Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motora yazılım attırmak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Herkese iyi akşamlar öncelikle. 1 hafta önce rks tnt 202 aldim benelli blogunu urettiyor diye ama bir şey fark ettim motorda tork fazla ama euro 5 yuzunden çok boğazı sıkılmış bunu yazılımla actirabilirmiyim (motor enjeksiyonlu) yada yapabileceğim başka bir şey var mı ? Rodaj bittikten sonra yazılım attırmak yada blokla oynamak mantıklı olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    O motoru bende bu gün inceledim 14 tork 12 küsür beygir bencede motorda kısıtlama var o motorun hakkı 16 17 beygir en kötü keşke maddiyat olsada bi tane alıp enjeksiyonu iptal edip karbüratörle bir deneyebilsem kaç beygir çıkaracak tabiki egzoz da birkaç işlem yapmak gerekir yoksa motoru sıkar bence hiç oynamayın motorla sıfır motor haa yapılacak en zararsız işlem kmsi 3 4 binlere gelip motor iyice açılıp kendini bulunca dişli oranıyla oynanabilir ki tork yüksek olduğu için bence telafi eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Bu arada hayırlı olsun son vites 7 bin devir civarı kaç km hızla gidiyor acaba ve kaç bin devir çevirebiliyor

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    rks titanic 200'ün devam niteliğinde yenilenmiş haline benziyo yakışıklı alet gücünü gerçektende kısık tutmuşlar
    japonlara bile yazılım işi pek yapılan birşey değil rks ye ??? düşündürür yani

kurcalarsan alacağın risk senin kendi riskin hemde bu risk sıfır bir motorda olunca kendi değerlendirmeni kendin yapmalısın
    ama arabalardaki gibi değil diye biliyorum motosikletlerlerin yazılım işi

böyle bir riske girmek yerine daha büyük bir motor almak her zaman daha sağlıklıdır

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    105 görüyor 7 binde hocam

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Batuhan Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cg bir 2 tık daha iyi gidiyormuş desene o zaman ben 7000 devirde 110 115 yolun durumuna göre gidebiliyorum ama bu şekilde bile 3 litreyi düşmüyor o ayrı mevzu tabii
    Dediğim gibi dişli değişimi ile güzel sonuçlar alınabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cg bir 2 tık daha iyi gidiyormuş desene o zaman ben 7000 devirde 110 115 yolun durumuna göre gidebiliyorum ama bu şekilde bile 3 litreyi düşmüyor o ayrı mevzu tabii
    Dediğim gibi dişli değişimi ile güzel sonuçlar alınabilir
    Bunu motorunuz aşağılamak veyahutta hor görmek amacı ile yazmadım yanlış anlamayın ben sadece kendi motorum acaba kaç beygir onu merak ediyorum oyüzden böyle bir kıyas yaptım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun beygir gücü hiçbir yerde yazmıyor, siz RKS'nin sitesinde yazdıklarına çok takılmayın. 14 Nm torku varsa muhtemelen 170 - 180 cc falandır ama mdel ismini 200 cc'ye yuvarlamışlardır. RKS sitesinde sallamayı çok sever.

Daha bir haftalık motorun performansının düşük olması da normaldir. Rodajı kitapçığa göre yapın, 1000 km'yi bir devirsin sonra zamanla biraz daha açılacaktır. Titreşim yoksa güzel motor, güle güle kullanın.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Batuhan Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son derece iyi bir değer. Benim Burgman200 7 bin devirde 88 km/h görüyordu. Şimdi kayış/baga yenilendikten sonra 7 bin devirde 100 km/h ancak görüyor. Bu hızlar bana yetmez diyeceksen yanlış motor almışsın. Ne yazık ki insanlar frenlere önem vermek yerine son hız konusuna önem veriyor. Bu hızlar yeter mi? Bence yeter. Bu hızlarda sorunsuz uzun yol yapıyorum. Bana yetmez diyeceksen. Motoru sat kurtul. Hiç kurcalama. Suzuki İnazuma bile 7 bin devirde 90 km/h yapıyorken sana yetmeyen ne?

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Yok hocam siz yanlış anladınız mesele yetmeme değil motorun hp sinin sınırlandırılmış olması euro 5 v.b yüzünden

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    daha önce dediğimi tekrarlıyorum ben bu motorun yazılım atılabilecek bir ecu parçası olduğunu sanmıyorum en mantıklı hamle ilerleyen dönemde dişli değişimi

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce dediğimi tekrarlıyorum ben bu motorun yazılım atılabilecek bir ecu parçası olduğunu sanmıyorum en mantıklı hamle ilerleyen dönemde dişli değişimi
    enjeksiyonlu her motorun ecusu vardır

bu arada konu sahibine ufak bir tavsiye euro 5 katalizör ile en çok etki ediyor ve geri dönüşüm sistemi egr ile egzoz ara borsuna ve egr müdahale edip sonra ecuya , bağlanıp atabiliecek biri varsa o zaman performans farkını net görürsün tabi hava yakıtı map ini düzelticek arkadaşında biraz uğraşması şart hazır map olmadığı için üstünde çalışması şart o yüzden bir tık yüksek fiyat çekerler muhtemelen
    matrax33 bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu her motorun ecusu vardır

bu arada konu sahibine ufak bir tavsiye euro 5 katalizör ile en çok etki ediyor ve geri dönüşüm sistemi egr ile egzoz ara borsuna ve egr müdahale edip sonra ecuya , bağlanıp atabiliecek biri varsa o zaman performans farkını net görürsün tabi hava yakıtı map ini düzelticek arkadaşında biraz uğraşması şart hazır map olmadığı için üstünde çalışması şart o yüzden bir tık yüksek fiyat çekerler muhtemelen
    Yanlış anlaşılmışım galiba ecu yok demiyorum yazılım atılabilen bir ecu modeli olduğunu sanmıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler