Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

plaka,ruhsat,şase aynı anda çıkartmak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar, öncelikle belirteyim forumda yeniyim hatamı mazur görün
    Problemime gelirsek; Benım r25 model motosikletim var. Yaklaşık 5 ay önce motorum çalınıyor. Çalındıktan 1 ay sonra ise yediemin otoparkından teslim alıyorum motorumu. Şimdi sorunum şu
    Motosıklet çalınırken ruhsat koltugun altında gidiyor. Çalan kişi plakayı kırıp atıyor ve motorun gidon tarafındaki şase numarasını kazıtıyor. Ben evrak işlerinden pek anlamadıgım için size soruyorum ilk önce ne yapmalıyım ruhsat ,plaka ,şase hangisini halledeceğimi çözemedim Adım adım anlatırsanız sevinirim. ve tahmininizce evraklar ne kadar masraf çıkartır? tecrübeli arkadaşlarım abilerim varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Enteresan!

Ne yapman gerektiğini bilmiyorum ama sonucu bizimle de paylaşırsan iyi olur.

Önce ruhsatım ve plakam kayboldu diyerek (ruhsat sahibi kimse) sanıyorum noterden çıkartmak gerekecek. Plaka ve ruhsatı kaybettim, ne yapmam lazım diye notere sorulabilir.

Plaka ve ruhsat polisten notere geçmeden önce plakayı tamamen yeniliyorlardı, eğer hala böyle bir uygulama var ise evrakları saklayın, eski-yeni plaka ile aynı motor olduğu belli olsun. Şayet aynen yenilenebiliyorsa ruhsatı zaten ücreti karşılığı noter basıyor, plaka kağıdını da o veriyor.

Sonra gidip plakanızı bastırın.

Sonra makine mühendisleri odasından randevu almanız lazım, Google şu şekilde sıralamış:

-Tespit için MMO dan randevu alınması
    -Randevu gününde araç kontrolü ve harçların yatırılması
    -Alınan rapor ile Noter onayı alınması
    -Şase numarasının Uygun bulunan Yere tekrar yazılması

Kolay gelsin.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence ilk olarak ruhsatınız kayboldu diye başvurup yeni bir ruhsat çıkarın. Ardından o ruhsatla başvurup plakanızı düşürdüğünüzü belirtin. Size yeni ve farklı bir plaka vereceklerdir, yeni ve farklı plaka için de yeni bir ruhsat çıkaracaksınızdır. Şasi numarası işini pek dillendirmeden sanayide ya da benzer bir yerde aynı numarayı şasiye bastırtmak daha sağlıklı olacaktır.

https://www.sigortam.net/arac-ruhsati-kayboldugunda

Yazdıklarımda yanılıyor da olabilirim, benden daha tecrübeli arkadaşlar daha doğrusunu söyleyeceklerdir.
    zihnigonen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu konulardaki cahilliğimi hoşgörün lütfen. Ruhsat, plaka ve şasi numarası olmadan motorun size ait olduğunu nasıl ispatladınız ve yedieminden çıkarttınız? Eğer bunu ispat edebildiyseniz yeni ruhsat ve plaka çıkarma işleri bence daha kolay olacaktır.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konulardaki cahilliğimi hoşgörün lütfen. Ruhsat, plaka ve şasi numarası olmadan motorun size ait olduğunu nasıl ispatladınız ve yedieminden çıkarttınız? Eğer bunu ispat edebildiyseniz yeni ruhsat ve plaka çıkarma işleri bence daha kolay olacaktır.
    Okurken aynı şeyi düşündüm yedi eminde nasıl verdiler elinizde motorun size ait olduğunun bir tescili beyanı olmadan ..

Sorunuza cevaben de plaka ruhsat kolay onlar sorun olmaz trafikten çıkartırsın şase numarası em büyük dert o olur tüv de büyük sıkıntı olur geçirmezler asla ..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hatırladım bu konuyu.

"Neden ruhsatı araçta bırakmamalıyız"a örnek olmuştu.
    Nasıl çözdüğünüzü de yazarsanız daha sonra bu devirde hala ruhsatını araçta bırakanlara nasıl çözecekleri konusunda faydası olur.
    M.balibey bunu beğendi.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı Rcanberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, öncelikle belirteyim forumda yeniyim hatamı mazur görün
    Problemime gelirsek; Benım r25 model motosikletim var. Yaklaşık 5 ay önce motorum çalınıyor. Çalındıktan 1 ay sonra ise yediemin otoparkından teslim alıyorum motorumu. Şimdi sorunum şu
    Motosıklet çalınırken ruhsat koltugun altında gidiyor. Çalan kişi plakayı kırıp atıyor ve motorun gidon tarafındaki şase numarasını kazıtıyor. Ben evrak işlerinden pek anlamadıgım için size soruyorum ilk önce ne yapmalıyım ruhsat ,plaka ,şase hangisini halledeceğimi çözemedim Adım adım anlatırsanız sevinirim. ve tahmininizce evraklar ne kadar masraf çıkartır? tecrübeli arkadaşlarım abilerim varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sürüşler
    Bir arkadaşımın başına geldi aynı durum. Öncelikle motosikletinin şasi kazındığı için teknik bir üniversiteye gönderip analiz ediliyor parçalardan şasi bulunuyor bu işlem sürüyor biraz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırladım bu konuyu.

"Neden ruhsatı araçta bırakmamalıyız"a örnek olmuştu.
    Nasıl çözdüğünüzü de yazarsanız daha sonra bu devirde hala ruhsatını araçta bırakanlara nasıl çözecekleri konusunda faydası olur.
    Konuyu yazarken aklıma geldi de sonra yazmıyım boş ver dedim ..

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    kazınmış şasi numarasını yasal yollarla tekrar yazdırmak sizi motordan soğutur sanayide orjinali kadar güzel yapan yerler var.

Arkadaşlar kusura bakmayın forum şifremi unutmuştum:D Bu arada evrak işlerine başlatmadan motorum birdaha çalındı. Şimdi sorunuma muayene sorunu da eklendi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

Tespit işlemi için herhangi birşey sormadılar. Yediemine çekilmeden karakoldan arandım motorun bulundu diye. İlk tespiti sorarsanız o sırada askerde olduğum için abim İlgilendi o işler ile

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Rcanberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada evrak işlerine başlatmadan motorum birdaha çalındı. Şimdi sorunuma muayene sorunu da eklendi :D
    Hocam bence sizin sorununuz muayene veya evrak işlerinden çoook daha büyük ama yine de siz bilirsiniz...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk olarak ruhsatınız kayboldu diye başvurup yeni bir ruhsat çıkarın. Ardından o ruhsatla başvurup plakanızı düşürdüğünüzü belirtin. Size yeni ve farklı bir plaka vereceklerdir, yeni ve farklı plaka için de yeni bir ruhsat çıkaracaksınızdır. Şasi numarası işini pek dillendirmeden sanayide ya da benzer bir yerde aynı numarayı şasiye bastırtmak daha sağlıklı olacaktır.

https://www.sigortam.net/arac-ruhsati-kayboldugunda
    Yazdıklarımda yanılıyor da olabilirim, benden daha tecrübeli arkadaşlar daha doğrusunu söyleyeceklerdir.
    Bu en kolayı

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    seçeneklerin şunlar:

1- Başka bir şehre taşınmak

2- Kasko yaptırmak

3- MT25 satıp başka motor almak

4- Motor işini hepten bırakmak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler