Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

!!! Benelli 752S - 345.000 TL - TANRILAR ÇILDIRMIŞ OLMALI !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani olay çok komik değil mi ya :D Ulan bakıp bakıp gülüyorum. İnsan der ki ulan biz kimiz Ne yapmaya çalışıyoruz biz.
    Beş sene önce adımız yoktu ortada batmıştık. Rezil olmuştuk. Şimdi toparladık. Ama biraz haddini bil kardeşim. Bu ne yaaa.

Yani QJ' den bir tane yetkili '' Ulan bu Türkiye' de ne yapıyorlar lan bizim temsilciler '' demiyor mu
    Pazarlama dünyasına hakim olanlar daha doğrusunu söyler. Bence mal dandik değil, sadece özgün çizgileri yok ve pahalı. Belki adamlar kol gibi fiyat vererek "Biz kaliteliyiz aslan parçası, o yüzden pahalıyız" imajı veriyor olabilirler.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım artık güzide ülkemizde "kör tuttuğunu öper" ekonomik modeline adım atmış bulunmaktayız.

Yahu fiyat algımız kayboldu. Bir şey soruyorum, 100 de deseler 1.000 de deseler hiç garibime gitmiyor.
    espresso bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarlama dünyasına hakim olanlar daha doğrusunu söyler. Bence mal dandik değil, sadece özgün çizgileri yok ve pahalı. Belki adamlar kol gibi fiyat vererek "Biz kaliteliyiz aslan parçası, o yüzden pahalıyız" imajı veriyor olabilirler.
    Abi öylede bir mantığa uymuyor ki. Bu paraya GS750, Multi 950, 600RR filan alıyorsun. Bu ne lan :D
    Ulan ilana baktıkça sinirlerim bozuluyor. Koltukçu olsan bu fiyatı yazmaman lazım. Yani 100k fazla yazmışsınız yanlışlıkla

Hiç anlamaman lazım bu işten. Böyle biri sana şu motoru bedava versin. Dostum bunu sat desin. Yine bu rakamı yazmassın.

https://www.youtube.com/shorts/TYaJZ9G_9ZI

Aklım hafsalam almıyor Tommy Abi Nasıllll. Nasılll ya....
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Anlattığınız konuyla hiç alakası yok hocam. Bu motorların yurt dışı fiyatları 7000 euro - 7500 usd civarı. Hemen hemen her ülkede böyle.
    Çoğu yerde Benelli 752s 50-100 birim daha ucuz. Benelli bizim ülkemize getiren temsilci ve bayiler. Kafalarına göre fiyatlar belirliyorlar.
    Bunun neresinden bakarsan bak. Tutarsız ve saçma sapan bir durum. 30000 km Leoncino sahibi oldum. Çokta memnunum bu deneyimden.

Ama burada imkansız bir şey var. Bu fiyat birine bıçak takıp. Bir şeyin yok değil mi kardeşim demek gibi bir şey.

Tamamen temsilci ile alakalı.
    Onu bilmiyordum o zaman getiren firma ile ilgili fiyatlandırma dediğim gibi benelliye çok uzağım hiç radarıma girmedi sadece gördüğüm düşük hacim modellleri malzeme olarak ciddi kaliteli gören anlar zaten bir modeli vardı yeni çıkarmış çift silindir çift egzantrik 8 valf falan arka amortisörü bile iyi bir markaydı unuttum şimdi markayı dedim bu markayla mı anlaşmışlar önde çift disk abs falan yani kalitesi 250cc ye oranla beni ciddi şaşırtmıştı..

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmiyordum o zaman getiren firma ile ilgili fiyatlandırma dediğim gibi benelliye çok uzağım hiç radarıma girmedi sadece gördüğüm düşük hacim modellleri malzeme olarak ciddi kaliteli gören anlar zaten bir modeli vardı yeni çıkarmış çift silindir çift egzantrik 8 valf falan arka amortisörü bile iyi bir markaydı unuttum şimdi markayı dedim bu markayla mı anlaşmışlar önde çift disk abs falan yani kalitesi 250cc ye oranla beni ciddi şaşırtmıştı..
    TNT250 ( BN302 ) görüntüde güzel bi motosiklet. Ama gitmiyor. Ayrıca sınıfına göre ağır. Leoncino ve TRK502 güzel tuttu. Bizde olmasa da avrupa da köpek gibi satıyorlar.

Benelli' nin 250 de getirdiği hem çift silindir hem tek silindir model çok iyi değil. Parası kadar motorlar.
    Bahsettiğiniz motorda dev gibi USD Fork' lar var. Sanki jölede gidiyor gibi. Fren de kütük gibi sert bir yeri yok. Ezdikçe eziyorsun kimse yok.

