Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma gözlüğü bisikletçilerin taktığı gözlükler var onları diyorlar herhalde
    Şöyle, sürüş sırasında sinek böcek toz vb. göze gelip kaza yapmana sebep olabilecek şeylerden ve görüşünü etkileyecek miktarda rüzgardan da korunman gerekiyor. Bu her zaman vardı, yukarıda gayet güzel yazılmış.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu yeleklerin heryeri reflektif değil bildiğim kadarı ile.Yani o yeleklerinde üzerinde şerit şeklinde reflektif yerler var.Ne anladık bu işten anlamadım.Gerçi benim Turing eğitiminden alınma yelek var biraz dar ama iş görür.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeleklerin heryeri reflektif değil bildiğim kadarı ile.Yani o yeleklerinde üzerinde şerit şeklinde reflektif yerler var.Ne anladık bu işten anlamadım.Gerçi benim Turing eğitiminden alınma yelek var biraz dar ama iş görür.
    Ben de sırf o yelek ve Hjc kask için Rahmi Hoca'nın eğitimine katılmıştım. Kaskı artçıya göre S beden, yeleği de "zaten kilo alıp duruyoruz" mantığıyla XL almıştım.
    okanbagiscan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Rahmi hoca verirken katılmıştım.Bende kaskı S aldım Hanım kullanıyor.Yeleği M istedim yok sana M olur diye ısrar edip M verdi şimdi biraz sıkı.
    Olmadı onu hanıma veririz kendime L alırım.
    Hatta virajla ilgili bir soru sormuştum onu burada vermiyouz.Derse geleceksin bizde bundan para kazanıyoruz demişti.Ben ehliyet alırken derste almıştım ondan.

Bir ekleme yapayım.Bu yelekler genelde avcı yeleği gibi yazlık montun üzerine giysek rüzgar akışını kesip sıkıntı yapmayacaklarmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Fileli olanları varmış ondan aldım bir tane 65 tl ye.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    E bi link vereydin ya abi yaw )
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bende Rahmi hoca verirken katılmıştım.Bende kaskı S aldım Hanım kullanıyor.Yeleği M istedim yok sana M olur diye ısrar edip M verdi şimdi biraz sıkı.
    Hatta virajla ilgili bir soru sormuştum onu burada vermiyouz.Derse geleceksin bizde bundan para kazanıyoruz demişti.Ben ehliyet alırken derste almıştım ondan.

Bir ekleme yapayım.Bu yelekler genelde avcı yeleği gibi yazlık montun üzerine giysek rüzgar akışını kesip sıkıntı yapmayacaklarmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Eee, hani link?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sırf o yelek ve Hjc kask için Rahmi Hoca'nın eğitimine katılmıştım. Kaskı artçıya göre S beden, yeleği de "zaten kilo alıp duruyoruz" mantığıyla XL almıştım.
    Kardeşimde vardı o yelekten. Kullanmıyor diye el koymayı düşünüyordum. hatta o zamanlar bana da o eğitimlere git demişti de motoru yeni almıştım, araya kış girmişti daha ehliyetim bile yoktu zaman ve fırsat bulup gidemedim o zamanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Fileli diye aratınca bunu buldum ama sizin bulduğunuzun linkini de verirseniz güzel olur.

https://www.hepsiburada.com/pi-ithal...HBCV00002PNBLU
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee, hani link?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Kardeşimde vardı o yelekten. Kullanmıyor diye el koymayı düşünüyordum. hatta o zamanlar bana da o eğitimlere git demişti de motoru yeni almıştım, araya kış girmişti daha ehliyetim bile yoktu zaman ve fırsat bulup gidemedim o zamanlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Fileli diye aratınca bunu buldum ama sizin bulduğunuzun linkini de verirseniz güzel olur.

https://www.hepsiburada.com/pi-ithal...HBCV00002PNBLU
    Bu güzelmiş
    espresso bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi bu yelekle beraber kareli gömlek, tank gibi spor ayakkabı giyip top sakal bırakmak farz olur.
    cbr1100 xx, espresso ve sallami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu yasa belliki motorsiklet desede aslen motorlu bisiklet sınıfında geçen 50cc sınıfı elektrikli bisiklet ayaklı scooter türevleri ve son zamanlarda İstanbul trafiğinde çok fazla görmeye başladığım bisiklet sürücüleri için yapılmış bence ..

Motorsiklet sürücüleri zaten kask mont motorunda bolcana reflektif şeyler var fabrikasyon montlarda kasklarda motorlarda firmalar uyguluyor bunu ..
    Bence burda mesaj 50cc elektrikli bisiklet şu ayaklı scooter sürenler bisiklet sürücüleri gibi son bir senede sayılarında patlama olmuş bir kesime çıkmış ..

Önemli olan uygulanabilir olması yada kağıtta kalırsa bir anlam ifade etmez ..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Abi bu yelekle beraber kareli gömlek, tank gibi spor ayakkabı giyip top sakal bırakmak farz olur.
    zuhahahhaha cok iyiydi..
    tommygun bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Mühendis modeliymiş. Şimdi bu yaştan sonra okuyup diploma mı almaya uğraşayım? Mühendis olmayan giyince ceza yazmazlar umarım.
    tommygun, okanbagiscan ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sorarlarsa kaldırım mühendisiyiz deriz.
    espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç "amele yeleği" tercih eden yok. Neden acaba?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç "amele yeleği" tercih eden yok. Neden acaba?
    Mühendis de çalıştığı şirketin ortağı ya da sahibi değilse eğer amele sınıfındandır.
    DickName bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizde bundan giymek zorundamıyız şimdi ?
    aqa hep mi kurallara uyanlara zahmnet çıkacaklar gidip kask takmayan tayfa yı kovalasınlar orda daha çok ekmak var

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Her ne kadar bence de yönetmelikte hedef alınmış kesim elektrikli moped scooter bisiklet sürücüleri olsa da motosiklet yazdıkları için birilerine gereksiz yere reflektif yeleğin yok diye ceza yazılabilir.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu yelek olmadan yalnızca montlardaki reflektörler pek de gece işe yaramıyor.
    BU gece arabayla Kadıköy'den Büyükçekmece'ye kadar E5'den geldim. Ama motor falan geçerse diye hep aynaları kontrol ederek araba kullanırım zaten. Bu sefer özellikle dikkat ettim, motorların ışıkları görünüyor tamam ama hem o ışıklar küçük, herkesde ekstradan önde sis farı arkada ekstradan led çakar falan yok, soluk yanan küçücük kırmızı ışık görünüyor çoğunda arkada. Montlar da koyu renk, üzerinde reflektör olsa da belli oluyor ama bir kaç tane sarı reflektörlü yelek giymiş motorcu geçti onlar çok daha rahat farkediliyor. Yani sarı yeleğin etkisi var. Güvenliğimiz için etkisi olan bir şeye de karşı çıkmayalım yani. Burası araba sürücülerinin dükkatli araç kullandığı medeni bir avrupa ülkesi değil, biz haklı bile olsak olabildiğince görünür olmalıyız. sis farı, çakar falan bir yere kadar ama sarı yelek çok farkediliyor gece.

Bir lafım da egzos sesi ile görünür olmaya çalışanlara. Arabanın camları kapalıyken ve muzik de açıksa o ses duyulmuyor bile, yani gürültü yapmak görünmenin yerine geçmiyor kendini farkettirmek açısından. Arkadan gelen motorun selektör yapması bile daha etkili. E5'de giderken cevizlibağ taraflarında sıkışık trafikte kısa bir süre yanımda bir harley gidiyordu ama arabanın içinde muzik sesi ve camlar kapalıyken hiç sesini duymadım, harley'i farkedince muziği kapatıp camları açtım da gümbür gümbür gürültüsünü o zaman duydum, tekrar camları kapatıp muziği açtım, zaten o da bir boşluk bulup gitti.
    Cyan bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde bundan giymek zorundamıyız şimdi ?
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Benim şimdi merak ettiğim konu:

Bizim kağıt toplayıcılar malum plaka, ruhsat, çalıntı motosiklet hepsine sahipler. Bu motorlara gıptayla bakan bir sürü insanımız parasızlıktan alıp binemiyorlar bile. Bunların her şeyi yasa dışı iken, gece/gündüz ortalıkta fink atıyorlar iken, bizim polisimiz bunlara da yelek kontrolü yapar mı? Yoksa otoban çıkışı; geç kenara, ver ehliyeti ruhsatı, yelek giymemişsin ceza yazıyorum muhabbetini gene bize mi yapar?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)