Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sunstar ve jt dişli setleri hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Honda nc750 için fabrika çıkış Japon sunstar dişli ve did zincir setiyle beraber geliyor.sessiz ve kaliteli bir set.Tekrar set değişiminde aynı zinciri jt dişli takımıyla kullanan bir arkadaş motor daha bir rahatladı daha akıcı oldu demiş.bu olabilirmi dişli takımı ile ilgili olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Peki rahatlama ve akıcı olma durumu eski zincirden yeniye geçince olmuş olabilir mi. Yani JT yerine yine Sunstar ile değişseydi, belki daha da rahat ve daha da akıcı olacaktı. Elde somut veri yok. 30 bin km yapmış bir Sunstar ve JT de karşılaştırılmalı. Yine de genel olarak JT kullanıcıları memnunsa, parası da daha ucuzsa neden olmasın.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki rahatlama ve akıcı olma durumu eski zincirden yeniye geçince olmuş olabilir mi. Yani JT yerine yine Sunstar ile değişseydi, belki daha da rahat ve daha da akıcı olacaktı. Elde somut veri yok. 30 bin km yapmış bir Sunstar ve JT de karşılaştırılmalı. Yine de genel olarak JT kullanıcıları memnunsa, parası da daha ucuzsa neden olmasın.
    Yok set olarak değişmiş zaten önceden motorun üzerinde sunstar dişli seti ve did zincir varken jt dişli setiyle did zincir takılmış
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Jt ve rk dişliler sunstar dan bir tık daha iyidir o kadar.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jt ve rk dişliler sunstar dan bir tık daha iyidir o kadar.
    Bu durum,motoru kullanmada bariz bir fark yaşatırmı acaba?

compaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Yaşatmaz,taktır sür 😁

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim şu anki setim orijinal Sunstar dişli seti ve JT x-ring zincir. 23.000km'de. Artık ömrünün sonunda. Yeni set takacağım, bu full orijinal Sunstar dişli seti ve DID o-ring zincir. Yukarıda yazılmış JT bir tık iyidir. Ama en iyi dişliyi istiyorsanız kauçuklu Ognibene taktırabilirsiniz; daha sessiz oldukları söyleniyor. Her türlü Sunstar iyidir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eski -yeni zincir farkı + psikolojiktir o "fark"
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şu anki setim orijinal Sunstar dişli seti ve JT x-ring zincir. 23.000km'de. Artık ömrünün sonunda. Yeni set takacağım, bu full orijinal Sunstar dişli seti ve DID o-ring zincir. Yukarıda yazılmış JT bir tık iyidir. Ama en iyi dişliyi istiyorsanız kauçuklu Ognibene taktırabilirsiniz; daha sessiz oldukları söyleniyor. Her türlü Sunstar iyidir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eski -yeni zincir farkı + psikolojiktir o "fark"
    Ognibene dişliler hakkında yabancı forumlarda da övgüyle bahsediliyor. Dişliye taktıkları kauçuk da bayağı etkiliymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum,motoru kullanmada bariz bir fark yaşatırmı acaba?
    Sen sürüş sırasında fark edemezsin onu kullanım ömürü olarak fark edilir. Eski zincir dişli setinden sonra yine aynı setten aldığında fark hissetmen normal çünkü motorun aktarma organı yenileniyor. Ben komple set olarak rk marka taktım gayet memnunum. Dediğim gibi atla deve kadar fark olmaz.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jt’nin ön dişliside kauçuklu,bu kauçuğun ses yapmama özelliği var heralde değilmi başka bir etkisi yok heralde

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jt’nin ön dişliside kauçuklu,bu kauçuğun ses yapmama özelliği var heralde değilmi başka bir etkisi yok heralde
    Evet sesi azaltıyor.
    blueway2 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ognibene'nin ön dişlisini kullandım, gerçekten kaliteli bir marka. Almak isteyen gönül rahatlığıyla alsın. Gerçi ben artık yerli üreticide dişli yaptırıyorum. Yerli üreticinin de bir zararını görmedim. Zaten zincir değiştireceğim zaman dişlilerle beraber tüm seti yeniliyorum.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bahsedilen markaların hepsi kendini kanıtlamış markalar. Birinden diğerine uçurum farklar olması beklenemez. Jt değil de sunstar kullandığınız da farkı hissedemezsiniz aynı ölçülerde dişli kullanıldığında. Zincirlerde de farkı hissedemezsiniz. Sadece aralarında zincirin modeline göre ömür ve ses farkı olabilir. Tabiki çıkacak olan sesler de minimumda kalır. Rahatsız edici bir deneyim yaşatmaz hiçbiri yani. Ayrıca böyle ayrıntılara takılmanızı tavsiye etmem. Zaman sonra motora bir şey yapmadan önce çok kararsız kalmaya başlıyorsunuz çünkü. Size uygun olan erişimi kolay olanı taktırıp geçin.

Örneğin ben zincir alırken did satın aldım, fakat satıcı arayıp o ölçüde dıd kalmadığını yerine sunstar gönderebileceğini söyledi. Kabul ettim. DiD olsaydı bir şey değişmeyecekti, bilemiyorum belki did bir kalem daha kalitelidir. Bu zincir 20 binde kendini salacaksa o 25 binde salıyordur. Ama bunlar önemsiz ayrıntılar. En azından benim için önemsiz.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Eski motorumda değişim zamanı geldiğinde Ognibene ön arka dişli ve DID gold zincir ile değiştiştim.
    Yani.. Ya alınır da, çok bir farklılık beklemeyin

Arkadaşın hissiyatı eski zincir dişli yerine yenisinin gelmesindendir ya da öncekiler de yeniyse ayarı yoktur ayarlanmıştır değişim sırasında.
    blueway2 bunu beğendi.

Benim bisikleti yağlamışlardı baya rahatlamıştı zorlanmıyordum sürerken

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)