Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır Motor Alma (Alamama) Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selamlar,

Honda pcx125 almayı istiyorum sarı sitede sıfır bayi fiyatının 15bin üstüne satıyorlar. Peki ben bu bayilerden sıfır motor alamayacakmıyım arkadaşlar. Ne zaman arasam motor yok elimizde diyorlar. Sıraya sokun kapora vereyim diyorum yok yapamıyoruz diyorlar. Lütfen bilen bir üstat yol yordam göstersin. Nasıl pcx'ime kavuşabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Benimde çok zoruma giderdi.
    Cebimde param var, almayı istediğim modelin Türkiye satışı da var.
    Ama bayilerde yok. Daha yüksek fiyatlarla galerilerde var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merkez şehirlerden uzak bayilere gidin oralarda sizi sıraya alacak bulursunuz.

sarı sitede tefecilere para vereceğine alma motoru daha iyi.
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bir arkadaşım bir kaç ay önce sıfır xmax almak istedi. aramadığı bayii kalmadı. en son izmir'de bir bayii " bu yıl ki satış sınırımızı doldurduk bu sene daha araç gelmez gelse bile size satmazlar " demiş. benim tahminim önümüzde ki yıl gelecek olan araçların bile sahibi bellidir.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bayiilerden umudu kesmek lazım artık,bulunduğum yerde ki yamaha bayisine gidip 0 MT-25 için yazılmak istediğimi söyledim,"isim yazılmakla olmaz 40 bin fazlan varsa hemen verelim" dedi.Bayiilerde çözmüş artık işi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merkez şehirlerden uzak bayilere gidin oralarda sizi sıraya alacak bulursunuz.

sarı sitede tefecilere para vereceğine alma motoru daha iyi.
    İnanın fark etmiyor bulunduğum yer yazlık bir yer 100 bin nüfusu vardır yoktur kışları ona rağmen durum bu bence arkadaş için en iyisi 10-15 fazla verip sahibinden almak,zaten ekonomi böyleyken 3-5 aya aldığı fiyatın çok üstüne çıkar hem motorunu almış olur hemde kullandığı ona kalmış olur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Paranın yettiği neyse onu al .. alma diyenler sana iyilik yapmıyor niye yapmıyor bugün misal 80/90 bine almadığın motor yarın 100-120 olucak sonraki ay 120-140 olucak daha sonraki aylar arttıkça artıcak ve sen keşke şu kadarken alsaydım paramda vardı o zaman pahalı diye inat etttim almadım diyeceksin..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hey büyük Allahım. Yağ kuyruğu sefaletinden motosiklet kuyruğu refahına erdi halkımız. Şükretmeyelim de ne yapalım?
    -Black- ve Italian bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranın yettiği neyse onu al .. alma diyenler sana iyilik yapmıyor niye yapmıyor bugün misal 80/90 bine almadığın motor yarın 100-120 olucak sonraki ay 120-140 olucak daha sonraki aylar arttıkça artıcak ve sen keşke şu kadarken alsaydım paramda vardı o zaman pahalı diye inat etttim almadım diyeceksin..
    arkadaş çok haklı,geçen sezon nmaximi alırken çekingen davranıp 20k fazla verip xmax 250 almadım hemde sıfır.Cekingen davranmayıp alsaydım şuan 150-160 binlik bir motorum vardı.Paranin yettiği üst limit neyse al gitsin düşünme bile.
    espresso bunu beğendi.

Konu fark edip etmemesi değil. Sıfır motora bineceğim diye komisyon koyan dolandırıcılara ekstra para vereceğime o motora binmem daha iyi.

kimse kusura bakmasın, 100 binlik motoru 120 e satan adamdan "nasılsa zamlanacak motor yok piyasada" diye ala ala sistem bu hale geldi. millet "nasılsa alacaklar" diye bayileri sömürüyor.
    Bilinmez bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Konu fark edip etmemesi değil. Sıfır motora bineceğim diye komisyon koyan dolandırıcılara ekstra para vereceğime o motora binmem daha iyi.

kimse kusura bakmasın, 100 binlik motoru 120 e satan adamdan "nasılsa zamlanacak motor yok piyasada" diye ala ala sistem bu hale geldi. millet "nasılsa alacaklar" diye bayileri sömürüyor.
    Alma o zaman alan alıyor piyasa bir şekilde dönüyor sende almayarak bireysel eylemlerine devam edebilirsin ..

Motosiklet stokları ne zaman bollaşır ve talep düşmeye başlar işte O zaman liste fiyatından motosiklet alabiliriz. Şu zamanlarda ve önümüzdeki birkaç sene içinde liste fiyatı üzerinden motosiklet almayı unutun. Bayiler de liste fiyatının 15-20 bin üstüne satıyor. MT-25 için bizim buradaki bayide sıra yok 160 bin verene hemen motorunu veriyorlar.
    espresso bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    ben 1 ay boyunca cf moto NK 150 aradım bayi fiyatı 51.250 ama kimsede yok olan da 62.500 den aşağı vermedi
    ikinci eller bu fiyatlardan da pahalı en son baktım olacak gibi değil her geçen gün fiyatlar gidiyor bu kışa motoru garaja koydum koydum dedim kendi kendime sıfır motoru çok sıkı pazarlıkla 59.000 tl ye aldım biniyorum şuan 300km oldu
    beklerseniz gerçekten sonunu kimse göremiyor o yüzden nacizane tavsiyem aldın aldın

Alma o zaman alan alıyor piyasa bir şekilde dönüyor sende almayarak bireysel eylemlerine devam edebilirsin ..
    Almıyorum zaten, almadıgım için de alanı belli sınırlar içerisinde eleştiriyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Almıyorum zaten, almadıgım için de alanı belli sınırlar içerisinde eleştiriyorum.
    senin bugün misal sıfır liste fiyatı 100 bin liralık bir motor dışarda 120 bin diye 20 bin fazla vermemek için almadığın motoru vatandaş alıyor misal 5-6 ay sürse kurlar enflasyon piyasa falan filan 150-160 a oda satıyor..
    sen almaya bilirsin senin 5-6 ay sonra cebindeki 100 bin gene 100 bin .. hatta enflasyon karşısında o 100 bin liranda eriyor ..
    Eleştir tabii yapabilirsiniz doğal hakkın ama eleştirinin bir mantığı olmalı ..

senin bugün misal sıfır liste fiyatı 100 bin liralık bir motor dışarda 120 bin diye 20 bin fazla vermemek için almadığın motoru vatandaş alıyor misal 5-6 ay sürse kurlar enflasyon piyasa falan filan 150-160 a oda satıyor..
    sen almaya bilirsin senin 5-6 ay sonra cebindeki 100 bin gene 100 bin .. hatta enflasyon karşısında o 100 bin liranda eriyor ..
    Eleştir tabii yapabilirsiniz doğal hakkın ama eleştirinin bir mantığı olmalı ..

abi olaydaki şu noktayı kaçırıyorsun; zaten böyle olmasının sebebi bu komisyoncular.
    Su an nasılsa satılıyor diye herkes 100 binlik motoru bayilerden toplayıp 120'ye satıyor. Yani en baştan bunlara bu gücü vermeseydik konuyu acan arkadaş büyük ihtimal bayiye gittiği zaman kendisini sıraya yazdırabilecekti.

Benim civarımda bile adamlar arabasını satıp 3-4 motosiklet icin kendini sıraya yazdıran insanlar var. sadece kar etmek için.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu milletin finansal okuryazarlık seviyesi yükselmediği ve hükümetler de ("reel sektöre akacak şekilde") yatırımı teşvik edici politikalar üretmediği sürece böyle sürünürüz. (Aslında o sürünme aşamasını da geçtik, bir nesil sonra kendi ülkemizde parya olacağız benden demesi...)

Ekleme: Bir de ahlak seviyesinin de yükselmesi (insanların yaşantısında / davranışlarında somutlaşması) lazım...
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Malesef bu durum bütün araçlarda var. İnsanlar öğrendi sıfır araç alıp daha pahalıya satmayı. Güya devlet önlem getirdi.. Adam ceza parasını da üstüne ekleyip öyle satış yapacak.
    1 ay önce xmax250 sordum 80 kişi sırada dedi. 3-5 tane geliyormuş sevkiyatta. Düşün birde aradan özel kişileri öne almadan hali bu
    Ya model değiştirip düşün yada 2. el sıfıra yakına bak fazla para vermek istemiyorsanız. Bu işin çözümü yok şuan için..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ahalimiz "para da para" diye kıç baş yırtıyor, herkesteki bu ticaret merakı da hep bu yüzden. Tam parayı bulmaya ramak kalmışken onca geçen yılın getirdiği stres ve sinirden "Er kişi niyetine.." durumları oluyor. İlk akşam tavuklu pilav ve ayran, sonraki birkaç gün "ahh ahh, vahh vahh" ve ardından onca parayı ya yenge yiyor, ya hayırsız çocuklar ya da bir baltaya sap olamamış damat.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İnsanlarda gelecek kaygısı had safhada. Herkes ekonomi çok iyi diyor ama ele geçen paranın yetmediğinin farkında. Ek para bulacak yollar arıyorlar.

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bide alma o zaman diyor. Galiba seninde elinin altında bir kaç malzeme var. Yapılan bu soyguna pembe kılıflar giydirerek örtpas edilemez. İkişer, dörder, bayiden sıfır moturu alan dolandırıcılar mı dersin alsatçı sözce kurnazlar mı dersin artık ne dersin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)