Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KIŞ GELDİ NAPICAZ :(((((

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de geçtiğimiz mart ayında almıştım motorumu. Aldığım dönemde kar yağdığı için motoru 2 hafta bayide bekletmiştim. Karlar eriyince teslim alabilmiştim.

Soğuk havalarda kullanırım diyorum ama yağışlı havalarda cesaret edebilir miyim emin değilim. TEM trafiğinde kendi sürüşüme güvensem bile çevreye güvenemiyorum.
    Scooter kullanınca çok rüzgar almadığımız için soğuk havalarda sorun olmuyor. Benim xmax'da ellerim dışında üşümüyorum, ona da bu kış elcik koruma almaya niyetliyim.

Yağışlı havalarda yol kayar diye çekiniyorum ama yazın da çekiniyorum, kışla ilgisi yok. Pandemi öncesinde yağış yoksa sabah evden çıkarken yollar çok ıslak değilse 5 derece havada bile işe motorla gitmiştim.
    Şimdi pandemi başından eri evden çalışıyorum, yağışlı havada bakkala bile gitmiyorum, iyice yabani oldum.
    levend84 ve GoGi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motoru yıkatıp iyice kuruluyorum.
    WD40 bilimum yerlerini yağlıyorum.
    Zinciri temizleyip bolca yağlıyorum.
    Depoyu full dolduruyorum.
    Lastik basınçlarını 2ila 3 bar fazla basıyorum.
    Orta sehpaya alıp ön tekeride yaptığım aparatla yerden kesiyorum.
    Aküyü söküp eve alıyorum.Ayda bir şarja bağlıyorum.
    Selenin üzerine kilim atıp üzerine branda çekiyorum.
    Brandayı güzel bagaj lastiklerinle geriyorum.
    Zincir kilidini ve disk kilidini takıyorum.

Yazı bekliyorum.
    Biri tatlısu motorcusumu dedi.
    espresso ve M.Tugay bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı colloser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORU ALALI 3 HAFTA OLDU VE KIŞ GELDİ NAPICAZ BİZ :((((
    Sıfır aldınsa en az iki sene yaz garantisi olması lazım.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldınsa en az iki sene yaz garantisi olması lazım.
    Bende diyordum dik emmi nerede diye

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğalgaz pahalı. Back to the kömür.

Çok tavsiye etmesem de Yağmur yağmadığı zamanlar yerler kuruyken sıkı giyinip ufak tefek geziler yapabilirsin. Hobi Motosikletçiliği güzel bir şey olsa da bence sadece havalar iyiyken güzel. 7-8 Derece soğuk yağmurlu havada binmenin övülecek bir yanı yok, bildiğin amelelik. Araban olmaz, toplu taşımadan da tiksinen bir insansındır bir nebze anlarım. Buna rağmen arabanız varsa daha da ağır amelelik.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    ben şahsen yazın motor kullanmıyorum yeni başladım kullanmaya. sıcak havada kask, ceket, motor botu vs olacak iş değil o yüzden yazın kullanmıyorum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kışlık ekipmanlar giyilir döt donmaması içinde farklı önlemler alınıp yola çıkılır, kışlık motosiklet montu kadar daha sıcak tutan birşeye rastlamadım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    7-8 derece ve altında sürmenin amelelik olduğunu belirtmek biraz ayıp. Siz sürmeyi tercih etmeyebilirsiniz ona bir şey diyemeyiz tabi ki ama sürenleri küçümsemek size yakışmadı. Kış aylarının ayrı bir keyfi var. Ben kar yağmadığı sürece yağmur dahil kışın sürüyorum. Sürüyorum derken köfte yemeye Lüleburgaz'a gidiyorum İstanbul'dan çıkıp. Git gel 350-400 km en az. Karda sürmeyi beceremediğim için süremiyorum, becerebilsem süreceğim.

Kışlık ekipmanlarınız mevsimin getirdiği zorluklara uygunsa bence gayet keyif alınabilir.

espresso, joshua, Motoseverrr ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa'da bulunup bu soruyu soruyorsan Afyon,Ankara,Eskişehir gibi yerlerde yaşayanlar ne yapsın?Ki yinede biniyoruz kar olmadığı sürece.Siz kış görmemişsiniz.
    Motordan inmezdim yerinde olsam.4 mevsim non stop.
    Hep bu sorunun cevabını düşünüyordum arkadaşlar.
    Ben güneyde olduğum halde kışın soğuktan binemezken Sivas, Kayseri, Tekirdağ gibi yerlerde nasıl biniyor arkadaşlar acaba ???

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben İzmir'deyken yaz kış biniyordum ama Ankara'da bilemem...

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tavsiye etmesem de Yağmur yağmadığı zamanlar yerler kuruyken sıkı giyinip ufak tefek geziler yapabilirsin. Hobi Motosikletçiliği güzel bir şey olsa da bence sadece havalar iyiyken güzel. 7-8 Derece soğuk yağmurlu havada binmenin övülecek bir yanı yok, bildiğin amelelik. Araban olmaz, toplu taşımadan da tiksinen bir insansındır bir nebze anlarım. Buna rağmen arabanız varsa daha da ağır amelelik.
    Ispara ve Burdurda eksi 5 derece sürekli motor kullandım, sen soğukta evden burnunu çıkaramıyorsan biz ne yapalım? Amele lafını aynen iade ediyorum.
    tommygun, blueway2, natijax ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten motoru seven ve binen gerçek motorcu insan motora binmeden duramaz.Size bulaşmamış bu Sevda.Siz arabanızla gezmeye devam edin.Ruhunu anlamadığınız insanlar içinde böyle ucuz kelimelerle yorum yapmayın.
    tommygun ve natijax bunu beğendiler.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7-8 derece ve altında sürmenin amelelik olduğunu belirtmek biraz ayıp. Siz sürmeyi tercih etmeyebilirsiniz ona bir şey diyemeyiz tabi ki ama sürenleri küçümsemek size yakışmadı. Kış aylarının ayrı bir keyfi var. Ben kar yağmadığı sürece yağmur dahil kışın sürüyorum. Sürüyorum derken köfte yemeye Lüleburgaz'a gidiyorum İstanbul'dan çıkıp. Git gel 350-400 km en az. Karda sürmeyi beceremediğim için süremiyorum, becerebilsem süreceğim.

Kışlık ekipmanlarınız mevsimin getirdiği zorluklara uygunsa bence gayet keyif alınabilir.

https://i.hizliresim.com/tw937z7.JPG
    Bak aslanim burada resim paylaşmakla olmaz

Sizinle burada değil arazide göruşeceğim,

Şekilsiniz ya
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/tw937z7.JPG
    Abi sana ülke genelinde kampanya başlatalım bir tane şöyle güzelinden Multistrada V4 en dolusundan alalım hem hızlı ol hem komforlu istediğin yere tık diye gidersin, verdiğimiz paraların çakarlı arabalarda olmasındansa senin gibi 2 tekerin hakkını veren birinde olsa iyi olurdu .
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Daha dün yağmurda sürüş yaptım. Kaska gelen yağmur tanelerinin pıt pıt çıkardığı sesle vizöre yapışıp, tavan camı gibi sağa sola savrularak gitmesini hiçbir mevsim sağlayamaz. Ekipmanınız varsa sürülüyor özetle. Tekeriniz düz bassın, kazasız sürüşler dilerim.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Kışın kar yağmadığı sürece binmek, sürmek daha iyi en azından apaçi kılıklı sözde motor sürücülerini görmemek bile bir arkadaş da ileriki yaşlarda yaşayacağımız hastalıklardan bahsetmiş. Kışlık ekipman denilen malzemeler ile üşümüyorsak nasıl hasta olacağız acaba. Maxi scooter var motorun önünde deflektör (rüzgar saptırıcı), gidonda elcik ısıtıcı ve elcik koruyucu, su rüzgar geçirmeyen mont ve pantolon, eldiven çift katman, ayakta bot varken kışın sürmede sorun olmaz en azından benim için öyle. 40'lı yaşlardan sonra unutmazda hayatta kalırsak yazarım tekrar hastalık başlayıp başlamadığını. Yaz aylarındaki gibi terlemiyoruz bu bile kış aylarında sürüşün keyfini artırıyor. Hastalığa meyilli kişi kışı beklmeden yaz, bahar illa ki bir şekilde hastalanır merak etmeyin. Hadi kalın sağlıcakla...
    espresso bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    İlk bahara kadar kaldırıyorum ben moturu,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kışa daha var. Bugün kısa kollu tişortla bindim. Eğer çok seviyorsan gerekli ekipmanları alıp sürmeye devam edeceksin. Şubat ayında İstanbul-İzmir yolculuğu yaptım. Yeterli ekipman olduktan sonra sorun yok. Ekipman fiyatları ise ciddi bir sorun. Aşağıdaki ekipmanların faturası dudak uçuklatabilir.

- Kışlık mont-pantolon-bot
    - Kışlık eldiven
    - Yağmurluk takım
    - Dizlik-bellik
    - Termal içlik takım

Bu liste uzar gider insanın ömründen ömür alır.

Motosikleti
    MT-07
    Yeteri kadar kilometre devirdim motosiklet üstünde. Çok da umurumda değil artık. Paşa gönlüm isterse binerim, istemezse binmem. Tatlı su, tuzlu su, yağmur suyu, kar suyu hiç umurumda değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler