Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Japon motorum honda cbf 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Geçen hafta 4. Motorum ve ilk düzgün marka olan 2012 honda cbf 150 aldım 52000 kmde gri renk daha önce 250 cc cg kullandığım için baya hantal geldi ama titreşimsizliği az yakması ve konforu baya hoşuma gitti. Daha önce ybr sürmüştüm 200 km kadar ama cbf ybrden konforluymuş iyiki almışım bu motoru. Yıllardır çin mallarına bindim hep. sizinle paylaşmak istedim cbf ile ilgili öneri ve şurasına dikkat et dediğiniz önerilerinizi bekliyorum. Birde bu motorun orjinal parçalarını servis harici nereden temin edebilirim acaba
    joshua, potasyum, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    salih dalkıl bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Teşeklür ederim abi

Motosikleti
    Artık Yok...
    Türkiye için en ideal motorlardan biri parçası bol blok saat gibi çalışır rahat .. orjinal parça kullan ömürlük makinedir .. Kalyoncu motorda orjinal yedek parça aksesuar parçalarını bulursun ..
    Güle güle kullan..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun.
    Yeni motor alıp bundan memnum kalmış kişilerin heyecanını görmek güzel oluyor, foruma bakınca yüzümüzü gülecek bir haber oluyor bizlere de. Kazasız belasız keyifle gezin.
    Mr.wind, tommygun, salih dalkıl ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle sürün inşallah

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye için en ideal motorlardan biri parçası bol blok saat gibi çalışır rahat .. orjinal parça kullan ömürlük makinedir .. Kalyoncu motorda orjinal yedek parça aksesuar parçalarını bulursun ..
    Güle güle kullan..
    Teşekkür ederim biraz yağ yakması var ama aşırı dert edecek kadar değil aynen dediğiniz gibi ideal bir makina eğerki olurda istediğim 4 silindirliyi alsam dahi bu motoru tutacağım elimde yinede yakın mesafelere gitmek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Yeni motor alıp bundan memnum kalmış kişilerin heyecanını görmek güzel oluyor, foruma bakınca yüzümüzü gülecek bir haber oluyor bizlere de. Kazasız belasız keyifle gezin.
    Teşekkür ederim benimki daha çok acaba ne zaman sübap ayarı kaçıcak elektrik arızası vericek keçe conta patlatıcak derdinden kurtulduğum için galiba tabiiki yeni motorun heyacanı neşeside yok değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle sürün inşallah
    Teşekkür ederim inşallah öyle olur
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hayırlı ugurlu olsun genc arkadasım .. Ekipmanlardan haber ver beraber sevinelim
    Mr.wind ve salih dalkıl bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ugurlu olsun genc arkadasım .. Ekipmanlardan haber ver beraber sevinelim
    Teşekkür ederim Kask eldiven ve korumasız mont var şu anlık maalesef sadece durumları biraz toparlayayım diğerlerinide en kısa zamanda tamamlıyacağım almanyadan gelecek akrabaları bekliyorum onlara oradan aldıracağım 😂
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Kask eldiven ve korumasız mont var şu anlık maalesef sadece durumları biraz toparlayayım diğerlerinide en kısa zamanda tamamlıyacağım almanyadan gelecek akrabaları bekliyorum onlara oradan aldıracağım ��
    Süper.. Harikasın..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Ben de 6 yıl bindim. Sorunsuz saat gibi çalışır. Sağlam ve dayanıklıdır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Cbf leri satıp Yüksek hacimlere geçtiğinde sattığına pişman olan çok insan var keşke ikinci motor olarak tutsaydım bir köşede diyen çok insan oluyor..

Bir arkadaşım transalpını satıcaktı motoru bırakıcaktı sadece şehir içi sürmelik rahat bir şeyler bakınıyordu nmax falan 12 sene önce sattığı cbf150 sini ilanda görüp geri satın aldı ..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    cbf ile ilgili öneri ve şurasına dikkat et dediğiniz önerilerinizi bekliyorum.
    Benzin koymayı unutma
    ozanturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf leri satıp Yüksek hacimlere geçtiğinde sattığına pişman olan çok insan var keşke ikinci motor olarak tutsaydım bir köşede diyen çok insan oluyor..

Bir arkadaşım transalpını satıcaktı motoru bırakıcaktı sadece şehir içi sürmelik rahat bir şeyler bakınıyordu nmax falan 12 sene önce sattığı cbf150 sini ilanda görüp geri satın aldı ..
    Hocam bende nasip olur ise xj6 veya cb 600 hornet tarzı bir makina almayı istiyorum eğerki alabilirsem cbf yi satmayı istemiyorum bağa bahçeye çarşıya pazara gitmek için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin koymayı unutma
    Tamamdır 😂😂😂

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun, Çinlilerle kıyaslanmayacak kalitede bir motor, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    darısı başımıza

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, Çinlilerle kıyaslanmayacak kalitede bir motor, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    darısı başımıza
    Amin cümlemizin inşallah çinlilerde çok kötü değil ama sıfır çinli almaktansa ikinci el japon daha iyi oluyormuş cidden

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ salih dalkıl

Benim de ilk Honda motorum CBF150 idi. Sıfır almıştım. Sorunlu bir partiye denk gelmek ve yetkili servislerin ilgisizliği yüzünden Honda markasından nefret etmiştim. Sorun uzun bir zaman sonra çözülmüştü. Fakat ben motordan soğumuştum. Sıfır aldığım CBF150'yi 1 yıl sonra satmıştım. Aslında güzel ve sağlam bir motordur. Fakat yine de hiç sevmediğim özellikleri var.

- Hiç aydınlatmayan farı.(Ben H4 far ampulu takmıştım. Şimdi seçenekler daha fazla.)

- Sibop şıkırtılı motor sesi. (Sibop ayarı falan çare değil. Yapısal olarak böyle)

- Yetersiz hızı(Bir kaç diş arka dişli küçültülebilir.)

- Yağ eksiltmesi(Eksiltmediğini söyleyenler de var. Benimki eksiltiyordu. Bugün olsa hiç sorun etmezdim. Yapısı böyle.)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şaka maka bu Cbf 150'nin orijinal sticker setini sökünce motor daha iyi görünmeye başlamış.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ salih dalkıl

Benim de ilk Honda motorum CBF150 idi. Sıfır almıştım. Sorunlu bir partiye denk gelmek ve yetkili servislerin ilgisizliği yüzünden Honda markasından nefret etmiştim. Sorun uzun bir zaman sonra çözülmüştü. Fakat ben motordan soğumuştum. Sıfır aldığım CBF150'yi 1 yıl sonra satmıştım. Aslında güzel ve sağlam bir motordur. Fakat yine de hiç sevmediğim özellikleri var.

- Hiç aydınlatmayan farı.(Ben H4 far ampulu takmıştım. Şimdi seçenekler daha fazla.)

- Sibop şıkırtılı motor sesi. (Sibop ayarı falan çare değil. Yapısal olarak böyle)

- Yetersiz hızı(Bir kaç diş arka dişli küçültülebilir.)

- Yağ eksiltmesi(Eksiltmediğini söyleyenler de var. Benimki eksiltiyordu. Bugün olsa hiç sorun etmezdim. Yapısı böyle.)
    2000 kmde yaklaşık 200 ml kadar eksiltiyor aldığım kişi 1500 de bir değiştir ben öyle yaptım riske atma dedi alır almaz değiştirdim arka orjinal ama önü 16 yapmışlar 90 95 rahat gidiyor 6500 devir civarı şu anlık yeterli bana bu hız dediğiniz gibi aydınlatması berbat bende orjinal duy yuvasına uygun led lamba alacağım elektriğini kurcalamak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka maka bu Cbf 150'nin orijinal sticker setini sökünce motor daha iyi görünmeye başlamış.
    Aynen abi özellikle gri renkte stickersiz çok daha güzel motor ben aldığımda sökülüydü üstünde olsaydı muhtemelen bende sökerdim galiba stickerleri

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    2000 kmde yaklaşık 200 ml kadar eksiltiyor aldığım kişi 1500 de bir değiştir ben öyle yaptım riske atma dedi alır almaz değiştirdim arka orjinal ama önü 16 yapmışlar 90 95 rahat gidiyor 6500 devir civarı şu anlık yeterli bana bu hız dediğiniz gibi aydınlatması berbat bende orjinal duy yuvasına uygun led lamba alacağım elektriğini kurcalamak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Aynen abi özellikle gri renkte stickersiz çok daha güzel motor ben aldığımda sökülüydü üstünde olsaydı muhtemelen bende sökerdim galiba stickerleri
    Elektriğini kurcalatmak istemiyorsanız öne ilave sis lambası taktırın, hem trafikte rahat oluyor hem kablo kesip biçmeden soketli düzgün montaj yapan yerlere yaptırırsanız orjinal tesisatı bozmamış olursunuz. xmax'ın da farları yetersiz diye benim motora taktırdım, sol gidona çok güzel bir de 3lü tuş yaptırdılar, hem açıp kapatmaya hem de çakar modlarına geçmeye yarıyor. sisleri taktırmadan önce karanlık ara sokaklarda önümü zor görüyordum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)