Uygun fiyata Leoncino veya TRK502 alınır bence hala. Ama yeni modeller ve temsilciden bir şey beklemeyin. Benim şahsi fikrim. Zaten aliexpress den
    komple toplasınız bu motorları. Parça dert olmaz. Ama şu markanın ülkede böyle paspal yönetilmesi benim canımı sıkıyor.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yedek parçasını spot piyasada bulamayacagım motora asla para vermem. Hele ki 2. el piyasası olmayan motora asla vermem. Bu yüzden ki sadece 2 markanın modeline bakıyorum genelde. Onlar da Honda ve Yamaha sadece
    oialdemir ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Zaten iş oraya döndü. Honda ve Yamaha bu işin apple oldu. Bugünün Türkiyesin de millet suzuki ve kawasaki alarak bile riske girmek istemiyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gayet normal neticede motorda bir yatırım kimse parasını zarar edeceği nir yatırıma yatırmak istemez her şey ateş pahası zarar eden büyük eder ..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Zaten iş oraya döndü. Honda ve Yamaha bu işin apple oldu. Bugünün Türkiyesin de millet suzuki ve kawasaki alarak bile riske girmek istemiyor.
    Kesinlikle öyle. kaporta karenaj umrumda değil kendim bile bire bir aynısını cıkarırım ugrasırsam ama motor blogu ve yürüyen aksam önemli. Dio desen bakkalda bile parcası var. CB250 desen cbr 250 deki blogun ya aynısı ya küçük dokunuslarla iyilestirilmiş hali, nt1100 desen africa twin motoru.
    Mümkün mertebe piyasa motoru almaya çalısırım. Motorun serviste yedek parça beklemesi beni üzer. Kaldı ki sahibi oldugum 3 motor içerisinde de tek parça sıkıntısı yaşamayacağım motor dio. Elimi sallasam dioya çarpacak.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu motoru getiren firmanın bu modeli satıp para kazanmak gibi bir gayesi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yeni mezun ve pazarlama alanında çalışmaya yeni başlamış genç bir çalışan bile ufak bir pazar araştırması ile rakiplerine bakarak bu modelin bu paraya satılamayacağını çok net şekilde görür.

Ha babamın markası değil, satılmaması zerre umurumda olmaz ama bu kafalar yüzden piyasada japonların tekelleşmesi kaçınılmaz olacak, gözüken o. Sonra neden peynir ekmek gibi mt-07 satılıyor düşünüp dursun bu markalar.

Yahu motoru gerekirse düşük kar marjıyla sat, zaten zamanla servisteki bakımdan, yedek parçadan çok daha fazlasını kazanacaksın, ne gerek var ilk satışta böyle absürt fiyatlar belirleyip pazar payını sıfıra indirgemeye?

Yok arkadaş, bu markaları anlamak mümkün değil...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal neticede motorda bir yatırım kimse parasını zarar edeceği nir yatırıma yatırmak istemez her şey ateş pahası zarar eden büyük eder ..
    Motosiklet yatırım değildir. (Araba da değildir, 2. el ev de değildir - az kaldı, bu millet yatırımın ne olduğun / olmadığını illâ ki anlayacak... Bazen birşeyleri öğrenmek için burnunun sürtülmesi gerekir ya? Bu da öyle bir şey...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru getiren firmanın bu modeli satıp para kazanmak gibi bir gayesi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yeni mezun ve pazarlama alanında çalışmaya yeni başlamış genç bir çalışan bile ufak bir pazar araştırması ile rakiplerine bakarak bu modelin bu paraya satılamayacağını çok net şekilde görür.

Ha babamın markası değil, satılmaması zerre umurumda olmaz ama bu kafalar yüzden piyasada japonların tekelleşmesi kaçınılmaz olacak, gözüken o. Sonra neden peynir ekmek gibi mt-07 satılıyor düşünüp dursun bu markalar.

Yahu motoru gerekirse düşük kar marjıyla sat, zaten zamanla servisteki bakımdan, yedek parçadan çok daha fazlasını kazanacaksın, ne gerek var ilk satışta böyle absürt fiyatlar belirleyip pazar payını sıfıra indirgemeye?

Yok arkadaş, bu markaları anlamak mümkün değil...
    Aslında son gümrük vergileriyle Avrupa markalarının güzel bir rekabet ve pazar payı artırma şansı var; nispî olarak %20 ucuz olarak başlıyorlar (uzakdoğu gümrük vergisi).

Sıkıntı şurada, Avrupa markalarında bizim bütçelere göre motor az
    pea ve espresso bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emin misin böyle bak birde

https://images5.1000ps.net/images_bi...640&height=350
    https://images5.1000ps.net/images_bi...640&height=350

Burada fiyat ve temsilci eleştirisi yapıyorum. Bence tasarımı harika. Güzel bir 797 klonu. Hemde desmo yok.

Yanlış anlaşıldım sanırım. Ben bu fiyata almak saçmalık diyorum. Yoksa motora tavım arkadaşlar
    Eleştirinizde tamamen haklısınız. Görsellik konusundaki eleştirilere de katılıyorum. Bence de çirkin. Radyatörün koruma demiri gibi yandan dışarı fırlaması şartmıydı. Radyatör alt hortumunu gövdeye o kadar uzak çekmeleri şartmıydı. Utanmasalar kaldırımın altından çekeceklermiş boruyu
    Sonuç olarak fiyat mantıksız. Estetik kusurları da var. Beğenen alır kullanır.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bayilerde motor yok bu saçma sapan fiyatlara alıştım artık o yüzden yorum yapmıcam,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleştirinizde tamamen haklısınız. Görsellik konusundaki eleştirilere de katılıyorum. Bence de çirkin. Radyatörün koruma demiri gibi yandan dışarı fırlaması şartmıydı. Radyatör alt hortumunu gövdeye o kadar uzak çekmeleri şartmıydı. Utanmasalar kaldırımın altından çekeceklermiş boruyu
    Sonuç olarak fiyat mantıksız. Estetik kusurları da var. Beğenen alır kullanır.
    Hepsine katılıyorum. Zaten CFmoto' nun CLX 700 çok daha iyi bir alternatif. Hem Z650 bloğu var.
    Hem doğru düzgün bir temsilcisi var. Hem hafif. Hem de fiyatı makul.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aboww fiyatlara koşş annem
    bu paralara ne motosikletler var çin malı motosiklete bu paraları kimse vermez umarım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)