekip ürünü kafama göre satmış olurum. Liberalizm tartışmasının yapılacağı en son konu falan olmalı şu durum. O zaman Türkiye'de yapılan tüm karaborsacılık meşru olsun. Bu nasıl bir mantıktır? Fahiş fiyat ile karaborsayı karıştırıyorsunuz. Biz buna serbest piyasa diyorsak neye karaborsa demeliyiz?

Dediğim gibi, ben belki bir ses oluruz gündem oluştururuz diye sağda solda bu konuyu dile getirmeye çalışıyordum fakat kendi içimizdeki savaştan çıkamıyoruz daha.

Hayırlı forumlar dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı jaxaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler gündem olması için, birlik olabilmek için açtığım şu konuda bile ayrışıyoruz. Bu ülkede bir şeylerin neden değişmediğini bu konuda görebiliriz.

Öte yandan kapitalizm ve serbest piyasa diyen arkadaşlar, ben serbest piyasada bir şeyin fiyatını 5 yazıp müşteriye 10'a satarsam bu rekabet kurallarına aykırıdır. Yalan fiyatla müşteriyi kendime çekip ürünü kafama göre satmış olurum. Liberalizm tartışmasının yapılacağı en son konu falan olmalı şu durum. O zaman Türkiye'de yapılan tüm karaborsacılık meşru olsun. Bu nasıl bir mantıktır? Fahiş fiyat ile karaborsayı karıştırıyorsunuz. Biz buna serbest piyasa diyorsak neye karaborsa demeliyiz?

Dediğim gibi, ben belki bir ses oluruz gündem oluştururuz diye sağda solda bu konuyu dile getirmeye çalışıyordum fakat kendi içimizdeki savaştan çıkamıyoruz daha.

Hayırlı forumlar dilerim.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/

simdi en altta neler yaziyor bakalim.

*Fiyat listesinde yer alan tüm fiyatlar Yamaha Motor Türkiye tarafından belirlenmiş ve perakende satışlar için geçerli tavsiye edilen fiyatlar niteliğinde olup, Yamaha Motor Bayileri motosiklet satış fiyatlarını bağımsız olarak belirleme hakkına sahiptir.

*Yamaha Motor Türkiye önceden bildirimde bulunmaksızın fiyatlarda ve ürün özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Simdi ne yapmis yamaha ?

Anlastigin,kapora verdigin fiyat uzerinden zam mi yapmis ?

Lutfen konuyu saptirmaliyim.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kara...er%20dizisidir.

Alıntı Firelight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...Fiyat-Listesi/

simdi en altta neler yaziyor bakalim.

*Fiyat listesinde yer alan tüm fiyatlar Yamaha Motor Türkiye tarafından belirlenmiş ve perakende satışlar için geçerli tavsiye edilen fiyatlar niteliğinde olup, Yamaha Motor Bayileri motosiklet satış fiyatlarını bağımsız olarak belirleme hakkına sahiptir.

*Yamaha Motor Türkiye önceden bildirimde bulunmaksızın fiyatlarda ve ürün özelliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Simdi ne yapmis yamaha ?

Anlastigin,kapora verdigin fiyat uzerinden zam mi yapmis ?

Lutfen konuyu saptirmaliyim.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kara...er%20dizisidir.
    Haklısınız hocam bence de saptırmayalım. Sanırım size normal geliyor bir fiyatın belirlenip sonradan o fiyat "değiştirilmeden" size farklı fiyat söylenmesi. Çok enteresan bunun farklı şekillerde anlaşılması. Attığınız linkten de alıntı yapayım: "Aynı zamanda yasaklanmamış bir ürün de olsa, etik ve ticaret yasalarına aykırı şekilde piyasada bulunmayan bir malın gizlice, el altından çok yüksek fiyatla alınıp satılması işi de karaborsa oluşturur."

Yamaha Motor önceden bildirimde bulunmaksızın fiyatlarda ve ürün özelliklerinde değişiklik yapabilir, bu yaptığı değişikliği de resmi fiyat listesinde "hemen olmasa dahi" belirtir. Bu fiyat yüksekliği uzun zamandır var. Zaten sorun bu. Örneğin resmi satış liste fiyatını ilana koydukları fiyata güncelleseler zaten bunu tartışmayacağız. Diyeceğiz ki adamlar ürünlerini fiyata satıyor değeri bu demekki. Ortada böyle bir durum yokken nasıl hala bunun normal olduğunu, neyse ya.

Tartışmaya bence gerek yok, her şey çok açık ve net. Konuyu da saptırmaya gerek yok
    Siluet... bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    günaydın sadece yamaha değil honda da ve araba markalarında da bu durum var ve bu durum 2. El piyasasını saçma sapan bi hale getirdi ben 3 yaşında mt07 mi 210 a vermedim ilandan kaldırmak zorunda kaldım evet iyi para ama gelen parayla motor yada araba alamıycam ne anladım bu işten

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Anlayamazsınız, çünkü onlar için sizin "çözüm" dediğiniz problemin ta kendisi :D
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı jaxaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam bence de saptırmayalım. Sanırım size normal geliyor bir fiyatın belirlenip sonradan o fiyat "değiştirilmeden" size farklı fiyat söylenmesi. Çok enteresan bunun farklı şekillerde anlaşılması. Attığınız linkten de alıntı yapayım: "Aynı zamanda yasaklanmamış bir ürün de olsa, etik ve ticaret yasalarına aykırı şekilde piyasada bulunmayan bir malın gizlice, el altından çok yüksek fiyatla alınıp satılması işi de karaborsa oluşturur."

Yamaha Motor önceden bildirimde bulunmaksızın fiyatlarda ve ürün özelliklerinde değişiklik yapabilir, bu yaptığı değişikliği de resmi fiyat listesinde "hemen olmasa dahi" belirtir. Bu fiyat yüksekliği uzun zamandır var. Zaten sorun bu. Örneğin resmi satış liste fiyatını ilana koydukları fiyata güncelleseler zaten bunu tartışmayacağız. Diyeceğiz ki adamlar ürünlerini fiyata satıyor değeri bu demekki. Ortada böyle bir durum yokken nasıl hala bunun normal olduğunu, neyse ya.

Tartışmaya bence gerek yok, her şey çok açık ve net. Konuyu da saptırmaya gerek yok

Burda o kadar hirt adam var ki uslubun yuzunden sana kizamiyorum.
    Dostum,sen diledigin sekilde konuyu degerlendirmekte ozgursun.

Bu konu iki sekilde ele alinabilir.
    1- yapilan isler kanuna,hukuka aykiri mi ?
    2- olmasi gereken bu mu ?

Sacma sapan bir ulkede yasadigimiz icin kanuna aykiri olan birsey askinda olmasi gereken de olabiliyor.
    Gercek eflasyonun %165,resmi eflasyonun % 80 oldugu yerde ev kiralari maximum 25 artabiilmesi gibi.

Fiyat bilgilendirmesinin yapildigi listede bulunan iki maddeyi sana attim.Bunun hukuksal zeminde bir karsiligi yoksa
    bir avukat tut ve hemen dava ac.Daha sonra da bizi bilgilendir

Kanunu bir tarafa birakalim.Olmasi gereken bu mu peki ? Evet bu.
    Bayi,malini istedi fiyattan satar.aglayip sizlayip goz yasi dokmeye gerek yok.

Yamaha yerine size dominar 250 oneriyorum ( logaritma;abimize danisin yine de)
    Svg
    jaxaw bunu beğendi.

Selamün Aleyküm kardeşim. 5 10 konu aşağıda yamahanın fiyat politikası diye bir konu actim.Benze konulardan muzdaribim. Xsr 125 almak istedim.Aynıları başıma geldi. Premium.bayi ile sorun yaşadım bende.
    Önce şikayet vara yazdım.Ordada şikayetçi olan bazı kişilerin yazdıklarının ekran görüntülerini de alıp hem Cimer e yazdım hemde o görüntüleride paylaştım. Derken bu süreçte birde yamahaya zam geldi. Onuda ek olarak sonradan bildirdim.Daha sonra sari sitede Yamaha istanbulun ilanini gördüm.Hem yazarak hemde telefonda aksesuarsiz almak istiyorum diye sordum.onlarda motorumuz aksesuarlıdır cevabı verdi. Bende onuda sonra san ek olarak resmini alıp cimre gönderdim.Sizlerden ve diğer arkadaslardan Ricam. Sizlerde burada yazdiklarınız gibi ayrica Cimere de yazin çekinmeyin. Yazınki birileri sesimizi duysun. Daha kalabalık olalım. Çoğunluk olursak birileri çıkar ilgilenir. Sonuçta yakında seçim var ve oy verirken bu yaşadığımız maduriyetin giderilmiş yada giderilmemiş olması bende etkili olacak ve ona göre davrsnacağım bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Aynı içimden geçenleri yazmışsınız. Bayiler önünde toplanıp eylem yap(ma)mak.Hatta bir kaç tv kanalıbir kaçta youtuber çağır(ma)sak.Hatta birileri kepenklerine Grafiti Çiz(me)selermi kazıkçı olduklarını anlatan. Gayet ayıp et(me)se mi birileri?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alisveris yaptigim bir markette patates fiyatini surekli degistiriyor.

