Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Virago 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Arkadaşlar Yamaha virago 250 hakkında ayrıntılı bilgi verebilen olursa sevinirim... Kendi sayfasında yeterli bilgiyi bulamadım... saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu model ya artık üretilmiyor ya da yurtdışında üretiliyor olsa da Türkiye pazarına gelmiyor. Bu yüzden yamaha sitesinde bilgi yoktur.

Ama burada önceden kullanmış ya da görmüş olanlar yorum yapabilirler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yamaha virago 250 hakkında ayrıntılı bilgi verebilen olursa sevinirim... Kendi sayfasında yeterli bilgiyi bulamadım... saygılar...
    Kendi sayfasi derken? Yamaha web sitesinde mi ?

Forumda eskiden cok konusulmus.

http://www.motosiklet.net/forum/sear...683&pp=&page=1
    espresso bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merak ettiklerinizi madde madde yazarsanız, cevap vermeye calisirim. 20 senedir kullaniyorum kendisini

Cyan, -Black-, Dxsec ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    25-30 sene öncesi Ortaköy'de bar girişine dekor olarak koymuşlardı bir tane. Yanlış hatırlamıyorsam kırmızıydı. Özenerek bakıyorduk tabii, havalıydı. O zaman Şebnem, Özlem değil VOLVOX'dular ve o mekanda sahne alıyorlardı.

Yukarıdaki fotoya bakınca, formundan bir şey kaybetmediği anlaşılıyor.

(Yaşlanıyor muyuz ne?)
    tommygun, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25-30 sene öncesi Ortaköy'de bar girişine dekor olarak koymuşlardı bir tane. Yanlış hatırlamıyorsam kırmızıydı. Özenerek bakıyorduk tabii, havalıydı. O zaman Şebnem, Özlem değil VOLVOX'dular ve o mekanda sahne alıyorlardı.

(Yaşlanıyor muyuz ne?)
    Mekanın ismi Sis Bar
    GoGi, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(Yaşlanıyor muyuz ne?)
    Volvox'u biz daha çok Taksim Sıraselvilerdeki yeni kemancı'da izliyorduk. O zamanlar o mekana yeni kemancı diyorduk çünkü bizim için asıl kemancı sıraselvilerde daha ileride olan, köprüaltında taşınan küçük mekandı. Yeni kemancının kapısında Ayı Orhan abi bizi içeri alsın diye naapsak nasıl yapsak diye çekinirdik hep ama bir şekilde girerdik.

O zamanlar bu motorlardan şimdikine göre daha çok görüyordum ama motor alırsam ölürüm deyip motor almamıştım gençken, iyi ki almamışım. Benim güvenli şekilde motora binebilme kafasına erişmem için çoluk çocuğa karışmam gerekti.
    Cyan ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Virago 250 tabiki hala üretiliyor ismi değişti V-star oldu .. Bazı ülkelerde pazarlarda dragstar 250 adı altında satılıyor .. Hala hava soğutmalı hala karbüratörlü ama en azından 28 beygir yapmışlar bloku ..

Aynı blok üretim hakkı yani patent hakkı Lifan da da var benzer blokla yıllardır Türkiye ye aynı blok onlarca farklı model isim altında geliyor .. gerçi Çinli o bloku geliştirmedi 92 yılında 17 beygirdi o blok 2022 model gelenler bile hala 17 beygir ..

2022 yılında gidicem 100-120bin TL ye V-Twin 250cc makine alıcam 17 beygir olucak .. millet 250cc çift silindirden 36 beygir çıkartıyor artık tamam cruiser falan filan en azından bir 30 beygir yapman lazım tabii o teknoloji de varsa yapabilecek ..

2005-2006 da ilk gelen v Twin teknik özellikleri neyse 2022 de hala birebir aynı ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    V-Twin tabi ki güzel ama Honda Türkiye'ye Rebel 500'ü getirse yok satar bence. Alçak selesi olan motosikletler için müşteri çok memlekette.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Cmx500 güzel makine ama gelmez euro4 uyumlu birde cruiser cı tayfanın V blok takıntısı var almaz kolay kolay bende yok ama memlekette çok var kaputun üstünde yıldızı göreceksin abi mantığı ile V şeklini orda göreceksin abi mantığı ölümüne kapışır ..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekanın ismi Sis Bar
    Galiba öyleydi. (Sen söyleyince hatırlar gibi oldum sanki)
    Motoru hatırlayan var mı?

Hee bi de buzdolabı falan yoktu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cmx500 güzel makine ama gelmez euro4 uyumlu birde cruiser cı tayfanın V blok takıntısı var almaz kolay kolay bende yok ama memlekette çok var kaputun üstünde yıldızı göreceksin abi mantığı ile V şeklini orda göreceksin abi mantığı ölümüne kapışır ..
    Cmx 500 2020'den beri Euro-5, kullandığı motor CB500F, CB500X ve CBR500R ile aynı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volvox'u biz daha çok Taksim Sıraselvilerdeki yeni kemancı'da izliyorduk. O zamanlar o mekana yeni kemancı diyorduk çünkü bizim için asıl kemancı sıraselvilerde daha ileride olan, köprüaltında taşınan küçük mekandı. Yeni kemancının kapısında Ayı Orhan abi bizi içeri alsın diye naapsak nasıl yapsak diye çekinirdik hep ama bir şekilde girerdik.

O zamanlar bu motorlardan şimdikine göre daha çok görüyordum ama motor alırsam ölürüm deyip motor almamıştım gençken, iyi ki almamışım. Benim güvenli şekilde motora binebilme kafasına erişmem için çoluk çocuğa karışmam gerekti.
    Kemancı dan önce Ortaköy de Sis de çalıyorlardı , ondan öncede Dadaist te çaldılar , benim gibi yaşı 45-50 olup gençlik yılları Taksim civarı takılanlar hatırlar , Vat69 vardı mesela beleş bira içerdik bıyıklı ablalar sağolsun :D
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemancı dan önce Ortaköy de Sis de çalıyorlardı , ondan öncede Dadaist te çaldılar , benim gibi yaşı 45-50 olup gençlik yılları Taksim civarı takılanlar hatırlar , Vat69 vardı mesela beleş bira içerdik bıyıklı ablalar sağolsun :D
    Amanın VAT69 hatırlarım; ev Sıraselvilerin sonunda olduğu için her gün önünden geçerdim. İçine girme cesaretini hiç bulamadım. :D O sırada öncesinde sonrasında çok enteresan mekanlar vardı gerçekten...
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cmx 500 2020'den beri Euro-5, kullandığı motor CB500F, CB500X ve CBR500R ile aynı.
    Güncelleme yedimi o o güzelmiş ama bence gene gelmez honda Türkiye pazarda ne satar ne satmaz iyi analiz yapıyor rebel 300 yerine 500 getirsinler her şekil 300 de üst dilim ötv ye takılıyor zaten ama çok zor dediğim gibi V yi göreceksin mantığı var bizde .. abi o cruiser değilki ne olduğu belli değil lafları dönmeye başlar )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amanın VAT69 hatırlarım; ev Sıraselvilerin sonunda olduğu için her gün önünden geçerdim. İçine girme cesaretini hiç bulamadım. :D O sırada öncesinde sonrasında çok enteresan mekanlar vardı gerçekten...
    Sıraselviler' de Yaga vardı. Çok şanslıyım ki bir kere orada Cem Karaca' yı dinleme şansım oldu. Sonra vefat edince Cem Karaca geceleri yapıldı. Gece boyunca Cem Karaca şarkıları çalınırdı.
    Bir kaç kere gündüz gidip Göksel' in provalarını da dinlerdik.
    espresso, tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güncelleme yedimi o o güzelmiş ama bence gene gelmez honda Türkiye pazarda ne satar ne satmaz iyi analiz yapıyor rebel 300 yerine 500 getirsinler her şekil 300 de üst dilim ötv ye takılıyor zaten ama çok zor dediğim gibi V yi göreceksin mantığı var bizde .. abi o cruiser değilki ne olduğu belli değil lafları dönmeye başlar )
    hocam 250 , 300 , 500 cc V tipi olsa ne olur olmasa ne olur , V motor dediğin en az 1000-1200 cc olacak ki çalışırken bada bada bada diye gürül gürül ses versin , ses yoksa V motorun anlamıda yok o motorları sürerken keyifli kılan o gümbürtüsü değil mi

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 250 , 300 , 500 cc V tipi olsa ne olur olmasa ne olur , V motor dediğin en az 1000-1200 cc olacak ki çalışırken bada bada bada diye gürül gürül ses versin , ses yoksa V motorun anlamıda yok o motorları sürerken keyifli kılan o gümbürtüsü değil mi
    Tabiki öylede sen niye milletin hevesini kırıyorsun ) iPhone 14 pro max de var 60 bine iPhone se da var 7-8 bine .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kısa boylu olup motosiklet kullanmaya çok heves eden ancak seleleri yüksek bulduğu için cesaret edemeyen çok insan var, onlar alır. Bir dezavantajı varsa o da V olmamasından çok kayışlı olmamasıdır. (Onun da sağladığı avantajlar var ama...)

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Virago 250 tabiki hala üretiliyor ismi değişti V-star oldu .. Bazı ülkelerde pazarlarda dragstar 250 adı altında satılıyor .. Hala hava soğutmalı hala karbüratörlü ama en azından 28 beygir yapmışlar bloku ..
    28 beygir olmasıyla ilgili bir kaynak var mı, benim bildiğim bu motor sadece 17 ya da 21 beygir olarak üretiliyor, aradaki fark da ekzantrik millerinin farklı olmasından dolayı, başka bir fark yok. Benim motor 21 beygir bu arada. (Motor ve şasi numarasından kaç beygir olduğu tespit edilebiliyor)

Bu arada aynı zamanda 98 beygirlik Fz6 kullanan biri olarak, 21 beygirin de yeterli olduğunu söyleyebilirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)