Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Seyir Halinde Motor Bloğu Parçlanan Çinli Scooter (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Seyir halindeyken motor bloğu parçalanan scooterin videosunu paylaşıyorum sizce sebep nedir? Motor çok sıkıştırılmış olsa bile bu şekilde bir sonuç çıkması bir hayli ilginç! Sabotaj ihitmali olabilir mi? Kronik bir sorun olursa neler olur? Motosiklet alacak arkadaşlara tavsiyem almadan önce şikayet sitelerini bir kontrol edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maliyetten kısmak için kaliteyi düşürdükçe düşürüyorlar işte.
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Baya baya paramparça etmiş yalnız.Hocam geçmiş olsun.Artık eski çinliler gibi değil diye bas bas bağırıyor bazı YouTuber kılıklı arkadaşlar ama yinede alırken insanın bir içinden geçirmesi gerekiyor böyle birşey başıma gelir mi diye.Çin en nihayetinde.Yetkili servise götürün elinizde görüntü de var zaten.Anlatın durumu anlayıp yardımcı olurlarsa ne ala.Yoksa tüketici hakları mahkemesi’ne başvurun.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    taşa kayaya vurmadan nasıl delinmiş hayret

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya baya paramparça etmiş yalnız.Hocam geçmiş olsun.Artık eski çinliler gibi değil diye bas bas bağırıyor bazı YouTuber kılıklı arkadaşlar ama yinede alırken insanın bir içinden geçirmesi gerekiyor böyle birşey başıma gelir mi diye.Çin en nihayetinde.Yetkili servise götürün elinizde görüntü de var zaten.Anlatın durumu anlayıp yardımcı olurlarsa ne ala.Yoksa tüketici hakları mahkemesi’ne başvurun.
    ".Artık eski çinliler gibi değil diye bas bas bağırıyor bazı YouTuber kılıklı arkadaşlar"buna çok güldüm ama hak veriyorum.Bazen babasının ürettiği malı satar gibi motosiklet övenler var.
    o motor eğer yanlış bir modifikasyon görmediyse,yağsızlıktan o hale gelmiştir,yağ kanalı tıkanmış olabilir,yağ eski olabilir .Bu benim tahminim motoru sökecek usta en doğru bilgiyi verecektir
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    anladığım kadarıyla bu nmax klonu bütün serilerde marka farketmeksizin aynı fabrikadan çıkıyor ve genelinde montaj sorunları ve çok düşük kalite malzeme kullanıyorlar bu kırılmak altı vurmadan olucak birşey değil ki motor bloğundandan önce orta sehpa vs var onu çarpar yine direk vuramaz
    espresso bunu beğendi.

Motordan bağımsız olarak, şikayet sitelerine bakarak hiçbişey alınmaz. Zira adı üstünde şikayet sitesi. Oraya bakarsanız honda yamaha alınmaz iphone alınmaz kaliteli bildiğiniz hiçbişey alınmaz. En iyi baz alınacak şey gerçek kullanıcı yorumlarıdır.
    -Black- bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egonomi uçmaya başladığı için milletçe Çin malı motorlara göz öldürmeye başlamışken bu videoyu hangi münasebetsiz çekmiş. Çekme kardeşim çekme. Çekme bak... Kırarım makinanı.
    -Black- bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Motor bloğundaki yağ akıp iyi ki düşürmemiş arkadaşı, sabun gibi kayardı sonuç ölüm olabilirdi. Motosikletlerin belirli kalitede olması önemli. Geçmiş olsun diyelim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Karter durduk yere parçalanır mı yahu? Strese maruz kalan bir parça da değil ki... Farkında olmadan yoldan çarpan bir taş parçası vs. olmadan zor sanki.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ".Artık eski çinliler gibi değil diye bas bas bağırıyor bazı YouTuber kılıklı arkadaşlar"buna çok güldüm ama hak veriyorum.Bazen babasının ürettiği malı satar gibi motosiklet övenler var.
    o motor eğer yanlış bir modifikasyon görmediyse,yağsızlıktan o hale gelmiştir,yağ kanalı tıkanmış olabilir,yağ eski olabilir .Bu benim tahminim motoru sökecek usta en doğru bilgiyi verecektir
    bende hiç anlamıyorum çinli ulan bu övüyoda övüyo sonra bakıyosun ducatilere biniyo paşalar
    bunlar eski çinli değil derken eski çinliler kadar kaliteli değil demek istiyolar bence biz kaçırıyoz olayı 2 güzel göstergeye kanıyo millet

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

He zaten firma belli arora yani adamların sayfasına bakan motor almaz la bunlarda fotolardaki manken bile shop üstüne üstün bunu 8 yaşında çoçuğamı shoplatmışlar insan az illüstrasyonlar yeteneği olan birine shoplatırdı onda bile malzemeden çalmışlar
    10 motorunun 11 ini başka markadan tasarım çalmış hahaha

