Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir ara yağsız zincir haberleri vardı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bilen gören var mı kullanan yağsız olması hayramı alamet yoksa yağ fabrikaları mı engel oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bmw nin sukuterlerinde zincir yağ dolu bir haznenin içinde çalışıyor , dış ortamla hiçbir teması yok , sorduğun böyle birşey olabilir mi ?

Bahsettiği sinterlenmiş burçları olan zincir olabilir.bakım ve yağlama gerektirmiyor.Yeni bir teknoloji de değil.motosikletlerde kullanılmıyor galiba?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    BMW'nin saçmaladığı bir şey diye hatırlıyorum.

O-ring'li zincir hiç fena değil bence. Tahminim bazılarımız fazlaca abartıyoruz. Zannedildiği kadar sık yağlanması gereken bir şey değil. Yağlanmanın kritik olduğu kısım zaten her zaman yağlı.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiği sinterlenmiş burçları olan zincir olabilir.bakım ve yağlama gerektirmiyor.Yeni bir teknoloji de değil.motosikletlerde kullanılmıyor galiba?
    İlginç. Böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. Teknoloji güzelmiş ama ıslak, tozlu ve 80 derece üzeri ortamlarda çalışmıyormuş...

Self-lubricating limitations: Do not use in wet environments. Dusty environments will absorb lubrication from bushings. Do not use in temperatures over 175ºF. Once lubrication from sintered bushing is depleted, rapid chain wear will occur. Self-lube sintered bushings are not suited for high shock load applications.

Hiç yağlanma gerekmiyormuş bmw nin üst modellerinde kullanılıyormuş zincir için ayrı bir yağ deposu olması güzel diğer markalarda olsa iyi olur oringli zincirlerde dişlinin iç kısmına yağ girmiyormuş

Şu anda S1000XR bizde de bu zincirle satılıyor, M Endurance Zinciri, yağlama gerektirmiyor.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M Endurance zinciri önce bakımsız demişlerdi fakat incelemelerde bunun doğru olmadığı anlaşılmıştı. Daha sonrasında "az bakım isteyen zincir" olarak değiştirdiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim 100 cc cup motosiklet 25.000 km oldu zinciri şimdiye kadar hiç yağlamadım.

Yaşlı çekişinde bir düşüş 100 km de fazla yakmaya başladı mı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW'nin saçmaladığı bir şey diye hatırlıyorum.
    E doğru hatırlıyormuşum yahu

https://www.revzilla.com/common-trea...ut-to-the-test

Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç yağlanma gerekmiyormuş bmw nin üst modellerinde kullanılıyormuş zincir için ayrı bir yağ deposu olması güzel
    Nereden edindiniz bu bilgiyi? Hava-civa gibi sanki.

Hasmet bir ara internette okumuştum yağsız zincir diye çok saçma geldi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yaşlı çekişinde bir düşüş 100 km de fazla yakmaya başladı mı
    Dikkat etmedim. Dur şu zinciri sevabına bir yağlıyayım. Bakalım bir şey olacak mı?

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hiç yağlanma gerekmiyormuş bmw nin üst modellerinde kullanılıyormuş zincir için ayrı bir yağ deposu olması güzel diğer markalarda olsa iyi olur oringli zincirlerde dişlinin iç kısmına yağ girmiyormuş
    C4 ile 2 tur yağlayınca bir ay gidiyor şehir içinde. Ayrı yağ haznesini bunlar tutup ulaşılamayacak bir yere filan koyarlar sonra uğraş dur. Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)