Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benim motor kendi kendine yürümüş ve arabaya vurmuş. !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Serdar geçmiş olsun abi.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    UCANLAZ abi motor da Belki de göz vardır okutsaydın bi üfürükçüye. doğa üstü olay bunlar
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Ben bu işin çözümü için iyi bir muska biliyorum, bak tarifini veriyorum:

Anahtarının kumanda kısmını sök, çalıştırma düğmesini bir şekilde iptal et, araya bant yapıştır, "dome switch" tabir edilen çelik kubbe şeklinde anahtarsa kubbe kısmını sök, ya da motorun her alarmını çalıştırdıktan sonra anahtarın yanındaki düğmeden kumandayı kapatmayı adet edin, o zaman ne nazar kalır ne de göz. Bu arada ciddi ciddi motorun gizli biryerine nazar boncuğu yapıştır, SL150 çok albenili motordur, dikkati fazla çeker...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    serdar geçmiş olsun valla! bizde eski bir motosiklet ci arkadaşım kemalle düşündük ya aytekin haklı yada motorunu birisi çalayım derken motor fırladı arabaya çakıldı ya gül gül öldük ya flim sin valla allahtan denize uçmadı
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    çin malı degilmi kardeşim uyur gezer de kendi de gider gezer ...
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu olaya istinaden bişeyler yazayım...Dün Nişantaşında hurda ötesi bir mondıal 50 lik sahibi çalıştırmaya uğraşırken birden son gaz almazmı...2 metre ötede Teşvikiye akbank önünde park halinde bulunan Toyota yarıse bir çarptı...ister inanın ister inanmayın...çocuğun elinden fırladı ok gibi...bende bu yaşanan olaydan 20 saniye önce arabaya binmiştim...birinin üstüne gelse sakat bırakırdı valla...ama ben böyle dökülmüş bir 50 tt görmedim...ahı gitmiş vahı kalmış...toyotanın sahibi geldi hemen...arka tamponda az bir içeri göçme...yapılacak bişey yok tabi...eleman kaçtı hemen...motorun üzerinde kendisini yokuş aşağı bıraktı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    bu çinliler yapıyo abi kim ne derse desin, caponlar italyanlar o kadar uğraşıyo hala kendi kendine giden, anında roketleyen motor yapabildiler mi? hayır. bitmiştir.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben neden ise hic sasirmadim , bir SL sahibi olarak anlatiyim ne oldugunu tam olarak.

Dostumuz motoru yan ayakliga birakti sanirim ve bosta idi. Anahtari cebine atti ve yurumeye basladi.Anahtarligin uzerindeki motoru uzaktan calistir butonuna vucut hareketi ile cebinden basti haberi olmadan.Radyo dalga uygun mesafede idi ve cekti.Motor calisti .Simdi SL hastaligi Isik bosta yani N de gosterse bile cogu kez ilk marsta bir firlama yapiyor motor.Bn hep kavrama ile calistiriyorum o yuzden.Ani atak alan motor ileri duz firladi bir iki metre yeter zaten ve girdi arabaya.

Simdi demeyin abartin daha motoru ilk gun almistim cimlerin uzerinde, isten birine bak uzaktan calisiyor diye gosterecektim.Yan ayaklikta iken uzaktan kumandaya basmam ile motor 2 metre one zink diye firladi ve yatti cimenlere.Cok korkmustum.Yeni daha motorcuk.

Ne ise sanirim bu aciklama yeterli olmusutur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böylesi eminm başınıza gelmedi!

Ne olduğunu sorduğumda bana motorun kendi kendine çalışıp 2-3 metre gittikten sonra peronda duran bi arabaya vurduğunu söylediler.O esnada moorcu bir arkadaş hemen atlamış ve motorun bi kablosunu sökerek durdurmuş.

1-Motor nasıl kendi kendine çalıştı

2-boştayken çalıştıktan sonra nasıl yürüdü.)

3-Anahtar bende olduğu halde nasıl ışıklar yanar vaziyete geldi.

