Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Muayene Tarihinde Hata

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Merhaba arkadaşlar.Motosikletim 2018 model. İlk tescil tarihi 18.11.2019. Sıfır araçlarda ilk muayene 3 yıl diye duymuştum. Ama muayene geçerlilik tarihi 31.12.2021 yazdığını fark ettim. Normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Önceden ilk muayene tarihi, ilk tescil tarihinden sonra 3 yıldı.
    Uzun zamandır üretim tarihinden itibaren 3 yıl.
    Yani sıfır km 2020 model araç alırsanız 2023 de muayene ettirmeniz gerekiyor.
    Rheago ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

Motosikleti
    cb250r
    Hmm guzel baslik guzel soru.

Simdi ruhsata baktim bende de ayni. Ilk tescil tarihine gore degil ilk muayene gecerlilik suresi. uretim tarihine gore yada bayiye girdigi tarihe gore mi artik her ne zikkimsa.

Hatirladigim kadari ile bi emsal karar vardi kullanicinin lehine. ilk tescih tarihinden itibaren 3 yil sonra ilk muayenenin olmasi yonunde...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Forumda bir arkadaş yazmıştı, bayi ile anlaşamamışlardı hatta. baktım da konuyu bulamadım.

elde kalan 5 - 6 yıllık sıfır bir aracı alacaktı ancak muayanesi geçmiş olarak gozukecek diye telaşlanıyordu.

Eğer cidden böyle ise bayi elindeki tescil edilmemiş eski motorlara muayane gecikme cezası mı odeyecekler?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bir arkadaş yazmıştı, bayi ile anlaşamamışlardı hatta. baktım da konuyu bulamadım.

elde kalan 5 - 6 yıllık sıfır bir aracı alacaktı ancak muayanesi geçmiş olarak gozukecek diye telaşlanıyordu.

Eğer cidden böyle ise bayi elindeki tescil edilmemiş eski motorlara muayane gecikme cezası mı odeyecekler?
    aynen öyle
    aracı diyelim bugün aldın uygunluk belgesi de 2019 ekim tarihli diyelim aracın muayenesi bitmiş demektir ve gecikme cezası ile birlikte muayneye girmesi gerekir
    arndiol ve M.balibey bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk muayene tarihi araç faturası ile birlikte alıcıya verilen ARAÇ TİP ONAY BELGESİ'nin yetkili kişilerce imzalandığı tarihe göre belirlenir. Süresi geçmiş ise muayene sorumluluğu bayidedir. Muayenesini yaptırmadan satışını yapamaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)