Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati Parça Sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhablar geçen ay aldığım motosikletimi dün itibari ile muayne işleminide bitirdim artık özgürce trafiğe çıkabilirim şimdi eksikleri giderme kısmına geldim. Fakat parça sıkıntısı yaşamaktayım, 2. eli neredeyse yok parça olarak. Sıfırlarıda Allah affetsin fiyatlar ile karşıma geliyor o da yurt dışı sitelerinde. Şimdi bir sorum olucak sizlere İstanbulda Cabonfiber motosiklet parça üretimi yapabilen bir yer önerisi olan var mı ?
    Birde ducati hypermotard 796 kulanan bir arkadaş var mıdır acaba müsait olan bir gün parçaların carbon fiberden ölçüsü almak için yol yemek ve hoş sohbet sağlayabilirim kendilerin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hocam karbon fiber parça yaptırıcaksanız hem kalıp aldırması hem de karbon olarak döktürmeniz çok pahalıya gelicektir nereden biliyorsun dersen karbonla içli dışlı olduğum için çok net söyleyebiliyorum elinizde parçalarınız varsa yardımcı olabilirim tabi
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam karbon fiber parça yaptırıcaksanız hem kalıp aldırması hem de karbon olarak döktürmeniz çok pahalıya gelicektir nereden biliyorsun dersen karbonla içli dışlı olduğum için çok net söyleyebiliyorum elinizde parçalarınız varsa yardımcı olabilirim tabi
    Parçalar yok ama bir iki kişi buldum artık birisini bir şekilde bulucam yada internette 150 Dolara kafa grenajı buldum. Bir iki yerde satılıyor oralardan temin edicem. Sizce https://www.motocomposites.com/produ...-796-1100.html
    Bu parça elle kalıp alarak yaptırsam daha pahalıya mı gelir uyguna mı acaba ?
    Ona göre ilerlesem daha iyi olucak sanırım.

Motosikleti
    türkiyede kalıp aldırıcağınız yere vs göre değişir tabii ki ama bu parçayı da alıcan gümrük ve parça parası kabaca 190 dolar ediyor ki içinde shipping yok çok da ufak bir parça olmadığını var sayarsak kafa kafaya gelebilir

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Japonda ve Avrupalı motorlarda parça sıkıntısı yok diyorlar ama,nmax in sağ yolcu basamağı kırıldığında 2 ay bekleme süresi vermişlerdi.Bu parça işinin japonu,avrupalısı,hintlisi veya çinlisi kaldığını düşünmüyorum,hepsi bekletiyor

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    150 Doları geçtiği için gümrüğe takılacak ve gümrük müşaviri tutmanız istenecek dikkatli olun. Haziran ayında Fazer a parça getirdim başıma gelmeyen kalmadı gümrükten çekene kadar iki katı para ödedim
    berk_cglr ve espresso bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be carbon en sevdiğimdir.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be carbon en sevdiğimdir.
    seversin tabi yiğidim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ducati'de parça sorunu yok. Hatta bir çok markada da yok. 99 model Ducati parçası bile sipariş edebilirim şu an.
    Senin sıkıntın;
    1- Parçaların pahalı olması.
    2- ikinci el parça olmaması.

Muhtemelen bu başlığı bir başkası gördüğünde - sadece gördüğünde tıklamasına gerek yok - Ducati'nin parça sorunu olduğunu düşünecek. Maalesef yanlış bir algıya ve önyargıya sebep olacaksın istemeden.
    Başlığın doğrusu "Ducati 2. El Parça Bulamama" olmalıydı.
    hasmet ve iskampavya bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bikebandit'te 50 yasinda Honda'larin bile yedek parcalari mevcut. Son 20 yilda uretilmis hemen hemen tum motosikletleri, tum parcalarina ulasmak mevcut. Lakin iki onemli nokta:

1. Yurt disindan ismarlanan $10'lik bir urun icin bile sanki onbinlerce dolarlik ticari ithalat yapiyormuscasina gumruk musaviri edinme gibi sacmasapan bir kural getirildi.

2. TL acaip deger kaybetti. Insanlar oturduklari yerde fakirlestiler. Yurt disindan durum o kadar acaip gorunuyor ki... Bir yakinimin 5 yil once "birinin gozu kaldi, ona da alalim bi tane" dedigi urunu bugun kendine bile almasi mumkun degil. Gel gelelim fiyat ayni.
    espresso ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ducati de parça sorunu yok git korlasa parçanın siparişi geçsinler en geç 2 haftada elinde .. sen güzel kardeşim masraflarının altından kalkamayacağın bir motor almışsın şimdi Carbon yurtdışı ucuz yollu bir şeyler kovalıyorsun..
    yoksa parçada sorun yok ..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ya zaten bizim ülkede hangi marka modeli söylesen kardeşim parça sıkıntısı var ya
    yok öylee birşey ya hikaye yılda hangımız kaç tane parça alıyo motorunada bulunmuyo bu kadar her gün düşüp kalkmıyoz hey ay bozulmuyo ya motorlarımız

Parça sıkıntısından dem vurup konuyu karbon fiber parçalara bağlamışsın.cmt compositi carbon işinde çok iyiler.cmt dışında aliexpress'ten 1-2 karbon parça almıştım.cmt ile kıyaslanamaz.ikisi de karbon mu? Karbon. İşcilik bariz şekilde kendini belli ediyor.
    Parça konusunda ise sorun temin edebilmek değil.Doğru düzgün stok yok ufak bir parça için haftalarca bekletiyorlar.üstelik ülkede çok satan markanın bir çok modeliyle uyumlu parçalarında bile benzer durum söz konusu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)