Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamahanın Fiyat Politikası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yaklasik 1 yil once acil araba almak durumunda kaldik.

Daha once tarif etmistim. Surreal bir ortam vardi. Koskoca galeriler bombos. Yirmi kusur yildir Amerika'da yasiyorum, boyle bir seye sahit olmadim. Kamyondan inen aracin sahibi 3 ay onceden belli. Kullanilmis arac fiyatlari yenisinden fazla.

Normalde Amerika'da liste fiyatindan arac alma cok nadirdir. Su ana kadar aldigim araclarin cogunu %15-%20 indirimle edindim pazarlik yaparak, ki genel yaklasim da budur.

Gel gelelim en son aldigimiz araci liste fiyatindan %10 daha pahaliya aldik... Arac fabrikadan turlu aksesuarla birlikte geliyor (telefon kablosu, kapi ucu koruma, kaucuk altliklar, vs.) Bazi galeriler ekstradan $1000 abuk subuk aksesuarlar da dayatiyordu... Ama oyle bir yerden almadik.

Peki neden boyle? Cevap: Cunku araba yok. Herifler normalde atiyorum 100 araba satiyorken simdi sadece 20 araba satabiliyorlar. Bu durumda sadece ayakta kalabilmeleri icin sattiklari arac basina karlarini 3 kat arttirmalari gerekiyor.

Bunun disinda Turkiye'ye ozel durumlar da vardir, bilemiyorum. Ancak burada bile bu tip durumlar yasandi, ve neden oyle oldugunu da anlamak zor degil. Satan kisi yerinde olsaniz muhtemelen siz de denerdiniz.
    xtrafrozen ve fazil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kardeşim sende paranın yettiği Yamaha yı al sıfır alma sıfır gibi tertemiz 1-2 yaşında al ..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hocam böyle piyasa analizi olmaz, bu hepimizin satın alırken yaptığı kıyaslamalar silsilesi, sen buradan çıkıp analiz yapmışsın gibi sonuçlara varıyorsun. AKP'nin ayağınınüstüne koyayım, evet onlar gidince bişey değişmeyecek zira biz sağlıklı düşünme becerimizi kaybettik.

Sen 180TL'ye aldığında o ürün kaç zamandır o fiyattaydı baktn mı? Belki Samsung 6 ayda bir güncelliyordu senin gördüğün fiyat zaten belirli enflasyonu yemiş fiyattı? Belki senin aldığın diğer marka 1,5 yılda bir güncelliyor oldukça uzun zamandır aynı fiyatta kalmıştı zaten. Belki o ürüne sadece USD bazında ayrıca bir zam geldi. Binlerce farklı değişken var. Sen almadan 1 ay önce Samsung 120TL öbür şarj aleti yine 180TL idiyse ne oldu şimdi bütün teori? Böyle kıyaslamalardan bir şey çıkmaz.

E bu hengamede kar marjını artırmaya çalışan firma yok mu diyorum? Tabii ki vardır. Eskiden brüt 50% ile satış yaparken bugün brüt %75 ile satış yapmak istiyor olabilir adam. Böyle "suç" olur mu yahu, böyle "ahlaksızlık" tanımı mı olur? E bizim satın aldığımız "iyi" markaların hepsi ahlaksız o zaman? FIAT bu paraya veriyorken arabayı BMW 2 katı para istiyor? Vay ahlaksızlar vay mı diyeceğiz? O adam iş modeli olarka daha karlı bir satış yapmayı istemiş, aynısı al sat yapan esnaf için niye geçerli değil? Haketmiyor mu artık bu zamlarla? Alma geç?

Nakliye masraflarında söylediğin şey bildiğim için €5 koydum zaten. Ürün başına 1EUR'a bişey getiremezsin onu söyleyeyim. Normalde sen DHL ile bunu istediğinde (kabaca yukarıda konuştuğumuz şey olan kahve makinasına bakalım) ürünü bilmiyorum ama €40-50 civarı bir fiyat çıkartır sana DHL. Tamam ticari gönderini DHL ile almıyorsun, hacimsel verimlilik çok yükseliyor vs, e onlarla zaten €5 dedim. €1'e €2'ye bişey getiremezsin, ki getirsen de zaten sana yaptığım hesaplamada etkisi ne olacak, bu kadar harf yazmamiçin harcadığım elektrik anca o kadardır =) (Şaka)

Vergilendirme konusuna bence girelim.
    Zira sen yurtdışından üç beş bişey getirip satan esnaf ile 5'li çetenin vergi avantajını birbirine karıştırıyorsun. Kaldı ki bu karışıklığa düşmesen bile gelir vergisi ile gümrük vergisi çok başka şeyler.

