Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

sahte yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Çin malı motor olduğu için ucuza halletmişsin. Şu olay japonda başına gelse değişen parçalar iyimser bir tahminle 10 bine patlardı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer konuya yazdığımı buraya yapıştırayım:
    Siz bayi / firma olarak internette sizin yağın sahtesini satanlara müdahale etmiyor musunuz?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bayi bişey yapamaz, öyle bir hukuki hakkı da yok. Üreticiye bilgi verebilir, baskı kurabilir.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yurtdışı ile yazıştım, kendileri numune almak için temsilci gönderdiler. Temsilci ile tanıdık çıktık zaten. Bayi olarak yapacak bir şey yok maalesef, resmi ithalatçı isterse tescil haklarını kullanabilir ama internet sonsuz bir deniz hangi birine müdahale edilecek fikrim yok.

Adam yetkili bayii, elinde faturalı 5 ton mal var, araya 2 ton sahte mal sıkıştırınca elindeki mal faturalı konumuna dönüşüyor. Saçma sapan işler, uygun fiyatlı ürüne benim gibi şüphe ile yaklaşan sayısı çok az (zaten firma puanı ve yorumları aşırı olumlu olunca millet otomatik olarak kabulleniyor).

Vakti zamanında protein tozu ile ilgili ingiltere ile yazıştım, skype üzerinden görüntülü konuştuk sonrasında 'sen bu kadar bilgili olamazsın kesin rakip firmasın, bizim çalıştığımız firmaya zarar vermeye çalışıyorsun' dedi tüm ingiliz küstahlığıyla. Gel görki adam ithalatçısı olduğu firmanın ürününü başka yerde aynı marka ve ambalajla sahtesini yapıp satıyormuş. Bunu yapan resmi distribütör. 'kim uğraşır onla yaw' demeyin yüzdeye vurduğunuz zaman kar oranı sahte ürünü araya karıştırınca çok artıyor.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Geçmiş olsun adamlar o kadar iyi çakma yapıyorlar ayırtması çok zor,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motor olduğu için ucuza halletmişsin. Şu olay japonda başına gelse değişen parçalar iyimser bir tahminle 10 bine patlardı.
    Aynen hocam ben diğer motorların bakım yaptırdığı paraya sıfır şanzıman aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Motul ile iletişime geçmeyi düşündüm ama satın aldığım adamın vergi levhası bile yok 🤣🤣 ama yinede iletişime geçeceğim bilgileri olsun konu hakkında

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam ben diğer motorların bakım yaptırdığı paraya sıfır şanzıman aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Motul ile iletişime geçmeyi düşündüm ama satın aldığım adamın vergi levhası bile yok ���� ama yinede iletişime geçeceğim bilgileri olsun konu hakkında
    O zaman şenlik var. Vergi de kaçırıyor demektir. Birkaç yere birkaç küçük bilgilendirme iyi can acıtabilir.
    ...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman şenlik var. Vergi de kaçırıyor demektir. Birkaç yere birkaç küçük bilgilendirme iyi can acıtabilir.
    Avukat bir tanıdıkla görüştüm abi ne yapabiliriz dedim senden dolayı herhangi bir şey iddia edemeyiz kanıtımız yok ama sen bana elindeki kutuyu resimleri ver ben firmanın anlaşmalı olduğu büroya ulaşayım uygun dille anlatayım maliyeyide haberdar edelim dedi pazartesi veya salı şenlik değil panayır olacak muhtemelen hocam 🤣🤣

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konu dışı ama sizi yakalamışken sorayım malum çin malı motorların blok kalitesi düşük ve 1000 kmde yağ değiştiriyorum yağ olarak tavsiyeniz varmı şu anda petrol ofisi 20-50 koydum motora (motorun üstünde 20-50 1l yağ kullanın yazıyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışı ile yazıştım, kendileri numune almak için temsilci gönderdiler. Temsilci ile tanıdık çıktık zaten. Bayi olarak yapacak bir şey yok maalesef, resmi ithalatçı isterse tescil haklarını kullanabilir ama internet sonsuz bir deniz hangi birine müdahale edilecek fikrim yok.

Adam yetkili bayii, elinde faturalı 5 ton mal var, araya 2 ton sahte mal sıkıştırınca elindeki mal faturalı konumuna dönüşüyor. Saçma sapan işler, uygun fiyatlı ürüne benim gibi şüphe ile yaklaşan sayısı çok az (zaten firma puanı ve yorumları aşırı olumlu olunca millet otomatik olarak kabulleniyor).

Vakti zamanında protein tozu ile ilgili ingiltere ile yazıştım, skype üzerinden görüntülü konuştuk sonrasında 'sen bu kadar bilgili olamazsın kesin rakip firmasın, bizim çalıştığımız firmaya zarar vermeye çalışıyorsun' dedi tüm ingiliz küstahlığıyla. Gel görki adam ithalatçısı olduğu firmanın ürününü başka yerde aynı marka ve ambalajla sahtesini yapıp satıyormuş. Bunu yapan resmi distribütör. 'kim uğraşır onla yaw' demeyin yüzdeye vurduğunuz zaman kar oranı sahte ürünü araya karıştırınca çok artıyor.
    Aldığım yerdede kolilerle yağ vardı 20 50 yağ ver dedim kutuyu açtı bunu verdi

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kuba Cg kullanma klavuzunda 15W50 Castrol öneriyor diye hatırlıyorum kitapcıkdaki yağı koymanız en iyisi olacaktır.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Cg kullanma klavuzunda 15W50 Castrol öneriyor diye hatırlıyorum kitapcıkdaki yağı koymanız en iyisi olacaktır.
    Benim motor 2006 üretim 2007 tescil blokta yağ koyma çubuğunun dibindeki etikette Use 20W50 0.8~1.0 L lubricant yazıyor hocam

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cg lere ince yag uymaz,makina zaten hilti gibi titriyor 20W-50 en iyisi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2006 üretim 2007 tescil blokta yağ koyma çubuğunun dibindeki etikette Use 20W50 0.8~1.0 L lubricant yazıyor hocam
    En yüksek yarı sentetik yağ kullanın ve üreticinin belirtmiş olduğu 20W50 değerinde yağ alın, marka olarak ben Shell marka yağdan çok memnun kaldım, bizim burda bilindik bir parçacı var Bursa'da yaşayanlar bilir Çelik Motor diye yer ordan Monero markasının yağını aldım en ucuzu oydu ama Cg modelinde her türlü iş görüyordu aslında bizim bu Cg modelleri orijinal yağ olsunda ne olursa olsun sorun değil ben bir ara 15W40 Shell araba yağı koyduydum 500 km civarında kullandım sorun yaşamadım hiçbir debriyaj kaçırmasıda yaşamadım sadece orijinal olması yetiyor kaldıki siz 1000 kilometrede bir değişiyorsunuz, yarı sentetikten fazla yağ kullanmayın dememin sebebi ise krank yapısı rulmanlı olan bloklarda zarar vermesinden dolayı, rulmanlar tam sentetik yağın yapısını bozuyor sonrasında ise krank sorunları ile karşılaşılıyor (Tam sentetik kullanımından dolayı krank bozan Cbr250R modelleri mevcut) bunu benim bulduğum birşey değil bilindiği üzere youtubede Ruhi usta var onun edindiği tecrübelerden aktardığım bilgiler.
    salih dalkıl bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Koskoca yağ firmalarının internette satış sayfaları yok .Millet trendyolda orda burda gördüğü yağı orjinal sanıp alıyor.Orjinal satan da var sate satan da tüketiciyi koruyan bir denetim de yok.Gidip neden ustadan yağ alayım ya da tek tek distiribütor vs arayayım yap siteni online alalım.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    bu çıkan yağ henüz 150 km filan yapmıştır video yüklemeyi beceremedim o yüzden kıvamını tam gösteremiyorum

[IMG][/IMG]

bu yağ ile akan jelibon gibi olan malzeme biraz ezince direk dağılıyor sıvı conta keçe vs değil detaylıca inceledim

buda hemen hemen 6000 km deki pistonum güzel yağ yakmış aygır

buda külbütör kapağı içindeki kırmızılık çamurumsu bir malzeme silince geçiyor usta arkadaşlarıma gösterdim yağ ısıdan kendiliğinden tutuşup yanmış yarış için hazırladığımız motorlarda bu çok oluyor aşırı ısıdan yağ özelliği aybedince oluyor ama senin motorunda olması saçma dedi

kutunun resmini bulamadım resmini çekince onuda yükleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

ek olarak arkadaşlar internetten güveenilir yağ alabileceğim site önerirmisiniz yada petrol ofisinden almaya devam mı edeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

aha buda motordan ilk şüphelendiğim zaman çektiğim video
    https://youtube.com/shorts/oPCr4a8XUn0?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

buda yağın kıvamı telefondan çekim açısından pek belli olmuyor ayrıyetten bloğu benzinle yıkadığım için içinde 500 ml kadar benzin karışmış hali
    https://youtube.com/shorts/H6xenHew7PY?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

arızanın asıl detayına gelir isem yağ pompası sıkışınca huninin dişlerini dağıtmış buda motorun her yerine dağılmış tek girmediği yer piston silindir

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    durum güncelleme
    yağı aldığım yer mühürlendi çıkan yağ ve kutusu benden kaymakamlığın gönderdiği arkadaşlar tarafından alındı pazartesi gidip mağdur olarak dilekçe dolduracakmışım motorun tamiri içinde fatura istediler bende değerinde fatura kestirdim bilir kişi inceleyecekmiş.
    birbilent, ufoz, Thesinner83 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

kaç gün mühürlü kalacak

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç gün mühürlü kalacak
    Vergi levhası olmadığı için muhtemelen ilelebet veya mühürü kırana kadar bu gün önünden geçtim kapısına trapez saç dayamışlar önünede briket dizmişlerdi dükkanın
    espresso bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Cg için yağ konusunda orijinal olduktan sonra sıkıntı yok. Açık 15w40 20w50 kamyon yağı alabilirsin. Kaliteli bir açık yağ 75 liradan başlar söyleyeyim. Litresi 40 50 liraya yağ kalmadı maalesef. Biz köyde cgmizde traktör araba kamyon yağı vs kullandık bir sıkıntı yaşamadık. 2000de bir orijinal bir yağla değiştirmen yeterli.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg için yağ konusunda orijinal olduktan sonra sıkıntı yok. Açık 15w40 20w50 kamyon yağı alabilirsin. Kaliteli bir açık yağ 75 liradan başlar söyleyeyim. Litresi 40 50 liraya yağ kalmadı maalesef. Biz köyde cgmizde traktör araba kamyon yağı vs kullandık bir sıkıntı yaşamadık. 2000de bir orijinal bir yağla değiştirmen yeterli.
    makina modifiyeli öyle olunca her yağı kullanmıyorum. şimdilik shell yada po dan devam ayrıyetten 2000 çok max 1500de değişmesi gerek yağın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)