Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. el alınan ceketteki ter kokusunu nasıl geçirebilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Arkadaşlar merhaba. 2. el zarar görmemiş bir deri ceket aldım. Yazlık Held hörgüçlü korumalı deri ceket.

Ancak koltukaltında bayağı yoğun bir ter kokusu var. Limon-su karışımı yaptım geçmedi, sinirlendim banyoda çocuk şampuanı ile yıkadım dış kısmında koku çoğunlukla gitti ancak iç taraftan koklayınca tekrardan geliyor.

Bu kokuyu bu ceketim içinden nasıl geçirtebilirim ?

Ceket şunun aynısı : https://www.sahibinden.com/ilan/yede...65948857/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Febreze'nin şöyle bir ürünü var, bir deneyin derim. İlla ki işe yarar ama istediğiniz sonucu alamazsanız, mecburen motosiklet ekipmanında tecrübe kazanmış bir kuru temizlemeci şart görünüyor.

Buarada montu satın aldığınız kişinin koltuk altlarını şey edeyim. İnsan hiç mi deodorant kullanmaz, temizliğine önem vermez?
    espresso, M.balibey, levend84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Febreze'nin şöyle bir ürünü var, bir deneyin derim. İlla ki işe yarar ama istediğiniz sonucu alamazsanız, mecburen motosiklet ekipmanında tecrübe kazanmış bir kuru temizlemeci şart görünüyor.

https://i.hizliresim.com/s6tfd41.jpg

Buarada montu satın aldığınız kişinin koltuk altlarını şey edeyim. İnsan hiç mi deodorant kullanmaz, temizliğine önem vermez?
    Sorma hocam ya. AĞIR bir koku var normal değil. Havalandırdım vs çok uğraştım geçmiyor. Ceketin koltuk altları deri değil kumaş. Ama işlemiş resmen. Bir de işin kötü yanı, bu kokuyu yapan bildiğiniz gibi bakteriler. Bana bulaşmasından korkuyorum.
    odo bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    çok kolay.sabunlu suda 1-2 gün beklet

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuru temizleme şirketine ver.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri mont yıkanmaz,mecburen kuru temizleye vermek gerek.Varsa içlik ve korumaları çıkar küvette yıka,ceketi kuru temizlemeye ver.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kolay.sabunlu suda 1-2 gün beklet
    Hakiki deri için bunu tavsiye etmem.

Koku belki çıkar ama derinin canını da birlikte götürebilir... Dayanıksız, kuru, çatlamaya meyilli bir materyal kalabilir geriye.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru temizleme şirketine ver.
    Bazı kısımlarda kaydıran plastik benzeri bir şey olduğu için kuru temizleme en fazla 30 derecede yıkarım dedi, verdim ama geçmedi koku.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MOTO62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı kısımlarda kaydıran plastik benzeri bir şey olduğu için kuru temizleme en fazla 30 derecede yıkarım dedi, verdim ama geçmedi koku.
    O zaman bas kimyasalı. Bakteri öldürücü şeyler sık.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı MOTO62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga dayanamicam sormam lazim bunu nasil bir insanoglu yapmis olabilir? Adamin igrenc kokusu montun molekullerine islemis.

21. yuzyil teknojisi adamin ter kokusunu cikarmak icin yetersiz kaliyor. Bunu yapan suan aramizda elini kolunu sallaya sallaya geziyor.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    adamın 10 santimlik koltukaltı kılları gözümün önüne geldi
    ozanturk bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu kadar abartı koltuk altı kokusu olabilir mi? Deri'nin kendi kokusu olmasın o? Deri de nemlenince kokar.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    "Valet Pro Enzyme Odour Eater" bu malzeme işini görür. parçalayıcı enzimler ve bakteri ile tertemiz olur.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar derine işlemişse ter kokusu olmayabilir. Süt/peynir suyu gibi bir sıvı döküldüyse geçmiş olsun zor iş. Araba koltuğundan bilirim.

Ter kokusu gideren deodorant sık işe yaramazsa parfüm

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar abartı koltuk altı kokusu olabilir mi? Deri'nin kendi kokusu olmasın o? Deri de nemlenince kokar.
    Abi montun eski sahibinin koltukaltları ölmüş, çürümüş, gömmeyi unutmuşlar.
    espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Tommygun banyoda kese lif yapıyorum banyo kapısına gelmeden her yerim ter içinde kalıyor yazın nasıl sıcakların ve istanbulun ne kadar aşırı nemli olduğunu da bilirsin.Ayrıca ter kokmayacam diye sakın deodorant vb sıkmayın cildin gözeneklerini tıkıyor cilt nefes Almıyor.Ter kokusuna dikkat eden kaç kişi dişlerini temizliyor ağız kokusu daha berbat daha çok kokuyor
    Dipnot:Montu satan ben değilim

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tırı vırı malzemelere para verip masrafını arttırma . Kuru temizleme sana farz olmuş.

Yukarıda arkadaşın dediği sabunlu suda iki gün beklet işini de sakın yapma. Belki bir ihtimal koku azalabilir ama deri suyu emeceği için şişer montun şekli geri dönüşü olmayacak şekilde bozulabilir. Sonra Ütü falanda fayda etmez.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kuru temizlemeye vererek.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommygun banyoda kese lif yapıyorum banyo kapısına gelmeden her yerim ter içinde kalıyor yazın nasıl sıcakların ve istanbulun ne kadar aşırı nemli olduğunu da bilirsin.Ayrıca ter kokmayacam diye sakın deodorant vb sıkmayın cildin gözeneklerini tıkıyor cilt nefes Almıyor.Ter kokusuna dikkat eden kaç kişi dişlerini temizliyor ağız kokusu daha berbat daha çok kokuyor
    Dipnot:Montu satan ben değilim
    Duştan hemen sonra banyo kapısına gelene kadar terleme oluyorsa konuyu nem ve gözeneklerin açılmasına bağlayabiliriz. Lakin duş sonrası da teke gibi kokuyorsak burada sağlık anlamında bir problem vardır, bunu iyice araştırmak gerek. Sprey deodorantları ben de sevmiyorum ama antiperspirant özellikli bir roll-on çok iyidir, hele pudralıysa muhteşem. Tabi ki dediğiniz gibi bunlar cildin gözeneklerini bir miktar tıkar ama 3-5 gün yıkanmayan adamlar için sıkıntıdır bu, her gün yıkanan adamın sağlığına olumsuz etkisi olacağına düşünmüyorum. Diş temizleme olayı farklı. Fırçalamadan tutun da ip kullanımı, düzenli diş taşı temizliği, düzenli yapılması gereken bir çok iş var. Mesela ağız sağlığımız bozulduğun bu bize bir gün kalp krizi geçirtecek bir risk oluşturuyormuş, böyle birşey okumuştum.

Ben bu konuda sizden şöyle farklı düşünüyorum, bence dandik bir deodorant bile kullanmayan adam dişlerine de bakmaz.
    sedattemiz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)