Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çene açılır kask önerisi 2022 Ekim

Motovento
    REKLAM ALANI
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirtilen tarih itibariyle herhangi bir degisiklik olmadiysa; anlasmali bosanma davalarinda kisilerin avukat tutma zorunlulugu yok. Yaptim biliyorum
    Davaların hiç birinde avukat tutma zorunluluğu yok ama sistem her yönüyle çakallık üzerine kurulduğundan mecburen profesyonel yardım(!) almak zorunda kalıyoruz.
    Bakınız mektebini bile açmışlar.

gurcanozturk, espresso ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davaların hiç birinde avukat tutma zorunluluğu yok ama sistem her yönüyle çakallık üzerine kurulduğundan mecburen profesyonel yardım(!) almak zorunda kalıyoruz.
    Bakınız mektebini bile açmışlar.

https://cakallikortaokulu.meb.k12.tr...10.37.43-1.jpg
    Avukat arkadaslar gelir aciklama yaparlar, benim boyum kisa ama o kadar kitabi da okuyamam sahsen sadece bosanmak icin :D

Çene açılır kask, yarım kask önermiyoruz

Bu videoyu izleyiniz daha iyi bir kask seçimi için.
    https://www.youtube.com/watch?v=W0hfP6-y2yE

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Drd'de Tucano Urbanolar var. Onlara da bakabilirsin. Ben de açık kask bakıyordum beğendim onları. 3 farklı modeli var.
    Yılbaşından önce alayım diyorum çünkü Ocak 1'de ne olacağı belli değil.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    2022'de ne değişti bilmiyorum hatta aradaki sürede 256 kere de değiştirmiş olabilirler, ama ben 2012'de anlaşmalı boşanırken bir şey ödemedim.

Ayrıca çene açılır kask da güzel bir konfor sunuyor gibi görünse de, mottom şu: Ben istediğimde açılıyorsa, ben istemeden de açılır.
    Bir de ben çene açılır kask taksam habire yolda sigara içmeye başlarım, gerenk yok.

Ha kişi alacağım diyorsa benim vazgeçireceğim yok elbette, ama kask güvenliği konusu heralde ekipman sağlamlığı konusunda en gri, en neidüğü belirsiz alan. SHARP'taki yıldızlara göre sort ederseniz bayağı bir sıkıntı var, ne de sertifikasyon sistemleri arasında doğru düzgün bir kıyaslama yapabilme şansı var. Şu kask bunlar kadar güvenli, bu ondan daha güvenli demek mümkün değil.

Marka kim? Nasıl yönetiliyor veya ortakları kim?
    Model benim sürüş alışkanlıklarıma uygun mu?
    Konforlu mu?

Bunlara bakıp tamamen subjektif şekilde karar alabiliyoruz anca.
    Elbette sertifikasız kask alırım demek değil bu. Kafama takacaksam, SNELL, ECE22.05 ya da 06. FIM. Bu üçünden birinden sertifika almış olması lazım. Sadece DOT'u olan bir kask takmam.

Motosikleti
    N/A
    Niye kimse schuberth markasını hiç yazmamış e1 modeli çok hoşuma gidiyor aslında ama arada kalmış bir kask gibi o yüzden denk getirebilirsem c5 pro almayı düşünüyorum

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spacenet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene açılır kask, yarım kask önermiyoruz

Bu videoyu izleyiniz daha iyi bir kask seçimi için.
    https://www.youtube.com/watch?v=W0hfP6-y2yE
    Şahsen "Motosiksel Selçuk"un tavsiyesine uyacağıma gider BİM'den Dost Yoğurt alır, yoğurdunu döker kovasını kafama geçiririm.

GoGi ve spacenet bunu beğendiler.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen "Motosiksel Selçuk"un tavsiyesine uyacağıma gider BİM'den Dost Yoğurt alır, yoğurdunu döker kovasını kafama geçiririm.

https://www.youtube.com/watch?v=GcL7s5xrahU
    Tam ben yazacaktım lafı ağzımdan aldın adamın motosiklet kullanmayı bile bildiğinden şüpheliyim ne zaman bir festivale gitsem yanındaki bir kaç yalaka dışında hep tek tabanca bir insanı hiç mi kimse sevmez
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kimse schuberth markasını hiç yazmamış e1 modeli çok hoşuma gidiyor aslında ama arada kalmış bir kask gibi o yüzden denk getirebilirsem c5 pro almayı düşünüyorum
    2. kask olarak f/p oranı yüksek birşey isteyince ben yazmaktan vazgeçmiştim
    çünkü schubert bu özelliklere uygun değil
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafana deneyip alın. Kimine çok rahat çok iyi kimine de ne biçim ses alıyor keşke almasaydım dedirtebiliyormuş. Kardeşimde var, önceki kaskı shoei'nin çene açılanlarındandı, shoeiden sonra schubert aldı, o kadar para verdim ama keşke yine shoei alsaymışım diyordu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)