Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25im bir türlü çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    Arkadaşlar merhaba 9 ay önce r25imle bi kaza yaptım ve motor sol taraftan darbe yedi.Statör ve volant mahvolmuştu ve kapak da çatlamıştı.Ustam krank da yamulmuş dedi bütün parçaları aldım taktık.Fakat ne yaptıysak motor çalışmadı en son yeni kasanın volantını aldığımızı farkettik değiştirdik fakat yinede bana mısın demedi.10-15 saniye çalışıyor stop ediyor öğrenciyim ben yoksa gider direk kelle motor alırdım gözüme uyku girmiyor artık hayatım çok dertli bir hal almaya başladı bu motor yüzünden 9 aydır bu lanet şeyle uğraşıyorum bir türlü yapamadık (motoru bilgisayara bağladığımızda hata kodu yok)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Ustanızı değişmeyi denediniz mi,

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Krank nasıl yamulur? Ustanızın adını verir misiniz?
    espresso bunu beğendi.

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Hiç bir motosiklet sola yatmayla krank yamultmaz
    Başka ustalara danış.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni model avrupa/japon motosikletiniz varsa herhangi bir onarımda yetkili servisten asla şaşmayın.
    emin olun ucuz diye gittiğiniz usta cebinizden daha fazla çıkartır.
    AzÇok bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni model avrupa/japon motosikletiniz varsa herhangi bir onarımda yetkili servisten asla şaşmayın.
    emin olun ucuz diye gittiğiniz usta cebinizden daha fazla çıkartır.
    Ucuz diye ustaya gitmeyi savunduğumdan değil, ama yetkili servislerin hali ortadayken ben bu öneriyi yapamam açıkçası.
    İşini düzgün yapan bir tane yetkili servis görmedim daha, bir.

Motosikleti
    Cbf150
    Bi statör 1000-2000 tl çıkmadan 500e alabiliyorum servisin dezavantajı parça maalesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Yatmak da sayılmaz tekerde 2.vites gidiyordum sente kaçırınca motor yerden kesildi ve sert bir şekilde sol tarafa kapaklandı.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz diye ustaya gitmeyi savunduğumdan değil, ama yetkili servislerin hali ortadayken ben bu öneriyi yapamam açıkçası.
    +1
    Fren kablosunu sokete takmayı unutup elektrik sistemi arızalı komple değişecek diyen yetkili honda servisi var bu ülkede. Parçaları yetkili servisten alıp güvenilir ve tanıdık olan ustaya gitmekten başka seçenek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı Erkin_grs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi statör 1000-2000 tl çıkmadan 500e alabiliyorum servisin dezavantajı parça maalesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Yatmak da sayılmaz tekerde 2.vites gidiyordum sente kaçırınca motor yerden kesildi ve sert bir şekilde sol tarafa kapaklandı.
    Krank mili düşmede yamulacak birşey değil. Yağsız kalan motoru çok zorlarsan krank yamulur/kırılır. Motor uçurumdan uçmadıysa krank sağlamdır ustanı değiştir. Üsküdar a ulaşımın varsa usta tavsiyesinde bulunabilirim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orası tartışılır fakat şikayet edilecek merci var o sebeple daha güvenlidir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orası tartışılır fakat şikayet edilecek merci var o sebeple daha güvenlidir diye düşünüyorum.
    ya tabii en nihayetinde daha resmi bir muhattap olacağından daha güvenli geliyor ona bir itirazım yok.
    ama yetkili servislerin yaptıkları, sonra garanti sürecindeki davranışlarını falan düşününce, aman yani diyesi geliyor insanın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Resmî servis taktığı her parçaya o parçanın garanti süresi kapsamında bir yıl yada iki yıl garantisini verir o parça garanti süresi zarfında bozulursa tekrar işçilik ve parça parası almaksızın değiştirilir yapmayan servis şikayet edilir .. üstüne resmî serviste yapılan iş katıda geçer .. motoru sattığında alıcak insan en azından motoru servise soktuğunda geçmişte motora neler yapılmış sistemden görebilir ..

Özel yerlerde yada kendi ustanda bu tip şeyler fazla olmaz..

Birde burda önüne gelene geçene eski 600 lük 1000 lik makine tavsiye edenler arkadaş daha 250cc lik makineyi doğrultmamış şu mevzu 600 lük 1000 lik makinede olsa zaten krankını falan alamazdı ama arkadaş motoru artık depoya kapattır unuturdu herhalde …

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ya tabii en nihayetinde daha resmi bir muhattap olacağından daha güvenli geliyor ona bir itirazım yok.
    ama yetkili servislerin yaptıkları, sonra garanti sürecindeki davranışlarını falan düşününce, aman yani diyesi geliyor insanın.
    Ben sadece yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişimi yaptırıyorum serviste. Diğer tüm her şey (uzmanılığına göre) farklı farklı ustalarda. Amortisör başka, fren işleri başka, diğer genel işler başka. Benim motorun süpap aralığı kontrolünü yaptırayım diyorum artık 48.000'de (en ufak bir sorun yok, performans veya yakıt tüketimi stabil, hata tüketim çok az da olsa azaldı ilk aldığım haline göre, 43.000'de daha yeni açıldı motor bence...), onu da zinhar Honda yetkili serviste yaptırmam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Erkin_grs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 9 ay önce r25imle bi kaza yaptım ve motor sol taraftan darbe yedi.Statör ve volant mahvolmuştu ve kapak da çatlamıştı.Ustam krank da yamulmuş dedi bütün parçaları aldım taktık.Fakat ne yaptıysak motor çalışmadı en son yeni kasanın volantını aldığımızı farkettik değiştirdik fakat yinede bana mısın demedi.10-15 saniye çalışıyor stop ediyor öğrenciyim ben yoksa gider direk kelle motor alırdım gözüme uyku girmiyor artık hayatım çok dertli bir hal almaya başladı bu motor yüzünden 9 aydır bu lanet şeyle uğraşıyorum bir türlü yapamadık (motoru bilgisayara bağladığımızda hata kodu yok)
    Sanada tavsiyem motorunu başka ustaya görür

Motosikleti
    cb250r
    herhangi bir aletin tamiri veya bakimi icin izledigim rota:
    1-guvendigim ve isininin ehli bir usta
    2-Bir numara mumkun degilse yetkili servis

diger secenekler buyuk kumar.

9 Aydır problemi çözemeyen usta usta değildir neden bunca zamandır o kişide kaldı motor onu da anlamış değilim. Ustanı kıramıyorsan satıcam vs bir yalan uydur motoru kurtar oradan. O ustanın 9 ayda çözemediğini belki dakikalar içinde çözerler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)