Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ sıcaklığı konusunda doğru bildiğimiz yanlış

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 100 CC vitesli commuter tipi lifan motorumla günde 100 km civarı yol yapıyorum yağ sıcaklığıda İstanbul gibi trafik şehrinde önemli tabi bende hassas ve doğru ölçüm yapan proplu ısı ölçer alıp yağ dolum kapağını delerek yağa temas edecek şekilde montajı yaptım ve ilginç bir durumla karşılaştım çok dik sayılabilecek ve uzun bir rampayı 1. Vites çıkarken yağ ısısı 3 derece artıyorsa aynı rampayı yine 1. Vites inerken 7 derece artıyor. Yani kompresyon halinde motor daha fazla ısı üretiyor bilgi amaçlı yazıyorum kazasız sürüşler
    iptaluyelik02, maktama ve MeliksahMELO bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bunu hava soğutmalı bloklarda desek daha doğru olur diye düşünüyorum, 79 model Anadolumuz ile bayır yukarı çıkarken hararet artıyor ama aynı bayırı kompresyonda inerken motor ciddi derecede soğuyor.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu hava soğutmalı bloklarda desek daha doğru olur diye düşünüyorum, 79 model Anadolumuz ile bayır yukarı çıkarken hararet artıyor ama aynı bayırı kompresyonda inerken motor ciddi derecede soğuyor.
    Evet çok doğru orayı atlamışım

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 100 CC vitesli commuter tipi lifan motorumla günde 100 km civarı yol yapıyorum yağ sıcaklığıda İstanbul gibi trafik şehrinde önemli tabi bende hassas ve doğru ölçüm yapan proplu ısı ölçer alıp yağ dolum kapağını delerek yağa temas edecek şekilde montajı yaptım ve ilginç bir durumla karşılaştım çok dik sayılabilecek ve uzun bir rampayı 1. Vites çıkarken yağ ısısı 3 derece artıyorsa aynı rampayı yine 1. Vites inerken 7 derece artıyor. Yani kompresyon halinde motor daha fazla ısı üretiyor bilgi amaçlı yazıyorum kazasız sürüşler
    İlgimi çekti, neden böyle bir sonuç çıktı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)