Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru temizlemek için hangi petrol ürünü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

Motosikletin motor bölümü, zincirin ve diğer mekanik aksamların olduğu ; çoğunlukla metalik renkte olan bölümleri bilirsiniz.
    (Naked motorlarda dezavantaj bir durum!) Bu kısımlardaki asfalt, yağ, çamurlu yağ, yolda yapışan ve sonradan temizlenmesi zor lekeleri temizlemek istiyorum!

Önümde 3 seçenek var! Benzin - Mazot - Gazyağı

siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Gaz yağı.Hem boyayı besliyor hemde yağ lekelerini çıkartıyor.ilk bir motoru güzelce yıka sonra gaz yağını sür 1 saat beklesin sonra bir su tut sonra geç karsısına seğiret.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kanka hiç düşünme WÜRTH al...benim serviste aynı şeyi bu spreyle yapıyor...dedğdiği noktayı hallaç pamuğu gibi atıyor...yok böle bir etki...

Vürtt..Vürtt...Akıllı motorcunun tercihi...

http://urun.gittigidiyor.com/COK-AMA...0QQidZZ8902176
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    YUAN XGJ150-T RACE
    bence mazotla temizlemelisin okuldayken mazotla karter deki simsiyah yagları temizlerdik onun daha iyi cıkarıcagını düşünüyorum

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    tabiki de mazot diyorum .. yanlız saglıklı ekipman önemli .. san birkaç ip ucu ..

önce yeteri kadar mazot ( bukadar yetermi heralde dedigin zaman bilki yetmez ) (((: sonra bir adet boya fırçası ince uzun sert kıllı ...

sonrada camsil kutusu .... mazotu doldurup bir güzel hertarafına boca et mazotun hiç bir zararı yoktur sen bir tarafına başladgın anda öteki uca geçtiginde ilk başladıgın taraftaki kir yag çoktan yumuşamış olacak.. sonra bir kaba doldurdugun mazotu fırçayla .. temizlemek istedigin bolgeye uygula ..

yanlız en son motorun zincir ve yagın çok oldugu bolgeye uygula ( oraya sürdügün fırça kirlendiginden başka yerede kir bulaştırma ..) sonrada yıkamacıda bir güzel su vur . bol köpükle yıka ..

mazotun fren tertibatına gelmemesine dikkat et ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki de mazot diyorum .. yanlız saglıklı ekipman önemli .. san birkaç ip ucu ..

önce yeteri kadar mazot ( bukadar yetermi heralde dedigin zaman bilki yetmez ) (((: sonra bir adet boya fırçası ince uzun sert kıllı ...

sonrada camsil kutusu .... mazotu doldurup bir güzel hertarafına boca et mazotun hiç bir zararı yoktur sen bir tarafına başladgın anda öteki uca geçtiginde ilk başladıgın taraftaki kir yag çoktan yumuşamış olacak.. sonra bir kaba doldurdugun mazotu fırçayla .. temizlemek istedigin bolgeye uygula ..

yanlız en son motorun zincir ve yagın çok oldugu bolgeye uygula ( oraya sürdügün fırça kirlendiginden başka yerede kir bulaştırma ..) sonrada yıkamacıda bir güzel su vur . bol köpükle yıka ..

mazotda etkili ama uzun süreli kokusu var...aşın kardeşim bunları artık...

neyse en ucuzu bu...bunu kullanırken ön arka diskleri bi şekilde sımsıkı kapat...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

miter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa 1997
    henkelin WD 40 ürünü boyasız alanda süperiş görür.pas çözer,yağlar,paslanmaya karşı görünmez tabaka oluşturur.temzler,parlatır.
    çözümse en iyisi budur...

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka hiç düşünme WÜRTH al...benim serviste aynı şeyi bu spreyle yapıyor...dedğdiği noktayı hallaç pamuğu gibi atıyor...yok böle bir etki...

Vürtt..Vürtt...Akıllı motorcunun tercihi...

http://urun.gittigidiyor.com/COK-AMA...0QQidZZ8902176
    mete_han bu wd40 tarzı bir temizleme ise çok toz toplar
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    mazotda etkili ama uzun süreli kokusu var...aşın kardeşim bunları artık...

neyse en ucuzu bu...bunu kullanırken ön arka diskleri bi şekilde sımsıkı kapat...
    yaww arkadaşım karamürsel epetimi sandın .. aşın bunlarıymış .. hiç eline pense tornavida aldın mı ... (((((((((((:

spreymişş .. dedemde kullanıyo spreyi yazlıkta sinek öldürürken raid miydi neydi .. ama biz genç nesil . el yastık gazete terlik .. ne bulursak kullanıyoruz

aş bunları abicim .. spreymiş .. hıh bi iş yapmazsın 150 kg olmuşsun .. biraz çalış az iş yap ..

seviyorum seni ama olsun bukadar kusur kadı kızında da olur
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han bu wd40 tarzı bir temizleme ise çok toz toplar
    yok dostum belli bir süre sonra kaykanlaşma özelliği kayboluyor...CİF gibi düşün...o bez girmeyen el girmeyen moto silindir aralıklarındaki yağı ahanda böle cayır cayır çıkarıyor sanada çıkan yağ atıklarını silmek kalıyor...veya su tutarsın olur biter..

yaww arkadaşım karamürsel epetimi sandın .. aşın bunlarıymış .. hiç eline pense tornavida aldın mı ... (((((((((((:

spreymişş .. dedemde kullanıyo spreyi yazlıkta sinek öldürürken raid miydi neydi .. ama biz genç nesil . el yastık gazete terlik .. ne bulursak kullanıyoruz

aş bunları abicim .. spreymiş .. hıh bi iş yapmazsın 150 kg olmuşsun .. biraz çalış az iş yap ..

seviyorum seni ama olsun bukadar kusur kadı kızında da olur
    heh aferin...medeniyete karşı çıkın...21.yüzyılın nimetleri bunlar biraderim...dedenizden kalan fosil sistemleri kullanırsanız makro ekonomiye ne katkınız olacak...dandik çin malı motorlarınızı isterseniz kuyu suyuyla silin gardaşım bağane..

benim Ducati Domatesezici makinam var ben bilmem mazot felan...

sevme beni pis madenci...

