Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadıköy Belediyesi'nden Motosikletler İçin Skandal Karar

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bir karar. Belediye Başkanlığı makamınında bulunan bir kişiye düşünmeden, araştırmadan, karar vermek yakışmaz. Kendisi zahmet etsin, Ayvalık belediyesinin uygulamasını bir görsün. Yol kenarlarına motosiklet park alanlarını plastik dubalarla yapmışlar. Bu sayede hem motosiklet park sorunu yok. Hem de otomobillerin yol kenarlarına park etme sorunu yaşamıyorlar. İstanbul'da belirli yol kenarlarını İSPARK'tan alıp motosiklet park alanları yapmak çok mu zor? Sayın Darabaşı bu konulara biraz emek ve mesai harcasanız çok mu zahmet olur? Sayın İmamoğlu, sayın Akşener'le muhabbetiniz çok iyi. Biraz da ikiterkercilerle muhabbet etmezmisiniz?

Not: AKP'li olmadığım içi oy verdiğim partiyi eleştirebilirim.
    espresso ve pea bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Esas konu kurye firmaları ve paket servislerden çıkmış galiba ama, diğer kullanıcıları da zor durumda bırakacak bir karar. Üstelik yanlış da. "Bütün motosikletler park yerlerini doldursa, arabaları nereme sokacağım?" diye de düşünmesi lazım.
    Park yerinde de bir sürü tartışma çıkartacak bir karar. (Sen motorsun birader, şu kenara parketsen olmuyor mu? benzeri)
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Zafer Akçay çok güzel anlatmış ne yapılması gerektiğini, ayrıca bundan daha büyük sorun, yaya olarak yürürken kaldırımda karşımıza çıkan motosikletlere ne yapabileceğimiz, kaç sefer başıma geldi, küfür mü etsem, tekme mi atsam ne yapsam diye sinirlenirken, pişkin pişkin suratıma bakarak kadıköy kaldırımlarında arkamdan, önümden giden motorlara ne yapabiliriz?
    espresso bunu beğendi.

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esas konu kurye firmaları ve paket servislerden çıkmış galiba ama, diğer kullanıcıları da zor durumda bırakacak bir karar. Üstelik yanlış da. "Bütün motosikletler park yerlerini doldursa, arabaları nereme sokacağım?" diye de düşünmesi lazım.
    Park yerinde de bir sürü tartışma çıkartacak bir karar. (Sen motorsun birader, şu kenara parketsen olmuyor mu? benzeri)
    Ayvalık belediyesi 200-300 metrelik bir yol kenarında yaklaşık 1 metre genişliğinde motosiklet park alanları yapmış. Bunları plastik dubalarla arabaların park edemeyeceği şekilde kapatmış. Sorunsuz bir uygulama. Bu uygulamayı çok geniş bir alanda yapmamışlar. Yani otomobil park etme sorununa da neden olmamışlar. Bir belediye başkanı ne iş yapar? Araştırır çözüm getirir. Ben şunu bilirim. Bu memlekette kimi seçersen seç ne yaptığını kontrol edeceksin.

MT olarak Kadıköy ve büyükşehir belediyesine mail ve telefon kampanyası başlatıp sesimizi duyurmamız lazım. Bize kimse derdiniz ne diye sormaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yahu İstanbul'da kaldırım var da bizim mi haberimiz yok?

Standart bir kaldırımı olan sokak varsa haber verin bizde bilelim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yok öyle bir dünya, her türlü iptal ettiririm o cezayı.

Park yeri yok, motosiklet parkı olan kapalı ispark sayısı bir elin parmağını geçmez, onlarda da araç sayısının %10'u kadar kontenjan yok.

Ben araba gibi yol kenarına park etmeye okeyim, ama bu dürzüler kaldırımda kenara koyduğum motoru bile arabalarını park etmek için kıpırdatmaya çalışıyorlar.

Bir disk 2bin lira şu an montajı ile birlikte, motoru hareket ettirip diski kıranın annesi ile 2000 liralık cima eyleyeyim çözülsün mevzu. İsparklarla çatır çutur kavga ediyorum zaten, motor parkı yoksa gidip araba yerini ortalayarak koyuyorum, gişedeki elemanlar ağlıyor abi öyle bırakma diye. Hem para verecem, hem bana yer yapmayacaksın, motoru arabaların arasına, kenara köşeye park edecem. Nah emojisi.

İnsanı plaka takmamaya zorluyorlar dört bir yandan, büyük bir makine alayım değil plaka, plakalık takmayacağım motora. Beşiktaş BKM'nin olduğu sokağın girişine 100 yıldır motosiklet park ediliyor, Kadıköy dorock'un olduğu sokağın girişine 1,5 milyon yıldır motosiklet park ediliyor. Bazı kanını sevdiklerim gelip buralara bile toptan ceza yazıp gidiyor. Yakında güvenli bir park yeri var mı? En az 2km çapta yok. Motorum çalınsa park cezası kesen emniyet güçleri mabadını koltuktan kaldırıp motorumu bulacak mı? Hayır.

İşgal diyorlar, işletmelerden işgaliye parası alıp kaldırımda geçecek yer bırakmayınca her şey okey, ben oturup 2 bira içtiğim barın önüne kaldırımı kapatmadan motorumu koyunca voaaa, sittirin gidin köyünüze.
    tommygun, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yayayı engellemeyecek şekilde park edilmesinde bir sakınca yok bence. Her şeyde bir hakkaniyet ölçüsü olmalı. Kolaycılığa kaçmamak lazım.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Lanet Martı scooterleri toplattıklarında "helal olsun başgan" demiştim, şimdi işin ucu bize dokunmaya başladı
    espresso bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Kaldırım yayalara aittir. Herhangi bir araç geçemez park edemez. Her araca uygun park yeri düzenlemesi yapılırsa güzel olur.
    ufoz bunu beğendi.

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırım yayalara aittir. Herhangi bir araç geçemez park edemez. Her araca uygun park yeri düzenlemesi yapılırsa güzel olur.
    Kaldırımlar yayalara aittir. Fakat zaman zaman eğer yayalara engel olmayacak bir yer bulursam kaldırıma park ederim. Çünkü, daha güvenli. Bu yaptığım doğru mu? Yanlış. Özetle savunulacak bir şey değil. Türkiye'de motosikletler neden kaldırıma park eder? Çünkü, belediyelerin motosiklet diye bir taşıttan henüz haberleri yoktur. Burada Ayvalık belediyesini ayırmak lazım. Kendilerini tebrik ederim. Hiç avrupadan örnek vermesinler. Ayvalık belediyesi en güzelini yapmış. Trafiğin en yoğun olduğu kesimde kaldırımın kenarına 1m. mesafede plastik dubalar monte ederek motosikletlere park alanı yapmışlar. Bu dubalar nedeniyle motosiklet haricinde bir aracın park etmesi mümkün değil. Bu sayede trafiğin en yoğun olduğu yerde otomobillerin park ederek trafiği zora sokmalarını da engellemiş oluyorlar. Beton yerine plastik duba tercih etmeleri de ayrı bir incelik. Yolda bir kaza esnasında motosiklet sürücülerinin hayati bir tehlikeye düşmelerine neden olmuyor. İstanbul'da kaldırıma park edebiliyorum. Ama Ayvalık'ta bunu yapmıyorum. Bunun nedeni Ayvalık'ta konuya hakim bir belediye var.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lanet Martı scooterleri toplattıklarında "helal olsun başgan" demiştim, şimdi işin ucu bize dokunmaya başladı
    Ehliyet ve eğitim olmadan hiç bir aracın kullanılmasını doğru bulmuyorum. Martı vs. araçları düzgün bir statüye kavuşturana kadar topyekün toplatmak gerektiğini düşünüyorum. Kaldırım işgali en hafif dert. Bu başıboşluk devam ederse bu araçlar daha çok canlara mal olacak. Yakın zamanda 125cc'ye kadar motosikletlerin B ehliyeti ile kullanılabileceği söyleniyor. Amaç küçük motosikletlerin satışını arttırmak. Bu karar da yanlıştır. Birçok cana mal olduktan sonra tekrar gündeme geleceği kuvvetle muhtemeldir.
    espresso bunu beğendi.

ortada bir sorun var ,peki çözüm? o yok işte.yasaklayınca tüm sorunlar çözülüyor.Sorunları sorun olarak ta görmeyebilirdiniz.Böyle aksiyona ne gerek?Belediyede motosiklet ve scooterları yasaklayınca Kadıköy'ün bir gecede Paris'in sokaklarına döneceğine inananlar var galiba.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanımızın anlamadığı, daha doğrusu anlamak istemediği (çünkü işine gelmiyor!) olay şu ki zaten ortada yasak var. Yeni konulan bir yasak değil bu durum! Yasağın uygulanmasında aksaklık var mı? VAR. Şuandan itibaren yasağın uygulanması ve yaptırım sonuçlarının uygulatılması için bir engel var mı? YOK. Yasak halen yasak mı? EVET Cezası var mı? VAR. Cezası uygulanmalı mı? EVET. Ancak elbette bunu yaparken aynı kaldırıma ya da yol kenarına park edilen tüm araçlar için mevcut kurallar ve yasaklar işletilmeli mi? EVET.

Bu durumu yeni bir yasakmış gibi davranmak, "aaa bak bak vah vah tüh tüh böyle böyle yasaklamışlar" demek oldukça komik bir durum sanırım.

Sorarım; kaldırımda motosiklet kullananlara gıcık olmayanımız var mı? Yapmayanımız var mı? Bunun en baş örneğini o "hoca"lardan verelim mi?

Bknz:
    https://www.instagram.com/reel/Cng3EmCKPFh/?hl=tr

https://www.instagram.com/reel/CeQY9pSoM1n/?hl=tr,

https://www.instagram.com/p/ChT2Wflopx2/?hl=tr
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)