..

kedidirrr kediii....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

geçmiş olsun,motoruna iletiver
    ne de olsa sana bişey olmamış

daha ne istiosn abi bazıları vurdurarak bile çalışmazken hahahhaha çok komik ama kendi kendine takılan bi motor

silverdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    foresight-- beat
    MOTOR PARK HALİNDE İKEN ARKADAN BAŞKA Bİ ARÇ ÇARPMIŞ OLABİLİR VE MOTOR ÇALIŞMIŞ OLABİLİR,YANİ VURDURMA DİE TABİR ETTİĞİMİZ OLAY OLMUŞ OLABİLİR....
    <%)))))))))))><<< ::pcgum:: ***ReBeL***::pcgum::

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    frekans karışma olayı benimde ilk aklıma gelen şey ama sen %80 motoru boşta diye viteste bıraktın yada oradan geçen biri " yaw sahibi gözükmüyor, şuna bi bakiim loo" mantığıyla vitesle oynamış olabilir
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yerinde duramıyor dedikleri bu olsa gerek

kiminin motoru marşa basarsın çalışmaz kimininki basmadan çalışır
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    geçmiş olsun..
    bence 2 ayaklı kedinin marifeti..
    merak edip üzerine oturdu kurcalarken ışıkları çalıştırdı
    ışıkların çalışması belki motoru
    harekete geçirdi..
    sen gittiğinde toplananlarda o 2 ayaklı kedinin arkadaşlarıydı arkadaşlarını korudular..
    yoksa 20 cm. yürüse yan yatması lazım malum 2 teker motorun..

geçenlerde benimkide gece fazla kaçırmış yanlış garaja girmişti..
    oluyo motorlarında duyguları var....
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Çin malı dedikleri bole bişeymiki acaba.Yada motorun ilk sahibinin ruhu gırmıstır motora :p

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

1. Eğer motorunuzda alarm takılı ve alarm'ın motor çalıştırma fonksiyonunu eklettiyseniz motorunuzun kumandaya basılmadan da çalışma ihtimali vardır. Elektronikte interferans (girişim) denilen başka bir cihazın yaydığı radyo dalgalarının, radyo dalgalarıyla çalışan diğer bir cihazı veya sensörü etkilemesi söz konusu olabilir. Özellikle yüksek watt'lı cihazların yakınlarında bu tarz problemlere çok rastlanıyor. Yurt dışında buna benzer örnekler çok bir iki tane vereyim. Örn: Uzaktan kumandanın çalışmaması ve arabanın kapılarının açılmaması, immobilizer'ın devre dışı kalması, abs arızaları vb. Bunun haricinde sizin alarm kitinizin benzerini kullanan başka bir motorcu akrdeşimiz kendi motorunu çalıştırırken frekans karışması sebebiyle de böyle bir olay gerçekleşmiş olabilir.

2. Özellikle Çin malı motorlarda vitesin boşta görünmesine rağmen boşta olmaması olayına sık rastlanıyor. Tiger kullanan bir arkadaşımda kızlara hava atmak için motoru uzaktan çalıştırmıştı ancak vites boşta görünmesine rağmen motor öne fırlamıştı ve rezil olmuştu Sizin motorunuzdaki durumda bu durum.

3. Meraklı birisi muhtemelen motoru kurcalamıştır. Motor'u genlerinden seven (zamanında at'a binen bir millettik) milletimiz motor gördümü bir eller yoklar nedir diye. Sadece bakmakla malın iyimi kötümü olduğunu anlamayız.

Neticede her olayın bir açıklaması vardır. Buda ona benzer birşeydir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    geçmiş olsun düşünsene araca vurmayıp kendi kendine gezmeye gittiğini motor ara artık

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı CenkKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi önce geçmiş olsun ben anlamadığım şey nasıl yatmamışda gitmiş ve de motosikletim olmadığı için soruyorum debriyaj kullanmadan 1. vitesdeyken gaz versek bir motosiklet kalkarmı yani arabadaki gibi değilmi sistem ?

Aslında motor sola yatık vaziyette olduğu için sola doğru gitmiş ve yan tarafta bulunan partner arabaya vurmuş ve o esnada motoru tutmuşlar.Allahtan arabanın tampon plastikte birşey olmadı.

Savaş Abi,Motor düz bir yerde yani harem peronda duruyordu.

Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee uçan lazın uçan motoru olmalı demi

Dostum benim Nickteki ucmak fiili hızla alkalı değil.Küçükken çok sevdiğim Uçankaz İsimli çizgifilmden esinlendim

Alıntı locco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim gecmiş olsun.ben o yuzden kumandanın switchini kapalı tutuyorum.bu arada uzman oto.ali usta cidden iidir.
    Sağol kardeş,Hoş bir anımı oldu yoksa Allah beterinden mi sakladı bilmiyorum.Uzman oto Alarmı değiştirecek ama garanti kağıdını arıyorum...

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    anahtar uzerındekı dugmelere kazara degersen yada cebındeyken falan calısmasın dıye bu switch ı asagıda tutmalısın
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler