Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50CC uzun yol tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Herkese merhabalar. Ekimin ilk haftası iki arkadaş Honda Dio ve Moto Gusto markalı bir 50cc den 100cc ye dönüşmüş iki motosikletle resimde belirttiğim rota üzerinden Bursa'ya seyahat etme planımız var. İstanbul Küçükçekmece'den Yenikapı İdo iskelesine. Ordan feribotla Yalova'ya. Yalova'dan da Bursa'ya şeklinde. Pek uzun yol olmasa dahi bu tarz il değiştirilen sürüşlerden önce ve sürüş esnasında ne gibi şeylere dikkat edilmeli siz tecrübeli abi ve kardeşlerimin tavsiyelerini bekliyorum.

Not: 50cc ile o yol gidilir mi , zulüm , çile vs diyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum kafaya koyduktan sonra her araçla her yere gidilebileceğini düşünüyorum.

https://www.hizliresim.com/68vhm2h
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Gidilmez diye bir şey yok her zaman senden daha küçük taşıtlara bakabilirsin en kolay bisikletliler var

Yapılır yapılmasınada zahmeti daha fazla olur sadece trafikteki diğer araçların oluşturucağı risk mi desem, motorların sizi yormasımı desem...

Merhaba hocam yaklaşık 3 hafta önce nişanlımla beraber Honda Spacy 110 ile bir delilik yapıp Ümraniyeden Kırklareli merkeze yolculuk yaptık ve giderken Selimpaşaya da uğradık Silivri'ye de gittik yaklaşık 260-270 km yol yaptık 5 6 saatte vardık artçılı bir şekilde gitmiştik gayet keyifli oluyor ancak malum havalar soğudu bu yüzden sıkı giyinmenizde fayda var yola çıkmadan önce yağ bakımınızı kayış kontrolünüzü bagalarınızı baktırmanızda fayda var lastik durumunuzu ölçmeniz gerekiyor ondan sonrası tamamen sizin dayanıklılığınıza kalmış aynı gün gittik geldik yaklasik 620 km yol yaptık günün sonunda yorgunluktan bitap düşmüştük 😂
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidilmez diye bir şey yok her zaman senden daha küçük taşıtlara bakabilirsin en kolay bisikletliler var

Yapılır yapılmasınada zahmeti daha fazla olur sadece trafikteki diğer araçların oluşturucağı risk mi desem, motorların sizi yormasımı desem...
    Yoruculuk konusunda haklısınız ama imkanlar buna el verdiği için o zorluklardan keyif almaya çalışacağız 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Alıntı stozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam yaklaşık 3 hafta önce nişanlımla beraber Honda Spacy 110 ile bir delilik yapıp Ümraniyeden Kırklareli merkeze yolculuk yaptık ve giderken Selimpaşaya da uğradık Silivri'ye de gittik yaklaşık 260-270 km yol yaptık 5 6 saatte vardık artçılı bir şekilde gitmiştik gayet keyifli oluyor ancak malum havalar soğudu bu yüzden sıkı giyinmenizde fayda var yola çıkmadan önce yağ bakımınızı kayış kontrolünüzü bagalarınızı baktırmanızda fayda var lastik durumunuzu ölçmeniz gerekiyor ondan sonrası tamamen sizin dayanıklılığınıza kalmış aynı gün gittik geldik yaklasik 620 km yol yaptık günün sonunda yorgunluktan bitap düşmüştük 😂
    Çok güzel bir gezi olmuştur adınıza sevindim. Ben de kuryelik yapıyorum 12-14 saat motorun üzerindeyim her gün. O yüzden 5-6 saatlik bir sürüşe ayak uydururum Honda dio üzerinde. Çift silindir 250cc su soğutmalı bir motorum daha var onunla bu rotayı yapmak çocuk oyuncağı gibi olur daha kolay gelir ama tek başıma hızlı gitmektense yanımda bir motorcu dostumla 60km/h ile gitmeyi tercih ederim🤗😁
    espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bunun nesi uzun yol feribottan sonra zaten Bursa 70 km falan takribi 1 saat 20 dakka da falan gidersiniz..

Saat 5 trafiğinde küçük çekmeceden Beşiktaş’a gitmeye kalksan 2 saat sürer … Geçen gün.maltepeden zorluya geldik 4 saatimizi aldı…

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Aylardır foruma girmiyordum, şansına foruma bugün gireyim dedim ve senin başlığını gördüm.
    Birkaç sene evvel Mondial Revival 50cc ile bahsettiğin yolu gittim. Yalova/Bursa arası o yol 50 cc için biraz meşakkatli. Not olarak talebini yazmışsın ancak ben bu yolu 50 cc ile tecrübe etmiş birisi olarak uyarayım "ciddi anlamda tehlikeli, sıkıcı ve riskli."

Gideceğin yolda sıkıntı olacak virajları söyleyeyim;

1. Yalova çıkışı virajları
      50 cc alet bu rampalarda 20-30'a düşüyor (kaç kilosun bilmiyorum, 80-90 kiloysan 10 km daha düş), kamyonlar mecbur tam gaz çıkmaya çalışırlarken senden hızlı olduklarından yanından geçmek zorunda kalıyorlar çünkü sol şerit akıyor. Bol bol egzoz kokusu çekeceğini unutma.
    2. Orhangazi/Gemlik arası virajlı rampa
      Burada da aynı şekilde motor boğulacak, haliyle risk aynen devam edecek.
    3. Gemlik rampası
      Haddinden dik bu rampada çok uzun olmasa da motoru boğacak, 10-20 km ye düşüyor hızın en sağ şeritte kalarak yine kamyon egzoz kokusu soluyarak gitmeye devam...
      Bu 3 rampadan sonra motorun iyice bayılmaması için biraz sağa çekip soğumasını bekle, çünkü kesin olarak rampalar bittiğinde şişmiş oluyor.
      Bu yolu 1 kere 50 cc ile 2 saatte gidip tövbe etmiş birisi olarak "mecbur değilsen" gitmemeni tavsiye ederim. Eğlenceli hiçbir yanı yok, çünkü o yolda ayrıca tırmıklanmış virajlar var, lastiği kaptırıp düşmen işten bile değil.

Bu noktada Honda Dio bir tık daha avantajlı, lastik çapları büyük, 100 cc olması bu yazdığım hızları ne kadar yukarı çeker bilinmez, heyecan arayanın da kaderinde ne varsa o olur.

Yol kısa da olsa yanınıza lastik tamir kiti almayı unutmayın, eğer motor rampada stop ederse mutlaka rampanın ya ortasına ya bitişine motoru çekin, virajın başlangıcındaki kör noktada kalmamaya dikkat edin.
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)