AKP gidince çoğu şeyin düzelmesi mümkün. Ama "iyi para kazanma"yı ahlaksızlık olarak kodlamışsın, ki buna itiraz edeceksin, o hiç bir zaman "düzelmeyecek" çünkü bunda yanlış bir şey yok. Parası olan asgari ücretin 8 katında fiyatı olan telefonu da alıp havasını atabilir, onu ilgilendirir. Sorun, standart insanların Dünya'nın hemen her ülkesinde kolayca alabilecekleri standart telefonların asgari ücretin katlarına gelmiş olması.

Zenginlerin bu tarz ekonomik çöküşlerden daha az etkilenmesi sorunun sebebi değil, kapitalizmin doğal çıktısı.
    Sorun ekonomik çöküş. İlkiyle mücadele edemezsin. İkincisiyle edebilirsin. Senin derdin ilkiyle.
    Ben diyorum ki "haksız kazanç" bu değildir, bir ürünü (sana göre) yüksek kar marjıyla satmak haksız kazanç değildir. Ha sen buna katılmayan bir görüşe sahip olabilirsin elbette, ama şurada ayrışmamızın sonlanması lazım.

Düzgün bir hayat yaşamanın yolu bunu değiştirmeye çalışmaktan geçmiyor. Üzgünüm, geçmiyor.
    Sen önce ülkeni olması gereken noktaya getir, insanlara da kaliteli bir eğitim ver, finansal okur yazarlık kazandır, ondan sonra ülkenin ekonomik şekillenmesini ve yapılanmasanı farklı bir şekilde düzenlemek istiyorsan bunu parti programına koyarsın sunarsın halk isterse bu deneme yapılır. Sonuçları çok acıklı olur ama yapılacaksa böyle yapılır.
    Ama bütün Dünya, içinde yaşadığın bütün ekosistemler ticari yapılanmalar belirli şekilde çalışırken, bunlara karşı durmaya çalışırsan anca sefaletini artırısın. Ahlaki açıdan veya sebepsel açıdan en ufak bir alakanız yok elbette, ama asıl niyeti olabilecek ülkeyi sömürmeye devam etmeyi kenara koyup sonuçlarına bakacak olursak, Tayyibin global ekonomik düzen ve bilinen doğruları reddedip ülkeyi uçuruma sürmesiyle senin savunduğun ekonomik yaklaşımın bir farkı yok. Gün gibi ortada olan gerçekleri reddediyorsunuz en nihayetinde ve serbest pazar denilen arkadaş bunu yapanı her zaman çarpmıştır, çarpacaktır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 1 yil once acil araba almak durumunda kaldik.

Daha once tarif etmistim. Surreal bir ortam vardi. Koskoca galeriler bombos. Yirmi kusur yildir Amerika'da yasiyorum, boyle bir seye sahit olmadim. Kamyondan inen aracin sahibi 3 ay onceden belli. Kullanilmis arac fiyatlari yenisinden fazla.

Normalde Amerika'da liste fiyatindan arac alma cok nadirdir. Su ana kadar aldigim araclarin cogunu %15-%20 indirimle edindim pazarlik yaparak, ki genel yaklasim da budur.

Gel gelelim en son aldigimiz araci liste fiyatindan %10 daha pahaliya aldik... Arac fabrikadan turlu aksesuarla birlikte geliyor (telefon kablosu, kapi ucu koruma, kaucuk altliklar, vs.) Bazi galeriler ekstradan $1000 abuk subuk aksesuarlar da dayatiyordu... Ama oyle bir yerden almadik.

Peki neden boyle? Cevap: Cunku araba yok. Herifler normalde atiyorum 100 araba satiyorken simdi sadece 20 araba satabiliyorlar. Bu durumda sadece ayakta kalabilmeleri icin sattiklari arac basina karlarini 3 kat arttirmalari gerekiyor.

