Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nmax-pcx ikilemi hangisi tercih edilmeli.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam aranıza yeni katıldım. Şuan 80 cc scooter kullanıyorum ama yetmediği için önümüzdeki hafta 2.el nmax ya da pcx alacağım. Sorum şu 2017 model nmax 155 var km 40 bin km de, abs oluşu tercih etmemdeki ilk sebep, süspansiyonları sertmiş ama işe git gel için kullanacağım için çok sorun olacağını sanmıyorum, günde 10 15 km kullanacağım maksimum. Birde 2021 model pcx 125 var 30 bin km civarlarında. Abs olmaması eksi ama sürüşü konforu ve süspansiyonların daha yumuşak olması pcx seçmemdeki sebepler. Aralarında 12 bin civarı fiyat farkı var. Arada 4 yıl ve 10 bin km fark var. Gönlüm nmax'ten yana ama satarken zararda etmek istemem alırsam bir sorun yaşamadığım sürece yıllarca binmeyi planlıyorum. Sizin fikriniz nedir? 4 5 aylık bir motor tecrübem var bunu da belirteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Selamlar hoşgeldin , ikisinin de birbirinden üstün özellikleri var , bütçen sınırlıysa pcx derim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    nmax daha atiktir, daha keyif verir, süspansiyonları serttir biraz ama. 155cc olanı şehir içinde keyifle gezdirir. Otobana çıkınca ikisi de güçsüz kalır zaten.
    Bütçe yetiyorsa nmax, yetmiyorsa pcx derim, ikisi de güzel motorlar, sorunsuz motorlar.

Bu devirde ABS şart, çok devreye girmiyor ama ihtiyaç olduğunda kurtarıyor. Sırf bu yüzden nmax seçerdim. 2017 model 40bin km çok eskimiş sayılmaz nmax için. Alıp güzel bir bakımdan geçirtirseniz yıllarca binersiniz.
    Dxsec ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    abs bence de çok mühim. tecrübem az benim de. 150 cc rks freccia kullanıyorum. ama hem ön hem arka abs olması müthiş güven veriyor. abs'siz motora binmek istemezdim sanırım.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda PCX
    Hocam bende pcx var. Bir süre sonra zaten o da yetmeyecek. 1sene sonra 250cc bakmaya başlayacaksın. O yüzden ikinci elde hangisi az değer kaybederse onu seç. PCX ön ABS yeterli bence arka frende ABSnin eksikliğini hissetmedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)