Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir rastlantı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bugün aracımla köye gelirken Yağlıpınar Shell'de Honda Dio'su ile birisine rastladım. Nereden dedim Akdeniz Ege sahillerini gezmekten geliyorum dedi. Ben de dedim ahh benim de YBR'm varken ben de çok gezmiştim oraları. Dedim tekerine taş değimesin.
    Netekim Eylül gelmesine rağmen gezenler hala yollarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Aslında ben gezenlerle karşılaştığımda kendim gezmiş gibi mutlu oluyorum yollarda...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Temmuz ayında erzurumdan-başlayarak malatya üzerinden önce Adana sonrasında Akdeniz boyunca gezip son durak olarak İzmir’e gittim cbr 250 ile. Mükemmel keyif aldığım bir geziydi. Gezimi izmirde sonlandırıp motorumu sattım. Aynı gün İstanbul’a geçip yeni motorumu alıp tekrar İstanbul/ Bodrum arası güzel bir yol yaptım ufak tefek aksilikler çoksasa harikaydı. Şimdide hazırlık yapıyorum bodrumdan Erzurum’a yola çıkacağım. Bence her mevsimde uzun yol yapılabilir fakat önemli husus ekipman. Motor scooter olsun ama ekipmanım sağlam olsun her yere giderim. Ama motor isterse en baba yol motoru olsun ekipmanlar dandik olduktan sonra 100km de bile zorlanırım. Benim düşüncem bu yönde, uzun yol yapmak isteyen herkesin eğer kendini seviyor ise paraya kıyıp adam akıllı ekipman kullanması gerekiyor. Mesela şuan shark spartan Carbon kask kullanıyorum piyasası yüksek pahalı bir ürün fakat kesinlikle memnun değilim, 2 ay oldu ve bana ls2 stream kaskımın konforunu aratıyor. Yola çıkmadan önce kaskı değişip öyle çıkacağım İstanbul’dan buraya gelene kadar bile mahvetti beni.
    espresso ve arican bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz ayında erzurumdan-başlayarak malatya üzerinden önce Adana sonrasında Akdeniz boyunca gezip son durak olarak İzmir’e gittim cbr 250 ile. Mükemmel keyif aldığım bir geziydi. Gezimi izmirde sonlandırıp motorumu sattım. Aynı gün İstanbul’a geçip yeni motorumu alıp tekrar İstanbul/ Bodrum arası güzel bir yol yaptım ufak tefek aksilikler çoksasa harikaydı. Şimdide hazırlık yapıyorum bodrumdan Erzurum’a yola çıkacağım. Bence her mevsimde uzun yol yapılabilir fakat önemli husus ekipman. Motor scooter olsun ama ekipmanım sağlam olsun her yere giderim. Ama motor isterse en baba yol motoru olsun ekipmanlar dandik olduktan sonra 100km de bile zorlanırım. Benim düşüncem bu yönde, uzun yol yapmak isteyen herkesin eğer kendini seviyor ise paraya kıyıp adam akıllı ekipman kullanması gerekiyor. Mesela şuan shark spartan Carbon kask kullanıyorum piyasası yüksek pahalı bir ürün fakat kesinlikle memnun değilim, 2 ay oldu ve bana ls2 stream kaskımın konforunu aratıyor. Yola çıkmadan önce kaskı değişip öyle çıkacağım İstanbul’dan buraya gelene kadar bile mahvetti beni.
    Hocam yazını okuyorum kendinle çeliştiğini görüyorum.

‘ ekipmanlar dandik olduktan sonra 100km de bile zorlanırım’ diyip sonra kask konusundaki yazın çelişiyor.Bu arada evet bu konfor işidir.Ama kalite konusunda Türkiye’deki ls2 kasklar bir shark kalitesinde değil.Sende kalite konusuna takık bir arkadaşımızın anladığım kadarıyla.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    aslında çekişmiyor.
    Adam akıllı ekipman değil de "doğru" ekipman çok önemli ve Shark Spartan arkadaşın kafası için çok yanlış bir ekipman olabilir. Sadece para olarak bakmamak lazım kaliteli/doğru ekipman alırken. Ama şunu da unutmamak lazım, ucuza iyi bir şey yok. Pahalı olması iyi/doğru olduğu anlamına gelmiyor, ama ucuz ise zaten böyle bir ihtimal yok.

Mesela xlite x803rs en iyilerden olmasa da iyi bir kask, ama bana kati suretle olmadı yani. Güzel diye onu alıp ısrar edersem doğru bir seçim olmaz.
    Öte yandan rahat diye 2bin liralık kaskla da gezemem.
    Velhasıl canı sıkılıyor insanın bunları düşününce =))
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çekişmiyor.
    Adam akıllı ekipman değil de "doğru" ekipman çok önemli ve Shark Spartan arkadaşın kafası için çok yanlış bir ekipman olabilir. Sadece para olarak bakmamak lazım kaliteli/doğru ekipman alırken. Ama şunu da unutmamak lazım, ucuza iyi bir şey yok. Pahalı olması iyi/doğru olduğu anlamına gelmiyor, ama ucuz ise zaten böyle bir ihtimal yok.

Mesela xlite x803rs en iyilerden olmasa da iyi bir kask, ama bana kati suretle olmadı yani. Güzel diye onu alıp ısrar edersem doğru bir seçim olmaz.
    Eee ben ne dedim 😂

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çekişmiyor.

ben motoru 3250 ye kaskı 350 ye aldım

Motosikleti
    Hocam yazım nasıl çelişiyor anlayamadım, kaliteli ekipman olduktan sonra her yola giderim demişim, ls2 stream dandik bir kask değildi ki ben çok memnundum konfor ve rüzgar yalıtımından. Shark taki hatam kaskı alır almaz uzun yola çıkmaktı kaskı tanımıyordum. Ayrıca kalite takıntısı yapacak bir insan değilim ben, sharkı beğenmek zorunda da değilim açıkcası. 7 bin TL lik bir kask için bana göre çok vasat kalıyor. Ha evet belki ben kullanım tarzıma uygun seçememişimdir vs ama bu benim kendi yorumlarım. Çelişen bir şey ben göremiyorum

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kask kafanıza oturması konforsuzsa sıkıtı.Ama konforsuzluk rüzgar sesi falansa kulak tıkacı öneririm çok daha ucuz yöntem.

Motosikleti
    Sparta’nda sevmediğim şeyler birincisi gereksiz fazla rüzgar sesi ve rüzgar alması
    İç pedleri bence yeterli konforu sağlamıyor. Boğaz kopçası boğazı yara yapıyor gibi gibi ben memnun kalmadım. Agv nin kasklarına bakıyorum şu sıralar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)