Şahsen ben bu kadar açık veren bir firmadan motor alan zihniyete ne diyeyim yani

https://www.instagram.com/p/Cju5bYQjYRN/
    https://www.instagram.com/p/Cj0j4OqsOYr/

ulan site instagram bağlantısını bile ön izleyemiyo vay arkadaş ya
    espresso, iptaluyelik02 ve CRF bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hiç anlamıyorum çinli ulan bu övüyoda övüyo sonra bakıyosun ducatilere biniyo paşalar
    bunlar eski çinli değil derken eski çinliler kadar kaliteli değil demek istiyolar bence biz kaçırıyoz olayı 2 güzel göstergeye kanıyo millet

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

He zaten firma belli arora yani adamların sayfasına bakan motor almaz la bunlarda fotolardaki manken bile shop üstüne üstün bunu 8 yaşında çoçuğamı shoplatmışlar insan az illüstrasyonlar yeteneği olan birine shoplatırdı onda bile malzemeden çalmışlar
    10 motorunun 11 ini başka markadan tasarım çalmış hahaha

Şahsen ben bu kadar açık veren bir firmadan motor alan zihniyete ne diyeyim yani

https://www.instagram.com/p/Cju5bYQjYRN/
    https://www.instagram.com/p/Cj0j4OqsOYr/

ulan site instagram bağlantısını bile ön izleyemiyo vay arkadaş ya
    Motora laf etmiyorum, kullanıcıları darılmasın ama reklama baktım da hedef kitle olarak torbacı ve gaspçıları belirlemişler gibi duruyor.

GoGi, espresso, birbilent ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karter durduk yere parçalanır mı yahu? Strese maruz kalan bir parça da değil ki... Farkında olmadan yoldan çarpan bir taş parçası vs. olmadan zor sanki.
    Karter parçalanması Mondial rx3 evo larda da sık görülen birşey. Facebook gruplarında pek çok kez gördüm. Adam seyir halinde iken çat diye bir ses duyuyor ve inip baktığında motorun bağırsakları çıkmış olduğunu görüyor. Sanırım rx3 lerdeki patlama denge milinin yerinden kurtulup kartere çarpmasıyla oluyordu.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora laf etmiyorum, kullanıcıları darılmasın ama reklama baktım da hedef kitle olarak torbacı ve gaspçıları belirlemişler gibi duruyor.

https://i.hizliresim.com/k98mqud.png
    O değilde kimsede bu üstün teknolojiye bir şey söylemiyo adamın 2 ayağıda yere basmıyo motorda jireskop var yani böyle ince teknolojileride görmezsek ayıp ederiz firmaya

ya şu foto yokmu bayılıyorum

Bu arada kim darılıyosa darılsın gider bisiklete odun motoru takarım daha sağlam olur
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde kimsede bu üstün teknolojiye bir şey söylemiyo adamın 2 ayağıda yere basmıyo motorda jireskop var yani böyle ince teknolojileride görmezsek ayıp ederiz firmaya

ya şu foto yokmu bayılıyorum

https://i.hizliresim.com/bs69dyv.png

Bu arada kim darılıyosa darılsın gider bisiklete odun motoru takarım daha sağlam olur
    Emmiyi Ducati den indirip MeTe 125 e bindirmişleri, İnstagram'da sayın tommygun abimin attığı fotoyu reklam olarak gördüğüm zaman dötümle gülmüştüm burda çıkınca gene güldüm , bu arada emminin kaskı yer çekiminede karşı koymayı başarıyor .
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sağ ayak yerde kask da depo üzerinde duruyor?

Arora da neyin nesi bu arada? :D

Sonradan ekleme: Hahahaha, ben ilk yanlış fotoya değil de doğru olan ikinciye göre yazmışım. İlkini beynim algılamamış, direkt filtrelenmiş bloke olmuş zaten :D
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vaaay, arka tek maşa, sele altı egzos...
    espresso bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2006 dan beri gelip geçen çinli modelin markanın haddi hesabı yok.. bu millete neler sattılar neler, hani hangisi yollarda? sürekli milli servet her yıl çöpe gidiyor. çinli cub lar biraz yapıları gereği sağlam oluyor sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaaay, arka tek maşa, sele altı egzos...
    Ducati o..
    espresso bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    İnsanın parasıyla rezil olması böyle birşey galiba. Kazayı yapan arkadaş yaşadığına dua etmeli, Allah korusun çok daha kötüsü de olabilirdi. Youtube'da benzer videolar o kadar çokki, yine de bu Çin menşeli motor satan Türk "montaj şirketlerinin" hala piyasada kalabilmesi bir mucize.

Youtube'daki motor inceleme videolarının çoğu da zaten yanıltıcı, adam almış bir tanıdığından motoru 20 km sürmüş sonra da motorun artı ve eksilerinden bahsediyor. 20 km'de motoru ne kadar tanıyabilmiş olabilirsin? Bir de bu videolarda uzun uzun motorun teknik özelliklerini söylerler ya, ona da çok tav oluyorum, ben zaten teknik özelliklerini kendi sitesinden görüyorum, sen bana bilmediğim birşey söyle boşuna laf kalabalığı yapma.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati o..
    O Aroranın gizli bir modeli aslında sizlere sızdırmış olayım.

Adamlara helal olsun 125 lik motosiklete çift disk ve ters maşa koymuşlar, sele altı egzozda cabası.
    satoyama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler