Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amazondan Ekipman

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Selam

Amazondan mont sipariş ettim, yaklasık 700 Tl. 200 civarı da gümrük vergisi aldı site benden.

Teslım süresi 9 kasım 28 kasım olarak gozukuyor, ancak sikayet sitelerinde gümrükten dolayı genelde aylarca gelmediği vs. söylenmiş.

Deneyimlemiş kimse var mıdır? Geliş hızı, gümrükte takılma ihtimalı vs. nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gümrükte "takılma" diye bir şey kalmadı artık. Dikkat çekecek şekilde düşük fatura vb bir şey olursa anca "bu ne len gel bakim" diye çağırırlar. Amazon'da satıcı kim orası önemli ama zanentmiyorum bir problem olacağını.

Yurtdışı kargo güncellemelerinde problem var bu aralar. Eylül sonunda bir cüzdan aldım ben (Amazon ABD), satıcısı Amazon değil, kurye kargoyu aldı yazıyordu sadece ne zamandır, 2 gün önce geldi ürün. Satıcısı Amazon olmadığı ve entegre olarak bizim gümrüğün parasını almadığı için kapıda PTT'ye vergi ödedim.
    Ondan bir hafta kadar sonra Amazon Türkiye üzerinden Amazon Almanya'dan satılan ayakkabı aldım, 1 haftada geldi, gümrük vs halledilmişti direk kapıya geldi.
    Genelde böyle olur, bir de çakmak almıştım yine Amazon ABD'den, o da 2-3 hafta kadar sürdü az önce geldi yine gümrük ben ödenirken halledilmiştir. Montu alırken gümrük vergisi almışlar senden zaten, o yüzden direkt gelir. €150 üstünde olmadığı için ticari muamele de görmez, herhangi bir problem yaşayacağını düşünmüyorum.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam

Amazondan mont sipariş ettim, yaklasık 700 Tl. 200 civarı da gümrük vergisi aldı site benden.

Teslım süresi 9 kasım 28 kasım olarak gozukuyor, ancak sikayet sitelerinde gümrükten dolayı genelde aylarca gelmediği vs. söylenmiş.

Deneyimlemiş kimse var mıdır? Geliş hızı, gümrükte takılma ihtimalı vs. nedir?
    Gümrükte takılma olayı yok artık eğer katekulle bir iş yoksa ortada( aliexpress satıcısının ürün bedelini düşük yazması gibi.) Vergi sipariş sırasında alınıyor çünkü. Ben işlemci sıvı soğutucu aldım amazondan bilgisayar işlemcisi için.19 ekimde sipariş verdim, 28 ekimde geldi Hollanda dan. Amazon bayağı iyi kafanda soru işareti olmasın.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Amazon sağlamdır.Satıcı da Amazonsa daha da sağlamdır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satıcı da amazon.

Yorumlarınız ıcın teşekkür ederim, internette sürekli bir olumsuz bilgi oldgu için bende biraz gıcık kaptım.

simdi sadece siparişi işleme almaları kaldı, cuma sabahtan beri yola cıkmadı :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gelir dert etme devlet vergisini alıyor Amazon ve AliExpress de o eskiden takılmalar yabancı kargo firmaları yüzünden oluyordu bazı firmalar ekstra ambar depo gümrük işleri için yüksek Mevlalar çıkartıyordu falan filan kısaca gelir

Motosikleti
    250r
    Çoğunluk söylemiş. Vergisini alır, ürünü teslim eder. Satıcı da amazon, çok büyük ihtimalle sıkıntı olmaz.

Motosiklet montu ve yazlıksa özelden link alabilirim. :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)