Bunun disinda Turkiye'ye ozel durumlar da vardir, bilemiyorum. Ancak burada bile bu tip durumlar yasandi, ve neden oyle oldugunu da anlamak zor degil. Satan kisi yerinde olsaniz muhtemelen siz de denerdiniz.
    Türkiye zaten yıllardan beri nüfusa oranla fazla araç satılan bir ülke değildi.İlginç bir şekilde pandemi döneminde daha fazla araç satışı olmuş ama ne hikmetse ortalıkta hep aynı yalan dolaşıyor;"Çip krizi var,stoklarda araba yok blaa blaaa".Stokta araba yoksa chip krizi varsa elinizde olmayan bu arabaları nasıl sattınız?

En baştada belirttiğim gibi Türkiye zaten fazla araç satışı ve talebi olan bir ülke değil,chip krizinde firmaların düşük üretimi zaten Türkiye'nin normal talebini rahat rahat karşılamaya yetmiş gibi gözüküyor.Sorun şu ki bazıları stok az araba yok diye 3 yıldan beri çok güzel milleti yedi,stokçuluk yapıp,yapay bir kara borsa oluşturup zaten chip krizi yüzünden fiyatı yükselmiş araçları daha da yüksek fiyattan millete çok güzel sattılar.

Amerika'da ise satışların 10.000.000 altına düşmediğini bazı yıllar 20.000.000 üstü aracın satıldığını göz önünde bulundurusak doğal olarak firmaların düşük üretimi Amerika'daki talepe yetişemez ve stok sıkıntısı olur.
    Yıl yıl satılan otomobil ve hafif ticari araç sayısı

2019 : 620.937 adet
    2020 : 772.789 adet
    2021 : 737.350 adet
    2022 : 783.283 adet

https://www.ntv.com.tr/galeri/otomob...n0qOigY_l4lzcQ
    https://www.halkbank.com.tr/content/...olmu%C5%9Ftur.
    https://www.memurlar.net/album/21657...modelleri.html
    https://www.cnnturk.com/otomobil/202...uzde-6-2-artti

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz birikimim vardı. borsa batık, dolar yükselmiyor, altın sabit, faizler düşük ama enflasyon %200. yapılması gereken şey ev, araba gibi görece değer kazanan veya değerini az kaybeden bir şey almaktı. ben de bundan dolayı borçlanarak motosiklet aldım. motor ve araba fiyatlarını yukarı çıkaran, talebi yükselten şeylerden en önemli sebeplerden biri de bu bence. tüm dünyada da benzer bir durum var, abd'yi takip ettiğim kadarıyla. biz de üstüne galerici, al satçı, kolay yoldan yüklü para kazanmak isteyen de çok olunca üstüne de ekleniyor tabi ki.

Tracer 7 düşünüyordum, karaborsa olmuş. 70 bin lira daha az vererek tiger 660 aldım. Korlas bakımları biraz yoracak beni ama aradaki fiyat farkına zaten 40 kere bakıma götürürüm motoru. Parçaların da geç gelmesi her markada yaşanıyor belli ki çünkü geçen sene mt 25 ile kaza yapmıştım. parçaların gelmesi ve motorun bana teslimi 1.5 sürmüştü zaten. milletteki bu takıntı da garip.
    Thracian bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz birikimim vardı. borsa batık, dolar yükselmiyor, altın sabit, faizler düşük ama enflasyon %200.
    ...
    tüm dünyada da benzer bir durum var, abd'yi takip ettiğim kadarıyla.
    Tum dunyayi bilmiyorum ama Amerika'da durum:

Burada faizler yuksek. Enflasyon %6.5 (normale gore yuksek)

Faizler yuksek oldugu icin ev fiyatlari da dususte.

Arac ABD'de para kazandirmaz. Arz arttikca fiyatlar dusecektir, ki dusmeye basladi da...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün mesele arz yetersizliğinde. Böyle bir durumda yaşanacaklar bellidir. Piyasada her markada aynı sorun yaşanmıyor. Ben aynı duruma düşsem bu sorunların yaşanmadığı bir markaya yönelirdim. Evet Japon markaları iyidir. Fakat alnımızda da Japon yazmıyor. Hint-Çin markalarının hepsi de çöp değil.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün bir hayat yaşamanın yolu bunu değiştirmeye çalışmaktan geçmiyor. Üzgünüm, geçmiyor.
    Sen önce ülkeni olması gereken noktaya getir, insanlara da kaliteli bir eğitim ver, finansal okur yazarlık kazandır, ondan sonra ülkenin ekonomik şekillenmesini ve yapılanmasanı farklı bir şekilde düzenlemek istiyorsan bunu parti programına koyarsın sunarsın halk isterse bu deneme yapılır. Sonuçları çok acıklı olur ama yapılacaksa böyle yapılır.
    Ama bütün Dünya, içinde yaşadığın bütün ekosistemler ticari yapılanmalar belirli şekilde çalışırken, bunlara karşı durmaya çalışırsan anca sefaletini artırısın. Ahlaki açıdan veya sebepsel açıdan en ufak bir alakanız yok elbette, ama asıl niyeti olabilecek ülkeyi sömürmeye devam etmeyi kenara koyup sonuçlarına bakacak olursak, Tayyibin global ekonomik düzen ve bilinen doğruları reddedip ülkeyi uçuruma sürmesiyle senin savunduğun ekonomik yaklaşımın bir farkı yok. Gün gibi ortada olan gerçekleri reddediyorsunuz en nihayetinde ve serbest pazar denilen arkadaş bunu yapanı her zaman çarpmıştır, çarpacaktır.
    Dostum ben sana herhangi bir ekonomik yaklaşım sunmuyorum yada savunmuyorum.Son 3-4 yıldan beri içinde bulunduğumuz ekonomik modelin serbest ekonomiden çok farklı bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum.Yukarıda @Merdo aslında güzel açıklamış bu bozuk ekonomide faizleri indirirsen parayı faize yatırsan değer kaybeder,doları zorla sabit tutuyorsun dolara yatırsan değer kaybeder insan ihtiyacı olmasa parasını ev,araba,motosiklet yada alım gücü neye yetiyorsa ona yatırmak zorundaymış gibi hissediyor.Sonuç olarak insanlar ihtiyacı olmadığı halde mal alıyor ve sahte bir talep oluşuyor,talep oluştukça o malın fiyatı daha da çok artıyor daha çok artıkça daha çok talep oluşuyor.İnsanların parasını bir an önce mala çevirmek zorunda hissettiği bu sistemde doğal olarak satıcı da istediği fahiş fiyatı çekebiliyor.Sistem insanları dünyanın hiç bir yerinde yatırım olarak değerlendirilmeyen sürekli eskiyen değer kaybeden araba,motosiklet veya elektronik eşyayı talep etmek zorunda bırakıyor.

Bu ekonomik modelin diğer olumsuz tarafı insanlar artık fiyat,değer algısının kaybetti artık hiç kimse fiyatlar ne kadar artarsa artsın sorgulamıyor,farklı yerler ile karşılaştırmıyor gücü yetiyorsa satın alıyor.Normalde serbest ekonomide insanlar iki ürünü değerlendirir kalite ve fiyat kaşılaştırması yapar uygun olanı alır.Ama bu ekonomik koas ve fiyat algısının bozulduğu durumda siz ne fiyat çekerseniz insanlar ihtiyacı varsa mecbur almak zorunda kalır.Geçen gün bir markete gittim donmuş pizza aldım 80 TL.Fiyat abartı ama sürekli herşeye zam geldiği için farkına varamadım.Son anda aklıma geldi dedim "ulan ben geçen gün köşedeki pizzacıdan bunun pişmişini 60 TL'ye aldım" gittim yerine bıraktım.Başka bir gün bir zincirin marketten kendi markası kaşarı alacaktım fiyat gene uçmuş ama fiyat algımız kaybolduğu için normal geliyor.Son anda bilinen kaliteli bir markanın kaşarını gördüm.Aynı fiyat gittim onu aldım.Bu ekonomik kaos ortamında insanların fiyat algısı kaybolduğundan isteyen istediği gibi yüksek fiyat çeker.

Özetle içinde bulunduğumuz şey kesinlikle global serbest piyasa değil.Ben şu anki ekonomi modeline Tayyibal Kısıtlı Ekonomi diyorum.

