Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Anlas Viento Sport vs Mitas Sport Force plus

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha önce lastik konusu açmıştım ama araya bişiler girdi alamadım tekrar son araştırmamı yaptım şuan en çok önerilenler anlas viento sport ve sport force+, anlas ıslak zeminde bile teker yapıcak kadar tuttuğu söylendi fakat çabuk biten lastik dediler sport force içinde olumsuz bişey görmedim sizin öneriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Araştırmalarım sonucu; iki lastiğe de para bağlanmayacağını, ucuz etin yahnisinin yavan olacağını anladım. Yoksa bende takacaktım bu lastiklerden ama seneye kredi çekip, danaya girer gibi lastiğe girmeye planlıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmalarım sonucu; iki lastiğe de para bağlanmayacağını, ucuz etin yahnisinin yavan olacağını anladım. Yoksa bende takacaktım bu lastiklerden ama seneye kredi çekip, danaya girer gibi lastiğe girmeye planlıyorum.
    Ahahaha valla haklısın ama daha üstüne veremem o kadar para

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    250 cc motorumda mitas sport force plus kullanılıyorum. Ön 120 arka 160. Islak ve kuru zeminde yol tutuşunda bir kusur göremedim şimdiye kadar. Ama kullanım ömrü ne kadar olur bilmiyorum.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Kendi motorumda Rosso 3 var ve durumu çok kötü, bende 2 haftadır lastik bakıyorum. 2 lastiği ben de baya bir araştırdım forumdaki eski yorumları konuları inceledim. Anlaş için kısa ömürlü ve kendini hızlı salan bir lastik denilmiş genellikle. 5000km den sonra sertleşiyor vs gibi. Ki ben de anlaşın lastiklerinin başta çok iyi sonradan boka saran lastikler olduğunu anlaş tornue sport kullananarak fark etmiştim. Ömrü kısa sürmüştü vasat bir lastiğe dönüşmüştü. Force plus için yorumlar genel olarak olumlu, ömrümün uzun olduğunu ve yol tutuşunun ortalama/üst seviyede olduğunu yazmışlar. Tabi yine beğenmeyen bok atan veya harbiden sorun yaşayan insanlar da olmuş. Açıkcası bir lastik setine 7/8 bin lira bayılıp abi ben diz deydiricem her yolda limitlerde kullanacağım diyorsan her iki lastikte işini görmeyecektir. Kendim ay sonu force plus almayı planlıyorum. Rosso 3 den geçeceğimi düşünürsek beğenmeyeceğime eminim, ama bu fiyatlarda lastiğe 7 bin lira vermem, verirsem uykum kaçar :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Mitas Sport Force +'ı Avrupa'dan sonra ABD'de de piste giren bir çok insan kullanmaya başladı. Cincik gibi lastik.
    Dönemdaşı M7RR kadar güven vermiyor, daha yumuşak yapılı.
    Ekstra bir teknooji barındırmıyor, dümdüz yumuşacık lastik, o yüzden 5000'den itibaren performansı hissedilir şekilde düşüyor.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bende lastik alırken rosso 2 ile mitas sport force+ arasında kalmıştım ikisininde birbirine yakın bir performansı olduğunu söylediler bende mitas aldım şuanda gayet memnunum yol tutuşu gayet güzel güven veriyor
    ben olsam anlasa bulaşmazdım çok fazla hatalı lastik üretimi vakaları duyuyoruz şayet sadece türk markası diye destek veremem boşa atıcak param yok bir lastik seti olmuş 5-6k

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin canavara lastik mi dayanır
    Angrypower bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almadan önce iki kere düşünmek bile yetmez bence.

Bu paylaştığım gibi daha nicelerini gördüm...

https://docdro.id/P81eWuw
    espresso ve Jeansque bunu beğendiler.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almadan önce iki kere düşünmek bile yetmez bence.

Bu paylaştığım gibi daha nicelerini gördüm...

https://docdro.id/P81eWuw
    Uzak duracağımız marka belli oldu
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Rosso 3. Makinayı göremiyorum mobil ancak rosso 3. Demediysem rosso 3. Dediysem de rosso 3.

Kalanlar için aynı seviyeyi beklemek çok zor ki fiyatlar sebebiyle bende bu 2 markadan birini alacağım mecburen.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Düz Rosso 3 alacağıma 10 kere Mitas Sport Force + alırım.
    OnixsyS bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz Rosso 3 alacağıma 10 kere Mitas Sport Force + alırım.
    İkisini de kullandıysanız Rosso dan farkı nedir? Fiyatı mı? Fren performansı nasıl? Bilmediğimden soruyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de kullandıysanız Rosso dan farkı nedir? Fiyatı mı? Fren performansı nasıl? Bilmediğimden soruyorum. Teşekkürler.
    En büyük farkı fiyatı. Bir kaç konuda daha yazdım, Mitas'ı öyle ucuz yollu dandik lastik diye görmek doğru değil, it gibi tutuyor.
    Islakta Rosso 3'ten biraz kötü olabilir ama açıkçası touring'e çıkmadığım müddetçe çok ilgilenmiyorum ben ıslak performansı ile, her türlü Hz. Yusuf eşliğinde sürüyorum. Ha bir kaç ABD testi gördüm, Avrupalı bir lastik olarak ıslakta da tabii ki çok iyi falan demişler, ama ben bunu test etme niyetinde değilim :D

