Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Göbeklilere Motosiklet Montu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni mont arayışındayım, göbeğim oldugu için karın bölgesi boyuna göre mont arıyorum ancak şaka gibi.

L bazen xl beden tişört giyiyorum ancak 3xl mont karın bölgesi cm olarak cok daha kücük geliyor.

montlar için çözümünüz ya da öneriniz var mı 120cm üstü göbek var :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Farklı farklı markaların ürünlerini denemek gerekiyor. Bende de göbek epey var. 54 beden her mont mesela bende aynı durmuyor. Eğer göbek kısmı tam ama kol kısmı uzun geliyorsa belki terzide halledilebilir.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı farklı markaların ürünlerini denemek gerekiyor. Bende de göbek epey var. 54 beden her mont mesela bende aynı durmuyor. Eğer göbek kısmı tam ama kol kısmı uzun geliyorsa belki terzide halledilebilir.

abi göbek kısmını halledemiyorum sıkıntı o :D

totalde 122 Cm göbek var. Cogu markanın mont satıcıları ile konustum, 3xl 116-118 cm diyorlar. yani benim 4x L almam lazım en az, o zaten piyasada uygun fiyatlılarda yok. bulsam bile sırf göbekten dolayı 4xL ı bana uyduracak (kol ve gögüs) terzi imkansız gibi birşey. :(
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi göbek kısmını halledemiyorum sıkıntı o :D

totalde 122 Cm göbek var. Cogu markanın mont satıcıları ile konustum, 3xl 116-118 cm diyorlar. yani benim 4x L almam lazım en az, o zaten piyasada uygun fiyatlılarda yok. bulsam bile sırf göbekten dolayı 4xL ı bana uyduracak (kol ve gögüs) terzi imkansız gibi birşey. :(
    Aklıma dar kesim olmayan, turing sınıfı montlar ya da Riderdenim Alfa tarzı esnek görünümlü montlar geliyor ama dediğin gibi onlarda da sıkıntı yaşayabilirsin.

Genel olarak bilinen markalara bakıyorum belki orada tıkanıyorumdur. Cok bilinmedik ancak kaliteli mont markaları nelerdir?

Motosikleti
    Yok.
    Mont alirken, ya da herhangi bir tekstil ürününde de gecerli, etiketinde ya da baska bir yerinde kesimleri ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. Slim Fit, Regular fit veya Moder fit gibi. Bir ihtimal denediginiz montlarin kesimleri slim fit oldugu icin göbek bölgesinde uyumsuzluk oluyordur. Yine ayni markalarin regular fit, ölculerine bakabilirsiniz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Roleff marka montlara bakmanı tavsiye ederim , Almanya soğuğunda iş görecek şekilde üretilmiş izolasyonu var diye tavsiye etmişlerdi kışın giymek için aldım ama kesimi çok bol gelmişti , pandemide biraz göbeklenince iyi oldu , İzmir için gereksiz soğuk koruması olabilir , bir içliği var eksi derecede uyku tulumu niyetine giy yat yani..yazlık modeli varmı bilgim yoktur

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Roleff marka montlara bakmanı tavsiye ederim , Almanya soğuğunda iş görecek şekilde üretilmiş izolasyonu var diye tavsiye etmişlerdi kışın giymek için aldım ama kesimi çok bol gelmişti , pandemide biraz göbeklenince iyi oldu , İzmir için gereksiz soğuk koruması olabilir , bir içliği var eksi derecede uyku tulumu niyetine giy yat yani..yazlık modeli varmı bilgim yoktur
    rolef bende de var takım olarak gerçekten çok iyi bir marka parasına göre tam bie f/p kesimi dediğiniz gibi bo uzun moto plus kampanyasından almıştım pantolon yırtıldı ama mont u halen daha şehir içinde giyiyorum yani türk malı diye satılan montlardan çok çok daha iyi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Roleff'in Riga modelini ben de kullandım. Mont tamam güzel, fiyatı da çok uygundu ama fermuarlar aşırı dandikti. Ben neredeyse her fermuarını değiştirmek zorunda kalmıştım. Güneşli havalarda çok sürüş yaptığımdan siyah montun rengi hafif kızıllaşmıştı.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Aynı göbeğe sahibiz
    Ankara Yiba'da
    Ucuz marka da 6xl bile giydim ancak oldu omuz kol kısımları saçma durdu ayrıca korumalarına güvenmedim o yüzden almadım

