Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir de paslanma.

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumda gaz yağı ve wd 40 lobisi var.wd40'ın kellik ve iktidarsızlık dışında her derde deva olduğunu savunuyor.Gazyağcılar ise ;Alo reklamındaki her zaman beyaz kalan çamaşırlar gibi zincirlerin de her daim tertemiz olması gerektiğini savunuyor
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda gaz yağı ve wd 40 lobisi var.wd40'ın kellik ve iktidarsızlık dışında her derde deva olduğunu savunuyor.Gazyağcılar ise ;Alo reklamındaki her zaman beyaz kalan çamaşırlar gibi zincirlerin de her daim tertemiz olması gerektiğini savunuyor
    öyle deme sen hiç japon sobası kullanmamışsın veya benzinli gaz ocağında müthiş yanıyor
    ayrıca bitin (bildiğiniz böcek olan bit) tek ilacı gazyağıdır.
    şaka bir tarafa da temizlik dediğim gibi sadece kozmetik kaygısı olanlar için gerekli yoksa hrc65 çelikten yapılmış did zincirler içine giren taşı bile öğütecek güçtedir sadece yağlı kalması yeterlidir
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 kırmızı çizgimizdir, ona laf ettirmeyiz, hem wd40 pas sökücüdür yani zincirdeki yağı çözmez, inceltir ama çözmez, mazot da zaten en ince yağ olarak biliyorum... zincirdeki kaba pisliği almak için wd40 yada mazot kullanmakta sakınca görmüyorum. tabi wd40 pahalılaşmaya başladı, öyle eskisi gibi wd40 sıkarak fırça ile temizleme işi yapar mıyız? ben yapmam.

zincir çok dolmuş ise o seferki yağlamada sadece wd40 kullanırım ve bir kaç gün sonra yine sıvı gress sıkar devam ederim. ne bileyim ben böyle yapıyorum ve zincirde paslanma yok. ucuz zincire şimdi motul zincir yağı falan sıkmak günahtır ayıptır hem. wd40 bile hak etmiyor ama olsun.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Benim fikrim ve tecrübelerim Gaz yağı ile temizlik sonrası zincir dışarıdan bakınca ayna gibi parlasa da gaz yağının kuvvetli yağ çözme/bozma özelliği o-ring vb. zincirlerin ringlerindeki hayati önem taşıyan fabrikasyon yağı da alıp götürüyor. Zincir dışarıdan temiz gözükse de içeriden baklaların hareketli kısımları kısa sürede paslanmaya başlıyor ve sonrasında baklalarda kilitlenmeler başlıyor ve zincir normal ömründen çok daha kısa sürede çöp oluyor. Ben artık gazyağını o-ring ya da x-ring zincirlerde kullanmıyorum. Asfalt dışı sürüş pek yapmıyorum. Zincirimi düzenli olarak kontrol edip sadece yağlıyorum.
    Atincozkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)