Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nisan 2023 e kadar fabrikalar durdu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanoğlu kendi kurduğu boktan düzenin yıkılması ile altında kalacak. 30'ar 50'şer milyonluk kentler, yüzlerce milyonluk ülkeler; doyurulmasi gereken milyarlarca insan. Daha çok su ve enerji ihtiyacı..

Avcı toplayıcı dönemi bulursan öp başına koy.
    espresso, DickName ve CRF bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben bu gıda işini çözemedim.

Çiftçi mahsul elimizde kaldı alan yok diye şikayet ediyor.

Şehirde millet alamadık yiyemiyoruz diye feryat figan.

Televizyonlarda her sabah öğlene kadar nasıl kilo veririm derdi.

Hani alıp yiyemiyordunuz bu kiloları fotosentez yaparak mı aldınız?

Eminim bu forma yazanların yüzde yetmiş, sekseninde fazla kilo problemi vardır.
    bursalıali bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beslenme meselesi uzaktan görüldüğü gibi basit bir konu değil. Kötü beslenen insanların da kilo problemi olabiliyor. Balık yemem. Et hiç bir zaman aramam. Günlük beslenme listemden buğday ürünleri çıkarılırsa açlıktan ölürüm. Ve kilo sorunum var.
    espresso, Thracian ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve kilo sorunum var.
    Elde var bir.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elde var bir.
    Doğru bilgiden yanlış sonuç çıkarmamak lazım. Benim beslenme harcamam normal beslenen insanlardan epey daha düşük. Ama kilo sorunum var. Bu bilgiden gereğinden çok fazla beslendiğim sonucu mu çıkar? Dengesiz beslendiğim sonucu mu çıkar?
    espresso, bursalıali ve birbilent bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

* Sağlıklı beslenen insanda kilo problemi olmaz. Aşırı kilo ve obezite sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkıyor.

* Çiftçinin derdi maliyetlerin yüksek olması. Tüccar geliyor ürünü yok pahasına almak istiyor. Dolayısıyla hem çiftçi hem de son kullanıcı mağdur oluyor.
    espresso, bursalıali ve birbilent bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Daha çok fakirler kilo alır, düzgün beslenmek yerine ekmek ve benzerleri ile beslendikleri için.

Zengn kilo alsa bile diyetisyen ve diğer uzmanlara erişebilir ve onların önerdiği sağlıklı menüleri alabilir, kilo verebilir. Fakir naapsın? işe gittiğimde öğle arası yiyebileceğim en lüks şey yarım ekmek arası döner, onda da yarım ekmeği olmasa doymayacağım, o ekmeği yiyince de mecbur kilo alıcam. Günde 3 öğün makarna yiyen ya da öğlen bir tas çorbaya bir ekmek doğrayıp doyan insanlar var, bunlar kilo almasın da ne olsun.
    yec ve DickName bunu beğendiler.

Kilo, beslenme ile beraber yaşam tarzı ile de ilgili. Şehirde yaşayıp her işini araç ve makineyle yapan, gece geç uyuyup sabah geç uyanan insan kalori harcamadığı için kilo almaya daha çok meyillidir. Kırsaldakinden daha fazla kirliliğe maruz kaldığı için vücuda giren kanserojen madde miktarı da fazladır.
    Bu ve benzeri sebeplerden dolayı dengesiz kilo, diyabet, kanser, alerjik rahatsızlıklar gibi metabolik hastalıklar batı tarzı modern yaşamın egemen olduğu büyük şehirlerde daha fazladır.
    Ülkemizde Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinin özellikle kıyı kesimi buna tipik bir örnektir.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilo, beslenme ile beraber yaşam tarzı ile de ilgili. Şehirde yaşayıp her işini araç ve makineyle yapan, gece geç uyuyup sabah geç uyanan insan kalori harcamadığı için kilo almaya daha çok meyillidir.
    Çok doğru yaktığımızdan fazla kalori alıyoruz. Yani gerekenden fazla yiyip içiyoruz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçen gün bir yerde gördüm. Obezitenin altında yatan asıl sorun, kaloriden ziyade kas eksikliği, azlığından kaynaklı diyordu. Aldığınız kaloriyi yakacak kasınız yok diyor.
    tommygun bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tek umudum var mazı dağına yapılan fosfor, amonyak ve sülfirik asit tesisleri. randımanlı çalışırsa yırtarız abicim.
    İş Mazıdağı'na kaldıysa Memet Cinkız milletin a.sına birkaç kere daha koyacak demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