Not:Şimdi siz söyledikten sonra ekşi sözlükteki o başlığı inceledim.Sayfalar dolu yazı ve kanıt vardı...sanırım şikayet üzerine uçurmuşlar.Firmalar,insanlar satış fiyatlarını sorgulamasın yurtdışı ile karşılaştırmasın,bilinçlenmesin diye entryleri de sildiriyorlar.Sorarsan serbest ekonomi dersin kim bilecek.Madem fiyatlarda bir sıkıntı yok,gizlemek zorunda oldukları bir şey yok,orada yazılanları sildirmek yerine açıklasınlar bizim alış fiyatımız bu,gümrük vergisi nakliye masrafı bu,aylık masrafımız bu,karımız bu,bu yüzden satış fiyatımız bu kadar yüksek.
    Cyan, DickName ve espresso bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç hafta önce benim r25'i sattım 142'ye,
    fiyat listesinde 136'ydı fiyatı. ucuza vermişim diyorum şu an. gerekiyorsa ikinci el al ama asla bekleme

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu konuda Kawasaki Türkiye'yi takdir ediyorum. Adamlar baştan beri ilkeli yaklaşıyorlar konuya. Hile hurda yok. Stokçuluk yok. Karaborsacılık yok. Adamlar, çürümüş düzeni protesto edip motor getirmiyorlar.

Gerçi talep de pek yok, ondan da olabilir
    MR.BERK, espresso ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    3 senedir otomobil sektörü zaten bu işe oturdu o listede gördüğün hiç bir araba o paraya satılmıyor.doğru fiyat ama boş opsiyonsuz paket + seramik kaplama garanti uzatma vs vs vs diye zorunlu donanımları alıyorlar.motosiklet de baktı lan güzel işmiş dedi bir oturdular bu işe başta yamaha bokucunu çıkartmak üzere baya bir genişletti.tam 1 sene önce ya ön cam arka plakalık yada garanti uzatmayı şart koşuyorlardı.ben kabul dedim ben garanti uzattırdım sorun yok ok.ama şu an adam akrepovic set takmadan vermiyor onunda fiyatı zaten 40 küsür bin.yettimi yetmedi daha nice aksesuarlar ve garanti uzatmayı da saplaraktan 70 80 bin tl bandında pahalı satıyor.tabi burda da şöyle bir durum doğuyor adam 2. el 3 4 yaşındaki motoru 300 320 bin tl ye satarken sana 0 km gırtlak dolu motor atıyorum 350 ye falan geliyor.adamlarda bunu gördüğünden dolayı hem alan hem de satan memnun şu piyasadan

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum dunyayi bilmiyorum ama Amerika'da durum:

Burada faizler yuksek. Enflasyon %6.5 (normale gore yuksek)

Faizler yuksek oldugu icin ev fiyatlari da dususte.

Arac ABD'de para kazandirmaz. Arz arttikca fiyatlar dusecektir, ki dusmeye basladi da...
    orada da borsa, coin çok dalgalı anladığım kadarıyla. ondan dolayı, açıkcası böyle bir yorum yaptım ama siz daha iyi biliyorsunuzdur.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Kuralkan bu işi iyi yönetiyor gibi
    Hiçbir bayiye mal vermiyor tüm motorlar konsinye herkesin elindekini biliyor liste fiyatından satıyor ben motoru alırken kredi kartı ile aldım tüm parayı kuralkanin sanalposundan çekti bayi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    agalar her zaman diyorum bayiiler yok satmayı sevdi
    adam elimde mal yok diyor istersen yazalım ama liste fiyatı üzerine %20 koyuyor öyle fiyat söylüyor istersen alma diyor zaten 50 kişi sırada var diyor ve müşteri buna inanıyor
    satış temsilcisine avanta verip istediğiniz motosikleti alabilirsiniz denemesi bedava
    sıfır km motosiklet alacak olsam yakama kamera takar bu olayı ifşa ederdim açık açık bana liste fiyatından ver elden 10 k vereyim derdim bak bakalım var mı yok mu
    daha geçen gün sigortacı arkadaş anlatıyor crf 1100 l nc 750 dct 2 tane de pcx 150 faturası geldi adamlar çıplak şekilde bayiiden çıkartmış bu 4 motosikleti de tek bir vatandaş almış sizde 1 tane motosiklet alamıyoruz diyorsunuz
    bence siz bu işi bilmiyorsunuz
    ekonomi enflasyon finansal okur yazarlık vs boş işler koy bakayım adamın cebine canlı yı motosiklet var mı yok mu gör
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bize her şey müstahak. Bize geçiren geçirmiş, gıkımız çıkmamış. Yamaha da bulmuş ortamı ve geçirmek istiyor, çok mu?

20 senedir ülkeyi tek adam olarak yöneten akp bile 21. sene ve sonrası için seçimlerde dalga geçer gibi "Yeter! Söz milletin!" sloganını kullanıyor, ana muhalefet dediğimiz madrabazlar da onca sıkıntı içinde dertli gönüllere derman olmak için muhtarlara yardımcı personel bulmayı vaat ediyor.

70'li yıllarda yaşamış olan abilerimizin, dayılarımızın, amcalarımızın, babalarımızın, dedelerimizin hayalarının çok değil çeyreği bugün bizlerde olsa bambaşka bir toplum olurduk.
    Cyan, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Thracian ve tommygun'a katılıyorum; bir şey değişmeyecek, çünkü baştaki de biziz, uyanık esnaf veya amatör tacir ve rantçı da biziz. Sen ben o münferit kişileri kenara itelim; toplumsal ortalamamız bu ve bu toplumun hak ettiği muamele de bu. Hükümetlerin değil kültürün değişmesi lazım. Yoksa o parti şu parti bu politika şu politika fark etmez, aynı yerde sayıyor olacağız.
    espresso, xtrafrozen, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Thracian ve tommygun'a katılıyorum; bir şey değişmeyecek, çünkü baştaki de biziz, uyanık esnaf veya amatör tacir ve rantçı da biziz. Sen ben o münferit kişileri kenara itelim; toplumsal ortalamamız bu ve bu toplumun hak ettiği muamele de bu. Hükümetlerin değil kültürün değişmesi lazım. Yoksa o parti şu parti bu politika şu politika fark etmez, aynı yerde sayıyor olacağız.
    Bravo, yıllardır bunu anlatmaya calısıyorum çevreme. 20 yılda ülke ne hale geldi masalını tutturmus gidiyoruz. Sistem eğitimli olanı ezmek uzerine .. Magarasında uyuyan, bastırılmıs ayı uyandı, uyandırdılar Ayı kardeş, ne kadar ılımlı, barışçıl, ormanı düşünen, pısırık gördüğün hayvan varsa saldırabilirsin, biz arkandayız. Hem sana kavanoz kavanoz bal da veririz.

Dolandırıcı da biziz dedigi gibi, fahiş fiyattan satan da, üzülen de üzen de..

Her seferinde aynı terane, taraftarına umut pompala, ölümü göster.. sıtmaya razı et.. buna da şükür.. önümüze bakalım de.

Skip video
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Selamün Aleyküm Arkadaşlar. Ben Cinemere şikayetimi dün yazdım. Hem Yamaha hemde Bayisi olan Premium Motoru şikayet ettim. Akşam ATV haberde Otomobil piyasasında stok yapan ve aksesuar dayatanlara cezalar yağdığına dair haber çıkmış. Bende diyorum ki eğer sizlerde benim gibi cimer' e yazarsanız. Motosiklet konusunda da benim gibi en azından bir kaç kişiden daha şikayet alırlar ise bu konuda da harekete geçer belki devlet. Bir şekilde adaletin sağlanmasında katkıda bulunabiliriz.
    fazil bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha'nın model getirme politikası da yanlış. Yamaha FZ250(YBR250'nin güncel versiyonu) Türkiye'ye neden getirilmiyor? Fiyatı Bajaj Dominar250'den ucuz. Hava soğutmalı ve 6 HP daha düşük güce sahip olmasına rağmen Dominar 250'den çok daha fazla talep görecek olan bir model. Farı biraz basit yapmışlar. Ama kırıldığı zaman yenisi astronomik fiyata değildir. 15 yıllık YBR250'ler hala kullanılmakta. Ekonomik ve sağlam bir makina. Şu FZ250'yi getirin yahu.

https://autos.maxabout.com/bikes/yamaha/fz/fz250

Benzer bir model Suzuki'de de var. Suzuki Gixxer 250. Fiyatı Dominar 250 civarında. Yağ ve hava soğutmalı. Basit ve sağlam bir makine. Yamaha FZ 250'den daha güçlü. Bunlar neden Türkiye'ye getirilmiyor?

https://autos.maxabout.com/bikes/suz...xer/gixxer-250
    espresso bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazın mt25 almaya çalıştım zaten yoktu da bir bayide buldum liste fiyatı 116 bin olan motosiklet ful aksesuarlı 170
    Mt07 ise 186.500du ful aksesuarlı 230 civarındaydı
    Listede gördüğünüz bütün aksesuarlı satıyorlar bayide oradan kar cikariyor kendine alan kişilerde malum sitede ilanda aksesuarı ayrı satıyor çıplak halde 160-170 yazanlar çoktu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)