Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ustaların balata spreyi fantezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar çok seviyorlar ki balata spreyi ile elini yıkayanı gördüm de yüzünü yıkasa yadırgamam.

Nedir yahu bu balata spreyinin mucibesi?

Konu açılmışken, motor temizliğinde özellikle zincir ve arka dişli tarafları; balata spreyi boca etsek herhangi bir sorun teşkil eder mi?
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    eskidendi o

1 şişe balata spreyi kaç para biliyo musun
    espresso, M.balibey, Dxsec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zincire sıkılması sıkıntılı olur. Penetrasyon ve yağ çözücü gücü fazla olan kuvvetli bir kimyasal diye biliyorum; o ringlere zarar verme veya altından sızma ihtimali yüksek.

Bende senelerdir duran (bir alışverişin yanında eşantiyon gelmiş) iki kutu Würth balata spreyi var, bu kadar zaman herhangi bir kullanım alanı veya fırsatı bulamadım, dolapta öylece yer kaplıyor...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Zinciri balara spreyi ile temizlemeyin, faydadan çok zarar verirsiniz.

Peki oring reisleri zedelemeden üzerine boca edebilecegimiz bir balata spreyi muadili bir ürün var mıdır?
    İnat ettim fantezi yapacağım.

Ncanpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS 200 ABS
    35 TL Polisan.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Balata spreyi sıcak yüzeylerde kullanılmadığı (egzoz gibi) sürece yağı ve tozu en hızlı temizleyen bir sıvıdır benim için, bir tanıdığın Honda İnnova 125 motosikletine yağ değişimi ve arka balata değişimi yapmıştım eğer o sprey olsaydı daha temiz işçilik yapabilirdim özellikle o tıpayı açtıktan sonra etrafına sıçrayan yağı temizlemeyi çok daha kolaylaştırıyor, el yıkama fantezim olmasada parçayı onla yıkamak gibi bir fantezim vardır .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki oring reisleri zedelemeden üzerine boca edebilecegimiz bir balata spreyi muadili bir ürün var mıdır?
    İnat ettim fantezi yapacağım.
    Bildiğim kadarıyla Motul'ün zincir temizleme spreyi var (https://shoptr.motul.com/motul-c1-ch...kim-urunu.html) belki bu fantezinize uygun olabilir .

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata spreyi sıcak yüzeylerde kullanılmadığı (egzoz gibi) sürece yağı ve tozu en hızlı temizleyen bir sıvıdır benim için, bir tanıdığın Honda İnnova 125 motosikletine yağ değişimi ve arka balata değişimi yapmıştım eğer o sprey olsaydı daha temiz işçilik yapabilirdim özellikle o tıpayı açtıktan sonra etrafına sıçrayan yağı temizlemeyi çok daha kolaylaştırıyor, el yıkama fantezim olmasada parçayı onla yıkamak gibi bir fantezim vardır .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Bildiğim kadarıyla Motul'ün zincir temizleme spreyi var (https://shoptr.motul.com/motul-c1-ch...kim-urunu.html) belki bu fantezinize uygun olabilir .
    Ya böyle sıkacaksın, yağı kiri söküp alacak. Böyle bir sprey istiyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ya böyle sıkacaksın, yağı kiri söküp alacak. Böyle bir sprey istiyorum.
    Belki otomobiller için kullanılan motor temizleme spreyleride iş görebilir veya detay temizlik yapan yıkamacıların kullandığı ilaçlarda aradığınız şeyi bulabilirsiniz.

Belki otomobiller için kullanılan motor temizleme spreyleride iş görebilir veya detay temizlik yapan yıkamacıların kullandığı ilaçlarda aradığınız şeyi bulabilirsiniz.
    Yav gecen gün bir çılgınlık yaptım ve arabayı oto yıkamaya götürdüm. Adam 10 dakikada arabayı ışıl ışıl yaptı. Adama dedim ki ya usta ben cilalı oto yıkama şampuanı, oto parlatıcı bir sürü ıvır zıvır kullanarak yarım gün temizlik yapıyorum, şu senin yaptığın işe ulaşamıyorum. Kimyasal dedi, kimyasal farkettiriyor.

Sahi bunlar ne kullanıyor da böyle oluyor var mi bilen?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yav gecen gün bir çılgınlık yaptım ve arabayı oto yıkamaya götürdüm. Adam 10 dakikada arabayı ışıl ışıl yaptı. Adama dedim ki ya usta ben cilalı oto yıkama şampuanı, oto parlatıcı bir sürü ıvır zıvır kullanarak yarım gün temizlik yapıyorum, şu senin yaptığın işe ulaşamıyorum. Kimyasal dedi, kimyasal farkettiriyor.

Sahi bunlar ne kullanıyor da böyle oluyor var mi bilen?
    Arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım bir detay temizlikci biriyle tanışma fırsadım oldu ve toptancısından falan bahsetmişti onun ilaçlarıda çok güzel temizliyordu toptancısının sitesini paylaşıyım belki işinize yarar.
    https://www.detaymarketim.com

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Yaşım 49 ,çocukluğumda sanayide çıraklık yaptım,ve hâlâ makina bakımı v.s işlerle uğraşırım,motosikletinin bakımını hep kendim yapıyorum,en iyi temizlik malzemesi hem ucuz,hem yağlayıcı,hem çözücü,bunun adı MAZOT(Diesel)kimyasallar cilde ve zincirdeki oring lere zarar verir,ama Mazot zarar vermez,tavsiyem olur
    CRF ve ferhatkars bunu beğendiler.

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 49 ,çocukluğumda sanayide çıraklık yaptım,ve hâlâ makina bakımı v.s işlerle uğraşırım,motosikletinin bakımını hep kendim yapıyorum,en iyi temizlik malzemesi hem ucuz,hem yağlayıcı,hem çözücü,bunun adı MAZOT(Diesel)kimyasallar cilde ve zincirdeki oring lere zarar verir,ama Mazot zarar vermez,tavsiyem olur
    Teşekkür ederim hocam aslında bir sprey şişesine mazotu koyup fis fis sıkacaksın. En iyisi bu galiba.
    mesut hoca bunu beğendi.

Arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım bir detay temizlikci biriyle tanışma fırsadım oldu ve toptancısından falan bahsetmişti onun ilaçlarıda çok güzel temizliyordu toptancısının sitesini paylaşıyım belki işinize yarar.
    https://www.detaymarketim.com
    Teşekkür ederim bir bakayim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazot güzel temizliyor hatta temizlenen parçaya belli bir miktar parlıklık veriyor ama arındırılması gereken yerlerden zor arındırılıyor, geçen günlerde arabanın hava filtre kutusunu komple söküp mazotla temizledim ama basınçlı havaya sahip olmasaydım mazotu arındırmam bir o kadarda zor olurdu, ama mazotu yağ ve reçine arındırmak için kullanmak en ucuz ve en zararsız yöntemlerden biri olduğu gerçeğinide değiştirmez.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Araba temizleyicilerin arabanın iç kısmında kullandıkları kimyasallara gıcık oluyorum. Pis arabayla gezmeyi tercih ederim. Kesin bunların bünyeye zararı da vardır.
    Bir keresinde arabanın içini temizleyenler ön camı neyle sildilerse normalde belli olmuyor ama karşıdan gelenlerin ışıkları ön camda dağılıp daha beter yapıyordu, pis hali daha iyiydi. Arabanın ön camından o maddeyi camsil ile silerek zar zor çıkarmıştım günlerce küfretmiştim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Teşekkür ederim hocam aslında bir sprey şişesine mazotu koyup fis fis sıkacaksın. En iyisi bu galiba.
    Eğer kompresör makinanız varsa ucuna 1 adet mazot tabancası takıp yakın mesafeden sıkıp arındırabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba temizleyicilerin arabanın iç kısmında kullandıkları kimyasallara gıcık oluyorum. Pis arabayla gezmeyi tercih ederim. Kesin bunların bünyeye zararı da vardır.
    Bir keresinde arabanın içini temizleyenler ön camı neyle sildilerse normalde belli olmuyor ama karşıdan gelenlerin ışıkları ön camda dağılıp daha beter yapıyordu, pis hali daha iyiydi. Arabanın ön camından o maddeyi camsil ile silerek zar zor çıkarmıştım günlerce küfretmiştim.
    Ön cama torpido parlatıcı sıçradıysa çıkarmak eziyetten başka bir şey değil, ön camdaki çıkmayan lekeleri temizlemek için saf alkol çok güzel iş görüyor tabi uygularken mutlaka temiz mikrofiber veya cam bezi kullanmanızı tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Eğer kompresör makinanız varsa ucuna 1 adet mazot tabancası takıp yakın mesafeden sıkıp arındırabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Ön cama torpido parlatıcı sıçradıysa çıkarmak eziyetten başka bir şey değil, ön camdaki çıkmayan lekeleri temizlemek için saf alkol çok güzel iş görüyor tabi uygularken mutlaka temiz mikrofiber veya cam bezi kullanmanızı tavsiye ederim.
    Maalesef kompresör yok, tabanca yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Ön cam için çok uğraşıp çıkaramayınca içinde alkol olan elektronik devre temizleyici sprey ile silmiştim işe yaramıştı.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bende zincirimi mazotla tyemizliyorum ama yeniden yağlamadan önce zincirin üzerinde kalan tüm mazotu güzelce temizlemek gerekiyo
    benim yaptıgım işlemler şöyle
    -mazotu bir kutuya azcık döküp fırçayla zinciri temizlerim
    -sonra bir güzel suyla yıkarım zincirin üzerini
    -mendille ve bezlerle zincirin üzerindeki kapa suyu alırım
    -en son kompresör makinesiyle bi güzel zincirden tüm suyu temizlerim
    -tabi en zon güzelce 1 tur yağlama

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)