Motosikleti
    yok dostum belli bir süre sonra kaykanlaşma özelliği kayboluyor...CİF gibi düşün...o bez girmeyen el girmeyen moto silindir aralıklarındaki yağı ahanda böle cayır cayır çıkarıyor sanada çıkan yağ atıklarını silmek kalıyor...veya su tutarsın olur biter..

heh aferin...medeniyete karşı çıkın...21.yüzyılın nimetleri bunlar biraderim...dedenizden kalan fosil sistemleri kullanırsanız makro ekonomiye ne katkınız olacak...dandik çin malı motorlarınızı isterseniz kuyu suyuyla silin gardaşım bağane..

benim Ducati Domatesezici makinam var ben bilmem mazot felan...

sevme beni pis madenci...

arkadaşım .. eski yörelerde masa yerine yer sofrası kurulurdu bilirmisin .. bi laf vardır .. annen babanda böyle yerdi diye (((((((((((: eskiden sprey mi vardı ..... ama tarihe bakarsan ducatinin mazisi kaç sene .. mazot arkadaşım mazot ....
    Drift Religion

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    en zararsızı gaz yağıdır.en iyi benzin temizler ama lastik parçalara denk gelirse zarar verir.o ringleri falan kurutur..mazotta yağlıdır metal parçalar için faydası vardır.sen seç burdan.

Motosikleti

her iki ayda bir mazotla temizlerim ... temizlik ediğin boyle olur .. spreymiş hıh

(((((((:
    Drift Religion

Motosikleti
    arkadaşım .. eski yörelerde masa yerine yer sofrası kurulurdu bilirmisin .. bi laf vardır .. annen babanda böyle yerdi diye (((((((((((: eskiden sprey mi vardı ..... ama tarihe bakarsan ducatinin mazisi kaç sene .. mazot arkadaşım mazot ....

bıraktığım yerdesiniz...

ayaklar baş olursa kıyamet kopar...

hadi motorunuda al git burdan ..

bu forum yan gelip yatma yeri değildir...

3 çocuk yapın..

her iki ayda bir mazotla temizlerim ... temizlik ediğin boyle olur .. spreymiş hıh

(((((((:

vayy kardeşim...bi EMİN bi Gökoş bi sen...görürsem muck muck...özledim şerefsizim...

Yorumlar için teşekkür ediyorum.

Hocam saolasın. Bütün malzemeler elimde var. Aynen uyguluyorum...

"Benzin" boyaya zarar verir diye çekindim, onu listeden çıkardım zaten.

WD-40 var zaten. Onu fren, debriyaj kolu, kontak, ayak pegleri vs vs yerlerde kullanıyorum.

Diğer kimyasal maddelere de çok baktım ama onların sadece para tuzağı olduğunu düşünüyorum

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz yağı.Hem boyayı besliyor hemde yağ lekelerini çıkartıyor.ilk bir motoru güzelce yıka sonra gaz yağını sür 1 saat beklesin sonra bir su tut sonra geç karsısına seğiret.
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en zararsızı gaz yağıdır.en iyi benzin temizler ama lastik parçalara denk gelirse zarar verir.o ringleri falan kurutur..mazotta yağlıdır metal parçalar için faydası vardır.sen seç burdan.
    Abi, eskiden şehir içinde satılıyodu gazyağı. Şimdi sanayiden başka yerde bulunmuyomuş. Pazar günü de sanayi kapalı.
    Gazyağı alabileceğim mı başka bildiğin yer var mı? Benzin istasyonu vs_?

Gazyağı bulabilirsem gazyağı ile , yoksa mazot ile temizleyecem...

Motosikleti
    boş konuşmuyoruz üstat .. biz bişey biliyoruz da soylüyoruz ..

ayrıca istanbul içinde yada dışında farketmez .. motorunu temizletmek isteyen arkadaşlara burdan duyrulur . sabah ver akşam al .... temizlik .. bakım yag zincir ayarı .. yıkama cila hepsi bir günde yapılır (((:
    Drift Religion

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jessenin motosiklet alınmaz grenajlar açılmış bikerem kızlığı gitmiş
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jessenin motosiklet alınmaz grenajlar açılmış bikerem kızlığı gitmiş
    kanki sen aldıgın motosikletin daha önceden kullanılmamış olmasını taleb ediyomusun .. (((((((((((:

0KM bile alsan fabrikada ustabaşı bikere binip test etmiştir yani puhahahah a...
    Drift Religion

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dedemin vasiyeti var sen sen ol grenajı açılmış motosiklet alma dedi bana

iyide zaten benim 1000rr' ım var
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    valla gaz yağı nerde vardır bilmiyomki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)