Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Değişim Prosedürü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb250r
    Selam,

Motosikletin lastiklerini değiştirme niyetindeyim. İnternetten marka-model seçtim, sipariş verme kısmı kaldı sadece. Evime yakın, balans ayarı yapan(bu konu önemliymiş anladığım kadarıyla) bir lastik değişim merkezi buldum ve orada değiştirtmek istiyorum.

Merak ettiğim konu ise bu sürecin nasıl işlediği. Lastikleri evime sipariş edip, değiştirtmek için kendim mi götürüyorum yoksa değiştireceğim yer ile anlaşıp oranın adresine mi sipariş ediyorum? Ya da onların aracılığı ile mi sipariş vermek durumundayım?

Sorularımdan da analaşılacağı üzere ilk defa lastik değiştireceğim ve prosedür hakkında hiçbir fikrim yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer Hepsiburada gibi siteden aldıysanız lastikler size geldiği zaman anlaştığınız yere götürüp taktırabilirisiniz, kendileei lastik satıyorsa dışardan gelicek lastik kargosunu istemeyebilirler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Buz motor gibi lastik değiştirmede iyi olan yerler zaten lastik de satıyorlar, fiyatları da internettekinden yüksek olmuyor. Kendin lastik alıp oraya götürüp değiştirtirsen sökme takma parasından kazanacakları için fiyat yüksek gelebilir, lastiği de onlardan alırsan daha kolay olur.

Ben 2021 Eylül ayında 4. levent buzz motor (başka şubeleri de var) lastiklerimi değiştirmiştim. michelin modelleri satıyorlar, benim motora en iyi lastik michelin city grip 2 var zaten, sökme takma balans ve ekstradan L şeklinde metal sibop değişimi hepsi 1500 lira gibi tutmuştu o zaman. gayet de memnun kalmıştım. lastikleri ayrı al, bir yer bul taktır, taktırdığın yer de esnaf haliyle lastikleri onlardan almadın diye takmaya daha çok para isteyebilirler hiç uğraşmaya gerek yok.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buz motor gibi lastik değiştirmede iyi olan yerler zaten lastik de satıyorlar, fiyatları da internettekinden yüksek olmuyor. Kendin lastik alıp oraya götürüp değiştirtirsen sökme takma parasından kazanacakları için fiyat yüksek gelebilir, lastiği de onlardan alırsan daha kolay olur.

Ben 2021 Eylül ayında 4. levent buzz motor (başka şubeleri de var) lastiklerimi değiştirmiştim. michelin modelleri satıyorlar, benim motora en iyi lastik michelin city grip 2 var zaten, sökme takma balans ve ekstradan L şeklinde metal sibop değişimi hepsi 1500 lira gibi tutmuştu o zaman. gayet de memnun kalmıştım. lastikleri ayrı al, bir yer bul taktır, taktırdığın yer de esnaf haliyle lastikleri onlardan almadın diye takmaya daha çok para isteyebilirler hiç uğraşmaya gerek yok.
    Seyrantepe'dekine bende lastik işlerim için gidiyorum. Artık tüm lastikleri getirmeye başladılar. Tek marka bağımlılıklarını bitirdiler.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seyrantepe'dekine bende lastik işlerim için gidiyorum. Artık tüm lastikleri getirmeye başladılar. Tek marka bağımlılıklarını bitirdiler.
    Oo bu güzel bir haber.
    espresso bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Cumartesi günü Hasanpaşa ZENN Motors'da Motolastik üzerinden satın alıp lastik değişimimi yaptırdım. Son derece memnunun şimdilik. Boşuna kendiniz alıp o kadar yolu motosiklet ile taşımaya deymez. 2022 üretim lastikler gelmeye başlamış.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb250r
    Teşekkürler herkese yorumlar için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)