Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Megelli 250R 2013 vs Daelim Roadwin 250 2012

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu iki model arasında git gellerdeyim şuan kuba blueberry 50cc motorum mevcut. Artık yetmemeye başladı ve evet bir anda 250cc bir motora yükselteceğim :D Siz ne önerirsiniz abilerim ablalarım kardeşlerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT25 2016
    uzak dur bunlardan. yeni modelleri yok parça bulamazsın. zaten sıkıntılı aletler. pulsar falan bak.
    Bergee, AleniDesais ve feremkal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Madem hayır işlemek istiyorsun git bir öğrenciye ihtiyaç sahibine yardım et bence

Alıntı Bergee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki model arasında git gellerdeyim şuan kuba blueberry 50cc motorum mevcut. Artık yetmemeye başladı ve evet bir anda 250cc bir motora yükselteceğim :D Siz ne önerirsiniz abilerim ablalarım kardeşlerim
    Hocam bütçem bunlara yetiyor. 40k bütçem var.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem hayır işlemek istiyorsun git bir öğrenciye ihtiyaç sahibine yardım et bence
    Ne alaka hocam?

son sahibi olursun. tanıdık bi ustan yoksa arıza anında aylarca yatar motorun.

şu makina temiz duruyor,değerlendirilebilir

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67858547/detay

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son sahibi olursun. tanıdık bi ustan yoksa arıza anında aylarca yatar motorun.

şu makina temiz duruyor,değerlendirilebilir

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67858547/detay
    Hocam racing istiyorum bütçeme göre

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hocam racing istiyorum bütçeme göre
    Racing yok bütçene göre, acilen naked sev. Bunlara 1 ay binersin yılda geriye kalan 11 ay motor sana biner.

Bunlar 2012 yılında bile binilecek makine değildi, o zaman bile çöptü ama o zamanlar parçası ustası vardı bir şekil yürütüyordun. 2023 yılında mazoşist değilsen, acı çekmekten hoşlanmıyorsan yan gözle bile bakma.
    espresso ve Yunus Özbek bunu beğendiler.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing yok bütçene göre, acilen naked sev. Bunlara 1 ay binersin yılda geriye kalan 11 ay motor sana biner.

Bunlar 2012 yılında bile binilecek makine değildi, o zaman bile çöptü ama o zamanlar parçası ustası vardı bir şekil yürütüyordun. 2023 yılında mazoşist değilsen, acı çekmekten hoşlanmıyorsan yan gözle bile bakma.
    Peki benelli tnt25 hakkında ne düşünüyorsunuz hocam 2016 falan buldum 20.000km de?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Tnt25 guzel.sesi guzel,yol tutusu iyi ancak cok agir.tavsiyem naked al.bulabilirsen yamaha xt 125x al.2 litre yakiyo.ybr motoru var.tamirati yedek parcasi cok ucuz

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Peki benelli tnt25 hakkında ne düşünüyorsunuz hocam 2016 falan buldum 20.000km de?
    genç bi kardeşimizsin heralde benimde yeni başlayacak arkadaşlarda çok görüyorum racing abi erkek adam binermi başka motora havalı filan diye düşünme sonuçta racing görünüp sanayilerde dolaşmak ayrı birşey bunu alacagına bu seferde daha sağlam seni bakım konusunda üzmiyecek bir motor alırsın birdahaki motor alışında geçersin bir racinge yoksa bu motorları öven kimseyi bulamazsın öven varsa muhtemelen elindeki malı satmaya çalışıyodur net
    yani pek sevmesekte bajaj ns200 ler bile bunlardan sağlamdır yada nk250 filan ama onlarında kendince sorunları var tabikide ama hiç olmazsa parçasını bir şekil tedarik edebilirsin

Motosikleti
    250r
    https://youtu.be/4cBdM0AcVKY

Şu titreşime ne kadar dayanabilirsin güzel kardeşim ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    racingi mi neyse

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yapmaaaaaaaaaa......

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    bu iki motorda cöp motorlar. uzak dur. benelli den de uzak dur. titreşim makinesi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    megelli için iyi yorum yapan görmedim, tam çöpe para atmak için alınacak bir motor.

Daelim Roadwin 250r için aynı şeyi söylemek haksızlık olmaz mı? Brezilya da yaygın olarak kullanıldığını duydum, bizde cbf150 neyse Brezilyada Roadwin 250r öyleymiş diye duydum bir yerlerden ve altın elbiseli adamın "250cc karşılaştırma" videosunda da var bu motor.

Ben 2019'lu yıllarda 5 bin liraya alacaktım ama Roadwin 250r ama 2000 liram eksikti ve alamadım... Bu motoru merak ediyor isen bunu kullananlar ile konuşmanı tavsiye ederim zira forumda g...den element uyduran o kadar fazla ki bazen sinir bozuyorlar.