Farklı bir mağazada Alpinestar denedim 3XL tam oldu sonrasında diğer mağazaları gezerek Honda Tansoy'dan nispeten uygun fiyatla satın aldım.
    Alpinestar bakabilirsin, ben temiz 2. el de alabilirim diyorsan bahsettiğim montumu satıyorum düşünür isen shb ilan no : 1058732165

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ülkemize şu 3 gen montları niye sokuyorlar anlamıyorum zaten. Öyle adammı varki Bering in montları güzeldi. Alman üretimi olduğu icin daha geniş kalıpları vardı. Ama önerim karın kısmından sıkmalı ( ayarllanabilen ) mont alın.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolef bende de var takım olarak gerçekten çok iyi bir marka parasına göre tam bie f/p kesimi dediğiniz gibi bo uzun moto plus kampanyasından almıştım pantolon yırtıldı ama mont u halen daha şehir içinde giyiyorum yani türk malı diye satılan montlardan çok çok daha iyi
    Benimde pantolonun şaseye denk gelen yeri tüylendi mont sapasağlam , sağlamlık konusunda Richa markasını tek geçerim 15 senelik bir montu var bende , sadece bilekteki cırt bantları aşındı ne bir renk atma nede fermuarlarda aşınma var..

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde pantolonun şaseye denk gelen yeri tüylendi mont sapasağlam , sağlamlık konusunda Richa markasını tek geçerim 15 senelik bir montu var bende , sadece bilekteki cırt bantları aşındı ne bir renk atma nede fermuarlarda aşınma var..
    15 sene öncesi akıllı eskitmenin nispeten olmadığı yıllar
    Aynı marka montu alsanız da muhtemel ihtimalle 2-3 seneye dağılır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de gençken sıskaydım, spor da yapmadığım için kollarım incedir. Şimdi yaşlandım haliyle göbek aldı başını gitti, eski sıskalığımdan eser kalmadı. Mont almak için alışverişe çıktığımda kadıköy hasanğaşadaki mağazaları gezmiştim. Neredeyse montların çoğunu atletik göbeksiz, kolları kalın insanlara göre yapmışlar, bir mont giyiyorum göbegim zor da olsa kapanıyor ama kolları bol geliyor dirsek korumaları yerinde durmuyor, kolları olanın boyu kısa geliyor ya da göbeği kapanamıyor, sorun. En sonunda motomax mağazasında o zamanlar Revit markası da satılıyordu, revit safari 2 modeli tam oldu üzerime. yanlarda cırtlı kayışları var göbeğe göre ayarlanabiliyor da. Bu mont kışlık ama istanbulda kışın 5 derece havada üşümeden sürüyordum. Kaza yaptım yerde sürtündüm sadece ön tarafında sürtünmeden iz gibi oldu, yani oranın sürtündüğünü bildiğim için izi farkedebiliyorum yoksa her yeri hala sağlam 5 yıldır giyiyorum. Bu yaz başı yazlık mont bakarken revit'in kalıbı bana uyuyor diye gittim baktım motomax revit satmaktan vazgeçmiş, onu arka tarafında bir mağazada revit buldum, üzerime deneyip revit eclipse modeli yazlık montu aldım o da üzerime tam uyuyor, yazlık montun tek sıkıntısı bel kısmından kısa, yani daha yukarıda duruyor ama yazlık olduğu için sorun olmuyor.

özetle, mağaza mağaza dolaşıp deneyin, elbet uyan çıkacaktır. Almışken de iy seçip alın, ekipmanlar hep pahalı şeyler hiç olmazsa uzun süre dayansın ki toplamda ucuza gelsin. Ben bu açıdan revit markasından memnun kaldım, 5 yılda kışlık montu eskitemedim, yazlık da henüz bir yaz giydim ama umarım o da 5 yıldan fazla dayanır, daha taksidini ödüyorum.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Mont göbeğe uymuyorsa göbeği monta uydurmak lazım, biraz perhiz ve yürüyüş daha sağlıklı olur bence
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gençken sıskaydım, spor da yapmadığım için kollarım incedir. Şimdi yaşlandım haliyle göbek aldı başını gitti, eski sıskalığımdan eser kalmadı. Mont almak için alışverişe çıktığımda kadıköy hasanğaşadaki mağazaları gezmiştim. Neredeyse montların çoğunu atletik göbeksiz, kolları kalın insanlara göre yapmışlar, bir mont giyiyorum göbegim zor da olsa kapanıyor ama kolları bol geliyor dirsek korumaları yerinde durmuyor, kolları olanın boyu kısa geliyor ya da göbeği kapanamıyor, sorun. En sonunda motomax mağazasında o zamanlar Revit markası da satılıyordu, revit safari 2 modeli tam oldu üzerime. yanlarda cırtlı kayışları var göbeğe göre ayarlanabiliyor da. Bu mont kışlık ama istanbulda kışın 5 derece havada üşümeden sürüyordum. Kaza yaptım yerde sürtündüm sadece ön tarafında sürtünmeden iz gibi oldu, yani oranın sürtündüğünü bildiğim için izi farkedebiliyorum yoksa her yeri hala sağlam 5 yıldır giyiyorum. Bu yaz başı yazlık mont bakarken revit'in kalıbı bana uyuyor diye gittim baktım motomax revit satmaktan vazgeçmiş, onu arka tarafında bir mağazada revit buldum, üzerime deneyip revit eclipse modeli yazlık montu aldım o da üzerime tam uyuyor, yazlık montun tek sıkıntısı bel kısmından kısa, yani daha yukarıda duruyor ama yazlık olduğu için sorun olmuyor.

özetle, mağaza mağaza dolaşıp deneyin, elbet uyan çıkacaktır. Almışken de iy seçip alın, ekipmanlar hep pahalı şeyler hiç olmazsa uzun süre dayansın ki toplamda ucuza gelsin. Ben bu açıdan revit markasından memnun kaldım, 5 yılda kışlık montu eskitemedim, yazlık da henüz bir yaz giydim ama umarım o da 5 yıldan fazla dayanır, daha taksidini ödüyorum.
    revit in montkarı pantolaonları fit kesim değil ben revti denediğim zaman alpinstar büse gibi markalardan 1 bedeb küçük giyiyorum rewit in kesimleri göbekli arkadaşlara uygun olur
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    revit in montkarı pantolaonları fit kesim değil ben revti denediğim zaman alpinstar büse gibi markalardan 1 bedeb küçük giyiyorum rewit in kesimleri göbekli arkadaşlara uygun olur
    Bu doğru, revit montum M beden alpinestars montum L beden
    espresso bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bende 115 Kg dım. 3 xl dan 4 xl doğru giden bir adamdım ama bu gidişata dur dedim 35 kg verdim şu an m bedenim hayat kalitem o kadar değiştiki inalınmaz,
    joshua, espresso ve cbr1100 xx bunu beğendiler.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont göbeğe uymuyorsa göbeği monta uydurmak lazım, biraz perhiz ve yürüyüş daha sağlıklı olur bence
    Uzun süre motor binmedim kaza yaptıktan sonra. Mont değil de riderdenimden aldığım pantalonumun düğmesini kapatamayınca pantalonun yenisinin fiyatını görünce ben bu kiloları vericem dedim, 5-6 kilo verdim, şimdi biraz zor da olsa pantalona sığıyorum, 4-5 kilo daha vermek hedefim var da pandemiden beri evden çalışıyor olunca sürekli ev içinde oturunca kilo verilmiyor. işlerim çok yoğun, bütün gün bilgisayar başından ayrılamıyorum, akşam olunca da çıkıp yürüyüş yapmaya halim kalmıyor, zaten spor yapmaya üşenirim. sırf bu yüzden haftada bir işyerine gitmeye başladım, hem git gel 100km motor sürmüş oluyorum hem hareket oluyor.
    joshua bunu beğendi.

halihazırda prosev XL model bir mont giyiyorum. 3xl prosev ve armode 2 mont aldım. 2sininde göbekleri kapanmadı.

yazlık montum da xl. su an göbekten aşırı sıkıyor 2xl olsa daha iyi ama giyiliyor kısa mesafede.

açıkçası bu kalıplar gerçekten cok sacma.

hiçbir satıcı firma da fit kalıp mı rahat kalıp mı bilmiyor sattıgı montun. resmen mont bulamıyorum.

Deneme amaclı 2 magazaya gittim sanki bütün herkes fitmiş gibi 2xl 3xl yok ya da üst seviye pahalı olan modeller var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)