Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17.Eylül.2022 İzmir, Aydın derken vakit nasıl geçmiş anlamadan 1074 km yapmışız

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında güçlü makina olsa uyuşmayı geç,halaya kalkmayan ne çavuş kalır ne onbaşı,hatta zılgıt bile çekerler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Reis eskidenmiş o zengin kız fakir oğlan durumu.şimdi para parayı çekiyor.

Geçen gün berberdeydim,eleman berberle konuşuyor,berber dugun ne zaman diye sordu,eleman abi benim iş bozulunca hatunda birakti gitti,elemanin tip kuvançın replikasi gibi,kisaca artık tipte para etmiyor,yancık sağlamsa gerisi hikaye

Neyse,konunun anlam ve önemine dair iki kelam edeyim.

Para varsa yancikta,kedi oynar kukayla.
    Para yoksa yancıkta,el arabası bedava...
    Valla leventim güçlü bir makina hepimizin ortak arzusu fakat ekonomik şartlardan dolayı gerçekleşmesi mümkün görünmüyor maalesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Reis eskidenmiş o zengin kız fakir oğlan durumu.şimdi para parayı çekiyor.

Geçen gün berberdeydim,eleman berberle konuşuyor,berber dugun ne zaman diye sordu,eleman abi benim iş bozulunca hatunda birakti gitti,elemanin tip kuvançın replikasi gibi,kisaca artık tipte para etmiyor,yancık sağlamsa gerisi hikaye

Neyse,konunun anlam ve önemine dair iki kelam edeyim.

Para varsa yancikta,kedi oynar kukayla.
    Para yoksa yancıkta,el arabası bedava...
    Para, evet çok önemli bir faktör ama tek kriter değil. Paralı herkesin Rocco olması gerekirdi ama değil.

Kadında güce tapma olayı bir geyik değil, var bence böyle bir şeyler. Güç, kişiden kişiye değişebilen bir kavram. Para, yakışıklılık, uzun çük, çene, köklü bir aile, sosyal medya fenomenliği, üniforma vs pek çok şey kadınların gözünde "güç" anlamına geliyor. Bunlardan birkaçı aynı anda aynı kişide mevcutsa o adam daha şanslı. Buradaki problem şu ki bizim kendimizde güçlü gördüğümüz hangi özellik para eder? Yani hangi tip kadını çeker o güçlü özellik?
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla leventim güçlü bir makina hepimizin ortak arzusu fakat ekonomik şartlardan dolayı gerçekleşmesi mümkün görünmüyor maalesef.
    Yaw reis bi silkelensen sifir motor parasi çikartirsin

3 sene önce cbf in lastiklerini degistirecektin,dün farkettim hala fabrikanin taktigi lastikle geziyorsun,çarık gibi olmuştur.kefenin cebi yok,dunya malı dunyada kalir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para, evet çok önemli bir faktör ama tek kriter değil. Paralı herkesin Rocco olması gerekirdi ama değil.

Kadında güce tapma olayı bir geyik değil, var bence böyle bir şeyler. Güç, kişiden kişiye değişebilen bir kavram. Para, yakışıklılık, uzun çük, çene, köklü bir aile, sosyal medya fenomenliği, üniforma vs pek çok şey kadınların gözünde "güç" anlamına geliyor. Bunlardan birkaçı aynı anda aynı kişide mevcutsa o adam daha şanslı. Buradaki problem şu ki bizim kendimizde güçlü gördüğümüz hangi özellik para eder? Yani hangi tip kadını çeker o güçlü özellik?
    Zengin olup,öküz gibi iki lafi bir araya getiremeyenlerde var onlarin işi hepten yaş
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Çağımızda en önemli güç göstergesi "para"

Kadınlar da paralı erkeği görünce alt taraftan şelale olup akıyorlar. Erkeğin Yakışıklı ya da gürbüz olması mühim değil, paralı olsun kâfi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Yaw reis bi silkelensen sifir motor parasi çikartirsin

3 sene önce cbf in lastiklerini degistirecektin,dün farkettim hala fabrikanin taktigi lastikle geziyorsun,çarık gibi olmuştur.kefenin cebi yok,dunya malı dunyada kalir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Zengin olup,öküz gibi iki lafi bir araya getiremeyenlerde var onlarin işi hepten yaş
    Yav levocan bana kalsa hayırsız evlatlar gibi tarlayı öküzü danayı satıp savarim, sınırsız ve limitsiz harcamayi severim, goldwing falan alırım amma ve lakin aile faktörü var. Çocuklar var. Ben bekar iken beş parasızdım. Evlenirken eksi bakiyedeydim. Dolayısıyla şimdi tam tersi hareket etme şansım yok. Anla beni levo.

Bu arada lastikler patladı yarıldı iki üç kere değiştirdim. Swallow diye bir marka aldım.

Motosikleti
    ......
    Çağımızda en önemli güç göstergesi "para"

Kadınlar da paralı erkeği görünce alt taraftan şelale olup akıyorlar. Erkeğin Yakışıklı ya da gürbüz olması mühim değil, paralı olsun kâfi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Yav levocan bana kalsa hayırsız evlatlar gibi tarlayı öküzü danayı satıp savarim, sınırsız ve limitsiz harcamayi severim, goldwing falan alırım amma ve lakin aile faktörü var. Çocuklar var. Ben bekar iken beş parasızdım. Evlenirken eksi bakiyedeydim. Dolayısıyla şimdi tam tersi hareket etme şansım yok. Anla beni levo.

Bu arada lastikler patladı yarıldı iki üç kere değiştirdim. Swallow diye bir marka aldım.
    Abi bizimki espri muhabbet çeviriyoruz bakma,almakla da bitmiyor namussuz,kaskosu,bakimi,aksesuari,otu,püsürü derken pazar karişiyor.

Swallow iyidir yaa,bende kullanmiştim,ama iran yasa daha iyi lastik,fiyatlar ayni.

Abi bizimki espri muhabbet çeviriyoruz bakma,almakla da bitmiyor namussuz,kaskosu,bakimi,aksesuari,otu,püsürü derken pazar karişiyor.

Swallow iyidir yaa,bende kullanmiştim,ama iran yasa daha iyi lastik,fiyatlar ayni.
    Eyvallah, arabalarin piyasa değerleri yükselirken gizli gizli sevinen geri zekalılar vardı ya, hah işte şimdi kasko, sigorta, bandrol, yedek parça fiyatları görünce ağlıyorlar .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @tommygun, ertesi sabah yataktan kalkınca ve gün boyunca vücudun neler dedi sana anlat

Malum, belli bir yaştan sonra dananın kuyruğu o zaman kopuyor.

Bu arada müzeyi listeme ekledim...
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Eyvallah, arabalarin piyasa değerleri yükselirken gizli gizli sevinen geri zekalılar vardı ya, hah işte şimdi kasko, sigorta, bandrol, yedek parça fiyatları görünce ağlıyorlar .
    Walla enişte sana şöyle anlatayim,araba piyasasi 5 kat arttiysa yedek parça 10 kat artti.hatta çikmacilarda bile fiyatlar tuzlu.

Geçen arkadaşin arabaya,egr valfi aldik,

Sifiri 4.700tl
    Çikmasi 3.500tl.
    Arada 1.200 tl oynuyor sifir aldik kafa rahat.

Araç-2009 A4.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tommygun, ertesi sabah yataktan kalkınca ve gün boyunca vücudun neler dedi sana anlat

43 yaşımdayım bende fiziksel yorgunluk çok fazla olmuyor. Beni esas mok eden zihin yorgunluğu. Şöyle anlatayım; full virajlı ya da trafiğin Hindistan gibi olduğu bir coğrafyada uzun km yol beni çok yorabiliyor. Zihin sürekli antin kuntin şeylerle meşgul oluyor. Lakin bu haftaki uzun yolum en uzun yollarımdan biri olmasına rağmen dümdüz bir güzergah olduğu için çok fazla zihnim yorulmadı ve bana daha kolay geldi. Bir kaç hafta önceki Domaniç rotamda nerdeyse 300 km full virajlı dağ yolunda sürdüm, ağzıma etmişti, çok zordu.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    43 yaşımdayım bende fiziksel yorgunluk çok fazla olmuyor. Beni esas mok eden zihin yorgunluğu. Şöyle anlatayım; full virajlı ya da trafiğin Hindistan gibi olduğu bir coğrafyada uzun km yol beni çok yorabiliyor. Zihin sürekli antin kuntin şeylerle meşgul oluyor. Lakin bu haftaki uzun yolum en uzun yollarımdan biri olmasına rağmen dümdüz bir güzergah olduğu için çok fazla zihnim yorulmadı ve bana daha kolay geldi. Bir kaç hafta önceki Domaniç rotamda nerdeyse 300 km full virajlı dağ yolunda sürdüm, ağzıma etmişti, çok zordu.
    Allah saglikli hayirli omurler versin.sende ben gibi sağlamci ve kontrollusun,yogun trafikte diger araclarin yapabilecegi hatalari ongormek zihni çok yorar.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    43 yaşımdayım bende fiziksel yorgunluk çok fazla olmuyor. Beni esas mok eden zihin yorgunluğu.
    Bir günde sele üstünde o kadar yoldan sonra sırt ve bel bana mısın demiyorsa süper... Kıymetini bilip mümkün olduğunca değerlendirmek lazım.

Ben en fazla 650km kadar yaptım, ama yarısından fazlası dağ yolu olduğu için ciddi virajlıydı. Virajlar yorucu ama hareketli geçtiği için sırt ve bel çok hissetmiyor. Buna mukabil düz yolda aynı şekilde uzun süre oturmak ta ciddi yorucu oluyor. Anca selede 5 santim ileri geri oynayabiliyorum, o kadar. Gerçi bende ön cam olmaması da etkiliyor uzun yolu biraz.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir günde sele üstünde o kadar yoldan sonra sırt ve bel bana mısın demiyorsa süper... Kıymetini bilip mümkün olduğunca değerlendirmek lazım.

Ben en fazla 650km kadar yaptım, ama yarısından fazlası dağ yolu olduğu için ciddi virajlıydı. Virajlar yorucu ama hareketli geçtiği için sırt ve bel çok hissetmiyor. Buna mukabil düz yolda aynı şekilde uzun süre oturmak ta ciddi yorucu oluyor. Anca selede 5 santim ileri geri oynayabiliyorum, o kadar. Gerçi bende ön cam olmaması da etkiliyor uzun yolu biraz.
    Belki de müze ziyareti, çöpşiş molası derken farkında olmadan dinlenmişimdir. Benim motor konforlu bir motor değil uzun yolda, selesi berbat, titriyor yüksek devirde ve rüzgarı yiyor.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Denk getirirsen beraber gidin yahu...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denk getirirsen beraber gidin yahu...
    Neredeyse her yaz Izmir'e ugruyorum. Lakin motosiklet olmuyor altimda. Gerci olsa bile kullanmayi iki kez dusunurdum acikcasi. Arabayla bile tekin degil yollar... Acun'un anne babasinin vefat ettigi ve kizinin hastanelik oldugu kazanin bir benzerinin ucundan donduk... Izmir'e yeni gelmisim. Ertesi sabah sahilde kahvalti yapalim diye bindirdim arabaya herkesi, yolda ters yonden deli gibi hizla gelen bir sahin ikiye biciyordu bizi az kalsin... Buyuk risk...
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)

Swallow iyi lastik, iki yıldır klx’te arkada kullanıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Neredeyse her yaz Izmir'e ugruyorum. Lakin motosiklet olmuyor altimda. Gerci olsa bile kullanmayi iki kez dusunurdum acikcasi. Arabayla bile tekin degil yollar... Acun'un anne babasinin vefat ettigi ve kizinin hastanelik oldugu kazanin bir benzerinin ucundan donduk... Izmir'e yeni gelmisim. Ertesi sabah sahilde kahvalti yapalim diye bindirdim arabaya herkesi, yolda ters yonden deli gibi hizla gelen bir sahin ikiye biciyordu bizi az kalsin... Buyuk risk...
    Muhtemelen İzmir'de yaşadığınız büyük olay İstanbul'da bizim için günlük rutin.

İzmir motosiklet dünyasına hiç hakim değilim ama Youtube videoları neticesinde kafamdaki imaj motor süremeyen, yelekli, chopper sahibi ağalar grubu ile R25 ile saçma sapan hareketler yapan kırto genç nesil grubu.
    espresso, mattiadestro ve GoGi bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

İzmir motosiklet dünyasına hiç hakim değilim ama Youtube videoları neticesinde kafamdaki imaj motor süremeyen, yelekli, chopper sahibi ağalar grubu ile R25 ile saçma sapan hareketler yapan kırto genç nesil grubu.
    Benim izmir'de yaşayan arkadaşlar var, çoğu uzun yol yapıyor. Motorları vstrom 650, NC 750 ve birinde de GS var. GS sahibi olan arkadaş emekli olmanın da avantajı ile habire geziyor. İMC diye bir eğitim kurumunda eğitmen de olmuştu. Ama gezerken İStanbul'a pek gelmiyorlar buranın trafiği berbat diye daha çok ege kıyılarında keyifli rotalarda geziyorlar.
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R

İzmir'in demografisi acaip değişti zaman içerisinde. Ciddi göç aldı.
    Cenk Ayvaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.

Izmir'deki en büyük problem bence trafik degil asfalt kalitesi. Nedense anayollarin bütün hepsi parlak asfalt dokulmus. Uzaktan baktiginizda yaz kis buz varmis gibi duruyor.

Izmir'de de epeyce motora binen var. motor süremeyen dediginiz agalar yilda hatiri sayilir km yapmaktalar. Ayrica kisa rotoalar yapan bir cok kisiyide taniyorum. Sadece cok fazla reklam yapmiyorlar.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İzmir'in demografisi acaip değişti zaman içerisinde. Ciddi göç aldı.
    Geçenlerde bir dost meclisinde lafı geçti de motosiklet sürmesem ömür boyu Alsancak'tan dışarı adımımı atmadan keyifle yaşayabileceğimi söyledim.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)