Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vespa 300Gts Supersport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Uzun zamandır kafamı kurcalayan fakat bir türlü cesaret edemediğim markaydı. Wp ve Instagram gruplarının da aktifliğini görünce almaya niyetlendim.

Geçen ay itibariyle kaşıntımızı sonlandırdık.

0 almadan önce 2. el 300lüklere baktım bazıları fiyatta çok fazla bişey yapmadı bazıları da özel servisin biraz kendini beğenmişliğine kurban gitti

0 km 2022 300Gts SuperSport kendisi. Mat mavi. Yaklaşık 24hp. Hasta olduğum için bugün sadece Noter işleri + plaka bastırıp eve geldim. Toplamda 30km kullandım.

Sattığım motora göre (Xmax 250) ilk izlenimim Vespa inanılmaz seri. Gaz tepkisini bu kadar beklemiyordum. Konfor konusunda maalesef eski motoru net aratır. Konfor ile çok işim olmadığından takılmadım buna. Herkes bunu söylüyordu zaten. Bir de Vespa lego gibi. Birçok aftermarket parçası var. İstediğim gibi yaparım diye düşünüyorum.

iptaluyelik02, erensel, gurucuk ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, gerçekten çok hoş gözüküyor.
    kAAN84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Hayirli olsun. Vespa’lar model cc farketmeksizin son derece guzel motorlar. Eminim benim gibi Scooter severlerin hep aklindadir. Ozellikle amiral gemisi diyebilecegimiz bu modeli.

Merak ediyorum; uzerinde gelen lastikler nedir acaba?

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Michelin city grip var fabrika çıkış
    Xmax’i de 0 almıştım onda da aynısıydı. Az biraz artık lastiği tanıdığım için yabancılık çekmedim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gule gule kullanin.
    kAAN84 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Maviyi severim farklı tonlarında iki motorum oldu ama Vespa'nızın rengine bayıldım keyifle binin hayırlı olsun..
    kAAN84 bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun. Keyifle kullanmanızı dilerim.

Çok şık görünüyor.
    kAAN84 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.
    kAAN84 bunu beğendi.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Hayırlı olsun evladiyelik alet almışsınız. Yagina suyuna dikkat edin, bir ömür ölmez
    kAAN84 bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Hayırlı olsun, Piaggio ailesi her zaman en iyi scooter motorunu barındırır. diğer scooterler ile kıyas bile yapmayın
    kAAN84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı uğurlu olsun...
    kAAN84 bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Çok yakışıklı maşallah
    kAAN84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Hayırlı olsun, maşallah çok güzel görünüyor.
    Özellikle bir xmax kullanıcısının gözünden vespa ile ilgili izlenimlerini çok merak ediyorum. Konuyu tekrardan güncellemenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
    kAAN84 ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayırlı olsun. Güle güle gezin.

Ben de xmax kullanıcısı olarak xmax'dan sonra Vespa nasıl oluyormuş daha detaylı izlenimleri bekliyorum.
    kAAN84 ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    vespa eskiden çok pahalı geliyordu bana. şimdi piyasayı mahveden ikinci el japoncular sağolsun, sıfır vespa bayağı bi uygun geldi

hayırlı olsun bu arada. çok güzel görünüyor. güle güle binin kazasız belasız.
    espresso ve kAAN84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir mat mağduru daha, geçmiş olsun :p

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan.
    x-max'e göre boyutu nasıl hissettiriyor? Ölçüsü falan belli tabi ama hissi merak ediyorum. Biraz daha güçlü bir scootera geçmek gibi bir fikir var ama fazla büyümesini de istemiyorum. GTS arada güzel bir noktada olabilir gibi bir tahminim var.
    kAAN84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Öncelikle orijinal mesaj sahibine: Hayırlı olsun, güle güle - kazasız belasız kullanın.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir mat mağduru daha, geçmiş olsun :p

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan.
    x-max'e göre boyutu nasıl hissettiriyor? Ölçüsü falan belli tabi ama hissi merak ediyorum. Biraz daha güçlü bir scootera geçmek gibi bir fikir var ama fazla büyümesini de istemiyorum. GTS arada güzel bir noktada olabilir gibi bir tahminim var.
    Kardeşimde var, gayet ufak tefek hissettiriyor bana. Biraz daha güçlü konusu muğlak; bence X Max 250 üzerinde çok performanslı hissettirmez: Biri 21hp diğeri 24hp. Kardeşimdekini kapsamlı bakım öncesi kullanmıştım, CB500F'ten sonra bana çok hımbıl gelmişti - vitesli ve 2x gücü olan bir motordan buna geçince öyle hissetmek çok normal olabilir...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşimde var, gayet ufak tefek hissettiriyor bana. Biraz daha güçlü konusu muğlak, bence X Max 250 üzerinde çok performanslı hissettirmez; biri 21hp diğeri 24hp, kardeşimdekini kapsamlı bakım öncesi kullanmıştım, CB500F'ten sonra bana çok hımbıl gelmişti - vitesli ve 2x gücü olan bir motordan buna geçince öyle hissetmek çok normal olabilir...
    Yok düzgün yazmamışım, biraz daha güçlüden kastım Primavera 150'ye göreydi. Genel olarak gayet yeterli geliyor, ancak akşam vakti E5 boş iken biryerlerden dönüyorsam vs gibi genel hızın yüksek olduğu yerlerde ürkütüyor biraz. veya kaçış gerektiğinde arada "beeeh" dedirttiği oluyor.
    Tabii işin kıvraklık boyutu da var ama o hacimlerdeki en küçük scooterlardan sanırım GTS, fazla sorun çıkaracağını sanmıyorum. Elbette Primavera'ya göre biraz daha hantal gelecektir ama ne seviyede bir fark var denemek lazım kestiremiyorum pek.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Xmax'i 2.5 seneye yakın kullandım. İkisi arasında sınıf farkı bariz zaten. Biri maxi biri scooter.

Karşılaştırmak çok adil olmaz ama kullandığım süre zarfından dolayı birkaç bilgi aktarabilirim.

* Xmax büyüklüğünden dolayı daha konforlu daha rahat. Vespa konfor konusunda bi tık altta. Belki sele değişimi ile bu fark az da olsa giderilebilir.
    * Vespa hacimden dolayı baya atik. 250'lik Xmax'ten sonra beni çok şaşırttı. Tabi olayı max hız olunca Xmax alır başını gider.
    * Vespa'nın fabrika çıkışı siperlik olmadığından dolayı rüzgar durumu biraz sıkıntı. Ta ki siperlik takılana kadar. Spor ya da orta boy siperlik alsan da Xmax kadar rahat olmayacak gibi.
    * 0 Xmax'e 170k civarı vermektense Vespa aldım :D
    * @killingroad xmax'te mattı Bunu da bile bile lades yaparak aldım Sürekli nemli bez yanımda. Motul'un mat temizleyici sprey'i var. O baya iş görüyor.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir süre xmax 300 kullandım,sırf ergonomisi yüzünden sattım,zkboylu japonların kendilerine göre yaptığı motora beş numara büyük geldiğim icin benim gibi 1.80 e topukla bile zor ulaşan biri icin maksimum 80 km sonra bel ve sırt ağrısı başlıyordu.
    vespa candır,50 sene sonra yamaha elli kuruş bile etmeyebilir ama vespa klasik olur.Çünkü japonlar beş on sene sonra sattığı motorun arkasında durmaz,marka değeri bilincinden uzaktır.Lanetli bir satış politikaları vardır.düşük model japon alıp toplamaya kalkanlar beni çok iyi anlayacaktır.
    kAAN84, espresso, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)