Eğer premium bir markanın fiyatı ödenecekse Rosso 3-4 alana kadar 10 kere Metzeler M7/M9 alırım, arada fark yok değil özellikle frendeki stabilite hissiyatında. Ama bu dediğim de Mitas frende dağılıyor demek değil, ağır motorlar ile çok sert frenlerden bahsediyorum. Yoksa günlük kullanımda fıstıkg gibi. Ha işin ömür boyutu önemli ise ilk mesajda da yazdım Mitas'ların ömrü kısa.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Farklı tarz ama Mitas'ın bir de Touring Force lastiği var, bilen kullanan var mı?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tutuşuyla ilgili genelde olumlu şeyler yazıyorlar ama ben ömrün çok merak ediyorum.
    Şimdi biraz daha bakındım "wow xmax'ta 21bin km gitmiş" diye bir şey okudum. Ne olacaktı 5binde bitecek miydi? =)

Tourance gibi lastiklere göre erkenden söneceğini tahmin ediyorum. Kullanmadım, kullanan tanıdığım da yok hatırladığım kadarıyla.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Lastik te bence markadan şaşmayın pahalı ise pahalı taksit falan yaptırın çözün bir şekilde ..

Kış lastiğini bunun dışında tutabilirim belki onların formülasyonu tutunması hemen hemen her markada aynı birde kısa dönem takılan lastikler ..
    espresso bunu beğendi.

Anlasa hayatım boyunca nedense hiç ısınamadım. Motosiklet lastikleri olarak Kullanıpta tam anlamıyla memnun kalanı görmedim. Çok kısa sürede performansını kaybediyor diye yüzlerce yorum okudum. Biraz performanslı kullanan viraj meraklısı biriysen anlas’tan uzak dur. Normal günlük kullanımda her türlü lastik günü kurtarır. Bu ikili arasından ben mitas alırdım.
    espresso bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motorumda Rosso 3 var ve durumu çok kötü, bende 2 haftadır lastik bakıyorum. 2 lastiği ben de baya bir araştırdım forumdaki eski yorumları konuları inceledim. Anlaş için kısa ömürlü ve kendini hızlı salan bir lastik denilmiş genellikle. 5000km den sonra sertleşiyor vs gibi. Ki ben de anlaşın lastiklerinin başta çok iyi sonradan boka saran lastikler olduğunu anlaş tornue sport kullananarak fark etmiştim. Ömrü kısa sürmüştü vasat bir lastiğe dönüşmüştü. Force plus için yorumlar genel olarak olumlu, ömrümün uzun olduğunu ve yol tutuşunun ortalama/üst seviyede olduğunu yazmışlar. Tabi yine beğenmeyen bok atan veya harbiden sorun yaşayan insanlar da olmuş. Açıkcası bir lastik setine 7/8 bin lira bayılıp abi ben diz deydiricem her yolda limitlerde kullanacağım diyorsan her iki lastikte işini görmeyecektir. Kendim ay sonu force plus almayı planlıyorum. Rosso 3 den geçeceğimi düşünürsek beğenmeyeceğime eminim, ama bu fiyatlarda lastiğe 7 bin lira vermem, verirsem uykum kaçar :D
    Şu an bende aynı ikilemdeyim. Yaklaşık 7.000km bir tur yapacağım ve Mitas taksam ne olur diye merak ediyorum. Eğer deneyimlediysen yorumlarını alabilir miyim Mitas hakkında.

Rosso4 var şu an en az 15 gün tedarik süresi var 8bin küsür lira. Mitas ise yarı fiyatı. Teşekürler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bende aynı ikilemdeyim. Yaklaşık 7.000km bir tur yapacağım ve Mitas taksam ne olur diye merak ediyorum. Eğer deneyimlediysen yorumlarını alabilir miyim Mitas hakkında.

Rosso4 var şu an en az 15 gün tedarik süresi var 8bin küsür lira. Mitas ise yarı fiyatı. Teşekürler.
    Motorunuz r25 galiba. Bu ekonomide bu devirde o motor için en ama en mantıklı tercih mitas. 8bin km kullandım hala ilk gün gibi tutuyordu. Sonra sattım zaten
    Luc bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr650R
    2.set Mitas Sport Force mu kullanıyorum, dizleri yere değdirecek kadar olmasa da viraj yapıyorum. Toplamda 13-15 bin km, bir kez bile 'acaba' dedirtmedi. 2-3 kez yağmura denk geldim yine güven verdi. Frenlemesi gayet iyi. Avrupa kullanıcılarının yorumları da gayet olumlu(https://www.tyretest.com/web/pages/motorcycle-tyres) Sokaklarda diz değdiririm, uçar kaçarım diyorsanız lastikle beraber kendinizi, ufak bir kayma sonucu oluşabilecek pert / kaza masrafınızı da katarsınız artık. Limitlerinde gayet düzgün lastik, bitsin 3.setimi de Mitas alacağım. Sorusu olanı cevaplayabilirim.
    Luc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)