Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Uzun Tur Yapanlar İçin Motordaki İstiflenmiş Yük Sorunsalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aslında çok kolay çözümü olan bir prolem
    sizin örnek gösterdiğiniz resimdeki motosikletin bütün çantaları o yüklerin tamamını alır.
    Ayrıca maalesef motosiklet kullanıcılarının çoğunda çok gereksiz fazla yük alma gibi bir hata mevcut.
    İlk kez uzun yol yaptığımda aynı hatayı ben de yapıyordum.
    şimdi uzun yola çıkınca aldığım tüm malzemeler yan çantaların 4/5 ini ancak dolduruyor. arka çanta da boş kalıyor.
    O yüzden hiç sorun yaşamıyorum.

Yok ben fazla yükle gideceğim derseniz size şu çantayı öneririm.
    tüm malzemeniz sığar. başka şehirde hemen motosikletten alıp bir yere bırakıp devam edebilirsiniz.
    Genelde gezilecek yerlerin hemen önünde güvenlikçiler olur motosikletinizi ona yakın ve göreceği yere park edip emanet ederseniz de sıkıntı olmuyor.
    ]
    sizin önerinizle bu çantayı aldım ve geçen hafta sonu kamp maceramızda işimizi müthiş kolaylaştırdı. almayı düşünenler için çantada:
    -üç kişilik çadır
    -iki uyku tulumu
    -şişme yatak
    -ayak pompası
    -kamp ocağı
    -bilimum kıyafetler
    -mutfak eşyaları
    vs vs gibi tüm kamp malzemelerim var. motorla tek parça taşıyabilmek büyük kolaylık oldu.
    tavsiye için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    şehir içinde park edeceksem genelde karakol gibi yerlerin yakınına park ederim. bu güne kadar da hiç çalınan bişeyim olmadı.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde park edeceksem genelde karakol gibi yerlerin yakınına park ederim. bu güne kadar da hiç çalınan bişeyim olmadı.
    Benim motorun üzerindeki eşyalardanda hiçbirine dokunan olmadı ki çadır ve katlanır iki sandalye görünür şekilde gece dışarıda bıraktığım bile oldu , sadece birkez motorun yan tarafındaki BMW armasını koparıp aldılar :D
    F54 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Yüklemek yük taşımak .... güzeldir yav 🤣

freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüklemek yük taşımak .... güzeldir yav ��

https://i.hizliresim.com/svzj3jn.jpg
    Böyle yüklü motorlara insanlar , polisler , esnaf vs daha bi sempati ile bakıp yaklaşıyor , hatta 2018 de ilk defa bir sukuterle İstanbul'dan Turgutreis' e giderken yanıma yedek lastik almıştım , her durduğum yerde arka seleye bağlı lastikleri gören abi Türkiye turumu böyle demişti , hepi topu 700 km yoldu ama bizde bozuntuya vermedik :D
    espresso bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle yüklü motorlara insanlar , polisler , esnaf vs daha bi sempati ile bakıp yaklaşıyor , hatta 2018 de ilk defa bir sukuterle İstanbul'dan Turgutreis' e giderken yanıma yedek lastik almıştım , her durduğum yerde arka seleye bağlı lastikleri gören abi Türkiye turumu böyle demişti , hepi topu 700 km yoldu ama bizde bozuntuya vermedik :D
    Polis asker konusunda çok haklısın neredeyse gitmedigim yer kalmadı. Daha ters bir kontrol dahi denk gelmedi he le doğu ve güneydoğu çok rahat.
    Eksiğin var mı sorusunu hep sordular. Yok deyince GBT sorgusu yaptılar

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    125cc olduğuna bakmayın şasi oldukça kuvvetliydi, oldukça kemikli motordu, klx250’yi bu kadar yüklemiyorum çekiniyorum. Sattığım için epey pişmanım şu an.

GoGi ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc olduğuna bakmayın şasi oldukça kuvvetliydi, oldukça kemikli motordu, klx250’yi bu kadar yüklemiyorum çekiniyorum. Sattığım için epey pişmanım şu an.

https://i.hizliresim.com/va78Gv.jpg
    Bu yaz Ekincik'te tenha bir koyda kamp yapacağız , yolu berbat bildiğin orman içi yangın yolu gibi bir zemin , biz zor bela koya indik geri nasıl dönücez diye düşünürken 125 lik VanVan lı bi genç o koca taşlardan bam güm geçerek kros motor gibi yardır yardır indi koya , haftada 3-4 gün gelip denize girip dönüyormuş , motorun ne amortisörü patlamış nede şasesinde bir sorun olmuş , kırarsın motoru yavaş süreydin dedik , yok abi bu motor böyle yollar için yapılmış dedi , saygı duyduk :D
    joshua bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz Ekincik'te tenha bir koyda kamp yapacağız , yolu berbat bildiğin orman içi yangın yolu gibi bir zemin , biz zor bela koya indik geri nasıl dönücez diye düşünürken 125 lik VanVan lı bi genç o koca taşlardan bam güm geçerek kros motor gibi yardır yardır indi koya , haftada 3-4 gün gelip denize girip dönüyormuş , motorun ne amortisörü patlamış nede şasesinde bir sorun olmuş , kırarsın motoru yavaş süreydin dedik , yok abi bu motor böyle yollar için yapılmış dedi , saygı duyduk :D
    zaten enduro scrambler tarzı bir makine, ön ve arka lastikleri kum ve toprak üzerinde için rahat kullanabilmek için dişli seçilmiş, ben bütün akdenizi, arabaların giremediği koyları bu motorla gezmiştim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/va78Gv.jpg

Son zamanlarda gördüğüm en güzel motosiklet diyebilirim.
    joshua bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)