Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bunu nasıl çözebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Hepinize iyi akşamlar değerli forum üyeleri. Bu forumda bir sorunumu dile getirmek ve hiç tanımadığım insanların sorunuma çözüm bulama konusunda bana yardım etmesi veya benim hiç tanımadığım kişiler yardım etmem beni oldukça mutlu ediyor 😊. Neyse fazla duygusallık yapmadan sorunuma geleyim. Bugün okulda kafede otururken kaskımı yanımdaki sandalyenin üzerine koydum ama dengesiz bir biçimdeydi altında hırka vardı düzeltmeye üşendim direkt üzerine koydum. Yandan biri geçerken yanlışlıkla sandalyeye çarptı kaskım yere düştü. O sesi duyunca zaten kafamda direkt vizör kırıldı 500 lira girdi sesi yankılandı ama çok şükür vizör sağlam. Ama interkomun kablosunun dış izolasyonu soyulmuş. Elektrik bandı sarmak geldi aklıma ama çok ince bir kablo olduğu için işe yaramaz ve içine su alacağını düşündüm. İnternette küçük araştırma yaptım şarj kabloları için ısınınca daralan Makaron var ama çok geniş kalıyor yine. Bu durumu düzeltmek için firiklerinizi rica ediyorum. Bu tarz durum yaşayıp tecrübe edinen varsa ve yardımcı olursa çok mutlu olurum.

https://www.hizliresim.com/ceh30ke

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aklıma gelen en başta çözüm soyulan kısımın sağ ve sok tarafına ince bir elektrik bandı geçin kalınlaştırıp yani üstüne makaronu geçirin ağız kısımları elektirik bantlarına gelecek şekilde ısıtın tutsun orayı hem ısıyla elektirik bandıda yumuşayıp kablonun izalasyonu biraz kaynayacaktır.Ama çok ısıtırsanız bandın yapışkanı ısınıp kendini salar sağa sola dağılır düzgün tutmaz.
    tommygun, bassturbin ve espresso bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Eriyen bant var bir kat sararsın ince sonra üzerine normal siyah izole bant sararsın 2 tur en sonda çakmakla ısıtıp hafiften bantı sertleştirip kalıp haline alırsın.Ve ya eriyen bant yoksa normal izole bant birkaç tur düzgünce şişirmeden ilerleyerek sar ısıt elinlede ısınmış bantı bastır su vs almaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Bez bantlada güzel olur...

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    farklı çaplarda makaronlar var uygun çapta makaron kullanarak sorunu çözersiniz.
    maktama ve maktama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)