Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

E5'in yarısı çakarlı

Motovento
    REKLAM ALANI
    awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Sabahları işe giderken E5'i kullanıyorum.
    Arkadaş, trafikte araçların yarısı çakarlı anasını satayim. Herkes mi acile hasta yetiştiriyor siyah megane ile
    Dxsec, birbilent, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çakara sahip her araç çakarını açıp gidiyor. Nasıl olsa kankaları bir şey demez.

Alışmışlar dat dat yapınca milletin yol vermesine, millet aman bulaşmayayım diyor yol veriyor.

Ben gecen baktım arkamda bir audi dat dat yapıyor içinde bir kişi var yol vermedim. Tabi alışmış ya dat dat ta dat dat ısrarla yol istiyor. Başladı anonsa ticari yol ver, ticari yol ver. Hiç iplemedim baktı olacak gibi değil kesti sesini kuzu kuzu peşimden gelmeye başladı.
    tommygun, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben ambulans-itfaiye falan değilse biraz duyarsızım.

2005 model polo, üstüne ışık koymuş viiuuuuvv gaag gaaaaggg yol istiyor. Kimsin sen? Hangi kurumun envanterinde eski kasa VW Polo var?
    Gerçekten suyu çıktı bu işin. Güzel bir düzenleme olarak, radyatör içine saklı çakar lambalar geçersiz oldu. Çakar mutlaka tavana takılacak ki denetim gördüler mi söndürerek kurtulamasınlar.

Bir de her gün aynı saatte gördüğüm çakarlılar var. O da günlük işine gidiyor ben de. YArın aynı saatte bu güzergahta yine karşılaşacağız. Niye yol vereyim ki? 1 değil, 5 değil. Hele bazen tem emniyet şeridinde minibüs çakarlılar daha geniş ve tüm aralardan geçemediği için arkasında otomobil çakarlı kuyruğu oluşuyor. 5 i birden sıralanmış. Komedi ya.

Bilmiyorum. Devletimizin bu sorunu da çözmesi lazım.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben genelde yol vermiyorum çok ta umrumda

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bir de gereksiz de olsa bütün bürokratlarda çakar var.
    Makam aracı olanlarda çakar gereksiz. O kadar acelesi olan yüksek bir makamsa o da planlamasını ona göre yapsın, sonuçta o makamdaysa trafiğin sıkışık olmasından da sorumludur, bırak kalsın trafikte.

Ambulans, itfaiye ve o an acil birini kovalayan polis dışında kimsenin geçiş üstünlüğü olmamalı. Resmi polis araçlarlarında bile o an birini kovalamıyor ve acil görevde değilse bir yerden bir yere giderken çakarlarını açması yasak olmalı.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Evet sadece e-5 değil gece yürüyüş yapıyorum yanımdan geçen 10 aracın 4-5 tanesi şaka etmiyorum çakarlı hadi Çakar’ı geçdim gecenin köründe ara sokakta kimse yok niye açarsın Çakar’ı ../

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabahları işe giderken E5'i kullanıyorum.
    Arkadaş, trafikte araçların yarısı çakarlı anasını satayim. Herkes mi acile hasta yetiştiriyor siyah megane ile
    Welcome to banana republic
    CRF, ozanturk, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Welcome to banana republic
    Senin banana fiyatlarından haberin yok ellem, banana olsa iyi, bence kabak republic.
    CRF, DickName, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi polis araçlarlarında bile o an birini kovalamıyor ve acil görevde değilse bir yerden bir yere giderken çakarlarını açması yasak olmalı.
    Zaten yasak..........

Ama yasaklar biz faniler için geçerli.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sorunu yaratandan sorunu çözmesini istiyoruz. Eskiden Resmi Plakası olmayan resmi araç değildi. Ne çakarı ne bilmemnesi, çok nadiren sivil asayiş vardı, nadirliğinden dolayı da pek kimseye yemiyordu onu takmak. Sonuçta kabak gibi ortadaydın, cezası da oldukça ciddiydi. Çözüm basit, eski sisteme dönülecek.(yazı ile "nokta")
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir gün dot lalesi puştun teki 3 şeritli, bomboş basın ekspres yolunda ben en sağda giderken, sağımdan geçmek için tepe lambası açık, dat dat yapmaya başladı.

Yol vermedim. İnatla datladı. Umursamadım.

Sonunda bomboş olan orta şeride geçti.

Ezik bu tipler...
    CRF, espresso ve Italian bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes mi acile hasta yetiştiriyor siyah megane ile
    İstinasız tamamı tabakhaneye malzeme naklediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ambulans-itfaiye falan değilse biraz duyarsızım.
    Şahsen ambulansların işi abarttığını düşünüyorum.
    Ayrıca ambulansla hastaneye yetiştirilmiş ve kurtarılmış kimseyi duymadım neredeyse. Onlar yetiştirse bile sağlık kuruluşları o süreyi bir şekilde tamamlıyor. En son 28 nisanda ayağım kırıldığında 7. dakikada ambulansta, 12. dakika acil servisteydim. Hastane olay yerine 1,5 kilometre mesafede.
    Acil servis elemanları yeşil alana mı sarı alana mı alınacağıma yarım saatte karar veremedi. 30 dakika ambulansın sedyesinde bekledim.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Ayrıca ambulansla hastaneye yetiştirilmiş ve kurtarılmış kimseyi duymadım neredeyse. Onlar yetiştirse bile sağlık kuruluşları o süreyi bir şekilde tamamlıyor. En son 28 nisanda ayağım kırıldığında 7. dakikada ambulansta, 12. dakika acil servisteydim. Hastane olay yerine 1,5 kilometre mesafede.
    Acil servis elemanları yeşil alana mı sarı alana mı alınacağıma yarım saatte karar veremedi. 30 dakika ambulansın sedyesinde bekledim.
    Kirigin durumuna bagli. Eger kiriga acilen bakim yapilmazsa daha kotu olaylara (kangren, doku kaybi, enfeksiyon vs) sebep olacaksa sari, yoksa yesil. Buna karar vermek icin de doktor beklemislerdir muhtemelen.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sarı da olsa yeşil de olsa zaten bir süre beklenir, kırmızı olunca bekletmiyorlar. Yani kırmızı alana almaları için de kafada kırıl olması lazım herhalde.

Devlet, millete hizmet için vardır anlayışını benimsediğimiz zaman bu sorunların hepsi çözülecek.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet, millete hizmet için vardır anlayışını benimsediğimiz zaman bu sorunların hepsi çözülecek.
    bizdeki anlayış millet değil teba, teba olarak devlete hizmet için varız anlayışı. Osmanlı çocuklarının işine geliyor.

Yaa ilçe milli eğitim müdürü çakarlı araba ile emniyet şeridinden gidiyor diye haber olmuştu, çeviren polisin başı derde girmişti yanlış hatırlamıyorsam. Yaa ilçe milli eğitim müdürünün ne gibi ayrıcalıklı acil işi olabilir. Okullarda tuvaletlerde sabun almaya bütçe vermez devlet, okul müdürleri velilerden ve çevredeki işletmelerden dilenmek zorunda kalız, ama bunların kocaman makam odaları, özel kalem müdürleri, makam arabaları var.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sarı da olsa yeşil de olsa zaten bir süre beklenir, kırmızı olunca bekletmiyorlar. Yani kırmızı alana almaları için de kafada kırık olması lazım herhalde.
    O halde doğrudan kırmızı alana alınmam lazımdı. Benim kafa doğuştan kırık. En azından çatlak. Daha da aşağısını kabul etmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Okullarda tuvaletlerde sabun almaya bütçe vermez devlet, okul müdürleri velilerden ve çevredeki işletmelerden dilenmek zorunda kalırız, ama bunların kocaman makam odaları, özel kalem müdürleri, makam arabaları var.
    Ve hatta hatta müstakil "WC"leri.

Düzce'deki bir lisede görevli müdür Suzan Ardıç Çiner’in okul içerisinde kendisine özel tuvalet yaptırdığı iddiası büyük tartışma yaratırken, internete düşen fotoğraflarda kapının üzerine "Müdür WC" yazdığının görülmesi tepkileri iyiden iyiye artırdı. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen eleştirilerin ardından Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yazılı açıklama gelirken, hatanın ilgili firma tarafından "sehven" yapıldığının ifade edilmesi dikkat çekti.
    espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sadece bürokratlarda değil. İş insanı geçinen, büyük şirketlerin yönetim kurulu, genel müdür ve hatta genel müdür yardımcılarına kadar çakarlı araçları var ve aktif olarak kullanıyorlar.

Eskiden yollarda beyaz toroslar vardı, şimdi ise siyah çakarlı passatlar. Değişen bir pok yok.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bugün çakarlıdan yol isteyen çakarlı gördüm

Kişilik problemi var bunların.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çakarların geçiş üstünlüğü var mı? Çakarların ışık ihlali, hız limiti hakkı var mı?

Yol verip vermeme gerekliliği bunlara bakar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)