Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deri ceketin altına üşüme hissini azaltacak ne giyilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere deri ceketimin içine giyeceğim ince bir katman arıyorum. Termal içliğin üzerine nasıl bir katman giyersem daha az üşüyebileceğim bir durum elde ederim ? Özellikle şu ürünü bit.ly/3gsAvIt aramızda kullanan oldu mu ? İnce ve sıcak tutan tüm ürün tavsiyelerine açığım arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    deri montla soğuktan korunmanın yolu kolay kolay yok en iyisi rüzgar almıyan kışlık bir monta geçiş yapmanız
    deri montun hava kanallarını kapatamadığınız sürece soğuk havayı mont içine alıcak
    espresso bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Rüzgarı kesmek için, ön göğüs ve bel hizasına kadar karton yerleştirebilirsiniz.
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Neopren yelek olabilir.
    Ben yelek şeklinde değil de kolları da olan dar mont şeklinde olanını almıştım. İstanbul'da çok soğuk 5 derece falan havalarda bir kaç kere giydim, revit 4 mevsim montun içine giydiğimde terliyordum bile.

Tabi boyundan rüzgarı kesmek özellikle kışın çok önemli, boyuna bir buf da çok farkediyor.
    dundanbiri ve levend84 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Termal iclik ustune polar sweatshirt giyiyorum ben

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    günlük gazete alıp koyuyorsun hem gittiğin yerde canın sıkılmaz çıkarır okursun ben öyle yapıyordum dandil prohel kullanırken şimdi büse adventure mont aldım - derecelerde dahil sıfır üşüme hissi 3 katlı
    veya şöyle bir cam da senin sorununu çözebilir ben cub motosikletime bunu taktım

https://www.trendyol.com/abv/univers...eleme&v=1.18.8
    oguz1327 bunu beğendi.

Kar kış soğuk demeden 30+30 km yol yapıyorum her gün montun altına kapşonlu gibi yağmurluk aldım hiç üşütmüyor zaten kışın bizi üşüten de içimize giren rüzgar

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri ceket hiç kullanmadım. Okuduklarıma göre kışın sorun olur. Revit kışlık mont-pantolon+neopren kumaştan termal içlik+balaklava+bellik+kışlık eldiven+tucano urbano elcik koruma+kışlık bot. Bunlar yetersiz kaldığı zamanda da revit yağmurluk ile şubat ayında İstanbul-İzmir yaptım. Kışın uzun yol yapıyorum. Henüz hastalanmadım. Açık konuşmak gerekirse en doğrusu kışın aküyü söküp motoru brandada kış uykusuna yatırmak. En önemli şey sağlığımız. Sadece soğuk değil trafik riskleri de katlanarak artıyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Forte Gt'nin thermotex, içi polar, dışı rüzgar geçirmez ceket, hırka benzeri uzun kollu bir şeyi var.
    Bu sene 4.kış olacak kullanmaya başlayalı.
    Montun içine giyiyorum.
    İnce olduğu için rahatsız etmiyor.
    Rüzgarı kesiyor ve sıcak tutuyor.
    Birde yine Forte Gt nin ince belliği var.
    Onuda takınca beldende rüzgar girmiyor.
    Kesinlikle bu ikiliyi tavsiye ederim.

Ben ilk ve sonbaharda motordan inince montsuzda giydiğim için rengi biraz soldu.
    Bir saat sonra Doğubankın oradaki ithalatçısına uğrayıp fiyatı uygunsa yenisini alacağım.
    .
    n11'den Forte Gt Thermotex Windproof Termal Ceket - Mont 305700190 seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
    https://www.n11.com/urun/forte-gt-thermotex-windproof-termal-ceket-mont-305700190-25438241?magaza=motonet

.
    .

Motosikleti
    NC 750X
    https://kanyonltd.com/ burayı ziyaret etmeni öneririm. kendileri imal ediyor. fiyat olarak piyasaya göre çok uygun. 2007 de aldığım içlikler hala taş gibi. softshell kumaştan yapılmış ara katmanı yazlık montun içine giyip çok soğuk havalarda bile kullandım sıkıntı olmadı.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    polar giyiyorum, bir kat da termal içlik yeter, boğaz içinde baf, daha fazlası kışlık tekstil monta geçiş gerekli.,, en azından benim böyle bir imkanım var.

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    önden yediğin rüzgarı kesersen sorun kalmaz. bim poşetini veya tam sayfa bjr gazeteyi göğüs kısmını tamamen kapatacak şekilde yerleştirdikten sonra üzerine deri ceketi giy. boyun için rüzgar geçirmeyen kışlık buff kullan. işlem tamam.bir de kullandigin motor naked bir model ise siperlik camı taktırmanı öneririm.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Termal içlik + rüzgar kesici.

Riderdenim'in linkteki ürününü bilmiyorum ama böyle teknik kumaş içeren şeyler ucuzuna kaçabileceğimiz şeyler değil maalesef. Özellikle kış sporları malzemeleri üreten firmaların ürünlerine bakmakta fayda olacaktır. Tabi mont perfore ise montun üstüne rüzgar girişini durduracak bir şey de gerekir.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Garip gelebilir ama en pratik ve ekonomik yöntem balonlu naylon kullanımı. Bunu yelek şeklinde kesip giyin, soğuğu geçirmediğini şaşırarak göreceksiniz. Kendim de bunu kullandım yıllar önce , işe yarıyor

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)