Yanlış anlaşılmasın, ben Roadwin 250r ne kadar sağlamdır ve ne kadar güvenilir ve yedek parça durumu nedir bilmiyorum ama öyle gelişi güzel şekilde karalayanlar sinirimi bozuyor... aynı tripleri ben "tvs apache" alırken yedim ve 7 seneyi geçti, motor 92 bine dayandı ve sorun çıkartmadan kullanmaya devam ediyorum. millete sorsan "ha çin malı ha hindistan malı, aynı illet" diyorlar.

"Daelim Roadwin 250r" ... bazı gavurların dilinde "VJF 250" olarak geçer.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelli için iyi yorum yapan görmedim, tam çöpe para atmak için alınacak bir motor.

Daelim Roadwin 250r için aynı şeyi söylemek haksızlık olmaz mı? Brezilya da yaygın olarak kullanıldığını duydum, bizde cbf150 neyse Brezilyada Roadwin 250r öyleymiş diye duydum bir yerlerden ve altın elbiseli adamın "250cc karşılaştırma" videosunda da var bu motor.

Ben 2019'lu yıllarda 5 bin liraya alacaktım ama Roadwin 250r ama 2000 liram eksikti ve alamadım... Bu motoru merak ediyor isen bunu kullananlar ile konuşmanı tavsiye ederim zira forumda g...den element uyduran o kadar fazla ki bazen sinir bozuyorlar.

Yanlış anlaşılmasın, ben Roadwin 250r ne kadar sağlamdır ve ne kadar güvenilir ve yedek parça durumu nedir bilmiyorum ama öyle gelişi güzel şekilde karalayanlar sinirimi bozuyor... aynı tripleri ben "tvs apache" alırken yedim ve 7 seneyi geçti, motor 92 bine dayandı ve sorun çıkartmadan kullanmaya devam ediyorum. millete sorsan "ha çin malı ha hindistan malı, aynı illet" diyorlar.

"Daelim Roadwin 250r" ... bazı gavurların dilinde "VJF 250" olarak geçer.

https://www.youtube.com/watch?v=L7QF2D_v1Oo

https://www.youtube.com/watch?v=yXrZsUgy2cw&t=172s
    Valla hocam herkes bir şey söylüyor bütçem bu ve bütçeme göre illa ki güzel görünüme sahip bir motor almak istiyorum. Yani aslında bütçem oldukça yüksek ama ne yazık ki ülkenin hali ortada 25 yaşında bir genç olarak ilk motorumu bu yaz aldım kendi imkanlarımla dandirikte olsa alabildi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz bu ülkede her ne kadar bu zor olsa da. Mondial diyorum aman diyorlar Arora diyorum aman diyorlar yani tamam anlıyorum Suzuki Yamaha Honda bunlar baba motorlarda abi ben orta segmentli güzel görünümlü bir motora sahip olmak için illa ki 100 binlere mi çıkarmam gerekiyor bütçeyi bu şey gibi onu alana kadar 5 daha koy bunu sonra biri daha geliyor onu alana kadar 5 daha koy bunu al bu böyle böyle 40k bütçe oluyor mu sana 100k öneri 😂 Valla gidipte köy motoru alacak halim yok ben neyi alacağımı şaşırdım piyasada zaten motor markası kalmadı pulsarıda gömen çok övende çok gerçekten şu motorlardan harbi anlayan birisi yok mu şöyle sağlamından 40k bütçeme göre güzel bir motor önerecek roadwin parça sıkıntısı varmış ama ilanlara baktığım da koskoca Türkiye de 12 tane ilanını görüyorum bu motoru kullanan illa ki 1000 kişi vardır koca ülke de herkes memnun ki kimse satışa koymuyor kafasında da düşünüyorum ne yapacağımı gerçekten bilemedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yola yanlış çıkarsan o biriktirdiğin parandan da olursun önce cebindeki paraya bak sonra o paraya alabileceğin motorları listele .. o listeyi yedek parçası ustası servisi olan modellerde limitle ..
    o motorlardan birini alman bence en doğru olandır..

40 bin tl bütçen mi var illa da yakışıklı mı olucak o zaman kazalı grenajı kırık o fiyatlara rs200 ler düşe biliyor uyguna bulursan al kendin topla bin ..
    satarken zararda etmezsin güncel makinan olur ..
    Aynı mantıkla R125 de bulunur o fiyatlara ..
    Ktm duke 200 hasarkayıtlı falan o fiyatlara bulursun şase sinde işlem yoksa düşünebilirsin..
    biraz kas 5-10 ekle arasıra tek tük cbr250 ilk kasa düşüyor buldun mu al hışıtta olsa parçası var ustası var çıkması var her şekil yürütürsün..
    tvs rtr 150 rahat bulursun hatta 180 bile bulursun o fiyata..
    pulsar her şekil bulursun o fiyata markette büfe de bile yedek parçası var nerdeyse her şekil yürütürsün pulsarı ..
    o fiyatlara cfmoto 150nk bulursun gayette yakışıklı güncel makine ..
    cbr125 o fiyatlara rahat bulursun
    Bence gidip megelli falan bakıcağına şahsi fikrim hero karizma al o bile bence on kat iyidir hiç olmassa üstündeki blok honda crf bloku .. hiç olmassa onun bile yedek parçası çıkması bulunabiliyor ..

Ben şu anda yazarken aklıma bu modeller geldi araştırsam şu listeye 5-6 model daha eklerdim ..

Genel olarak söylüyorum bu baktığın megelli ve roadwin merkezli değil .. bütün motorlarını alırken yedek parça servis ağı gözüyle bak ..

motor almak iş değil önemli olan o motoru yürütebilmek .. alırsın bir motor düşersin grenajı kırılır parçalanır nerde parça bulucan parça yok ne yapıcaksın o motor öyle kırık dökük tüv den de geçmez sürülmezde... İlla düşmene gerekte yok araba manevra yaparken dönerken geri geri gelirken çarptı devirdi motoru kırıldı motorun grenajı maşa eğildi ne yapıcaksın parça yok ..

Hadi yolda gidiyorsun yataklardan ses gelmeye başladı geçmiş olsun motor kitledi arıza yaptı krank kırdı kol çıkardı ne yapıcaksın parça yok nasıl toplıycaksın motoru..
    çoğu ustada artık dükkanına sokmuyor eski ve parçası olmayan motorları..

Tekrar ediyim bu genel anlamda diyorum hangi motoru alırsan al yedek parça muhattap usta servis olayları olduğuna emin ol ..

Arkadaşımda piaggio x8 250 var 2008 model..
    motorun parçası hala var pahalımı pahalı ama parçası var önemli olanda bu .. ihtiyaç olursa alıyor yaptırıyor halada ilk günkü gibi rahat sürüyor çünkü her tür parçası var olmayanı da sipariş geçiyor firma 2 haftada getiriyor .. önemli olan parçanın olması ..

birde paran olmasına rağmen parça olmaması parçayı bulamaman var .. ne motorun parçasını getiren var ne bayisi ne servisi ne bir muhattap parçayı bulamamak var düşün cebinde paran var neyse vericem diyorsun parasını ama parça yok.. paranı öyle bir motora yatırırsan bütün birikiminden de olursun ..

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    Diğerini bilmem ama megelli gördüğün yerde yolunu değiştir. Yanlış hatırlamıyorsam 2012 veya 13'de sıfırını 7500'e satın almıştım, 1000 km olmadan 6500'e satıp kurtuldum. Aşırı titreşim var, vitesler çok kötü, grenaj kalitesi berbat. Bunları bir de 0'ı için söylüyorum, 10 yaşında olanında neler çıkar kim bilir?
    mattiadestro bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok aga, kardeşimiz bir kişinin çıkıp al gitsin kamçısını bekliyor bence. Sadece tipi için bir motora 40 bin verecek kadar zenginsen sıkıntı yok.

Bak sana başka bir örnekle anlatayım; Şimdi ben Antalya Güllük tarafında bir payvona gitsem, yanıma bir konsimatris otursa, ortalama 2-3 bine kalkar giderim.
    Ankara'da bir pavyona gitsem,, en az 20-30 bin harcarım. İkisi de kadın, neden çok ödüyorum; çünkü kons daha güzel.
    (Kadın arkadaşlar kusura bakmasın)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Valla hocam herkes bir şey söylüyor bütçem bu ve bütçeme göre illa ki güzel görünüme sahip bir motor almak istiyorum. Yani aslında bütçem oldukça yüksek ama ne yazık ki ülkenin hali ortada 25 yaşında bir genç olarak ilk motorumu bu yaz aldım kendi imkanlarımla dandirikte olsa alabildi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz bu ülkede her ne kadar bu zor olsa da. Mondial diyorum aman diyorlar Arora diyorum aman diyorlar yani tamam anlıyorum Suzuki Yamaha Honda bunlar baba motorlarda abi ben orta segmentli güzel görünümlü bir motora sahip olmak için illa ki 100 binlere mi çıkarmam gerekiyor bütçeyi bu şey gibi onu alana kadar 5 daha koy bunu sonra biri daha geliyor onu alana kadar 5 daha koy bunu al bu böyle böyle 40k bütçe oluyor mu sana 100k öneri 😂 Valla gidipte köy motoru alacak halim yok ben neyi alacağımı şaşırdım piyasada zaten motor markası kalmadı pulsarıda gömen çok övende çok gerçekten şu motorlardan harbi anlayan birisi yok mu şöyle sağlamından 40k bütçeme göre güzel bir motor önerecek roadwin parça sıkıntısı varmış ama ilanlara baktığım da koskoca Türkiye de 12 tane ilanını görüyorum bu motoru kullanan illa ki 1000 kişi vardır koca ülke de herkes memnun ki kimse satışa koymuyor kafasında da düşünüyorum ne yapacağımı gerçekten bilemedim.
    Memnun olup satmadıklarından mı, yoksa çöpe attıklarından mı sence?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)