Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet hakkında özlediklerimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz içimi dökmek istedim, özlüyorum arkadaşlar.

Aslında bu kadar şey, az önce depoya eşya almak için girdiğimde, 2010 yılında 90 liraya aldığım, hala sapasağlam duran Kappa 30lt topcasemi görünce geldi.

Ybr mi Cbf mi konularını özlüyorum. Bu tartışmada titriyor diye ufaktan dışlanan TVS Apache yorumlarını özlüyorum. Az daha koy Ybr al denilmesini özlüyorum.

Cbf yağ yakıyor, hayır yağ eksiltiyor muhabbetini özlüyorum.

Çin malı değil de, Kappa, Givi, Shad topcaselerin yaygın ve ulaşılabilir olduğu zamanları özlüyorum.

100 liraya ls2 kask aldığım zamanları, 20 liraya 1 litre castrol yağ aldığım zamanları özlüyorum.

Commuterlara Michelin Pilot Sport ve Pirelli Dura traction takıldığı zamanları özlüyorum.

125 cc’nin 10 kuruş yaktığı zamanları özlüyorum.

Tecrübesi olmamasına rağmen 600cc ile motosiklete başlayabilecek bütçeye sahip olan gençlerin yaygın olduğu zamanları özlüyorum.

R25’in henüz var olmadığı, Hyosung’un Kanuni’ye geçtiği, Cbr 250’nin yeni piyasaya sürüldüğü, Ninja 250’nin 250cc’lerin kralı olduğu zamanı özlüyorum.

Rahmetli Barkın Bayoğlu’nun videolarını heyecanla beklemeyi, Altınlı Gece yayınlarını özlüyorum.

Her yerde 50cc çinli scooter ile turuncu çantalı kuryelerin fink atmadığı, kuryelerin çoğunun da has motorcu olduğu günleri özlüyorum (Hala has motorcu olan turuncu çantalıları tenzi ederim).

Motorcuların birbiri ile çoğunlukla selamlaştığı günleri özlüyorum.

Rodajda motoru zorla, iyi açılsın yoksa sağır kalır diyen cahil zihniyeti bile özlüyorum.

2006 yılından beri motosiklete gönül vermiş ve 2009'dan 2017'ye kadar hobi ve keyif aracı olarak kullanmış, ancak şuan ekonomik ve ailevi şartlardan dolayı zaruri ulaşım aracı olarak kullanan biri olarak bunları özlüyorum.

Siz neler özlüyorsunuz?
    bursalıali, CRF, DickName ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Bu dediklerinizin hiçbirine yetişememiş olan ben bile özledim elinize sağlık
    Blackeagletr bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ben birtek güneşi özlüyorum , şöyle yaz gelse havalar ısınsa yaldır yaldır yol yapsak ;)
    Blackeagletr ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Dünya değişiyor eskiden motor keyif zevk için alınırdı binilirdi bence şahsen motor ruhu bitti artık sadece vasıta ..

Bunu motor satış rakamlarından ne tür motorların en çok sattığından motorsiklet forumlarının halinden anlarsın bak şurda bile üç beş kişiyiz aktif forumun yaş ortalamasıda benim gördüğüm orta yaş 35 yaş ve üstü.. yani alttan gelen yeni nesil genç nesil alt dalga yok .. motor satış rakamlarına bak ben burda paylaşmışdım tüik verilerini yüksek hacim ortalama satış oranları %1-%2 bunun üstüne çıkmıyor geri kalan pazarın %98 falan 250cc ye kadar olan hacim ama en büyük dilim 50cc de ..

Aslında hacimde de değilim eskiden Cruisercılar endırocular bir araya gelir etkinlik düzenler geziler yapardı hani yüksek hacimde değil 250cc lik lerde kendi aralarında toplanırlardı falan artık onlar bile kalmadı
    tommygun ve Blackeagletr bunu beğendiler.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    50cc kullananların nesi kötü dostum, vergi derdi yok sigorta derdi yok az yakıyor ehliyet olmuş 10 bin lira r25 olmuş 200 bin lira millet ne kullanacak tabii ki taksitle krediyle zor bela 25 bin liraya 50cc alacaklar. ben bile düşünüyorum bir 50cc almayı maddi durumlardan ötürü.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu işlere yeni başladığım dönemdeki heyecanımı özledim. 150 cc tek silindir Çinli commuter ile yaptığım İstanbul-Bodrum ya da yine aynı tırto motorla TMP'nin "Şehitler Bizi Bekler" etkinliği vesilesiyle Çanakkale kortejine katılıp 100 küsür motorla İstanbul'dan Çanakkale'ye gittiğimiz zamanları özledim. Şimdi Allah'a şükür daha uzun mesafeleri daha rahat alabiliyorum ama o dönemin heyecanı bir başkaydı.
    espresso ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Kısacası önce alım gücünü, sonra da siyasetin hayatımıza bu denli müdahil olmadığı günleri özlüyoruz.

Maalesef atı alan Üsküdar'ı geçeli nereden baksan 4-5 sene oldu

Blackeagletr ve espresso bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc kullananların nesi kötü dostum, vergi derdi yok sigorta derdi yok az yakıyor ehliyet olmuş 10 bin lira r25 olmuş 200 bin lira millet ne kullanacak tabii ki taksitle krediyle zor bela 25 bin liraya 50cc alacaklar. ben bile düşünüyorum bir 50cc almayı maddi durumlardan ötürü.
    "Burada yazar ne anlatmak istemiş?" Kısmını komple kaçırmışsınız hocam. Zaten ben 50cc kullanıyorum. Verginin, dert olması sorun. Sigortanın olmaması ayrı bir sorun. Aslında bahsettiğiniz şeyler sorun. Bu yüzden 50cc kullanmak değil, kullanmak zorunda kalmak sorun. Ekonomik sebepleri bir kenara bırakırsak, kültür kaybı sorun.
    espresso bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Her şeyde olduğu gibi gençliğimi özledim motor konusunda da...

30-32 sene önce motor sürerken inanılmaz keyif alıyordum.

Şimdi ise -her şeyde olduğu gibi- motordan da eski keyfi alamıyorum.
    espresso ve Blackeagletr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)