Bazen seni cimer e sikayet edecem diyorum guluyor.

O degilde cozum olarak sosyal medya,youtuber,tv kanallsrinda zaman harcamak yerine neden dava acmiyorsunuz aslan parcalari ?

Gerci atv ye gidin,kesin haber yapar.ahhh firsatcilar ahhh

Not:hasmet,sarkastik oldu mu len bu ?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Sol grupların adına konuşamam. Ama onların da otorite kavramı ile ilgili büyük sorunları var, otoriterlikle çözebileceklerini sanıyorlar, sorunlara çözümleri var gibi ama öyle detaylı programlar oluşturmaya çalışıyorlar ki bu kadar detay programda insanlara özgürlük kalmıyor.
    Anarşistler adına da konuşamam çünkü hiç bir birey başkası adına konuşamaz.

Bu ülkede zaten bir avuç sol ve anarşist var. Asıl sorun bu ülke halkının %99 sağcı olması.
    Sağ'ın yaşanan sorunlara hiç bir çözümü yok. Sorun yokmuş gibi herkes kendi yerini bilsin, hiç bir değişim olmasın, aynı sefillikle devam edelim diyor sağ, hiç bir insanı değeri yok, insani değerler yerine din ve milliyetçilik gibi yapar değerlerle otoriterliğini gizliyor.

Bu ülkede büyük bir sağcılık sorunu varken bir avuç solcu ve anarşist ne diyor diye dinlemeyip anlamaya çalışmayıp sadece yakıp yıkmak istiyorlar demek bu devirde her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşıldığı zamanlarda artık saftiriklik ya da cahillik değil düpedüz ahlaksızlık. İşte tam da sağcı tavır bu. Sağcılık ahlaksızlıktır. Sağcılar kafalarında sol ve anarşistler yakıp yıkacak diye bellemişler kendileri bir yerlerinden böyle uydurmuşlar, şimdi bu forum satırlarında uzun uzun size emek-sermaye çelişkisinden, otoriteden vb. bahsedip eğitmek benim işim değil.
    ufoz ve RuzgarAşkı bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Anarsist = kari kiz dusurmek icin ortamlarda siyah giyinip karizmatik oldugunu dusunen,banka atm si gordugunde kendini kaybeden.yakip yiktiginda sisteme zarar verdigini dusununen ergen primitif insan.

Nerdeeee demli cay icen eski devrimciler ,simdikiler espresso falan iciyor :(

Quando 696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj D400
    Bildiğim duyduğum kadarıyla motosiklet üreticileri Türkiye'den alınan siparişlere kota uygulayıp aynı zamanda üretim ve transfer tarafında en son plana bıraktığını duydum. Nedeni ise devletimizin elini hiçbir şeye sürmeden üreticiden daha fazla para kazanmasından dolayı. Gelelim bayilere ise onlar zaten motosikletlerden %7-10 arasında kar kopartmaktadır bu da çok zayıf... Onlarda durumu fırsat bilip elinde kalan aksesuarları motosikletlere yükleyip zaten motosikletten çok kazanmıyoruz asıl kazancımız aksesuar ve servisten diyerek fırsatçılıklarını konuşturup binicilerini küstürüyorlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu da savunmazsınız be. pes.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Anarsist = kari kiz dusurmek icin ortamlarda siyah giyinip karizmatik oldugunu dusunen,banka atm si gordugunde kendini kaybeden.yakip yiktiginda sisteme zarar verdigini dusununen ergen primitif insan.

