Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar N250 & F250 geldi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul içinde problem yaratmaz heralde
    Birde İstanbul Şarköy arasında tek mola ile gidebilirmi? Yani eskiden duyduğumuz motor şişer dedikleri olay başımıza gelir mi acaba
    Abi birseyide doğru yapsalar illa bi yerden çalacaklar :( olmayan vites göstergesini koymussun çift kanal ABS eklemişsin bi su soğutma mı maliyeti sisiriyor du acaba :(

Yada mühendisler gerek görmedimi acaba ��
    Hindistan'da şişmeyen burada da şişmez herhalde ��
    Sadece maliyet değil, göbek de yapıyor. Bir de biraz daha kompleksleşiyor tabii.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Hızlı kuryelere özel.

Sehirler arasinda uzun yolda kullanilir mi acaba konforu motorun isinmasi dayanmasi vs nasil olur

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Byusufs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehirler arasinda uzun yolda kullanilir mi acaba konforu motorun isinmasi dayanmasi vs nasil olur
    Motorun kendisi gelmeden, daha seleye kıçını koymadan bu sorunun doğru olarak yanıtlanabilme ihtimali nedir dersin? (Gelmeden derken, sahibinin eline geçmeden diye düzelteyim.)

Sorularının cevabı için biraz daha beklemen gerekiyor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Ben alacağım sanırım
    İkinci el 30K da cb250r yerine bunu sıfır olarak listeye aldım CLX 250 ye 90K yerine bu motor benim kafama yattı
    Tek takıldığım nokta yağ soğutma onun içinde bayagica büyük yağ soğutucusu var deniyor yurtdışı formlarında

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Ben alacağım sanırım
    İkinci el 30K da cb250r yerine bunu sıfır olarak listeye aldım CLX 250 ye 90K yerine bu motor benim kafama yattı
    Tek takıldığım nokta yağ soğutma onun içinde bayagica büyük yağ soğutucusu var deniyor yurtdışı formlarında
    Soğutma sistemi sağlıklı olarak çalıştığı durumda, (bir arıza vs yoksa) bu motosikletin, ülkemizde soğutma ile ilgili bir problem yaşamasına ihtimal vermiyorum.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben alacağım sanırım
    Ben de bir süredir Burgman 200'den sıkıldığım için yeni motosiklet arayışına girmiştim. Her yola çıktığımda şimdi altımda şu motor olsa nasıl olurdu diye düşünürüm. Düşününce 5 yaşında ve 38 bin km.deki motorumun sorunsuzluğu ve konforu aklıma geliyor. Bela aramamak adına artık sıkılsamda Burgman'la devam diyorum.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Benimde niyetim MT25 alıp köşeye çekilmek o bana yıllar yıllar yeter ama bu piyasada MT25 almak bana hiç mantıklı gelmiyor motosikletin M sinden anlamayan adamlara tanıdık diye vermişler motoru dursun kar edersin diye adam sıfır fiyatının çok çok üzerinde motor satıyor yanlış anlaşılmak istemem ama adamlar telefonda konuşamıyor bile :(

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hysoung lar yıllarca sürüldü yağ soğutmalı gram sorun çıkarmadılar soğutma sisteminden ..
    bunlarda çıkarmaz
    -Black- bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hysoung lar yıllarca sürüldü yağ soğutmalı gram sorun çıkarmadılar soğutma sisteminden ..
    bunlarda çıkarmaz
    Hadi su soğutmadan hava soğutmaya geçişi anladım, ki ben 250cc ye kadar hep hava soğutmadan yana oldum.
    Ama bu motor 5 vites ve son hızıda düşürülmüş anladığım kadarıyla.
    Enduro tarzı olsa, bir nebze anlayacağım ama makina touring ss commuter karışımı.

Ben adamların bu modeli çıkarmaktaki amacını pek anlayamadım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Motorun yurtdışı kitapçığında
    Bajaj dts-i 20w50 10.000km yağ diyor
    5.000 km de bir bakıma giriyormuş ve ilk 5.000de top-Up yapılıyormuş 2. 5.000de yağ değişiyormuş bu Ulkemizdede bu şekilde mi acaba böyleyse çok iyi yılda bir bakımla geçer
    Cfmoto da 2.000km de bir di 2 yada 3 ayda bir 700tl servis parası veriyordum

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kendisi gelmeden, daha seleye kıçını koymadan bu sorunun doğru olarak yanıtlanabilme ihtimali nedir dersin? (Gelmeden derken, sahibinin eline geçmeden diye düzelteyim.)

Sorularının cevabı için biraz daha beklemen gerekiyor.
    Iste bunlar icin beklemek lazim bir sorunu cikmaz talep artarsa fiyatida artirirlar haliyle

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi su soğutmadan hava soğutmaya geçişi anladım, ki ben 250cc ye kadar hep hava soğutmadan yana oldum.
    Enduro tarzı olsa, bir nebze anlayacağım ama makina touring ss commuter karışımı.

5.şıkta belirtilmiş. Pulsar 200ns ile aynı sayılır hızı tabi bu euro5 modelleri ile, euro5 ler 150 de kesiciye giriyor. F250 ve N250 model 146km hız diyor.
    ÖNEMLİ NOTLAR;

1. Ürün genel hatları ile düşük yakıt tüketimi, uzun motor ömrü maksadı ile üretilmiştir,
    2. Yağ soğutmalı olmasına karşılık büyük bir yağ radyatör hacmine sahiptir. Su soğutma ile aynı performansı göstermektedir,
    3. Alt devir torku yüksek olduğu için özellikle şehir içinde düşük gazla konforlu bir sürüş imkânı sunmakta, aynı zamanda düşük yakıt tüketimi de sağlamaktadır.
    4. Arka-Ön abs Bosch fren sistemine sahiptir. Fren sistemi İtalyan Grimeca ‘dır.
    5. Düşük devirde yüksek tork verdiği için şanzıman oranları farklı tasarlanmıştır. Çok fazla vites değiştirme ihtiyacı hissedilmediği için 5 vitesli şanzımana sahiptir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Motorun yurtdışı kitapçığında
    Bajaj dts-i 20w50 10.000km yağ diyor
    5.000 km de bir bakıma giriyormuş ve ilk 5.000de top-Up yapılıyormuş 2. 5.000de yağ değişiyormuş bu Ulkemizdede bu şekilde mi acaba böyleyse çok iyi yılda bir bakımla geçer
    Cfmoto da 2.000km de bir di 2 yada 3 ayda bir 700tl servis parası veriyordum
    Bajaj motorlar zaten 5000km de bir bakıma giriyor, 5k yağ yağ filtresi 10k da bir hava filtresi değişiyor, 20k veya 25k bakımda benzin filtresi bujiler değişiyor. İlk bakım 500 750km arası, 2500km de ara bakım yapılması tavsiye edilir ve 5k da bakım sonra 10k 15k 20k 25k ve 30k olarak devam ediyor.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Byusufs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bunlar icin beklemek lazim bir sorunu cikmaz talep artarsa fiyatida artirirlar haliyle
    Türkiye'de motosiklet fiyatları talebe göre belirlenmiyor. Bu mantıkla sorun çıkınca da düşmesi lazım ama yok öyle bir dünya. Çıksa da, çıkmasa da o fiyat artar. Önümüzdeki bir kaç sene böyle gidecek bu.
    Tutarsa da, öyle uçuk rakamlarda artışlar olmaz. Konumlandıkları yer belli. Oradan yapılacak ekstrem hareketler hüsranla sonuçlanır. Bunu en iyi de firmalar bilir zaten.
    Milyonlarca dolar harcayıp yatırım yapan adamlar, senelerdir bu piyasanın içndeyken %5 zam yapmanın geri dönüşünü hesaplayamıyor değiller tabii ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1-Hocam iki kere yazdığınız yazım hatası değil sanıyorum. Motor "yağ soğutmalı"
    2- 5 vites doğru. Son hızın düşürüldüğü bilgisi doğru değil. Vites düşüşünden dolayı öyle gibi geliyor ama 250cc motorun yapacağı konforlu top speed 140 km. 100-110 titreşimsiz gidebiliyorsan, gazı açtığında rahat 130'a da çıkabiliyorsan daha ötesini de aramak macera olur. Yok arkadaş ben 140'tan aşağı düşemem diyorsan, 250cc zaten senin motorun değil. (size özel değil, genel olarak yani)

yeni kullanıcı için eksik bulunan vites göstergesi, arka abs, kaydırmalı debriyaj vs gibi konular. Hindistan'da malum metro gibi kullanıyorlar motorları, beygir yerine biraz torka çalışmışlar.
    Yük ve eşya taşır, seni de taşır hesabı.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yakıt tüketimi için elde bir veri var mı?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan bende domi 250 var. 10 litre benzin ile 300 km yol gidiyor. Sanırım 100 km'de 4 litre benzin yakıyor olmalı. Bunlarda yaklaşık olarak böyledir muhtemelen.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Domi dekiyle aynı blok değil galiba bence… blokların genel teknik oranları farklı çünkü dominardan sanki az yakar gibime geliyor aralarında 20 kilo kadar fark var da domi 180 bu 160 kilo

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    4lt çok değilmi 😳 ben 150nk ile 2.5lt yakıyordum bunun 3.0 - 3.5 arasında gidip gelmesi lazım benim düşüncem
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35km./lt. (2.85lt./100km.)kullanıcı verisine rastladım. yine de 3 litrenin altında beklemem. Sakin kullanımda 3.5lt. de sürpriz olur.
    tommygun bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    250 cc tek silindir makine için 4 lt/100 km bence biraz fazla, umarım hesap hatası yapılmıştır çünkü daha az yaktıran çift silindir 500 cc var.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler