Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KASK KARŞILAŞTIRMASI

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhabalar bende kask olarak ls2 ff370 var açıkçası güzeldi ama kaskın ağır olduğunu fark ettim
    Boyun ağrısı yapıyor. Mt Revenge 2 a1 Mat black almak istiyorum tavsiye edilir mi nasıl
    Yada önericeğiniz kask varmı 2.000 Tl bütçeye kadar ikinci el olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Hafif ve guvenli olmasi icin fiber kabuklu olmasi lazim. ucuz ve hafif bir kaskin kaliteli olmasi pek mumkun degil gibi.

hafif+guvenli=pahali
    hafif+ucuz= guvensiz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    ls2 guronı kullanıyorum gayet memnunum çene de açılıyor şu an 1800tl bandında fiyatı.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı bora efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende kask olarak ls2 ff370 var açıkçası güzeldi ama kaskın ağır olduğunu fark ettim
    Boyun ağrısı yapıyor. Mt Revenge 2 a1 Mat black almak istiyorum tavsiye edilir mi nasıl
    Geçen yıl ben de mt revenge 2 almayı düşünüyordüm fiyatına göre sağlamlık test sonuçları başarılı ve çok güzel bir tasarımı var diye. Mağazada M bedenini denedim çene kısmı çok dar geldi kafa yapıma göre çenem kaskın duvarına çarpıyordu. L bedeni ise büyük geldi. Yine MT markasının Blade 2 modelini dendiğimde ise her tarafından tam oturdu. Yani diyeceğim o ki aynı marka içinde bile kask yapıları değişiyor o yüzden almadan önce kesinlikle denemelisin internetten alacaksan bile imkanin varsa bir mağazada deneyip al. Şuan kullandığım kaskı da öneririm ( Blade 2) kendi içerisinde güneş vizöru var ve yazın hayat kurtarıyor.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    polikarbon bir kask kullanıyorsunuz ve ağırlığından şikayet ediyorsanız fiber yada carbon bir kaska geçiş yapmalısınız isteklerinizi polikarbon kask karşılayamaz ne yazıkki
    muhtemelen çeneden açılır mekanizması falan filanda ekstra ağırlık demek en iyisi fullface minumum fiber bir kask tercih etmek

bende ff320 den challengera geçiş yaptım ağırlık baya fark ettiriyor (rüzgar sesi, görüş alanı, kask sağlamlığı gibi etmenleride unutmamak gerek )

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı bora efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen aynı ağırlıkta N87 kullanıyorum (1450g) ve boyun fıtığım var. Kask ve motosiklet kullanmak bende sıkıntıya sebep olmuyor.

Bence kask değiştirmektense boynunuza baktırın. Yüzmek çok iyi gelir...
    espresso bunu beğendi.

bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Bende de guroni var ağır geldi.Rahat edemedim

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Rahmet AEA ''2. el kask takmak , İkince el prezaratif takmaya benzer'' demişti. 2. el kask önermiyorum. 2 bin Tl alabileceğin ortalama bir kask dahi yok. MT Revenge 2 Al bari.
    espresso bunu beğendi.

Bende yeni kask alacagim max butce 5k.
    Sızler ne onerirsiniz? ben 2.el shoei nxr tc07 ve nexx sx100 arasinda kaldim.varsa guzel iyi dedikleriniz onlarada bakayim teseklurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı Byusufs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni kask alacagim max butce 5k.
    Sızler ne onerirsiniz? ben 2.el shoei nxr tc07 ve nexx sx100 arasinda kaldim.varsa guzel iyi dedikleriniz onlarada bakayim teseklurler
    Nexxleri sıfir dusunuyorum

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmet AEA ''2. el kask takmak , İkince el prezaratif takmaya benzer'' demişti. 2. el kask önermiyorum. 2 bin Tl alabileceğin ortalama bir kask dahi yok. MT Revenge 2 Al bari.
    biyere kadar haklılık payı olsada bi yerden sonra sene 2023 teyiz artık dolar 18
    evet şahsen bende 2.el kaska yakın bakmasamda çünkü şahsi kullanım ürünü gibi geliyor bana başkasına kaskımı vermemde başkasını kaskını denemek için takmamda he 2.el mont alınır mesela 2.el pantalon ayakkabıda belki durumuna göre alınsada

şöyle bir gerçekte var kafana 2k veripte yogurt kovası geçirecegine içine siniyosa eğer 2.el sağlam bir marka model alıp güzelce temizlersen olabilir gibi

birde şöyle düşün reis rahmetli barkın şuan yaşasaydı millete sence hala japon alın abi çançinçona bulaşmayın diyebilirmiydi bu ekonomide gidin cfmoto bajaj motoru sağlam size fazla masraf çıakrmıyacak birşeyle başlamaya çalışın zamanla büyütür iyisini alırsınız derdi

işler kötüleşiyo heleki hazirandan sonra işler dahada kötüleşecek gibi duruyo
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Bende gözlükle kullanabileceğim karizmatik bir enduro-cross kask arıyorum varsa tavsiye alırım şuan shoei hornet ile arai tour x4 arasında gidip geliyorum karışlaştırma yapabilecek var mı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gözlükle kullanabileceğim karizmatik bir enduro-cross kask arıyorum varsa tavsiye alırım şuan shoei hornet ile arai tour x4 arasında gidip geliyorum karışlaştırma yapabilecek var mı
    (İsmen) Yukarıdakiler kadar "karizmatik" olmasa dahi Nexx X.Wed2 bakabilirsiniz; fiber kompozit yapılı + ön taraftaki hava alma kısmını daha açık cross tarz bir parça ile modüler olarak değiştirebiliyorsunuz + çıkartılabilir terekli + tepesinde kamera ayağı takmak için hazır yer var.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    mt falcon ve mt synchrony hatta mt nin tüm cross kaskları çok güzel

Motosikleti
    N/A
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (İsmen) Yukarıdakiler kadar "karizmatik" olmasa dahi Nexx X.Wed2 bakabilirsiniz; fiber kompozit yapılı + ön taraftaki hava alma kısmını daha açık cross tarz bir parça ile modüler olarak değiştirebiliyorsunuz + çıkartılabilir terekli + tepesinde kamera ayağı takmak için hazır yer var.
    Xwed2 güzel kask ilk kaskımı alacağım zaman hedefim o yöndeydi fakat bana hantal geldi ve kafamda gerçekten vücuduma oranla aşırı mantar gibi duruyordu vazgeçtim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ekonominin neyi var? Aslanlar gibi coştu gidiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler