Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

600 cc Model Tartışması buyurun :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 liğin bile yedek parçasını getirtemeyen bir markanın 700 lüğünü almak
    cf ye o parayı vereceğime gider pavyonda yerim
    :D:D:D
    parça konusunda haklısınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 liğin bile yedek parçasını getirtemeyen bir markanın 700 lüğünü almak
    cf ye o parayı vereceğime gider pavyonda yerim
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160-180bin arası 15-20bin kmde street tripler var.ben ktm ve triumpha bayılıyorum.tercih senin.illa 3ü diyosan trident al.tridentin herşeyi çok iyi.kısa hafif kıvrak az yakar sesi güzel.dengeli
    ktm tasarımları bana çok hitap etmiyor ama triumph için dediklerinize katılıyorum sesi gerçekten çok güzel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Trident'in ebatlarını şöyle tarif edeyim; benim kullanmakta olduğum motosiklet 250 cc gibi gözükmektedir, ince ve küçük. R25'ler benim motordan daha kalıplı gibi sanki. Bir etkinlikte bu Trident ile yan yana park etmiştim. Trident, benim küçük motorumun yanında bile neredeyse Msx gibi kalmıştı. Lakin çok şık, çok tatlı motordu.
    espresso, wing41, Nine'T ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023 yılındayız sorulan motorların güvenirliliği hala çok büyük soru işareti.

triumph aralarında en az bilgi ve deneyim sahibi olduğum (hatta olmadığım) marka ancak korlas gibi bir distribütörü var,canları ne isterse onu yaparlar. Gerek garanti gerek yedek parça Allah'a emanet. Motor güvenirliliği nasıldır çevremde kullanan yok, dolayısıyla bilmiyorum.

CF moto, ithalatçısı badem bıyıklı kanuniciler,üretenler ise tüysüz çinliler. 20 bindeki CF moto'yu serviste lifte aldığınız zaman 80bin deki kawasaki'den daha fazla yıprandığı gözlerimle gördüm. Alıp 5 bin km'de satacaksanız fena değil ancak 20bine gelince vidalar ya yalama oluyor kendi kendine ya da gevşeyip düşmüş oluyor.Sağını solunu sökmek zor, kullanım hissiyatı 90'ların başındaki japon motorları gibi ağır ve hantal.

Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar. Para verip üye oldukları whatsapp grubunda japonları kötüleyip yolda giderken eve çekiciyle dönüp korlastan 4 ay parça bekleyeceksen, en kral tercih ducati.
    tommygun, blueway2, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 yılındayız sorulan motorların güvenirliliği hala çok büyük soru işareti.

triumph aralarında en az bilgi ve deneyim sahibi olduğum (hatta olmadığım) marka ancak korlas gibi bir distribütörü var,canları ne isterse onu yaparlar. Gerek garanti gerek yedek parça Allah'a emanet. Motor güvenirliliği nasıldır çevremde kullanan yok, dolayısıyla bilmiyorum.

CF moto, ithalatçısı badem bıyıklı kanuniciler,üretenler ise tüysüz çinliler. 20 bindeki CF moto'yu serviste lifte aldığınız zaman 80bin deki kawasaki'den daha fazla yıprandığı gözlerimle gördüm. Alıp 5 bin km'de satacaksanız fena değil ancak 20bine gelince vidalar ya yalama oluyor kendi kendine ya da gevşeyip düşmüş oluyor.Sağını solunu sökmek zor, kullanım hissiyatı 90'ların başındaki japon motorları gibi ağır ve hantal.

Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar. Para verip üye oldukları whatsapp grubunda japonları kötüleyip yolda giderken eve çekiciyle dönüp korlastan 4 ay parça bekleyeceksen, en kral tercih ducati.
    sanırım bu listeye xsr 700'de eklemeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trident'in ebatlarını şöyle tarif edeyim; benim kullanmakta olduğum motosiklet 250 cc gibi gözükmektedir, ince ve küçük. R25'ler benim motordan daha kalıplı gibi sanki. Bir etkinlikte bu Trident ile yan yana park etmiştim. Trident, benim küçük motorumun yanında bile neredeyse Msx gibi kalmıştı. Lakin çok şık, çok tatlı motordu.
    canlı görme fırsatım daha olmadı boyutları hakkında yorum yapmam doğru değil yalnız dediğiniz gibi çok şık çok tatlı bir motor

@nine’t;
    Xsr ile ilgili su kanala bi bakabilirsin, cok duzgun bir adam, boyu 190 civarinda bu motordan cok memnun gorunuyor inceden de elden gecirmis sele vs baya iyi olmus.

Motor surucu ebatlar icin su videolara bakabilirsin
    https://youtu.be/C9Smr36Si3E

https://youtu.be/bi4olA65c70

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben servis konusunu takmiyorum ryangt.tum bakim ve tamirlerini ozel serviste yapiyorum.ktm servisine hic gitmedim.bu isi yillardir yapan insanlar var.sonucta tamir dedigin bozuk parcayi sok yenisini tak.onemli olan arizayi tespit etmek.bunu gozu kapali bilen ustalar var.adam mesela atiyorum yillardir cbr sokmus fakmis.demem oki iyi bir ozel servis biliyorsan herhangi bir marka alinir.problem yedek parca temini.
    Benim ktm nin parcalarinin %90 i stokda var ana bayide.tamir bakimini ozel serviste yapiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...62308830/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...62308830/detay

Motosikleti
    Artık Yok...
    Parça işi çok yanlış anlaşılıyor .. eğri oturup doğru konuşalım kitabı ortadan okumaya gerek yok..

Bugün temelde hemen hemen çoğu markanın yedek parçası var olmayanı da sipariş çektiriyorsun bir iki haftada geliyor bmw triump ktm piaggio kawasaki suzuki hepsinin parçası var velevki yok servise yada bayiye yada o markanın parçacısına sipariş geçtirdiğinizde geliyor ..
    Kısaca parça var bulunuyor geliyor ..

Sorun bazı arkadaşlar son kalan bütün parasını motora yatırıyor köşede bir arıza bir kaza anında motora harcıycak parası olmadığı için yan sanayi yada ikinci el çıkma bir şeyler kovalıyorlar bulamadılarmı yada ikinci elinede güçleri yetmedi mi maddi olarak parça yok bulamıyoruz diyorlar.. bayiye servise distiribütörüne sordun mu dediğimizde cevap yok çünkü biliyorlar parçanın olduğunu..
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati; yine malum korlas ama ondan öte, ducati ile 10 seyahat yapın 2'sinde yolda kalırsanız kendinizi şanslı sayarsınız. Biz toplu gezilere çıktığımızda ducati'si olanlara haber vermiyoruz çünkü illa bir tanesi saçma bir sebepten yolda kalıyor, yok debriyaj pedalı sıkışıyor, yok gaz teli kopuyor vb. (yaşandı) motor sahibine de 'japon al' dediğimiz zaman anasına sövülmüş gibi tepki veriyorlar.
    Ilginc. Burada bir cok grup surusune katildim. Ducati kullananlar da var. Yolda kalan olmadi simdiye kadar.

Turkiye'de Ducatiler al-sat yapila yapila bakimsiz mi kaliyor acep? Malum, Ducati'yi almak degil kullanmak pahali. Malum duzenli olarak forumda "cok kullanilmis dusuk cc Japon fiyatina ikinci el Ducati edinme" parlak fikrinin cazibesine kapilan arkadaslar baslik aciyor... Eminim baslik acmadan alanlar da oluyordur illa ki.

Yeni Japon ve yeni Ducati karsilastirildiginda yine Ducati daha sorunlu tabii ki ama 10 seyahatin 2'sinde yolda kalma durumu da soz konusu degil gordugum kadariyla.

xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Benim oyum Trident'e

Alıntı xewor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim oyum Trident'e
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilginc. Burada bir cok grup surusune katildim. Ducati kullananlar da var. Yolda kalan olmadi simdiye kadar.

Turkiye'de Ducatiler al-sat yapila yapila bakimsiz mi kaliyor acep? Malum, Ducati'yi almak degil kullanmak pahali. Malum duzenli olarak forumda "cok kullanilmis dusuk cc Japon fiyatina ikinci el Ducati edinme" parlak fikrinin cazibesine kapilan arkadaslar baslik aciyor... Eminim baslik acmadan alanlar da oluyordur illa ki.

Yeni Japon ve yeni Ducati karsilastirildiginda yine Ducati daha sorunlu tabii ki ama 10 seyahatin 2'sinde yolda kalma durumu da soz konusu degil gordugum kadariyla.
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça işi çok yanlış anlaşılıyor .. eğri oturup doğru konuşalım kitabı ortadan okumaya gerek yok..

Bugün temelde hemen hemen çoğu markanın yedek parçası var olmayanı da sipariş çektiriyorsun bir iki haftada geliyor bmw triump ktm piaggio kawasaki suzuki hepsinin parçası var velevki yok servise yada bayiye yada o markanın parçacısına sipariş geçtirdiğinizde geliyor ..
    Kısaca parça var bulunuyor geliyor ..

Sorun bazı arkadaşlar son kalan bütün parasını motora yatırıyor köşede bir arıza bir kaza anında motora harcıycak parası olmadığı için yan sanayi yada ikinci el çıkma bir şeyler kovalıyorlar bulamadılarmı yada ikinci elinede güçleri yetmedi mi maddi olarak parça yok bulamıyoruz diyorlar.. bayiye servise distiribütörüne sordun mu dediğimizde cevap yok çünkü biliyorlar parçanın olduğunu..
    Evet benim de anlayamadığım bir konu bu herhangi bir marka model söyleyince ona bulaşma parçası yok bazen merak ediyorum gerçekten hiç parça getirmiyor olabilirler mi diye :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

trident benim de ilk favorimdi ama son 3 gün için de trident sahipleri malum sitede en az 10000 TL koydu üstüne trident planım yavaşça zora giriyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    fiyatları tam bilmiyorum ama yeni kasa xsr700 yada kawasaki z650rs de bu tiplerdeki motorlar arasında efsanelerden.yada olurda cb650r denk de gelebilir hepsi neo naked sınıfı motorlar tridentte dahil.boy 185 ve üzerinde ise trident işi zor denemen şart o motoru oturman

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatları tam bilmiyorum ama yeni kasa xsr700 yada kawasaki z650rs de bu tiplerdeki motorlar arasında efsanelerden.yada olurda cb650r denk de gelebilir hepsi neo naked sınıfı motorlar tridentte dahil.boy 185 ve üzerinde ise trident işi zor denemen şart o motoru oturman

Boyum 178 üstünde çok sırıtmam diye düşünüyorum 😄 aramalarım hâlâ devam ediyor bu arada 😂

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)