Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deniz sezonunu kapattım a dostlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili forum arkadaşlarım, bugün son kez bir tur yaptım ve bu senenin son deniz girişini yaparak sezonu kapattım. Bu sefer dalaman kille koyuna gitmeye karar verdim.

Yalnız size şunu diyeyim; tatilin hası, kralı okullar açıldıktan sonra yapılıyor canlar. Her yer boş. Sağa sola deli dana gibi koşturan çocuk gürültüsü yok. Okullar açılmış, veliler, öğretmenler, öğrenciler okula başlamışlar. Aman ne âlâ ne güzel yahu. Vallahi böyle bir şey daha önce deneyimlememiştim. Allah öğretmenlere sabır versin her kuruşu hakediyorlar. Neyse seri resim atayım sonra finali yaparız:

Bakınız karşıda görünen denizin arkasında Rodos adası çıplak gözle görülüyor. Fotoda görünmüyor ama oradan bakınca görünüyor

Şunlari görünce var ya bütün modum sıfıra iniyor terbiyesizim. Sinirden elim ayağım titriyor.

Kille koyuna gelmeden önce çektiğim muazzam manzara fotoları:

Bu arada, koylarda gemi trafiği o kadar fazla ki adeta yanaşacak, demir atacak alan kalmamış.

Şurada biraz denize girdim

Belediyenin tesisi var. Şezlong var. Yiyecek içecek her şey var.

dönüş yolunda üç dört kişi yolumu kesti. Sorular sordular. Motorculari guvenilir mi buluyorlar acaba? Yoksa bunlar delidir, bilirler falan mı diyorlar merak ettim doğrusu.
    Esenlikler diliyorum herkese.
    tommygun, yosunum83, fatih.met ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yaşiyosun bu hayati başkan

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi olmuş. Kalabalık kalmayınca gerçekten çok güzel oluyor benimde böyle bir tecrübem olmuştu. Bodruma hep yazın giderdim eylül sonunda gidince ok daha güzel olduğunu anladım.

Başlığı görünce hırbonun kılı bacakları çıkacak sanmıştım ama değilmiş

Motosikleti
    falcon flash 100
    Güzel paylaşım olmuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    ekime kadar girilir daha, güzel gezi tşk

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Güzel gezi . Valla İzmir'de gidecek yer bulamıyorum pek bilinmeyen yer önerisi olan varsa dinlerim 2 senede her yerini gezdim heralde şehrin. ^^
    Bu arada bir öğretmen olarak teşekkür ediyorum.
    espresso bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi . Valla İzmir'de gidecek yer bulamıyorum pek bilinmeyen yer önerisi olan varsa dinlerim 2 senede her yerini gezdim heralde şehrin. ^^
    Bu arada bir öğretmen olarak teşekkür ediyorum.
    İzmir'de gezecek yer olmaz mı yaa. Bizim İstanbulda aaa yakın yol dediğimiz yola izmirliler uzak kabul ediyorlar. Altınızda motor var, atlayın mesela Seferihisar'a gidin, oranın deniz kıyısında Sığacık adında köy var orası güzel yerdir, oraya yakın teos Harabeleri falan güzel gezecek yerler var.
    Diğer tarafta Foça var, eski foça da güzel yer. İzmir yarımadasında karaburun Urla tarafları da tam gezmelik yerler.
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de gezecek yer olmaz mı yaa. Bizim İstanbulda aaa yakın yol dediğimiz yola izmirliler uzak kabul ediyorlar. Altınızda motor var, atlayın mesela Seferihisar'a gidin, oranın deniz kıyısında Sığacık adında köy var orası güzel yerdir, oraya yakın teos Harabeleri falan güzel gezecek yerler var.
    Diğer tarafta Foça var, eski foça da güzel yer. İzmir yarımadasında karaburun Urla tarafları da tam gezmelik yerler.
    Hepsine gittim. Manisa civarı Kuşadası dolaylarına kadar. Bulamıyorum yeni yer. Denize gireyim desen 50km git 50km gel. Çokta yakın değil izmirin etrafı görülecek yerleri uzak sayılır.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hepsine gittim. Manisa civarı Kuşadası dolaylarına kadar. Bulamıyorum yeni yer. Denize gireyim desen 50km git 50km gel. Çokta yakın değil izmirin etrafı görülecek yerleri uzak sayılır.
    50km istanbul için yakın sayılır. İzmir'de yaşayanlara uzak geliyor şaşırıyorum.
    Biz burada iyi bir karadeniz pidesi yiyelim desek motorla 55km yol yapıyorum.
    tommygun ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    50km istanbul için yakın sayılır. İzmir'de yaşayanlara uzak geliyor şaşırıyorum.
    Seneler önce bir yere gezmeye gidelim demiştim kuzenlere. O zaman ekonomik durumlar böyle değildi. 100-150km bir yer idi. Deli misin sen die çıkıştılar. O kadar yol gidilir mi diorlardı. Ortalama 1 saatlik yol ama kafayı yediler. Ben ise her gün işe gidip gelirken 3-3,5 saatimi yolda geçiriyorum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Reis,gidona astiğin kask mi inşaat bareti mi?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis,gidona astiğin kask mi inşaat bareti mi?
    İnşaat bareti gibi olan yarım kask. maksat ceza yememiş olmak.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşaat bareti gibi olan yarım kask. maksat ceza yememiş olmak.
    Biliyorsun değil mi? O kask dediğin şey ile koruyucu gözlük takman gerektiğini? Takmazsan kasksız olarak algılanıp tekrardan ceza yiyeceğini? Güneş gözlüğünün cezanı iptal etmek için kullanabileceğin bir aksesuar olmadığını? Sonra kendi çalıştığın kurumda bu cezayı erken ödeme indirimi ile yatıracağını?

Biliyorsun değil mi?

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorsun değil mi? O kask dediğin şey ile koruyucu gözlük takman gerektiğini? Takmazsan kasksız olarak algılanıp tekrardan ceza yiyeceğini? Güneş gözlüğünün cezanı iptal etmek için kullanabileceğin bir aksesuar olmadığını? Sonra kendi çalıştığın kurumda bu cezayı erken ödeme indirimi ile yatıracağını?

Biliyorsun değil mi?
    Haklısın başkan. Küçük yerlerde pek önemli olmuyor dediğin şeyler. Kafada yarim kask, baret; güneş gözlüğü olunca elleşmiyor, ilişmiyorlar.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Güzel bir gezi, Tebrikler. Paylaşım için Teşekkürler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hocam ben 6 sene istanbulda yaşadım. Çğunuzun girmediği yerlere girip çıktım tüm marmara bölgesinde. Ama o zamanlar ile şimdi bir değil benzin 3 katı, üstüne üstlük benım derdim mesafe de değil. Yer kalmadı 1 küsür senedir izmirdeyim motor+araba ile sırf gezmek için 13-14bin km yapmışım. En kısa dediğim şuan didim bodrum onlarda 2 3 saati geçiyor günübirlik olmaktan çıktı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...En kısa dediğim şuan didim bodrum onlarda 2 3 saati geçiyor günübirlik olmaktan çıktı.
    Bodrum İzmir'den 3 saat, 07:00-08:00 marş basılsa hava kararmadan eve dönmek amaçlanıyorsa, Bodrum ve arada oyalanmak için 3-4 saat zaman kalır...
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hoka, seninde hareketlendiğini görmek güzel.

Sizin oralarda asıl sezonun en güzel zamanları yeni başlıyor yahu. Ne kapatması...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Abi dikilide güzel yerdir.

Arkadaş gibi bende yillarca izmirde yaşadim,belli zaman sonra sıkıyor adami,dedikleri doğru,yaşamayan bilemez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dikilide güzel yerdir.

Arkadaş gibi bende yillarca izmirde yaşadim,belli zaman sonra sıkıyor adami,dedikleri doğru,yaşamayan bilemez.
    Ben de gençken bekarken 3 yıl kadar sığacık'ta yaşamıştım. Deniz kıyısında küçük bir bahçeli köy evi falan eğlenceliydi, evin önünde de izmirde yaşayan bir arkadaşımın yelkenli teknesi bağlıydı, canım isteyinde denize açılıyordum falan bir yere gitmesem de eğleniyordum. Ama şimdi orası lüküs marina olmuş, köy şimdi turistik yer olmuş, eski tadı kalmamıştır.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)