İnsanın biraz ağırlığı olmalı. Yoksa rüzgarlı havalarda sikinti oluyor.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Dünyada araç ve motosikletlere elektrik devrimi başladı, haliyle fabrikalar üretim bantlarını altyapıyı değiştiriyor, bu arada fosil yakıtlı araç motosiklet üretimini azaltıyor şu anda, adinada çip krizi diye uyduruyorlar, şu anda 2-3 sene yeni bir şey almak iyi değil, eldekiyle yetinip elektrikli ye para hazırlamak lazim
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En son konuyu, çıkarın hadi telefonlarınızı ya getireceksin herhalde.
    Çiftçinin mahsulünün elinde kalma sebebi ne sence, fazla üretim mi?
    birbilent bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siz gıda krizini komple açlık kıtlık olacak mı zannediyorsunuz?Ayçiçek yağının,şekerin,unun,sütün ve diğer önemli gıdaların bir geçen yıl ki fiyatına bakın bir de şimdiki fiyatına bakın.Gıda fiyatları enflasyondan ve dövizden çok çok daha fazla artıyor ve bu artış katlanarak sürecek.Çoğu temel gıda maddesi asgari ücretlinin ulaşamayacağı hale gelecek.Bilmem farkında mısınız marketlerde şu anda bile bebek mamalarına alarm takıyorlar.Yakında bankadan kredi çekip bebeğine mama ve süt almaya çalışan insanlar göreceğiz.

Bunun yanında bu sene başında ayçiçek anlamında çok ciddi bir kriz teyet geçti.Zaten tarımsal olarak kendimize yetebilen bir ülke değiliz.Rusya ve Ukrayna'dan çok ciddi miktarlarda ayçiçeği alıyoruz.Savaş yüzünden sevkiyat yapacak gemileri limandan çok geç bıraktılar.Biraz daha geç bıraksalardı o zaman görürdünüz krizi.

Kilo konusuna gelince.Eğer kilolu bir insan görüyorsanız o insan yetersiz besleniyordur.Evet yanlış duymadınız.Bütçesi parası yetmediği için vücudunun ihtiyacı olan kırmızı et,balık,bakliyat ve diğer pahalı besinleri alamadığından midesini doldurup açlık hissinden kurtulmak için en ucuz besin olan hamur ve ekmek ağırlıklı besleniyordur.Mideyi rastgele doldurmak düzenli ve yeterli beslenme değildir.
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem farkında mısınız marketlerde şu anda bile bebek mamalarına alarm takıyorlar.Yakında bankadan kredi çekip bebeğine mama ve süt almaya çalışan insanlar göreceğiz.
    Bunun sebebi para olmaması değil paranın adil bir şekilde bölüşülememesi yani gelir dağılımında ki adaletsizlik.

Mızrak çuvala maalesef sığmıyor. Bak Alman lüks otomobillerini ithal edip pazarlayan şirketin mali tablolarına adamlar kar rekorları kırıyor. Her üç ayda bir finansal faaliyet raporlarını kuruşuna kadar açıklıyorlar resmi muhasebe kayıtları bunlar.

2022 ilk altı aylık net karı 2.762.200.000 lira. Nerede satıyorlar Türkiye'de satıyorlar. Kime satıyorlar her halde Suriyelilere değil marketlerinde bebek mamasına alarm takılan ülkenin vatandaşlarına.

Bir kesim mama bulamıyor, bir kesim lüks araba bulamıyor.

Lütfen ajitasyon yapmayalım.

Tekrar yazıyorum problem paranın olmaması değil paranın adil bir şekilde paylaşılamaması yani gelir dağılımında ki adaletsizlik.

Not: Örnek verdiğim şirket sadece ithal araba getirip satan şirketlerden biri daha başka firmalarda var ithal araba getirip satan.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ne tuhaf forum her konuda nasıl başarıyorsunuz konun ultra mega ötesinde bambaşka bir yere getirmeyi )

İkinci sayfaya bakıyım dedim son mesajlara bir baktım obezite kilo beslenme gıda krizi dedim ne oluyoruz beşinci altıncı sayfada artık Sümerler annunaki ler uzaylılar falan oralara geçilir herhalde
    yaşlıveacemi ve CRF bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun sebebi para olmaması değil paranın adil bir şekilde bölüşülememesi yani gelir dağılımında ki adaletsizlik.

Mızrak çuvala maalesef sığmıyor. Bak Alman lüks otomobillerini ithal edip pazarlayan şirketin mali tablolarına adamlar kar rekorları kırıyor. Her üç ayda bir finansal faaliyet raporlarını kuruşuna kadar açıklıyorlar resmi muhasebe kayıtları bunlar.

2022 ilk altı aylık net karı 2.762.200.000 lira. Nerede satıyorlar Türkiye'de satıyorlar. Kime satıyorlar her halde Suriyelilere değil marketlerinde bebek mamasına alarm takılan ülkenin vatandaşlarına.

Bir kesim mama bulamıyor, bir kesim lüks araba bulamıyor.

Lütfen ajitasyon yapmayalım.

Tekrar yazıyorum problem paranın olmaması değil paranın adil bir şekilde paylaşılamaması yani gelir dağılımında ki adaletsizlik.

Not: Örnek verdiğim şirket sadece ithal araba getirip satan şirketlerden biri daha başka firmalarda var ithal araba getirip satan.
    Gelir dağılımdaki adaletsizlik konusunda hem fikiriz.Ama sorun şu ki Türkiye hem fakir ülke üstüne de gelir dağılımda çok ciddi sıkıntılar var.Hadi diyelim bütün geliri eşit dağıttık.Türkiye 9.528 dolar kişi başına düşen milli gelir ile 78.sırada.Geliri eşit dağıtsak bile gene fakiriz.

Çok satan lüks Alman arabasından kastınız 100.000.000 luk ülkede sadece 15.000 adet satan Mercedes mi?Evet muhteşem bir satış rakamı.O Mercedeslerin büyük çoğunluğunu da büyük ihtimalle bizim vergilerimizle beslenen politikacılar alıyor.Mercedes Türkiye'nin sahibi Mengerler aynı zamanda Otomarsan'ın sahibi ve kendisi ticari araç üretiyor.BMW'nin sahibi Borusan.Borusan'ın kaç farklı sanayii dalında faaliyet gösterdiğini sayamadım.15.000 adet araç satarak milyarlarca kar elde edemezsiniz.Bu firmaların araç satışlarından elde ettiği gelir diğer kollarda elde ettiğinin yanında çerez parası kalır.
    pea, bursalıali ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelir dağılımdaki adaletsizlik konusunda hem fikiriz.Ama sorun şu ki Türkiye hem fakir ülke üstüne de gelir dağılımda çok ciddi sıkıntılar var.Hadi diyelim bütün geliri eşit dağıttık.Türkiye 9.528 dolar kişi başına düşen milli gelir ile 78.sırada.Geliri eşit dağıtsak bile gene fakiriz.

Çok satan lüks Alman arabasından kastınız 100.000.000 luk ülkede sadece 15.000 adet satan Mercedes mi?Evet muhteşem bir satış rakamı.O Mercedeslerin büyük çoğunluğunu da büyük ihtimalle bizim vergilerimizle beslenen politikacılar alıyor.Mercedes Türkiye'nin sahibi Mengerler aynı zamanda Otomarsan'ın sahibi ve kendisi ticari araç üretiyor.BMW'nin sahibi Borusan.Borusan'ın kaç farklı sanayii dalında faaliyet gösterdiğini sayamadım.15.000 adet araç satarak milyarlarca kar elde edemezsiniz.Bu firmaların araç satışlarından elde ettiği gelir diğer kollarda elde ettiğinin yanında çerez parası kalır.
    Ben markadan bahsetmedim. Sadece bir şirketten bahsettim. o şirkette sizin ismini verdiğiniz şirketlerden biri değil bunu da not düşeyim. Müsaade ederseniz biraz daha bilgi vereyim örnek verdiğim şirket hakkında.

Kaynak iş yatırımın şirket hakkında yazdığı her kese açık rapor.

Şirket 2022 yılının ilk sekiz ayında 57.000 araç getirip satmış ( Skoda hariç, Skoda öyle lüks sayılmaz ). Şirketin yıl sonuna kadar 85.000 araç satacağı tahmin ediliyormuş ( Skoda hariç ). Şirketin en büyük derdi Almanya'dan yeterli araç bulup getiremiyormuş. Derde bak.

Yani Almanlar istediği kadar araç vermemişler verseler daha kaç araç satacağı belli değil.

