Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kişisel yatırım mı Maddi yatırım mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    en iyi yatırım kendine yaptığın yatırımdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    yavaş gidemiyorum şükrü değilmiydin sen ? sen maddi yatırım yap kendine yatırım yapma ölürsün boşa gider maddi yatırım yap bari anan baban yada ka4deşin faydalansın

Motosikleti
    Artık yok
    Arkadaşlar çok güzel tavsiyeler vermiş, hepsinde de haklılar. Sadece şunu eklemek isterim; ilgilendiğin ve gelecekte çalışmayı istediğin dalda bol bol insan tanı, çevre edin. Seminerlere git, toplantılara git, stajlarında belli bir saygı çerçevesinde insanları darla bilgi al, bilgi alırken ilgilendiğini yapabileceğini göster.
    2 gün sonra kimin aklında kalacağın, kimin seni çağıracağını ve sana fırsat yaratacağını bilemezsin.
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada sorun insanlarda mı yoksa sistemde mi?
    bunu sorgulamak gerek.
    Büyük oranda sistem de diyeceğim de önce sistem var mı diye sormak lazım.
    Aile den başka kimse bir yere yönlendirme yapmıyor ki. Belki özel okullar ya da maddi durumu iyi olan aileler. Çoğunlukla iyi eğitim almış anne - baba daha doğru yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada sorun insanlarda mı yoksa sistemde mi?
    bunu sorgulamak gerek.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Okumayı hiç düşünmedim. Aslında lisede okul birincisiydim. Derslerim iyiydi. Ama ben hiç istemedim. Hayalim kendi işimdi.

Babamın işini yaptım. Bikaç farklı iş denemem oldu battım. Hayalimdeki meslek kamyon şoförlüğüydü. Dayımın yanında bi süre çalıştım. Sonra kendime kamyon aldım ambar işi kurdum vs.

Baktığım zaman kendimede yatırım yapmışım. Dayımın yanında çalışırken aldığım maaş azdı mesela. Ama işi öğrendim. Kamyonculuk direksiyon tutmaktan ibaret değil. Çok ustalık gerektiren şeyler var ve dayım sağolsun herşeyi çok iyi öğretti.

Yani benim hikayemde böyle. Yerinde olsa kuryelik yapmam. Sürekli yapılacak iş değil. Bugün kazanırsın ama yarın ne olacağı belli değil. Koluna bi altın bilezik takmaya bak sen. Hatta birkaç tane bile taksan olur. Altın bilezik mecazi anlamda tabi. Ama kuryelik basit iş. Ustalık gerektirmez. Bi geçiş süreci gibi yani. Tabi küçümsemiyorum kimseyi yanlış anlaşılmasın.
    espresso bunu beğendi.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaş gidemiyorum şükrü değilmiydin sen ? sen maddi yatırım yap kendine yatırım yapma ölürsün boşa gider maddi yatırım yap bari anan baban yada ka4deşin faydalansın
    Güzel boş yaptın reis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumayı hiç düşünmedim. Aslında lisede okul birincisiydim. Derslerim iyiydi. Ama ben hiç istemedim. Hayalim kendi işimdi.

Babamın işini yaptım. Bikaç farklı iş denemem oldu battım. Hayalimdeki meslek kamyon şoförlüğüydü. Dayımın yanında bi süre çalıştım. Sonra kendime kamyon aldım ambar işi kurdum vs.

Baktığım zaman kendimede yatırım yapmışım. Dayımın yanında çalışırken aldığım maaş azdı mesela. Ama işi öğrendim. Kamyonculuk direksiyon tutmaktan ibaret değil. Çok ustalık gerektiren şeyler var ve dayım sağolsun herşeyi çok iyi öğretti.