Nerdeeee demli cay icen eski devrimciler ,simdikiler espresso falan iciyor :(
    Bu cehaletle bu devirde çok başarılı olursun. Aferin, böyle devam et. 3-5 tane banka atm'si kıran anarşist gördü diye bütün anarşistleri aynı sanıyorsun. Bir kere anrşist bireydir, haliyle her birey birbirinden farklı farklıdır. Benim tanıdığım anarşistler gayet de rengarenk giyinen insanlar, kırıp dökmek gibi şiddet içeren anlamsız şeylerle de işleri olmuyor. Senin gibi ahlaksızlara cevap yetiştirmeye bile gerek yok. Sağcı toplumun bir bireyi nasıl olur ona örneksin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cehaletle bu devirde çok başarılı olursun. Aferin, böyle devam et. 3-5 tane banka atm'si kıran anarşist gördü diye bütün anarşistleri aynı sanıyorsun. Bir kere anrşist bireydir, haliyle her birey birbirinden farklı farklıdır. Benim tanıdığım anarşistler gayet de rengarenk giyinen insanlar, kırıp dökmek gibi şiddet içeren anlamsız şeylerle de işleri olmuyor. Senin gibi ahlaksızlara cevap yetiştirmeye bile gerek yok. Sağcı toplumun bir bireyi nasıl olur ona örneksin.
    Agir ol kart anarsist.Ahlaksiz olan sensin,haddini bil.
    kucuk burjuva seni.ozune don,demli cay ic.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Çok sabırsız bu cocuk , çok Hep sahne önünde olayım istiyor.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sabırsız bu cocuk , çok Hep sahne önünde olayım istiyor.
    Noldu, ahlaksız diyerek hakareti baslatti.bakiyirum gulucuk atiyorsun.
    Zaten bu tiplerin hepsi boyle.

Neyse..

Sen ne dusunuyosun sayin satis yoneticisi ? Bir bayi istedigi fiyattan satma luksu var mi yok mu ?
    Hukuksal olarak zaten sorun yok,buna var diyen ust duzey amatordur.

Benim sorum,etik olarak bir problem var mi ?

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Noldu, ahlaksız diyerek hakareti baslatti.bakiyirum gulucuk atiyorsun.
    Zaten bu tiplerin hepsi boyle.

Neyse..

Sen ne dusunuyosun sayin satis yoneticisi ? Bir bayi istedigi fiyattan satma luksu var mi yok mu ?
    Hukuksal olarak zaten sorun yok,buna var diyen ust duzey amatordur.

Benim sorum,etik olarak bir problem var mi ?
    Bana göre bayi istedigi fiyattan satabilir sevgili Firelight , ki öyle de oluyor marka,model,arac tipi farketmeksizin. İsyan eden insanların cogunun (istisnalar kaideyi bozmaz.) bayi sahibi olsalar benzer davranıs icinde kendilerini korumaya calısacaklarını dusunuyorum. Bayii de biziz, alıcı da, galerici de, taksici de..

Seninle ters dustugumuz nokta , üslubun . Günlük hayatında böyle bir adam olmadıgını tahmin ediyorum. Insanlara burada surekli neden sataştıgının, hakaret ettiginin cevabı sende sevgili rapstar kardeşim
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre bayi istedigi fiyattan satabilir sevgili Firelight , ki öyle de oluyor marka,model,arac tipi farketmeksizin. İsyan eden insanların cogunun (istisnalar kaideyi bozmaz.) bayi sahibi olsalar benzer davranıs icinde kendilerini korumaya calısacaklarını dusunuyorum. Bayii de biziz, alıcı da, galerici de, taksici de..

Seninle ters dustugumuz nokta , üslubun . Günlük hayatında böyle bir adam olmadıgını tahmin ediyorum. Insanlara burada surekli neden sataştıgının, hakaret ettiginin cevabı sende sevgili rapstar kardeşim
    Satastigim insanlarin tumu yalanci,duzenbaz,cok bilmis gecinenler ve fetoculerdir.
    Hakaret diyosun hala,bana hakaret etmeyen bir adama ben asla hakaret etmem,bunun istisnasi olmadi.

Adam bana ahlaksiz diyor,bunu kendine hak gorebiliyor.zibidi iste.

Motosikleti
    falcon flash 100

Şimdi bu fikrimi / tespitimi bir örnekle açıklayayım.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede büyük bir sağcılık sorunu varken bir avuç solcu ve anarşist ne diyor diye dinlemeyip anlamaya çalışmayıp sadece yakıp yıkmak istiyorlar demek bu devirde her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşıldığı zamanlarda artık saftiriklik ya da cahillik değil düpedüz ahlaksızlık. İşte tam da sağcı tavır bu. Sağcılık ahlaksızlıktır. Sağcılar kafalarında sol ve anarşistler yakıp yıkacak diye bellemişler kendileri bir yerlerinden böyle uydurmuşlar, şimdi bu forum satırlarında uzun uzun size emek-sermaye çelişkisinden, otoriteden vb. bahsedip eğitmek benim işim değil.
    Bakınız örnek bu.

Bir paragrafta aşağılamak, hakaret, küçük görmek, etiketlemek adına hepsi var.

Saldırgan olmadığını söylerken bile gözü dönmüş.

Bir de beni eğitecekmiş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)