Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motora plaka çıkarma süresi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Arkadaşlar selamlar. C.tesi günü bayiiden motosikletimi teslim aldım. Sigorta/ruhsat işlemlerini tamamladım ama C.tesi günü şoförler odası kapalı olduğu için plakayı bastıramadım. Bu haftaiçide işten izin alamadığım için plaka haftaya cıkacak bu süre zarfında motoru kullanabilir miyim. Çevirmede sıkıntı yaşarmıyım yoksa yasal bi süresi var mıdır? 2 gündür internette bakmadığım site kalmadı bir tane cevap/konu bulamadım. Bilen arkdaşlarlar aydınlatırsa sevinirim.
    okangs12 ve Metehan48 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Kullanamazsın, sıkıntı yaşarsın, plaka olmadan sigorta zeyil edemeyeceğinden bir kaza anında canın çok yanar.
    Yasin D ve espresso bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çıkamazsınız.

Bayi geçici plaka düzenlemiş olsaydı bir süre kullanabilirdiniz ama onun da masrafı bir plaka parasından fazla olduğundan normalde çıkarılmaz.

Yarım gün içinde halledebileceğiniz bir iş. Az sabredin, kullanım klavuzunu okuyun, motosikletinizi kullanım klavuzuna göre yanına gidip inceleyin, böylece hem kendinizi avutursunuz, hem de zamanınızı verimli kullanmış olursunuz. nacizhane bir tavsiye

Polis amcalar sizi görürlerse doğrudan trafikten men edilirsiniz.

Bu arada; yeni motosikletiniz hayırlı olsun

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanamazsın, sıkıntı yaşarsın, plaka olmadan sigorta zeyil edemeyeceğinden bir kaza anında canın çok yanar.
    Ruhsatta plaka yazıyor, sigortama zeyil edildi plaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkamazsınız.

Bayi geçici plaka düzenlemiş olsaydı bir süre kullanabilirdiniz ama onun da masrafı bir plaka parasından fazla olduğundan normalde çıkarılmaz.

Yarım gün içinde halledebileceğiniz bir iş. Az sabredin, kullanım klavuzunu okuyun, motosikletinizi kullanım klavuzuna göre yanına gidip inceleyin, böylece hem kendinizi avutursunuz, hem de zamanınızı verimli kullanmış olursunuz. nacizhane bir tavsiye

Polis amcalar sizi görürlerse doğrudan trafikten men edilirsiniz.

Bu arada; yeni motosikletiniz hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim abi.

1,5 ay motorun gelmesini bekledim 1 hafta daha dişimi sıkayım en iyisi riske girmeyim

Hiç nazının geçeceği eşin dostun yok mu? Herhangi birinin plaka basım belgesiyle şoförler odasına gitmesi yetiyor, ruhsat sahibinin olması zorunlu değil.
    espresso ve Yasin D bunu beğendiler.

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç nazının geçeceği eşin dostun yok mu? Herhangi birinin plaka basım belgesiyle şoförler odasına gitmesi yetiyor, ruhsat sahibinin olması zorunlu değil.
    Aa öyle mi. bilmiyordum tamam o zaman yarına benim plaka çıkar o zaman :D

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. C.tesi günü bayiiden motosikletimi teslim aldım. Sigorta/ruhsat işlemlerini tamamladım ama C.tesi günü şoförler odası kapalı olduğu için plakayı bastıramadım. Bu haftaiçide işten izin alamadığım için plaka haftaya cıkacak bu süre zarfında motoru kullanabilir miyim. Çevirmede sıkıntı yaşarmıyım yoksa yasal bi süresi var mıdır? 2 gündür internette bakmadığım site kalmadı bir tane cevap/konu bulamadım. Bilen arkdaşlarlar aydınlatırsa sevinirim.
    Ben o isi yaptim bikere. Yeni motor almistim, arkadaslarla sahilde kutlayalim dedik. Plaka cikmamisti aldim tum satis evraklarini koydum cantaya. Donuste hop polis amcalarin kucagina.Elde ne varsa cikarttim verdim satis belgesi, tuv belgesi vs ne varsa. Yunus insafli cikti da baglamadi ama o korku(ogrenciydim bide) bana yetmisti. Zaten kafa piril piril sigortayi dusunmemistim bile. Hic gerek yok aksiyona.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun yasal olarak kullanamazsın , ikinci el 16 plaka motor aldım 34 e çevirmek istedim noter eski plakayı aldı , plakasız motorla 30 dk uzaklıktaki basım yerine bile gitmedim , plakasız motorunuzu bırak kullanmayı dışarıda park bile etmeyin , Allah göstermesin çalınırsa ne mobese , ne hgs nede plaka takip sisteminden iz süremezler..
    Yasin D bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yasal olarak kullanamazsın , ikinci el 16 plaka motor aldım 34 e çevirmek istedim noter eski plakayı aldı , plakasız motorla 30 dk uzaklıktaki basım yerine bile gitmedim , plakasız motorunuzu bırak kullanmayı dışarıda park bile etmeyin , Allah göstermesin çalınırsa ne mobese , ne hgs nede plaka takip sisteminden iz süremezler..
    Eskiden plaka islemleri emniyette yapilirken, eski plakayi alip size bir belge veriyorlardi, o belge ile yola cikabiliyordunuz. Is noterlere devredilince bu yapilmiyor artik demek ki. Noter dedigin zaten para tuzagi, parasini aldiktan sonra babasi olsa hatirlamaz ismini.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, ikinci olarak plakasız çıkmanızı tavsiye etmem, yakalanma halinde men edilmeniz içten bile değil.

Ayrıca bende Haziran'da motorumu aldığımda noterde plakanızı getirtelim mi diye sormuşlardı, 200 TL fark verip plakamı bastılar ve bulunduğum yere getirmişlerdi verdikleri saatten 1 saat gecikmeli olarak.

Bu tarz bir şey yapıyorlarsa o şekilde sizde ufak bir farkla getirtebilirsiniz plakanızı istiyorsanız.
    Yasin D bunu beğendi.

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Sağdan soldan 15gün/1ay süresi var bir şey olmaz diye duyunca sizlere sormak istedim. Herkese yorumları için teşekkür ediyorum.

Dediğiniz gibi risk almayacağım. Yarın sabahtan şoförler odasını arayıp sorayım eğer ruhsat sahibi gerekli değilse abim halleder, gerekli ise yapacak bir şey yok bekleyeceğiz. Sağolun.

Motosikleti
    CRF 250
    Cumartesi/Pazar nöbetçi plaka basım yerleri oluyor. Şoförler odasının sitesinde yazıyor.
    Yasin D bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi/Pazar nöbetçi plaka basım yerleri oluyor. Şoförler odasının sitesinde yazıyor.
    Tam yazacaktım ki yazılmış. İlla hafta içi çıkarılır diye birşey yok
    Yasin D bunu beğendi.

Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    arkadaslar plaka basımı ıcın ruhsat sahıbı gerekmıyormus. arkadasım aracılıgı ıle plakama kavustum. herkese tesekkur ederım.
    @degerk bilgi için cok tesekkur ederım.
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)