Yani benim hikayemde böyle. Yerinde olsa kuryelik yapmam. Sürekli yapılacak iş değil. Bugün kazanırsın ama yarın ne olacağı belli değil. Koluna bi altın bilezik takmaya bak sen. Hatta birkaç tane bile taksan olur. Altın bilezik mecazi anlamda tabi. Ama kuryelik basit iş. Ustalık gerektirmez. Bi geçiş süreci gibi yani. Tabi küçümsemiyorum kimseyi yanlış anlaşılmasın.
    Yok küçümsemek değil tabiki haklısın. Şuan yaptığım iş bir eğitim bir tecrübe gerektirmiyor. Mesleki olarak bir değeri yok. 1 yıl kuryelik de yapsam 30 yıl da yapsam kurye yine kurye. Okuduğum bölümde kendimi geliştirip tecrübe edinmek için çabalayacağım bundan sonra. Bu şekilde karar kıldım umarım ileride pişman olmam.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel boş yaptın reis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Yok küçümsemek değil tabiki haklısın. Şuan yaptığım iş bir eğitim bir tecrübe gerektirmiyor. Mesleki olarak bir değeri yok. 1 yıl kuryelik de yapsam 30 yıl da yapsam kurye yine kurye. Okuduğum bölümde kendimi geliştirip tecrübe edinmek için çabalayacağım bundan sonra. Bu şekilde karar kıldım umarım ileride pişman olmam.
    Okuduğun bölümle ilgili kendini geliştirirsen bir de ingilizce öğren demeye gerek yok, artık dünya dili olmuş, sonrasında rahat edersin.
    Ama artık bu devirde bu universite bolluğunda en azından diplomanı almaya bak ama mezun olduğunda da ufak tefek part time işler de olsa bir iş geçmişin olsun mesleğinle ilgili, yani yeni mezun diğer arkadaşların sıfır tecrübe ile başlıyorken senin az da olsa tecrüben olsun. Sonra yeni mezunlar diyorlar ama herkes tercübe arıyor diye, kendi mesleğimden örnek verirsem daha universite okurken de tecrübe kazanmış birtakım işler becermiş adayları mı seçerim yoksa yalnızca diploması olanı mı, tabi ki okurken aynı zamanda birtakım işler yapanlar seçilir.

Bizim zamanımızda yani 90'lı yılların başlarında bazı meslekler için diploma şart değildi ama artık devir değişti, okulu mutlaka bitir, başka meslek seçeceksen bile universite diploman olsun.

ingilizce şart demiş miydim, bir de imkanın varsa ingilizceye ek olarak almanca ya da ispanyolca çok farklı yollar açabilir.

Tabi en büyük tavsiyem, kendini kültürel anlamda da geliştirmeye bak, TV'den yayılan poluler kültürün de ötesinde ilgi ve bilgin olsun. TV'de yerli dizi izlemek yerine aklına gelen bir konuda okuman çok daha fazla şey katar insana. Hiç işine yaramayacak şeyler konusunda bile merakın olsun.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğun bölümle ilgili kendini geliştirirsen bir de ingilizce öğren demeye gerek yok, artık dünya dili olmuş, sonrasında rahat edersin.
    Ama artık bu devirde bu universite bolluğunda en azından diplomanı almaya bak ama mezun olduğunda da ufak tefek part time işler de olsa bir iş geçmişin olsun mesleğinle ilgili, yani yeni mezun diğer arkadaşların sıfır tecrübe ile başlıyorken senin az da olsa tecrüben olsun. Sonra yeni mezunlar diyorlar ama herkes tercübe arıyor diye, kendi mesleğimden örnek verirsem daha universite okurken de tecrübe kazanmış birtakım işler becermiş adayları mı seçerim yoksa yalnızca diploması olanı mı, tabi ki okurken aynı zamanda birtakım işler yapanlar seçilir.

Bizim zamanımızda yani 90'lı yılların başlarında bazı meslekler için diploma şart değildi ama artık devir değişti, okulu mutlaka bitir, başka meslek seçeceksen bile universite diploman olsun.

ingilizce şart demiş miydim, bir de imkanın varsa ingilizceye ek olarak almanca ya da ispanyolca çok farklı yollar açabilir.

Tabi en büyük tavsiyem, kendini kültürel anlamda da geliştirmeye bak, TV'den yayılan poluler kültürün de ötesinde ilgi ve bilgin olsun. TV'de yerli dizi izlemek yerine aklına gelen bir konuda okuman çok daha fazla şey katar insana. Hiç işine yaramayacak şeyler konusunda bile merakın olsun.
    Zamanını ayırıp tavsiye verdiğin için teşekkür ederim. Bu tavsiyelere elimden geldiğince uymaya çalışacağım
    espresso bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük oranda sistem de diyeceğim de önce sistem var mı diye sormak lazım.
    Aile den başka kimse bir yere yönlendirme yapmıyor ki. Belki özel okullar ya da maddi durumu iyi olan aileler. Çoğunlukla iyi eğitim almış anne - baba daha doğru yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

bunun en büyük sıkıntısı çekenlerden biri benim.
    sistem insanları doğru düzgün eğitemediği ve yönlendiremediği için bu sistemden çıkan insanlar da çocuklarını en kolay nasıl güvenceye alırım derdinde oluyorlar. bu genelde devlet memurluğu oluyor, o olmazsa herhangi bir yerde sigortalı iş oluyor.
    ailelerin çoğu çocuklarını girişimci olsun, kendi işini kursun diye yönlendirmiyor.
    çünkü şu an mevcutta bize dayatılan sistem maaşlı çalışan zamane kölesine muhtaç.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)