Lütfen gözden kaçmasın burada bir tek şirketten bahsediyoruz. Sizin saydığınız mengerler ve borusan şirketlerini ve saymadıklarınızı da irili ufaklı şirketleri de ekleyin.

Sonuç tekrar ediyorum mesele para yokluğu değil paranın adil bölüşülememesi, gelir dağılımda ki adaletsizlik.

Siz öyle kişi başı milli gelir şu kadar denilen rakamlara inanmayım en azından ben inanmıyorum size de tavsiye ederim.. Onların dediğine bakarsanız Almanya bizi kıskanıyor. Yoksa istediğimiz arabaları verirdi.

Not: Sizin örnek verdiğiniz Mercedes marka otomobilden 2022 ilk sekiz ayda 12.049 adet ithal edilip satılmış.
    DickName bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250

İsmet, acaip kulaklarım çınlıyo. Sanki birilewri beni anmış gibime geldi. Yalnız acınacak haldeyim, çok kötü fena kilo kaybetmişim; 3 gün önce ÇEKİLDİM, kantar 120 okka göstermişti. Bugün aynı kantar ( aç iken ) 118 okka gösterdi. O kaçırdığım 2 kilo için dizlerimi dövüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bilgiden yanlış sonuç çıkarmamak lazım. Benim beslenme harcamam normal beslenen insanlardan epey daha düşük. Ama kilo sorunum var. Bu bilgiden gereğinden çok fazla beslendiğim sonucu mu çıkar? Dengesiz beslendiğim sonucu mu çıkar?
    Azçok; bu soruların doğru cevabını bulduğunda Allah aşkına bana da haber versene.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Sağlıklı beslenen insanda kilo problemi olmaz. Aşırı kilo ve obezite sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkıyor.

* Çiftçinin derdi maliyetlerin yüksek olması. Tüccar geliyor ürünü yok pahasına almak istiyor. Dolayısıyla hem çiftçi hem de son kullanıcı mağdur oluyor.
    Mustafa niçün bu fakire OBEZ deyü hakaret ediyon. Neredeyse gücenecedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilo, beslenme ile beraber yaşam tarzı ile de ilgili. Şehirde yaşayıp her işini araç ve makineyle yapan, gece geç uyuyup sabah geç uyanan insan kalori harcamadığı için kilo almaya daha çok meyillidir. Kırsaldakinden daha fazla kirliliğe maruz kaldığı için vücuda giren kanserojen madde miktarı da fazladır.
    Bu ve benzeri sebeplerden dolayı dengesiz kilo, diyabet, kanser, alerjik rahatsızlıklar gibi metabolik hastalıklar batı tarzı modern yaşamın egemen olduğu büyük şehirlerde daha fazladır.
    Ülkemizde Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinin özellikle kıyı kesimi buna tipik bir örnektir.
    Reo en doğru kelamı sen ettin, orası tanam da Ege ve Akdeniz deyince aklım karıştı . Ben onların --Akdeniz uslü beslenme -- ye dikkat ettiklerini sanırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

Çok doğru yaktığımızdan fazla kalori alıyoruz. Yani gerekenden fazla yiyip içiyoruz.
    Yavu İsmet şunun şurasında İKİ GIDIM bi şey ziftlenecez, onu da bu garibe çok görüyon.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.
    bursevi

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

Hergün cips ve hamur yiyerek gayet kilolu olabilirsin ama bu sağlıklı beslendiğin anlamına gelmez.Bu doymaktır .Beslenmek başka bir şey yumurtası eti sebzesi meyvesini alıp yiyebilmeli bir insan .Kavun yemeden yaz bitti.Çiftçinin elindekini almayan yok normalden ucuza almak isteyen var, alan ucuza alıyor çiftçi dünya masraf yapıyor aracılar yarısını çöpe vs döküyorlar ürün azalıyor değeri artsın diye burada en çok kazanan aracı oluyor.

Orhangazideki babadan kalma arsanızda bir ürün yetiştirdiğini düşün ve bunu yetiştirmek için 5 lira harcadığını dünya kadar emek verdiğini ama istediğin gibi kazanamadığını düşün bir daha eker misin ? Çiftçinin yaşadığı durum bu dolayısıyla ekmeyecekler.Ekilmeyince bulamayacaksınız.Bulamayınca az olanın fiyatı artıyor. Azalan şeyin değeri artar .
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)