Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 vs RC 390

Motovento
    REKLAM ALANI

Şuan ki şartlarda hangisi alınır? Avantajları dezavantajları neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sıfır mı alacaksınız? Sıfır olacaksa KTM çok dolu R25'e göre. Amaçlarınıza göre değişir tabi...

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    ben rc390ı tercih ederdim kimine gerekli veya gereksiz olsada daha dolu, donanımlı bir motosiklet gibi gözüküyor gözüme bide 390lık blok ara hızlanmalarda şehir içi kullanımda bence yeterice seri ve keyifli. keza r25te şehir içi için gayet yeterli hatta eğer yetersizlik hissedilirse yazılımla +14, egzoz ve açık hava filtresi ile +7 beygir aldığını idda eden kullanıcısına denk gelmiştim

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ben bir soru göremedim burda ama neyi sormuş arkadaş

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Rc390 oturuşu biraz agresiftir artçı da alamazsın bi bayiye git otur dene, top speed de daha düşük otoyol ağırlıklı süreceksen r25. Ben olsam rc alırdım tabi deli makine her gaz açışınızda mutlu eder

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı AleniDesais adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rc390ı tercih ederdim kimine gerekli veya gereksiz olsada daha dolu, donanımlı bir motosiklet gibi gözüküyor gözüme bide 390lık blok ara hızlanmalarda şehir içi kullanımda bence yeterice seri ve keyifli. keza r25te şehir içi için gayet yeterli hatta eğer yetersizlik hissedilirse yazılımla +14, egzoz ve açık hava filtresi ile +7 beygir aldığını idda eden kullanıcısına denk gelmiştim
    Shell V power benzini de koyarsan 4 silindir oluyor hatta.
    Konuya dönecek olursak kesinlikle rc 390 performans, parça kalitesi ve denge yönünden bariz üstün. Tek silindir olması önemli değilse alacak kişi için rc 390 bariz tercih olmalı.
    DickName, Dxsec, ryangt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Ya arkadaşım ben anlamıyorum sizden bir şey. Sizin ve çevrenizdeki insanlarım sürdüğü r25 ile bizim denediğimiz kullandığımız deneyimlediğimiz r25’ ler farklı fabrikalardan mı çıkıyor. Yazılım ile zor zoruna deli gibi devir çevirerek 37 beygir üreten bir motora nerdeyse %40 beygir artışı egzozu hava filtresi ile %50 güç artışı verebileceğini iddia eden bunu söyleyen adama ben gülerim ciddiye almam. Hayır belli bir kitle r25 dışında motor yokmuş ve en iyisi r25’miş gibisine takılıyor. Siz de bu tarz söylemlerle ekmeklerine yağ sürüyorsunuz. R25 piyasası arttıkça 600/1000cc grubundaki uyanıklarda taş devrinden kalma motorlara r25 parasına mermi diye satıyorlar. Yalan mı söylüyorlar kesinlikle hayır. Atladıkları nokta, bilgilendirmedikleri kısım tek atımlık mermi olması. Artık hangi otobanda canını verir bilemeyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Konuya açan arkadaş, bu soruyu foruma sormadan önce aslında kendin çok kolayca karar verebilirsin. Burda alacağın bilgiler ancak kafanı karıştıracak. Her iki motorda ss tarzı olsa da, motor karakterleri çok farklı. Eğer uzun yol yaparım, genel olarak yüksek süratte giderim motoruma devir çevirtirim. Zaten tork arayışım yok diyorsan r25 senin motorun. Al r25’ i bas güzel otobanda da keyif alırsın. 180/190 küçümsenecek hızlar değil. Ama ben tork istiyorum, gazı verdiğimde altımdaki motorun tepkisini hissetmek istiyorum, kısaca heyecan istiyorum diyorsan 390’ ı tercih edeceksin. İşletme maliyetleri ve sarf malzemeleri açısından artık yorum yapmıyorum. Çünkü hepsi ateş pahası

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Sıfır ise RC 390 ikinci el ise R25 kesinlikle

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben yeni Rc 390'nın şeklini şemalini çok beğeniyorum. Teknik özellikleri de kağıt üzerinde R25'ten biraz daha iyi gibi. Lakin ülkede çoğumuz daha almadan satmayı düşündüğümüzden, çoğumuz sürücülükten ziyade işin ticari boyutuna kafa yorduğumuzdan R25 Türkiye şartlarında daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

Italian, zekeriyaimam, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ilan sayılarına bakıp karar verebilirsiniz. Bir de delicilik yüzdelerine..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Pist/keyif için RC390, günlük kullanım için R25.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni Rc 390'nın şeklini şemalini çok beğeniyorum. Teknik özellikleri de kağıt üzerinde R25'ten biraz daha iyi gibi. Lakin ülkede çoğumuz daha almadan satmayı düşündüğümüzden, çoğumuz sürücülükten ziyade işin ticari boyutuna kafa yorduğumuzdan R25 Türkiye şartlarında daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

https://i.hizliresim.com/b53usue.jpg
    Aynen ondan sordum sıfır mı alınacak amaç ne diye? Biniciye sıfır alınacaksa tartışmasız RC390, geri kalan senaryolarda R25.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenajlı motor alacaksan ilk bakacağın şey yedek parça ve bunların fiyatı olsun.
    bu konuda da r25 piyasa motoru olduğu için üzerine yok. çıkma parça opsiyonu da bol sayıda mevcut.

fakaat gel gelelim ktm'deki fren performansını veya üzerindeki parçaların kalitesini r25'den bekleme.
    dedik ya r25 piyasa motoru. herhangi bir problemini nispeten ucuza çözebilirsin ama ktm'den aldığın zevkin bedelini parça ihtiyacın olursa ödemek zorundasın. bunun bilincinde olmak gerek.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Amacıma bağlı.
    Alıp süreceksem, antreman yapacaksam ibre RC390'dan yana. Ancak saçma sapan parça fiyatlarıyla karşılaşmak muhtemel, böyle maddi noktaları atlamamak lazım.
    Alıp 6 ay sonra büyüteceksem veya bir ss'in inceden tadını alayım sonra yürürüm diyorsam R25.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım ben anlamıyorum sizden bir şey. Sizin ve çevrenizdeki insanlarım sürdüğü r25 ile bizim denediğimiz kullandığımız deneyimlediğimiz r25’ ler farklı fabrikalardan mı çıkıyor. Yazılım ile zor zoruna deli gibi devir çevirerek 37 beygir üreten bir motora nerdeyse %40 beygir artışı egzozu hava filtresi ile %50 güç artışı verebileceğini iddia eden bunu söyleyen adama ben gülerim ciddiye almam. Hayır belli bir kitle r25 dışında motor yokmuş ve en iyisi r25’miş gibisine takılıyor. Siz de bu tarz söylemlerle ekmeklerine yağ sürüyorsunuz. R25 piyasası arttıkça 600/1000cc grubundaki uyanıklarda taş devrinden kalma motorlara r25 parasına mermi diye satıyorlar. Yalan mı söylüyorlar kesinlikle hayır. Atladıkları nokta, bilgilendirmedikleri kısım tek atımlık mermi olması. Artık hangi otobanda canını verir bilemeyiz.[COLOR="Silver"]

Bizde gülüp geçiyoruz zaten yağ, bal sürme derdi yok. çapı, ölçüsü, verdiği gücü, belli olan bir makinenin; kapasitesini neler yapabileceğini az çok herkes biliyor. mantıklı bir tüketici, bu uçuk kaçık iddialara takılmadan tercihini yapacaktır zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende tartışmasız R25…
    parçası zebille çıkma sıfır ne ararsan ikinci eli şahane cumhuriyet altını gibi değerli bir yatırım gerisi bende teferruat hepimizin bakış açısı farklı ..

Rc ile bir devir düş Allah göstermesin kaza yap parça fiyatları pahalı öyle çok çıkmasını da falan bulamassın bulduğunda ucuza vermez …yedek parça tuzlu .. sarf bakım malzemeleri nispeten pahalı gördüğüm kadarı ile ikinci elleride kuvvetli değil ..

Ben bu kısma bakmıyorum paradan yana sıkıntım yok zararda ederim yeterki keyifli olsun diyorsan tartışmasız rc390 tek silindir olsada ktm güzel yazılım yapmış makineye ..

Motosikleti
    CB250R
    Herkes performansla ilgili cevap vermiş fakatşöyle birşey var 390 ın motor içinde bir sıkıntı çıkmıştı komple sandık motor la değişmek zorunda kaldı ve parça olarak yamaha ya göre daha pahalı bir marka . Performans olaraksa bende 2021 r25 var 390 da sürdüm. 160 170 e kadar ktm yi r25 ile geçemezsiniz resmen tork canavarı.R25 ise uzunda iyi yürüyor.
    Yani Her devirde tork ve güç diyorsan KTM, uzun devir ve çift silindirin avantajıyla son hız diyorsan R25

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ktm nin hardcore 390lık bloğu çok narin ve arıza yapmaya çok müsait. Ayrıca konforsuzluğu dillere destan.

Eğer olası masrafında gücüm var. Virajları çok severim ve motosiklete sadece hafta da 1 2 kez viraj için binerim diyorsanız rc390.

Onun dışında ki her şey ve her şartlar için r25 öneririm.

R25 all in one bir motosiklet iken rc390 neredeyse tamamen pist odaklı bir motosiklettir. Seçiminizi ona göre yapmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    cb250r
    390 deli dehset keyifli bir motosiklet. Blogu oyle ultra narin falan da degil. Benim tercihim havada karada suda uzayda 390 olurdu.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    390 deli dehset keyifli bir motosiklet. Blogu oyle ultra narin falan da degil. Benim tercihim havada karada suda uzayda 390 olurdu.
    İlk R25'lerde de yağ pompasının plastik dişlisi çabuk aşınıyor diye yatak saran epeyi motor olmuştu yanlış hatırlamıyorsam...

390 bloğu R25'ten (piyasaya ilk çıkış tarihi itibarıyla) 1 yıl daha eski bir blok (2013). Bugüne kadar, 9 yılda epeyice bir iyileştirme yapılmıştır diye tahmin ediyorum...
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)