Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar N250 & F250 geldi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Ben almaya karar verdim gibi
    Sonuçta Ülkemizde olmasaca Bajaj 75.000km 5 yıl garanti veriyor
    Ayrıca yurtdışı formlarında en çok değinilen ve beğenilen özellikleri
    - servis maliyeti
    -yakıt tüketimi
    - On farın aydınlatması

Evet gerçekten kimse soğutmayı konuşmuyor
    Olumsuz olarak
    6. Vites ve arka freninden pek memnun değiller
    Birde ısrarla lastikleri motora ince yazmışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz olarak
    Ben N250'nin 120 km/h den itibaren yol tutuşunun iyi olmadığını, F250 nin bu konuda daha iyi olduğunu okudum. Bir de N250 için kesik kesik ivmelenme şikayeti okudum. Bunlar Hindistan'da da yeni. O yüzden fazla bir bilgi yok.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    YouTube da hintliler f250 ile n250 ye kalkış ve topspeed testleri yapmışlar. İlk kalkış anında n250 geçsede sonradan f250 ilerliyor. Bir de her seferinde 5. Viteste kesiciyi görüyor motorlar. Son devrine gelemeden nefesin bitmesi gibi bir durum yok. Orasını beğendim. Düz yolda son hızını görüyor makineler. Benim külüstür rx3 evo gibi sözde son hızı 160 olupta 130 da nefesi bitmiyor. Gps hız testi de yapmışlar 10 km sapma var. Yani gerçek son hız 140. 250cc tek silindir hava soğutmalı bir motor için gayet yeterli. Vaadedilen düşük yakıt tüketimi de acaba şu rx3 ten kurtulup f250 modeline geçsem mi diye bi düşündürdü. Rx3 ün hem sorunları bitmiyor, hem kalıbına göre hızı tatmin etmiyor, hemde 5 litreye yakın yakıyor.
    -Black- bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YouTube da hintliler f250 ile n250 ye kalkış ve topspeed testleri yapmışlar. İlk kalkış anında n250 geçsede sonradan f250 ilerliyor. Bir de her seferinde 5. Viteste kesiciyi görüyor motorlar. Son devrine gelemeden nefesin bitmesi gibi bir durum yok. Orasını beğendim. Düz yolda son hızını görüyor makineler. Benim külüstür rx3 evo gibi sözde son hızı 160 olupta 130 da nefesi bitmiyor. Gps hız testi de yapmışlar 10 km sapma var. Yani gerçek son hız 140. 250cc tek silindir hava soğutmalı bir motor için gayet yeterli. Vaadedilen düşük yakıt tüketimi de acaba şu rx3 ten kurtulup f250 modeline geçsem mi diye bi düşündürdü. Rx3 ün hem sorunları bitmiyor, hem kalıbına göre hızı tatmin etmiyor, hemde 5 litreye yakın yakıyor.
    N250 ve f250 vites oranları uzun sürekli vites istemiyor zaten özelliklerinde bu durum belirtildi, hız olarak tüm motorlarda sapma var oda normal, f250 arka dişli 44 ön dişliyi bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Ben almaya karar verdim gibi
    Sonuçta Ülkemizde olmasaca Bajaj 75.000km 5 yıl garanti veriyor
    Ayrıca yurtdışı formlarında en çok değinilen ve beğenilen özellikleri
    - servis maliyeti
    -yakıt tüketimi
    - On farın aydınlatması

Olumsuz olarak
    Fren sistemi cbs tarzı %40 arka %60 ön fren şeklinde çalışıyor olması lazım sual kanal ABS ye sahip d250 veya d400 gibi çift kanal ABS ye sahip değil o yüzden beğenmemiş olabilirler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Yılbaşından sonra gelecek zamlarıda düşünüp
    Biraz önce N250 aldım
    Evrak işlemleri var yarında İstanbul dışındayım perşembe günü teslim alırım, eldiven ile telefon tutacağında hediye ettiler
    ahmetk., -Black-, Mr.wind ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    Hayırlı olsun,kazasız belasız inşallah.İlk sürüş izlenimlerinizi bekliyoruz en kısa zamanda..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğutma konusunu araştırırken gördüm. Suzuki v-strom'da hem su hem de yağ soğutma varmış. Suzuki mühendislikte cimrilik yapmıyormuş.
    Vstorm 1000 ve R1 lerde vardı hatırladığım evet suzuki cimrilik yapmazda şimdi gidipde R1 ile versys 1000 ile bajaj 250cc makineyi mi kıyaslıycaz ..

Bu arada alanalara hayırlı olsun bence çok doğru bir iş yaptılar özellikle f250 modeli hero karizma gibi ekstradan grenaj seti çanta seti falan aksesuarlar getirtilirse ki bence bu serinin full grenajlı bir modeli bence f250 nin tam grenajlı versiyonu falan ilerde bu ikiliye eklenebilir sport touring havasında ..
    çünkü hem blok uygun hemde zaten ss olmasada o havada Rs200 zaten var ama sport touring tam grenajlı bir modelleri yok .. yada belki mevcut modele ekstradan sata bilirler karizmalar da zamanında 400 tl gibi bir para verip ekstra grenaj alabiliyordun yada alırken ekstra para verip full grenajlı alıyordun ..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Biraz önce N250 aldım
    Evrak işlemleri var yarında İstanbul dışındayım perşembe günü teslim alırım, eldiven ile telefon tutacağında hediye ettiler
    Oooo, hızlı çıktınız. Hayırlı olsun. Kış geçmek bilmez artık. Titreye titreye gezecekesiniz bir süre desenize,
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biraz önce N250 aldım
    Hayırlı olsun. Tecrübelerinizi bol bol nakledin ki almak isteyenler için faydalı olsun.

Biraz önce N250 aldım
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız ve keyifli sürüşler dilerim. Aktaracağınız tecrübeler çok değerli olacak.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    teşekkürler herkese
    kime söylesem asgariücret açıklanır açıklanmaz birçok şeye zaman gelecek deniyor
    ayrıca plaka ruhsat işlerine de zam gelecek şimdiden alayım diye geçirdim içimden

mart sonuna kadar güneşli gün görürsem belki çıkarım yoksa garajda bekleyecek
    motorun ön farları hakikatten çok fena ama dashboard kısmı alçak ve çok ortada taş gelse kırılacak seviyede
    bu arada hakikatten yağ soğutucu radyatör 1,2 tsi polonun intercooler ı kadar var ondan problem olmuyor heralde

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    lordmayros bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Antalya Tayfun motora dün gelmiş motorlar ve kurulma aşamasındaydı. Yoğun oldukları için Birol usta ile laflayamadım ama yurt dışı incelemelerde genel olarak kullanıcılar memnun. F250, f220'nin devam modeli olarak görülüyor bu arada.
    -Black- bunu beğendi.

Pulsar F250 ile ilgili aşağıdaki problemle karşılaşanlar olmuş. Cevap yazan bir çok kişi de aynı problemi yaşadıklarını yazmış. Yazılım güncellemesiyle sorun çözülüyormuş. Bu sorun aylar önce yaşandığı için yazılım güncellemesi yapılmış ise Türkiye'ye getirilen partide bu sorun görülmeyebilir. Eğer bu sorunla karşılaşılırsa çözümü ECU güncellemesiymiş.

Amacım Bajaj'ı kötülemek değil. Böyle sorunlar olabilir. Önemli olan çözümünü bilmek. Umarım bu motor CBF150 gibi efsane olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Ayrıca bu motoru alanların yerinde olsam ilk olarak dandik olma ihtimali çok yüksek olan aküye bakardım. Adam gibi bir akü olmadan hiç kullanmazdım.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Youtube'da bazı arkadaşlar Pulsar 200 serisi ile yeni çıkan modeller arasında kaldığını söyledi.

Kabaca kıyaslamaları gereken konuları bir araya topladım. Bu başlık altında bu yazı da bulunsun. Belki uzun vadede başka arkadaşlar da faydalanır.

Pulsar 250 vs Pulsar 200 karşılaştırma

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Video dan hiçbirsey anlamadım :(

Video dan hiçbirsey anlamadım :(
    Haklısınız. Hintliler hiç konuşmayıp el kol işareti ile anlatsa daha iyi Videoda görülüyor. Ekranda hız bilgisi kayıp. NS200'de görülen ekran resetlemesine benzer bir durum. Sadece iki tane tire işareti görülüyor. Yazılım yüklemesiyle sorun çözülüyormuş.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız. Hintliler hiç konuşmayıp el kol işareti ile anlatsa daha iyi Videoda görülüyor. Ekranda hız bilgisi kayıp. NS200'de görülen ekran resetlemesine benzer bir durum. Sadece iki tane tire işareti görülüyor. Yazılım yüklemesiyle sorun çözülüyormuş.
    Teşekkürler
    Ben daha zaman bulup motoru teslim alamadım
    Yarın alacağım sanırım bakalım nasıl çıkacak

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Motoru bugün teslim aldım 20km kadar sürüş yaptım deposunu doldurdum
    İlk izlenimlerim güzel motorun Torku çok iyi
    2.000dd ya kadar düşsede vites değiştirmeden toparlıyor o çok hoşuma gitti suan 5.000dd yi geçmiyorum rodaj dan dolayı
    Debriyaj çok iyi değiştirirken pamuk gibi ve mekanik hiç ses gelmiyor sadece levyesi büyük
    Elim kolayca yetişmiyor nedense
    Depoyu doldurunca 410km range verdi

mattiadestro, -Black-, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bugün teslim aldım 20km kadar sürüş yaptım deposunu doldurdum
    İlk izlenimlerim güzel motorun Torku çok iyi
    2.000dd ya kadar düşsede vites değiştirmeden toparlıyor o çok hoşuma gitti suan 5.000dd yi geçmiyorum rodaj dan dolayı
    Debriyaj çok iyi değiştirirken pamuk gibi ve mekanik hiç ses gelmiyor sadece levyesi büyük
    Elim kolayca yetişmiyor nedense
    Depoyu doldurunca 410km range verdi

https://i.hizliresim.com/lmdi6fb.jpeg
    https://i.hizliresim.com/n1f6opj.jpeg
    Güzel günlerde kullanmaniz dileğiyle.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler